Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ájulás után elsősegély - Segítenek az emberek? Tudják, hogy mi a teendő? fórum

Ájulás után elsősegély - Segítenek az emberek? Tudják, hogy mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2
10. de Luca (válaszként erre: 8. - Kata_88)
2012. ápr. 1. 10:14
Reggelente le kéne nyomnia egy kis kávét cukorral.
9. 814f8b8f23 (válaszként erre: 6. - 06718ca650)
2012. ápr. 1. 10:10
Sajnos hiába a tudás, ha valaki nem hajlandó segíteni, vagy az adott helyzetben megijed. Nem mindenki tud azonnal reagálni, és tenni a "dolgát". Pláne nem mindig azt, hogy mitől ájult el, ezer oka lehet, és nem mindig ugyanaz az eljárás. Sajnos vannak esetek mikor többet tud ártani, mint segíteni.
2012. ápr. 1. 10:08
Amennyire tudom, alacsony a vérnyomása. Szerintem amiatt vannak ilyen rosszullétei. Meg egyébként is, nagyon vékony kis csaj, szerintem nem a legjobb az állóképessége. :-(
2012. ápr. 1. 10:06

Én tudom, én nem hagynék senkit a szarban, de bízom benne, hogy engem sem hagynának ha rosszul lennék.

Mi a baja a barátnődnek? Mitől vannak a rosszullétei?

2012. ápr. 1. 10:04
sokszor nem segítenek és sokan nem tudják mit kell tenni. ez van sajnos.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 1. 10:04

Viseljen olyan pólót, amire ezek rá vannak írva. :)


Egyébként mi a baja a barátnődnek? Mer gondolom ez sem normális, hogy valaki ájuldozzon, meg ettől rettegjen.

2012. ápr. 1. 10:02

Nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak e téren.

Szerencsére úgy látszik "kinőttem" de régebben nagyon sokszor elájultam, volt mikor pont a vonaton álltam. Ott mindenki azonnal pattant, felrántottak a földről, ők jobban megrémültek mint én, azonnal rágót nyomtak a számba vizet adtak, aggódva nézték mikor mondam minden OK, szokott ilyen lenni és nyugodjanak meg ettől még nem kell doki, megyek a dolgomra :-) szóval én még nem csalódtam az emberekben.

3. gerna (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 1. 09:57
Hordjon magával egészségügyi kártyát, orvos által igazolva, aláírva. Es sokat segíthet.
2012. ápr. 1. 09:56
Igen!
2012. ápr. 1. 09:54

Van egy barátnőm, aki aránylag gyakran szenved ilyesmi rosszullétektől. Sírva mesélte tegnap, hogy bizonyos helyzetekben már alig mer emberek közé menni, mert fél, hogy ha esetleg ismét elkapja ez a rosszullét, akkor hajlandóak-e, tudnak-e segíteni rajta. Sajnos, hajmeresztő dolgokat tapasztalt már ilyen helyzetben.

Pedig nem nagy dolgok kellenek olyankor, "csak" annyi, hogy helyezzék biztonságba, fektessék le, emeljék fel a lábait, ha magánál van, itassanak vele egy kis vizet. És ha nem rendeződik a helyzet gyorsan, akkor hívjanak orvost.

Ennyi tényleg elvárható lenne bárkitől, bárhol, nem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook