Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki megteheti, hogy segít, kérem segítsen! fórum

Aki megteheti, hogy segít, kérem segítsen! (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jan. 14. 14:54
Sajnos nem csak ő van így egyedül!Másnak miért nincs segítség??Nem magamra gondolok!:/
28. 408020f45e (válaszként erre: 27. - Jstefan)
2013. jan. 13. 19:42

Csak egy apró adalék még: a második helyről kaptam visszajelzést (Hollandiából), hogy ismerik a srácot és azoktól is akinél lakott odakint, de haza akart jönni. Két különböző csatorna és egybevág azzal, amit elmondott. De azt hiszem, hogy mielőtt kételkedünk, látni kell azt az embert, aki elmondja. Hittek neki Hollandiában és hisznek neki itthon is. Én is. Remélem sikerül neki!:)

Biztosan vannak olyanok is, akikről te írtál. Sajnos az olyanok miatt kételkednek sokan és nem segítenek, amikor pedig kellene.

Ismerem ezt a korosztályt, a fiam 1 évvel fiatalabb csak. Ráadásul pedagógusként nagyon sok másikkal is találkoztam már. Tehát az előző tapasztalataim alapján merem mondani, hiszek ennek a fiúnak. Ha valaki hazudik, az előbb-utóbb belegabalyodik a saját meséjébe. De itt nincs gubanc. :)

27. jstefan (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2013. jan. 13. 19:15
Én ilyen mesét nem veszek be!!! Valószínű azért nem mert Budapesten, Európa nagyvárosaiban,és az USA-ban, tömegesen vannak a kitűnő színészi tehetséggel megáldott szerény jellemet alakító,és ezért különlegesen veszélyes bűnözők!!! Legyél nagyon óvatos! Legközelebb kérdezd meg tőle hogy melyik börtönből szabadult,és miért ült,vagy hol élt korábban,onnan miért kellett eljönni neki!
2013. jan. 13. 18:10
Úgy lesz!:)
25. b582d3c5d9 (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2013. jan. 13. 17:17
Vérbeli pedagógus vagy!!! Majd írj, ha lesz róla híred! :))
24. Hmv.
2013. jan. 13. 14:39
A legjobbakat kívánom neki!:)
2013. jan. 13. 14:08

Én is örülök! Fiatal és látszik rajta, hogy normális életre vágyik!:) Ki fog ez szépen alakulni.

Ha lesz valamilyen változás, ami a tudomásomra jut és érdekel valakit, beírom ide.

Most talán kap egy másik lehetőséget, hogy javuljon az élete. Szorítok neki, hogy sikerüljön!:)

2013. jan. 13. 10:53
Igazán örülök, hogy rendeződni látszik körülötte lehetőség a normális életre. Legalábbis bízzunk benne, hogy így lesz!!!
2013. jan. 13. 10:37

Ma reggel beszéltem Gáborral.

A kapcsolataim révén eljutott a szolnoki plébánoshoz, aki segíteni próbál neki. Mi is adtunk némi pénzt, élelmiszert. Nagyon bízom benne, hogy így egyházi segítséggel, sikerül majd boldogulnia.

Sok jó lelkű ember mozdult meg érte eddig is és ezután is meg fog. :)

2013. jan. 12. 21:49
Mindenkinek köszönöm a válaszát!:)
19. 408020f45e (válaszként erre: 16. - Ujlany)
2013. jan. 12. 19:48

Köszönöm a válaszod! Valóban nem adományokat vár, hanem dolgozni akar. Jóravaló srácnak láttam. Pedagógus vagyok, viszonylag jó emberismerőnek tartom magam, főleg a tapasztalataimra alapozok.Ő úgy láttam nagyon megérdemelné a segítséget. Ugyanabban az iskolában tanult, ahol a fiam, csak ő korábban végzett.

Beszéltem olyan emberrel ma este telefonon, aki a kapcsolatain keresztül egyházi úton a segítségét ajánlotta.


Gábor azt mondta, hogy holnap reggel is ott lesz a parkolóban. Ami segítséget eddig tudtam összeszedni, azt elmondom neki.

Átadom az üzeneted. Mi az a publikus név, amiről be tud azonosítani?

18. Hmv. (válaszként erre: 1. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 18:57

Nos Mazsi megírta a szolnoki hivatalos segítők címét.

Keresd föl a fiút, ha minden úgy igaz, ahogy elmondta, akkor megjelenik ott.

Viszont ha a tájékukra sem megy.... akkor necces a dolog.


Én reménykedem benne, hogy igazat mondott.

17. 5146e98818 (válaszként erre: 16. - Ujlany)
2013. jan. 12. 18:23
Milyen kicsi a világ...
16. ujlany
2013. jan. 12. 18:21

Nem akartam beleszolni... de a tortenet sajnos szorol-szora igaz.

A fiatalember karacsony elott meg tenyleg Amszterdamban volt. Ket kint levo magyar csalad befogadta (3-3 napra ugy tudom), es aztan segitettek neki hazajutni.

Mindket csalad megerositette, hogy a fiatalember joravalo, joszandeku, es kegyetlenul megrugdalta az elet.


Ikebana2, ha meg beszelsz vele, mondd meg neki legyszi, hogy ne adja fel, en szurkolok neki.


Egyebkent karacsony elott en ajanlottam fel neki, hogy kifizetem az utikoltseget MO-ra, mert egy fillerje sem volt, hogy hazajusson. Aztan leveleket valtottunk, es akkor ugy dontott, hogy meg Hollandiaban marad, mert Mo-on sem volt fedel a feje folott. (Penzt nem kert es nem is fogadott el,a zt szerette volna, ha munkat talalok neki, de azt sajnos nem tudtam.) Ekkor fogadta be a ket magyar csalad, majd pontosan nem tudom miert, de megis ugy dontott, hogy a segitsegukkel hazamegy.



Megertem, hogy az embereknek sokszor az az elso gondolatuk, hogy biztos at akarnak minket vagni, de ez nem egy ilyen tortenet.

2013. jan. 12. 18:09
Nekem az az érzésem, hogy ez mellébeszéléses szöveg. Sajnos, sok a csaló. Ha valaki segítséget akar kérni, azt nem az utcát teszi meg.
14. 5146e98818 (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2013. jan. 12. 17:17

A leírt sztori alapján gondolom így.

A mi városunkban volt egy ember az mindig azt mondta, hogy most jött ki a kórházból, műtötték. Évekig ez volt a szövege.

13. Ficánka5 (válaszként erre: 12. - 5146e98818)
2013. jan. 12. 17:15
Látatlanban, ismeretlenül hogy ítélkedhetsz?? Ő beszélt vele és biztos van annyira óvatos felnőtt több gyerekkel, hogy meg tudja valamelyest ítélni kivel állt szembe. Ilyen hozzáállással nem segítenénk soha senkinek.
12. 5146e98818 (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 17:03

Nem kell minden rossz dumának bedőlni!

Valójában pénzt akart kicsalni tőled, ami piára vagy kábítószererre kellett volna neki.

11. b582d3c5d9 (válaszként erre: 1. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 17:03

Humán Szolgáltató Központ. Városmajor út 67/A

Szolnok, 5000.(56) 420-614

Itt biztos tudnak a srácnak segíteni.

2013. jan. 12. 16:58

segíteni sajnos én sem tudok, de ötletelni talán igen. Imerem az érzést, amikor az ember tehetetlen, de tudja, érzi, hogy valamit tennie kell.


Én azt a megindító szöveget, amit leírtál, zsinórban elküldeném a szolnoki és környéki összes plébániának, más egyházi intézménynek, hiszen már szinte az összes megtalálható a neten.


De elküldeném a MOKKA szerkesztőségébe is, hogy ne azzal foglalkozzanak, hogy X, vagy Y celebke

mivel akarja magára vonni a figyelmet, hanem ilyen emberi sorsokat érintő problémákkal. Sok jólelkű, segítőkész ember van közöttünk, csak esetleg mi nem ismerjük. Ők segíthetnek, ha akarnak. Próba, szerencse.


Most elővettem a morfondírt, ha jön még ötletem,

leírom. Teljes szívemből kívánok Neki nagyon jó megoldást!!! És a hasonló sorsú embergyerekek nevében köszönöm, hogy nem lapoztál a sorsa felett. Hátha valami jó sül ki belőle.

9. Annie1130 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 16:47
Ok, értem, hogy mit szeretnél, de neki nem csak munkára van szüksége, hanem szállásra is és megélhetésre legalább az első fizetéséig. Nagyon nehéz és szomorú helyzet...A legszomorúbb, hogy sokan elmennek mellette... Ért valamihez?
8. 4244093cd0 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 16:46

Én azt tanácsolnám neki ,hogy kéretőzzön be egy könyvtárba ,ahol van net ,és próbáljon munkalehetőségek után kutatni,esetleg ,ha megbízol benne ,akkor segíthetsz neki ebben .

Ha nincs senkije,menjen el szolnokról oda ,ahol van valamiféle munka ,és esetleg olyan szállás lehetőség ,ahol meghúzhatja magát addig ,míg nem tud egyenesbe jönni .

2013. jan. 12. 16:37

Szolnokon történt.

Nagyon szíven üt a dolog, mert a fiamtól 1 évvel idősebb fiúról van szó. Őszintén sajnálom.

Elképzeltem, ha az én fiam kerülne utcára, vajon meddig élne? Hogyan?

Szerintem az igazi segítség az lenne, ha azt mondhatnám neki, hogy itt van ez a cím, keresd fel holnap reggel és beszélgessetek el, vedd fel a munkát és minden ok! lesz. De ezt nem tudom megtenni Ezért kértem segítséget.

6. Hmv. (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 16:28

Gondolom Bp-en történt az eset, ami sajnos nem egyedülálló.

Nagyon megértem a segítőszándékod, de nem ismerem az ottani lehetőségeket, de bizonyára nagyon nehéz lesz segíteni a fiún.


Itt vidéken nagyjából tudom, hogy hova kell fordulni ilyen esetekben. Van családsegítő szolgálat, ahova lehet fordulni. És van hajléktalanszálló is, ahol az első hónap ingyenes.

Sajnos a második hónaptól már fizetni kell ott is, ami munka nélkül hogy lehetséges? Nem tudom.


A szociális ellátórendszerhez kellene fordulnotok elsősorban.

Érzem, hogy nem szabad magára hagynotok ezt a fiút.

Bár lehetne megoldást találni az összes magányos, hajléktalan, munkanélküli, jóravaló emberen.


Írj majd róla, ha lesz megoldás!

2013. jan. 12. 16:26
Melyik városról van szó?
4. 17f9a9b1c4 (válaszként erre: 1. - 408020f45e)
2013. jan. 12. 16:19
Kinek? Minek? Miért? Hogyan?
2013. jan. 12. 16:19

Szeretném megosztani mindenkivel mai történetem. Kora délután az egyik nagy áruházunkba mentem el a férjemmel. A parkolóban odajött hozzánk egy 180 cm körüli, fehér bőrű, szőke, kék szemű fiatal srác és viszonylag halkan elsorolt valamit. Nem is nagyon figyeltünk rá, mert siettünk befelé. Aztán kifelé jövet már jobban ráérve, megint láttuk, ugyanott. Odajött, kérdeztük, ő egyenes tekintettel, hihetően válaszolt.

Elmondása szerint 22 éves, (mutatta a személyig kártyáját 1990-es) senkije sincs, a szülei öngyilkosok lettek, ő állami gondozásban is volt. Élelmiszer és vegyiáru eladóként végzett Szolnokon, de megjárta Amszterdamot is a jobb megélhetés reményében, hiába. Visszajött, de munka nincs. Sorra járta a melegedőket, a munkanélküli központot, segélyezőket. Egyedül van. Éjszakára egy zugban megtűrik. Elmondta, hogy az egyik autóból egy férfi megfenyegette, ha még egyszer meglátja, megöli.

Félreértés ne essék, nem koldult. Munkára jelentkezik az autósoknál, szélvédő mosásra, némi pénz reményében. Megkért, hogy ha tudunk valamilyen munkát szóljunk, azonnal elvállalja. Dolgozni akar! Bármit, amiért fizetnek.

Elköszöntünk és én megígértem, hogy ha tudok segíteni, visszamegyek.

Szeretnék segíteni. De fogalmam sincs, hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni, melyik szervezet vagy szolgálat tudna segíteni.

Hogy hol kellene jelentkeznie vagy szólnia vagy kérvényeznie. Szerintem bármilyen kisegítő munkát elvállalna, amiből megtudna élni és tudna hol lakni.

Még most is látom magam előtt ezt a szerény, intelligens fiút, aki első pillantásra inkább tűnik egy diákmunkás főiskolásnak, mint hajléktalannak, aki munkájából akarna megélni, egyedül.

Szeretnék segíteni, de azt nem mondhatom: Gábor, sajnálom! Nyugodj bele, ez van!


Aki tud, kérem segítsen! Segíteni szeretnék!

2013. jan. 12. 16:19
Miben kéne segíteni?
2013. jan. 12. 16:18
Aki megteheti, hogy segít, kérem segítsen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook