Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2280. Pólika
2010. jan. 11. 17:57
köszönöm a válaszokat! :-)
2279. fc7d07cebe (válaszként erre: 2277. - Pólika)
2010. jan. 11. 13:11
2278. melone13 (válaszként erre: 2277. - Pólika)
2010. jan. 11. 12:30

Szia!

Szerintem nyugodtan ehetsz, gondolom nem kilónyi mennyiségekől van szó.

A problémát én ott látom, hogy olykor átesünk a ló túloldalára ezzel a túlzott óvatoskodással, és a végén sajnos pont az elenkező hatást fogjuk elérni.Ha vmit kívánsz annak oka van, és sajnos a tejtermékekben lévő fehérjéket, aminosavakat más módon nem tudjuk pótolni.A tejkúltúrák pedig olyan minimális mennyiségekben vannak jelen ezekben a sajtokban, hogy azzal nem árthatsz a babának.

Persze ez csak egy vélemény.

2277. Pólika
2010. jan. 11. 11:28
bocsánat kicsit off topic: kismamaként szeretnék tömlős krémsajtot enni, de megoszlanak a vélemények. a fetáról és a mozzarelláról szintúgy. megköszönném ha vki hozzá tudna szólni érdemben. köszi.
2010. jan. 10. 21:07

Sziasztok!

A hűtőzésről még annyit, hogy szinte minden gyógyszerre ráírják, hogy tartsd hűtőben( eddig pont ezért nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget) de gyakorlatilag alig van pár gyógyszer ami tényleg megromlik szobahőmérsékleten. Biztos ami biztos alapon én pár nappal ezelőtt kineveztem a hűtőben egy "gyógyszer részleget".

A Choragon-t most adattam be az ügyeleten és nekem azt mondta az aszisztens, mert direkt rákérdeztem, hogy ezt nem jó ha hasfalba adják, hanem izomba kell és lehetőleg egészségügyi végzettségű adja be. Hát, én már egy inszemet bebuktam az otthoni tüszőrepi-beadással, még egyet nem fogok emiatt, inkább besétálok minden alkalommal az ügyeletre:D

2275. melone13 (válaszként erre: 2274. - Ides)
2010. jan. 10. 12:23

Ne is aggódj emiatt már.

Most már tele tapasztalattal tudni fogod:D

Ja és Szűcs odaadja ugyan az elején a összes receptet, de mindig csak az éppen aktuálisat kell kiváltani.

2274. Ides
2010. jan. 10. 10:52

eddig el is olvastam,evalahogy ez az egy kimaradt,mert a stimu elején írták fel,de mivel olyan doki írta fel,aki nem volt az orvosom,helyettesített,és már az elején ki kellett váltanom,holott 25 napig stimuztak,akkor azt se tudtam mi micsoda,nem is tudommit vártam,ált. kérdezem hogy jól csinálom-e meg ilyenek,de pl nekem nem mondták a gyógyszertárban sem,BMC mellettiben váltottam és látják,hogy legalább 3 órát utazik a gyogyi hazafelé és semmi...

nah mindegy eddig is az volt hogy magad uram ha szolgád nincsen..

2273. melone13 (válaszként erre: 2272. - Ides)
2010. jan. 10. 09:25

Na ezzel egyetértek.Igenis szerintem a patikusnak el kell mondani, hogy ezt és ezt hűtőben kell tárolni.Mondjuk el szoktam olvasni általában.


Én a BMC gyógyitárában váltottam ki, és ott tisztességgel elmondtak mindent.Még azt is, hogy a pregnylt nem adhatom be magamnak, izomba kell adatni, és hűtőben tárolni.

De az érdekes, anno kb 2 éve az akkori nőgyogyim írt fel choragont és nem említette egy szóval sem, hogy én is beadhatom magamnak.Így hát én azzal is kotortam az ügyletre.

Hozzáteszem akkoriban fél évig szedetett velem clostyt, amit ugye max 3ciklusban lehet használni folyamatosan szünet nélkül, meg is lett az eredménye, és elcisztásodtam.

Plusz mára tudom őt kizárólag a pénz motiválta, hisz magánrendelésre jártam, és hét fél éven át rendszeres "vendége" voltam.

A sok éves projectünk alatt már jó néhány orvosnál megfordultam(természetesen szinte csak magánrendeléseken), de komolyan mondom engem eddig a BMC-ben tájékoztattak a legkorrektebb módon!Pedig ugye ez állami intézet, nem magán!


Ezek után én mindig elolvasom a tájékoztatót.

2272. Ides
2010. jan. 9. 21:29

persze amikor belőttem a hasamba akkor láttam..de komolyan..ha fontos dolog akkor miért nem mondják el?NEKEM SOSE MONDTA SENKI!! az első inszemem volt,a rossebb se olvassa el az összes cucc miértjét meg csomiját

de sztem nem vagyok vele egyedül

2271. Pólika (válaszként erre: 2266. - Ides)
2010. jan. 9. 20:16
nekem minden alkalommal, minden patikus a a számba rágta hogy hűtőzni kell a gyógyszereket. amúgy rá is van írva a dobozára, csak el kellett volna olvasni. :P
2010. jan. 9. 17:34

Sziasztok Lányok!


Régen már írtam erre a fórumra, de mivel szeptember óta "hanyagoljuk" a BMC-t, ezért nem jöttem.

Látom, hogy az injekciókról beszéltetek. A Choragon-t valóban hasfalba kell adni, viszont a Pregnyl-t muszáj izomba.

Nekem a gyógyszertárban minden alkalommal adtak hűtőtáskát a "cucchoz", mert azt a beadásig hűteni kell.

Kívánok Mindenkinek mielőbbi babásodást!!!! :)))

2269. Bobett
2010. jan. 8. 11:13

Sziasztok!

A BMC-ben nekem három lombikom volt, s egyszer sem mondták, hogy hűtve kell tárolni az injekciókat! Nyáron a negyven fokban azért ezt jó lett volna tudni! Viszont Pécsen!!! A gyógyszertárban még hűtőtáskát is kaptam, hogy ne legyen bajuk hazáig az injekcióknak! Néztem is hülyén a nőre! Annyira meglepődtem! A következő alkalommal kellett visszavinnem nekik a tátyót! Mindenhol így kellene!

2010. jan. 8. 11:04
Én eddig sem tartottam egyik gyógyszert sem hűtőben, kicsi az otthoni hűtőnk, de én már így fogom beadatni az is biztos:D
2267. melone13
2010. jan. 8. 10:55

Sziasztok!

Csumika!Ez durva, hogy nem mondta a doki.Na és hogy nincsenek meg a lelteitek.Ez még durvább.

Ezek szerint engem maximálisan tájékoztattak mindenről.Mondta, hogy ügyeleten adassam be izomba, hűtőbe tárolni meg minden..

Megy a drukk neked keddre!:D

Ides!Szerintem kérdezz rá gyógyszerárban, hogy felhasználható így is.

Én tuti nem merném beadatni anélkül.

2266. Ides
2010. jan. 8. 10:48
Baszki ezt én se tudtam,azért fájt annyira..nah mindegy legközelebb én is rákérdezek.Meg maradt egy tüszőrepis szurim,amit nem hűtőben tartottam 20 napig de utána betettem,sztetek az jó lesz még? Mert elfelejtették közölni hogy ezt hűtőben kell tartani.Se a doki se a gyógyszertáros nem mondta ,amikor kellett akkor olvastam el a tájékozatón...
2010. jan. 8. 10:29

Sziasztok!

Ma voltam a BMC-ben. Úgy néz ki, hogy elkeverték a leleteinket, szegény recepciós már a plafonon is kereste, de nem lett meg. Remélem mire legközelebb megyünk megtalálják:D

A lényeg, hogy bal oldalon van egy tüsző, a jobb oldalit ?-jellel írta be, mert nem látszott egyértelműen, hogy az egy tüsző-e, vagy egy olyan régi cisztám került elő, amit multkor már nem látott. Kedden inszem, majd kiderül:D

Ja és megtudtam, hogy múltkor elcsesztük a tüszőrepi injekciót, mert hasfalba adtuk be, valószínű ezért nem hatott időben. Mondtam a dokinak, hogy esetleg megemlíthette volna, hogy izomba kell és orvosnak kell beadnia, mert a betegtájékoztatón az volt, hogy vagy izom vagy hasfal. Na, erre gyorsan összekapta magát és mondta, hogy ezt a papírt most azért nyomja a kezembe, mert ezzel beadja az ügyeletes orvos. Szóval legalább megtudtam, hogy mire való a papír, mert legutóbb erről sem mondott semmit:D Mindegy, most már legalább profi vagyok inszem ügyben:D

2264. melone13
2010. jan. 7. 20:12

Na csajok!

Látom nagy apangás.

Beadattam atüszőrepit, bár volt egy kis harc az ügyeleten.Nem akarta beadni az asszisztens, mondván ez dupla adag(10000NE pregnyl) és hát ő nem ismeri, a doki pedig nem volt benn.

Ezek szerint csak azt adja be amit ismer.Végigfaggatott mire kell, miért, st.Már gonodlkoztam mondom neki bakker ott a betegtájékoztató olvassa el.

Nem tudom mit gondolt, hogy hasamra csaptam és kigondoltam nekem ez most kell.Áhhhhh nagy az isten állatkertje.

Veletek mi újság?

2263. Ides
2010. jan. 6. 20:02

jaja:D

tényleg szerncsés vgyok,hogy teherbe tudtam sni elsőre..kár hogy rossz helyen volt

nah de az idei év:D

2262. melone13 (válaszként erre: 2261. - Ides)
2010. jan. 6. 19:48

:DDDDDDD

Akárcsak magam hallanám.

De fogjuk fel úgy, hogy Szűcs a mi mentőangyalunk!

2261. Ides
2010. jan. 6. 19:42
nah még nem ismesz.. az összes szarba sikerül 2x is belelépnem...de remélem már rendebn fog menni minden..
2260. melone13 (válaszként erre: 2259. - Ides)
2010. jan. 6. 19:26

Szűcs mit mondott minderre?Nemlehet beállítani vhogy hogy normál hosszúságú ciklusaid legyenek?Mert az már nagban megkönnyítené a helyzetet.

Persze tudom ez elméletben jól hangzik, de a kivitelezés...

Nézd a jó oldalát.Stimuval el lehet érni nálad is a pé-t!!És elsőre sikerült tehebe esned!Ezt kevesen mondhatják el.

Mégegyszer pedig ugyanabba afolyóba nem lépünk tehát fel a fejjel!!

2259. Ides (válaszként erre: 2258. - Melone13)
2010. jan. 6. 19:22
let kicsit rosszul írtam,szóval 6-7 éve nincs peteérésem magamtól,csak a stimura reagálva let 1 itt 1 ott,az is a 25. stimulálós napon(sztem már bőven a 2.ciklusomban voltam,mert 18 naposak voltak eddig),most meg a 32. napon vagyok és semmi,bár a műtét után nagyon bő és 10 napig tartó volt
2258. melone13 (válaszként erre: 2257. - Ides)
2010. jan. 6. 19:19

Ides!Ez nagyon érdekes dolog!Én anno sima clostyra olyan hevesen reagáltam, hogy egyből 7 tüszőm lett.Most meg napirendi szuriktól 1!

De kérlek ne add fel, hinned kell benne, hog sikerülni fog!!

Nem szabad feladnod!

Ha vmi bánt írd ki magadból, ahogy tudunk segítünk!

2257. Ides (válaszként erre: 2247. - Fc7d07cebe)
2010. jan. 6. 19:14

az a probléma,hogy nekem eleve nincs peteérésem,most hogy stimuláltak,ez volt 6-7 éve az első,és ráadásul mindkét fészekben volt tüsző éredve,mégis a jobb oldalon történtek a dolgok...

nah majd csak lesz valami..

2256. hamona (válaszként erre: 2242. - Pólika)
2010. jan. 6. 17:34

Köszönöm a vígasztaló és biztató szavakat!

Hétfőn, az uh napján a betöltött 8. hét 6. napján voltam és nemcsak szívhang nem volt, de az egy héttel ezelőtti uh-hoz képest csak 2 mm-t nőtt a baba, azaz leállt a fejlődése valamikor a 2 vizsgálat között.

Mariann, kitartás, a másik baba biztosan rendben lesz.

2255. Nanda (válaszként erre: 2252. - Marianna82)
2010. jan. 6. 17:29

Én tegnap voltam un.-on,a 10mm.-es petezsák mellett van egy hematoma.

De megkaptam az összes papíromat többet nem kell mennem.

2254. melone13 (válaszként erre: 2252. - Marianna82)
2010. jan. 6. 16:37

Hogy lehet ez?

Elméletileg egy időseknek kellene lenniük nem?

Akkor pedig múlt héten is látnia kellett volna mindkettőt.

Na mindegy, csak én agyalok itt magamban.

De hatalmas gratula, így dupla öröm:DD

És mostmár nagyon vigyázz magatokra!!!

2253. melone13 (válaszként erre: 2251. - Marianna82)
2010. jan. 6. 16:35

Nem lt esélyt.Hétfőn voltam, akkor emelte az adagot, de mára semmi sem változott.Így hát lefújta.

Hogy miért javasolta mégis, hogy próbáljuk meg, hátha sikerül fogalmam nioncs.Olyan transzba estem mikor közölte, hogy ez most nem fog menni, hogy nem is tudtam ésszerűen gondolkodni, és így rá sem kérdeztem, miért javasolta.

Nem értem én már régen a logikájukat.

Mert hogy most baba nem lesz az akcióból az fix, max. ha nagyon nagy csoda történne, de hát tudjuk ez csak a mesében van.

Én nem is töröm rajta magam, mindössze reménykedhetem, hogy a köv. ciklusban hátha nagyobb szerencsénk lesz.

2010. jan. 6. 16:34

Nekem a mai uh-on két petezsákot talált,de csak az egyikőjüknek volt szívhangja:(

Majd egy hét múlva kiderül ad e életjelet a másik manóm.Nagyon meglepődtem,hiszen két hete akárhogy nézte egy petezsákot látott.

De boldog vagyok hogy az egyik babámnak dobog a pici szíve:)

2251. Marianna82 (válaszként erre: 2249. - Melone13)
2010. jan. 6. 16:30

Nagyon sanálom:(


És esélyt sem látott arra hogy pár nap múlva esetleg a másik oldalon is érjen,kicsit emelt gyógyszeradaggal?

És miért mondta hogy legyetek együtt,ha a másik o-on nincs tüsző,akkor esély sincs semmire,vagy én vagyok h.lye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook