Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
39090. jh (válaszként erre: 39087. - NR_)
2023. júl. 15. 10:09

En Szentivanyi doktor urnal vagyok tavaly szeptember ota - en megkedveltem, szerintem fair orvos, alapos, jo a hozzaallasa, es ugy erzed hogy torodik veled. De utana olvastam korabban es nagyon megosztoak rola a velemenyek, sokan kifejezetten utaljak.


Irok par peldat (lehet hogy aprosagok, de nekem ezek szamitanak):

- a ferjemnek el kellett mennie egy dns fragmentacio vizsgalatra, mert nem sikerultek az inszeminaciok, es nem volt erre jo magyarazat.

a vizsgalat utan a dr mondta hogy 2 nap mulva lesz a korhazban es hivjam fel akkor az eredmeny kapcsan es majd megnezi, aztan vegul o hivott mar masnap hogy megnezte (mini dolog, de ezek szerint fejben tartotta)

- volt egy cisztas ciklusom, es proaktivan hivott, hogy menjek be hozza es nezzunk ra mielott elmegy szabira, nehogy rossz kezekbe keruljek, ha a szabija alatt jonne meg a menstruaciom (akkor kezdodne a stimulacio ugye, es azt nem lehet cisztaval)

- alapbol nagyon gyorsan ad nekem idopontokat mindenre (altalaban 1-2 napon belul), emailben kommunikalunk es nagyon gyorsan valaszol, es telefonon is mindig elerheto.


Ehhez hozzatartozik az, hogy en a czeizelben vagyok nala - szoval maganban. Igy viszont kb azonnal kaptam idopontot elso konzira, 10 napom volt mindent osszeszedni es utana rogton kezdtuk is az inszeminaciot. Szoval onnantol hogy hozza iranyitott egy masik nogyogyasz, egy honapon belul tul voltam az elso inszemen (amit a janosban csinal - szoval mi is oda jarunk vegulis). Sajnos volt 4 sikertelen inszemem (ami 8 honap volt a szabalyok miatt), aztan utazasok nalam, aztan most a ciszta, szoval lombikig meg nem jutottunk el, de most mar az fog kovetkezni augusztusban. Kezdhetnenk most is, de most elmegy a dr 3 het nyari szabadsagra hetfotol, es mar annyira megszoktuk ot mint orvost, hogy inkabb varunk meg egy ciklust. Szoval aki szeptemberre kapott idopontot hozza, abban a varakozasi ido nagy resze a nyari szabadsag.


Egyebkent a holisztikus gyogyitasban hisz, az elso dolga az volt hogy elkuldjon pszichologushoz, mivel egyebkent semmilyen igazolhato problemank nincs, de a baba mar majdnem ket eve nem jon ossze (abbol kb. 1 eve stimulaciobol sem)


remelem ez segit

39089. jh (válaszként erre: 39079. - Jesuisunchatmeow)
2023. júl. 15. 09:52
emlo ultrahang is kell - annak a beszerzese tart a legtovabb az orvosom szerint (nekem maganban sikerult 1 het alatt megoldani, de az elso konzin azt mondta a dokim, hogy ez tuti lassan lesz meg. Aztan meglepodott :))
39088. Tomy1980 (válaszként erre: 39087. - NR_)
2023. júl. 13. 22:51
Jól csináltad, elég hosszú a várakozási idő. Ez az orvos nem tudom milyen, lehet ő nagyon rendes, de a leszívást mindenképpen altatásban kérd, akármit mond. Persze, ha van 2 tüsző, akkor nem érdemes, de ha pl. már 6-8, akkor kínzás az egész. Bár majd próbálnak meggyőzni az ellenkezőjéről, de ne hagyd magad, nagyon felelőtlenek ott sok mindenben. Mondjuk szerintem veszélyesebb is éber állapotban, de mindegy.
39087. NR_ (válaszként erre: 39083. - Tomy1980)
2023. júl. 13. 19:58

Nagyon köszönöm. Így csináltam

Még meg sincsen minden vizsgalat, de már kértem időpontot. Szeptemberre kaptam.

Dr. Szentiványi Zoltán lesz az orvosunk. Esetleg róla van akinek van tapasztalata?

Hát akkor ez a leszívás nem hangzik túl jól. De hát ez van.

Csak túl leszek rajta .. :)

39086. NR_ (válaszként erre: 39082. - Sz*)
2023. júl. 13. 19:55
Nagyon köszönöm.
39085. Tomy1980 (válaszként erre: 39084. - Orgona87)
2023. jún. 23. 13:28
Mi a BMC-ben kaptunk szteroidot és vérhigítót is.
39084. Orgona87 (válaszként erre: 39079. - Jesuisunchatmeow)
2023. jún. 23. 06:50
Szia! Menj el immunologushoz az MTHFR mutáció miatt. Én Zalaegerszegen voltam a Léda magánklinikán dr Kovács Mónikánal. Nekem adott vérhigitót és szteroidot . Spontán terhes lettem 2 sikertelen lombik után. A BMCbe nem hiszem h adni fognak …
39083. Tomy1980 (válaszként erre: 39081. - NR_)
2023. jún. 15. 21:35

A leszívásnál attól függ melyik dokinál vagy, van akinél van altatás, van aki egyáltalán nem altat, hogy kinek mennyire fáj az sok mindentől függ, pl. attól is, hogy lesz-e hiperstimuláció, mert akkor eleve fájhat a has, plusz a sok szuritól is, pláne, ha közben nyomkodni is kell, hogy hozzáférjenek a tüszőkhöz, na meg eleve a művelet, páromnak nagyon fájt. A beültetésnél nincs altatás, maga a művelet 2 perc max, de állítólag az nem fáj.

A 2. konzultációra is kell kb. 2 hónapot várni, de attól is függ milyen eredményekre kell várni, mert a genetika pl. eleve 8 hét, de mi úgy csináltuk, hogy már a mintavétel után kb. 1 héten belül kértünk időpontot, nekünk kb. 2,5 hónapra adtak, ez volt február közepén.

Hormonkezelés ideje attól függ milyen protokoll, mi nekünk antagonista protokoll volt, az kb. 2 hét. Leszívás és beültetés után is javasolni fogják a betegállományt. Nálunk a párom ment dolgozni, de azért nehéz volt, mert azért lehetnek leszívás után problémák, puffadhat a has, székrekedés alakulhat ki, rossz közérzet lehet random, stb., viszont beültetés óta itthon van, mert azért nem jó a munkahelyi stressz, a sok utazgatás stb. Viszont fekvés nem kell, az nem is jó, mozogni kell.

39082. Sz* (válaszként erre: 39081. - NR_)
2023. jún. 15. 19:37

Szia!

Tavaly lehetett kérni a leszivásnál altatást, beültetésnél nem de az pár perc alatt kész és nem fájdalmas,a leszivás " hosszabb" és kellemetlenebb.


Ha tudod hogy kb.mikor lesznek eredmények, érdemes előtte időpontot kérni és akkor úgy nem kell annyit várni.


Menstruáció első napjain kell menni stimulációra,ha jól megy akkor kb.2 hét múlva meglesz leszivás-beültetés ha hosszabb prtokoll akkor csak következő hónapban.


Beültetés után pár napig jó pihenni, segíteni a beágyazódást de utána is jó ha tudsz pihenni és kímélni magad.

39081. NR_
2023. jún. 14. 21:32

Sziasztok. Túl vagyunk.lenne pár kérdésem mert full vakon vagyok a témával és azért érdekelne pár dolog :) köszönöm ha segítetek. Az 1. Konz. Túl vagyunk, Kértek vizsgálatokat.

Az 1. kérdésem az lenne, hogy tényleg altatás nélkül megy a leszívás és a beültetés? Ha igen, fájdalmas?

A 2. Kérdésem hogy az,hogy 2. Konzultációra is annyi a várakozás mint az elsőre ? Úgy értem, hogy ugye megvannak az eredmények, gondolom telefonalok a recepcióra és újból 2 hónapot kell kb várni ?

A 3. Hogy hán, hónap a hormon kezelés ?

És az utolsó kérdésem hogy javasolják hogy a beültetés után otthon 2 hét fekvés.

Nagyon köszönöm,

39080. Tomy1980 (válaszként erre: 39079. - Jesuisunchatmeow)
2023. jún. 5. 21:02
Mi a BMC-be járunk és az szokott itt lenni a menet, hogy sok vizsgálatnál csak az ittenieket fogadják el. A HSG-vel és a PM hormonokkal szerintem nem lesz probléma, de az összes másikat szerintem itt újra fogják kérni. Volt ott olyan pár, akiknek még a spermavizsgálatát sem fogadták el, szóval szerintem itt is fognak kérni pluszban olyat ami már megvan. De úgysincs jelentősége, mert ezek hamar megvannak, a 2. konziig sok idő eltelik. Csináltatnak még HIV, Hepatitis, szifilisz vizsgálatot is, rákszűrés kell, páromnál még candida vizsgálat is kellett. Szerintem ne csináltassatok többet máshol. A genetika az egy kérdés, mert az nem változik, de ha azt is újra kérik, akkor az 8 hét. Majd kiderül mikor mentek hogy lesz, de sajnos a finanszírozás miatt van amit ott megkövetelnek. Párodnak is volt vérvétel, hormonok, stb.? Mi decemberben kezdtük, de akkor a teljes vérképet kiírták szó nélkül mindkettőnknek, a spermavizsgálatot, a genetikát, mindent, pedig nekem volt friss 1 hónapos vérképem, vizelet, minden.
2023. jún. 5. 15:08

sziasztok, julius vegere kaptam idopontot BMCbe elso konzultaciora es szeretnek minel tobb mindent megcsinalni elotte, hogy ne kelljen utana folosleges koroket futnom. amim megvan (semmi nem regebbi 6 honapnal, csak a genetika):

- petevezetek atjahatosagi (atjarhato mind2)

- genetikai labor (leiden es MTHFR heterozigota vagyok)

- autoimmun panel (minden negativ)

- teljes hormonpanel (semmi extrat nem talaltak, az AMHm kicsit magas, de nincs PCOSem)

- IR & pajzsmirigy vizsgalat, cukorterhelessel (minden jo)

- a paromnal is volt spermium vizsgalat (minden normalis)


aki mostanaban volt meg tudna nekem irni, hogy kertek-e mas leletet az elso alkalommal?


elore is nagyon koszonom a segitseget:)

39078. Tomy1980 (válaszként erre: 39077. - 1989.07.16)
2023. ápr. 6. 08:20
A hormon szurikat is minden nap ugyanabban az időpontban kell, persze fél óra eltérés nem számít. Szerintem úgy csináld, hogy a kettő között teljen el fél óra, de elvileg lehet szúrni egyszerre is csak mindkettőt másik oldalra.
39077. 1989.07.16
2023. ápr. 5. 17:32
Még egy olyan kérdésem lenne,mert az orvost nem érem el megint csak, hogy holnap reggel szúrnom kell az oveolapot és pár nappal később Ganirelixet is. Most kaptam clexane injekciót is a vérrögök miatt. Ez így egyben mehet egybe? Vagy várni kell az injekciók közt? Annyit tudok a clexaneról,hogy mindig egy időben kell szúrni. Mást nem,mert csak feltették nekem a felhőbe és nem kaptam semmi utasítást az orvostól...csak annyit,hogy napi 1x. És azota nem érem el, hogy megtudjam kérdezni.
39076. Tomy1980 (válaszként erre: 39075. - 1989.07.16)
2023. ápr. 5. 07:41
Ez nagyon jó hír, remélem minden jól alakul.
39075. 1989.07.16 (válaszként erre: 39074. - Tomy1980)
2023. ápr. 4. 20:18
Szia. Végül ma megkaptam a protokollt és indulhatunk. :) Az eredmény egyébként negatív lett. Koncz dr. Úr azt mondta ne aggódjak,mert nincs baj.
39074. Tomy1980 (válaszként erre: 39073. - 1989.07.16)
2023. ápr. 4. 06:47
Ennek is biztosan van valamilyen mértéke is, mert anno b.nőmnek is volt,de ettől még elindították volna, más miatt nem történt meg. Majd írd meg mi volt.
39073. 1989.07.16
2023. ápr. 3. 12:41

Sziasztok!

Sajnos nagyon elkeseredtem,mert a héten kezdődne a 3.stimuláció, de sajnos a rákszűrési eredményemre az van írva, hogy zavaró méhnyakgyulladás. Holnap van időpontom 17:00-ra, ekkor kapom meg az új protokollt. Semmilyen jele nem volt ennek a gyulladásnak, sosem volt még ilyenem. Nem is gondoltam volna erre. Volt valaki ebben a helyzetben? Így is elindítják a stimulációt? Vagy ez a hónap így kuka? Nyilván holnap megtudom, de most nagyon elszomorodtam.

39072. Tomy1980 (válaszként erre: 39071. - 1938Franciska)
2023. ápr. 3. 06:37
Azt nem tudom mennyire tolerálják, hogy oda átmentek, de ott is protokolláris eljárások vannak, tehát ott sem fognak a férjeddel foglalkozni, ők ott nőgyógyászok. Ennek a megoldása, a kép javítása sajnos rajtatok múlik, andrológiára el kell menni, van-e valamilyen megoldás, esetleg ott BMC-ben elküldik, de azért ott sem számíts több infóra, jobb konzultációra, oda a férjed ráadásul be sem engedik, mindent te fogsz intézni helyette. Orvos függő is, de alapvetően mindegyik csak tolja az eljárásokat, érdemi segítséget, választ a problémádra nem kapsz.
2023. ápr. 2. 15:11

Sziasztok!


Férjemnél azoospermiát állapítottak meg.

Az első konzultáción túl vagyunk a Dévai intézetnél, azonban a doki nem hajlandó elfogadni, hogy első körben nem szeretnénk donorban gondolkodni... illetve több dologgal sem voltunk megelégedve (sok leletünk már meg volt, mégsem fogadták el, bánásmód, stb...)

A BMC-hoz 04.12-re kaptunk időpontot, azonban szeretnék érdeklődni, hogy itt mennyire fognak minket "lehurrogni" az intézményváltás miatt?

Előre is köszönöm, ha segítesz! :)

39070. terkola (válaszként erre: 39028. - Csillax2022)
2023. ápr. 2. 08:27
Szia! Te a ganirelixet hová szúrtad? Hasfalba vagy a combodba? Köszönöm a válaszod.
39069. Katalin28 (válaszként erre: 39068. - Szeli1)
2023. márc. 17. 13:35

Szia!

Nekem a covid idején volt kétszer altatás nélküli petesejt leszívásom. Lehetett előtte enni és inni is.

Sok sikert!

39068. Szeli1
2023. márc. 16. 17:31

Sziasztok!


Volt valakinek csak érzéstelenítésben petesejt leszívása? Lehet enni inni előtte?

39067. Szeli1 (válaszként erre: 39066. - Alexa98)
2023. márc. 2. 14:42
Köszönöm szépen a választ!
39066. Alexa98 (válaszként erre: 39065. - Szeli1)
2023. márc. 1. 23:01
Szia. Én is használtam. Nekem napi 7 egységet kellett szúrni. Ha neked 20 van írva/nap, akkor 20-ra kell tekerned.
39065. Szeli1
2023. márc. 1. 20:36

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni Rekovelle beadásával kapcsolatban? Ha a doki 20 at írt fel, akkor az azt jelenti hogy az adagolót 20-ra tekerem? Előre is köszönöm! :)

39064. Tomy1980 (válaszként erre: 39063. - Aniroz)
2023. febr. 4. 21:43
Szalai dr.
39063. Aniroz (válaszként erre: 39060. - Tomy1980)
2023. febr. 3. 23:40

Koszi!


Nalunk nem kertek, mi is 40-en tul vagyunk....


Megkerdezhetem ki az orvosotok?

39062. Sz* (válaszként erre: 39061. - Tomy1980)
2023. febr. 3. 14:45

Köszi mi már túl vagyunk rajta,nekünk ez tavaly volt.

Nemtudom mi alapján kérik, életkor vagy egyéb más befolyásolja-e.

Mondjuk nekem az első lombik elindult de sajnos nem maradt meg.. lehet az miatt is kérte.

39061. Tomy1980 (válaszként erre: 39059. - Sz*)
2023. febr. 3. 14:28
Igen, azt neked kell átvinni sajnos, elég suta a rendszer,az onnan BKV-val minima fél óra még.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook