Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki a ciklus 20. napja körül esett teherbe, annak a következő menstruáció még megjött? fórum

Aki a ciklus 20. napja körül esett teherbe, annak a következő menstruáció még megjött? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jan. 12. 09:56
Sziasztok!volna egy kérdésem a menszesz utáni 10.-dik napon teherbe lehet esni?vagy ez a ciklustól fůgg?
36. Vigyorex6 (válaszként erre: 34. - D71ef05a8e)
2013. jan. 12. 09:53

Ciklusdiagnosztikával kapcsolatban annyi még, hogy valóban 2-5. (3. a legpontosabb) napon aktuális a vérvétel a follikuláris fázisban, azonban a luteálisban az határozza meg a napját, hogy mikor van ovuláció.

Nekem a 23. nap környékén szokott, így addig nincs progeszterontermelés, ezért a 23+1, ill. a 23+7. napokon kell vérvételre mennem.

35. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Ba7da9cfc0)
2013. jan. 12. 09:37

Az első fele igaz, sőt, van olyan szintén Pcos-es ismerősöm, akinek a 42. ciklusnapi ovulációból született egészséges kislánya.

A második fele annyiban cáfolandó, hogy 12 napnál nem lehet rövidebb a luteális fázis, mert vagy létre sem jön a beágyazódás, vagy pedig nagyon kezdetleges szakaszban van, ezért kilökődik, de a 12 napos luteális már jó.

Általában 16 nap a max, így tehát nem mindig 14 nap, de egy normálisan működő hormonrendszernél 12 és 16 nap közé be lehet határolni, ezért jobban behatárolható, mint a folliculáris fázis.

34. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - Ba7da9cfc0)
2013. jan. 12. 09:31
Amúgy én nem állítottam, hogy csak 28 napos ciklusra igaz, amit írtál, hanem, hogy összességében nem lehet tudni, hogy valakinél igaz-e vagy sem, kizárólag ciklusdiagnosztikával (2-5. napi, 15. napi és 21. napi vérvétellel).
33. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - Ba7da9cfc0)
2013. jan. 12. 09:29

Kérlek, mielőtt azt állítod, hogy össze-vissza beszélek, olvass utána a rendellenességeknek is. Ha mindenki úgy működne, ahogy te leírod, nem lenne szükség a Duphaston és Utrogestan gyógyszerekre, mert mindenkinek tökéletesen működne a hormonháztartása, azon belül is elegendő progeszteron hormont termelne a szervezete.


Nem egy magazin nőknek szóló, felületes és üres általánosságokat leíró cikkéből kell informálódni.

32. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - Dundika1988)
2013. jan. 11. 19:27

Ehhez tudni kellene a ciklusodról, hogy mikor szokott peteérésed lenni, mekkora esély van arra, hogy a ciklus végén legyen... mert amúgy nagyon kicsi az esély rá, ez ritka.

És nem tudjuk, mikor is volt az az együttlét, ha azóta minimum 2 hét eltelt, akkor lehet tesztelni. De az orvosi UH (lesz) a tuti.

2013. jan. 11. 19:09

Sziasztok! A velemenyetekre lennék kíváncsi a parommal mensi előtt szeretkeztunk vedekezes nélkül, viszont a menstruaciom egy napra időre megjott. 5 napig szoktam beteg lenni, ez most a kevesebb is volt és el is múlt egy nap alatt. megvallom nagyon szeretnek babát már van egy 4 éves kislanyom de ami aggaszt volt másfél éve egy terhessegem ahol üres volt a petezsak és azóta hiába probalkozunk, nemjön :-(Ja és nagyon szurkal a hasam.Voltam 9.én orvosnál még nem látott semmit azt mondta ha nem jön meg 2 hét múlva ultrahang.Szerintetek lehet baba a dologban?

Válaszotok előre is köszönöm.

30. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - Ba7da9cfc0)
2013. jan. 11. 19:09

ez sem teljesen igaz, csak egészséges ember esetében


létezhet 14 napnál rövidebb luteális szakasz is, de azt valami rendellenesség okozza (pl. pajzsmirigy-gond), s ha 10 napnál rövidebb, akkor nincs esély babára (ha 10-14 nap közötti hosszúságú, az még normális)

29. hodierakozmetikus (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2013. jan. 11. 16:14
cáfolom, olvasd el a hsz-emet:)
28. narciszka (válaszként erre: 26. - Nbandus)
2013. jan. 11. 16:07
köszi..!
27. narciszka (válaszként erre: 25. - Hodierakozmetikus)
2013. jan. 11. 16:05
ÉS neked az ugyanolyan mensi volt mint a többi? vagy görcsölt, fájt is?? köszi!
26. nbandus (válaszként erre: 23. - Narciszka)
2013. jan. 11. 16:04

Akárhol összeszedhettél bármit, ami okozhat folyást, alhasi fájdalmakat, akár derékfájást is, ez tapasztalat.


Illetve én minden egyes peteérésemet "érzem", menstruációhoz hasonló tünetekkel: derék- mell- és alhasi fájdalmak...

2013. jan. 11. 16:02
Nekem a lányom februárban fogant(eleje szerintem), a "frankós mensim" januárban volt meg(hozzáteszem 3 hetes ciklusom volt)..Nos, Február 20-a környékén gyanítottam nem egy hosszúranyúlt ciklusom van, hane babás vagyok..és akkormegjött 29 napra...:((...aztán szuper dokim vérvétel után közölte igen magas a BÉTAHCG-m:))))...így terhes voltam a mesnim" alatt:)))
24. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2013. jan. 11. 16:01
Ne beszéljetek össze vissza. ez nem csak 28 napos ciklusnál igaz. A mensitől peteérésig eltelt idő lehet 12 és 20 nap is akár, ha megvolt a peteérés, rá 14 napra jön meg. Ez 98 5-ban így van. Tehát akinek 26 napos ciklusa van, annak a 12 napon van péje és ezér jön meg rá 14 napra, a 26.anpon. Ha valakinek a 20.nap peteérése, annak 34 napos ciklusa lesz. A luterális szakasz hossza 14 nap.
23. narciszka (válaszként erre: 22. - Nbandus)
2013. jan. 11. 15:59

köszönöm! hát igazság szerint a Jobb mellemnek nem csak a bimbója fáj, hanem az egész mell, csak nem olyan kibírhatatlanul. RObbani hála Istennek még nem akar, a bal meg most szinte egyáltalán nem.

Milyen fertőzésre gondolsz?


A derékfájásról mit gondoltok am.?


Nagyon köszönöm!!!!

2013. jan. 11. 15:55
Ne aggódj, a tüneteid nem is igazán terhesség tünetei szerintem. Ugyanis terhesség esetén nem csak a mellbimbód fáj, hanem az egész melled szét "akar" robbanni, az állandó pisilhetnék pedig nem az első hetekben jelentkező tünet. Én inkább egy kis fertőzésre gyanakodnék a helyedben...
21. narciszka (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2013. jan. 11. 15:44

köszi...!

csak az a baj hogy olvastam ilyen kirívó példákat hogy előfordult már ilyen extrém eset is.... és nagyon aggódom...

20. vvicus (válaszként erre: 2. - Narciszka)
2013. jan. 11. 15:40
Nem, bármikor is esel teherbe, a rákövetkező menstruáció már kimarad. Én a lányommal kb. a 20cn-on estem teherbe és csak egy kis barnázásom volt akkor, amikor meg kellett volna jönnie, majd a második kimaradtnál is volt egy pár pötty vér pár napig, de utána már nem.
2013. jan. 11. 15:29

aranyosak vagytok!!!

köszi!!! Tudom h menzesz előtt is lehet, csak.... nem csak akkor :SS meg hogy ezek a tünetek már vannak egy ideje.. :S

csak még az, hogy... a menzesz elmúlása után pár nappal elkezdődtek a "terhességi tünetek": elször hasszúrás, kis görcsök, nehezebbnek érzett még,derékfájás (lehetett beágyazódás??); majd kb 4-5 nap múlva mellfájás: izomlázszerű, oldalt, hónalj fele alul, majd utána még égő mellbimbó-érzés is, talán kicsit el is sötétedett(?), mintha gyulladt lenne, meg nehezebb- MA már nem ég úgy! de még mindig érzékenyebbek!

.a méhfájdalmak azóta már sokat csökkentek, alig van. (mert vége a beágyazódásnak??)

.hüvelyváladék kevés, de a 10. napon a menzesz után egy nagyobb adag nyálka, azóta kevés, csak néha egy nagyobb adag fehéres,krémesebb "folyás" ...

18. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - Narciszka)
2013. jan. 11. 15:15

Pedig én is ezt akartam írni, amit Kriszti.

Petting, mensi + nega teszt ...

Szerintem ne izgulj! :)

17. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Narciszka)
2013. jan. 11. 15:13

Ez szerintem mind pszichés.

Ha pedig a jelenlegi ciklusodban túl vagy az ovuláción, akkor a megemelkedett progesteronszint is csinálhat pisilési ingert. Ilyenkor már a mellek érzékenysége is betudható ennek.

16. narciszka (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2013. jan. 11. 15:09

köszi ez így jól hangzik...!!

csak olvastam már olyat, hogy a "várt/nemvárt" menzesze után csak 3 héttel mutatta ki :OO az pedi gkb 5 hét az aktus után.... :SSS

15. narciszka (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2013. jan. 11. 15:08

köszi szépen!!

Hát, mondom, hol hosszu, hol rövid...

Néha néha érzek valami kis "kellemetlen" érzést a hasamban,de tudom hogy ez terhességnél is lehet...

A negatív tesztnek örültem, de nem bízom sajnos benne 100%ban... meg ez a folytonos pisilés is megőrjit, fel pedig tuti nem fáztam... de nagyon köszi mindenkinek kedves tőletek hogy írtok!!!

2013. jan. 11. 15:07

1. pettingtől azért minimális az esélye a terhességnek

2. ha megjött rendesen, akkor szinte biztos, hogy nem vagy terhes

3. ha a teszt is negatív, akkor 100%

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Narciszka)
2013. jan. 11. 15:01
Azóta megjött, a teszted nega. Nem gondolnám, hogy kellene félned bármitől is. A következő menstruációtól pedig még odébb vagy még akkor is, ha viszonylag rövidek a ciklusaid.
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Sara1986)
2013. jan. 11. 15:00
Normális, tökéletesen működő ciklusnál a peteéréstől számított 14. napon jön meg, ez igaz. De nem mindenkinek működik tökéletesen a sárgatestfázisa, ezért mégsem igaz teljesen.
11. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Narciszka)
2013. jan. 11. 14:59
Volt már,akinek megjött-többször is-de állítólag azok már gyengébb vérzések voltak.
10. narciszka (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2013. jan. 11. 14:58
köszi!! csak attól félek, hogy akkor még nem állt fenn terhesség!!! csak egy megtermékenyült petesejt volt, ami elindult a méhbe!!!!! HA VOLT...
2013. jan. 11. 14:57
volt már 26 és 40napos ciklusom is
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Narciszka)
2013. jan. 11. 14:57
Ha terhesség áll fenn, akkor már nem jön meg, csak nagyon ritka esetben, mindegy mikor volt ovuláció.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook