Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ájulás mitől lehet? Ki ájult már el? fórum

Ájulás mitől lehet? Ki ájult már el? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. márc. 28. 12:55
engem kiskoromban sokat vizsgalgattak, aztán volt is sok vérvétel ami valami undort,félelmet,lelki stresszt okozott. Visszaolvasva egy valaki írta,és nálam is így van, hogy az injekciótól, (meg most már vércukorméréstől kisfiamnál) nem okoz gondot,viszont a vérvétel az valami más! úgy érzem,mintha az erőmet szívnák ki,meg a régi emlékek is feljönnek,és már jön is a vég! :-D hiába próbálok másra gondolni,a tudatalatti dolgozik! Most vettek vért kisfiamtól több üvegcsényit (ahogy hallottam,mert oda nem nézem) én fogtam le,nyugtatgattam, aztán kimentünk a váróba,a fejem csupa izzadtságcsepp volt, a tudatalatti pedig beindult. Már lehajtott fejjel ültem mikor futott a dokinő, apuka rosszul van? gyorsan lefektettek, ablakot rámnyitották, kaptam szőlőcukrot is. Így menekültem meg. Van egy stádium,míg az ember kontrollálni tudja,aztán elszabadul minden,jön egy mélyebb rész ahonnan ha nem fekszel le, akkor tudatvesztés! De volt,hogy lefektettek,és mégis. Szóval én azt mondom,ez erősen pszichés dolog! Amit nem tudom mivel lehetne kikezelni.
70. lilibe
2013. márc. 27. 14:37
Egyszer ájultam el, amikor hólyaghurutom volt, de még nem tudtam róla. Nem a betegség vele járója. 4 keresztes volt a vizeletem (értsd tiszta vér volt) és én nem bírom vér látványát.
2013. márc. 27. 12:59
Nyitottam egy klubot a témában. Ha bárki úgy gondolja, hogy szívesen csatlakozna, jelezze! :)
68. Enéh1
2012. márc. 27. 14:15

sziasztok! 3szor ájultam el eddig az elmúlt 2 évben.

anyám szokott elájulni,MRI-t meg mindent csináltak vele, de semmit se találtak...akkor mitől lehet? most jött haza külföldről és mondta, hogy elájult, rángatózott, megfeszült a teste és be is vizelt! na ez mitől lehet? valakinek ötlete? most megy dokihoz délután...aggódom, hogy mi lehet.

67. 2e2d27694f (válaszként erre: 64. - Ymanie)
2011. szept. 20. 13:00

Amennyire tudom, terhesség ideje alatt előfordul ilyesmi azokkal is, akik egyébként nem hajlamosak rá. Szóval, ha "csak" ez a két alkalom volt, az még megmagyarázható.

Bár, én olyan esetekről hallottam inkább, amelyek a terhesség korai időszakában jelentkeztek. Volt olyan ismerősöm, aki egy ártalmatlannak tűnő ájulás után tudta meg, hogy babát vár. Utólag még örült is a rosszullétnek. ;-)

66. 2e2d27694f (válaszként erre: 62. - Kolibri)
2011. szept. 19. 11:48
Sejtelmem sincs, de hátha...
2011. szept. 17. 06:05
Én eddig egyszer ájultam el, 5 éve.Olyan volt a színem utána, mint egy halottnak:(
64. Ymanie
2011. szept. 16. 23:11
Én életemben 2-szer ájultam el.Először amikor a nagyfiammal voltam terhes,18 hetesen az orvosnál.Másodszor pedig amikor a kisfiamat vártam,29 hetesen a Tescoban a pénztárnál.
63. Pandnóra (válaszként erre: 60. - Kolibri)
2011. szept. 16. 23:01
Az 51-es hsz.-ben erre utaltam. Remélem ő is olvassa a topikot,-vagy nem.
62. Kolibri (válaszként erre: 61. - 2e2d27694f)
2011. szept. 16. 21:50
Szerinted Zora visszaolvassa valamikor ezt?
61. 2e2d27694f (válaszként erre: 60. - Kolibri)
2011. szept. 16. 18:03
Hát, igen. Egy "hétköznapi" ájulás jellemző tünetei között ez valóban nem szokott szerepelni. Már, amennyire én tudom...
60. Kolibri (válaszként erre: 47. - Zora01)
2011. szept. 16. 18:00

Az senkinek nem szúrt szemet, hogy bepisiltél? Úgy értem az orvosoknak?! Azért a sima ájulás nem jár bevizeléssel. Az epilepsziás roham alatt szoktak bepisilni, meg egyéb "kórosabb" eszmélet vesztő állapotban, amikor az izmok megfeszülnek és elernyednek akarattól függetlenül. Nem kötelező a látványos rángatózás hozzá...

Remélem azért semmi ilyesmiről nincs szó. Utána, mintha mi sem történt volna, teljesen jól voltál? Nem lettél álmos?

59. csillag0103 (válaszként erre: 56. - 2e2d27694f)
2011. szept. 16. 17:48
A diszkós ájulás nem kicsit volt kellemetlen. De azt azért hozzá tenném, hogy a barátnőmön kívül senki nem segített elvonszolni a mosdóba. Ott kellett egy kis idő míg összeszedtem magam és folytattuk az estét mintha semmi nem történt volna.
58. csillag0103 (válaszként erre: 57. - Fd2348c4b7)
2011. szept. 16. 17:45
Húúú.. a kórház szag az szörnyű!Ha csak egy nyitott ajtó mellett elmegyek a kórház udvarában és a huzat miatt áramlik ki az a büdös! Fúj már azt utálom. Sokszor már gondolkodtam azon is, hogy elkéne menni egy pszihiáterhez. Lehet, hogy pszichés alapon van ez. Már akkor minden bajom van, ha tudom,hogy be kell lépnem a kórház ajtaján pl.10perc múlva. Ilyenkor már egyben van a gyomrom ideges vagyok és mindez amiatt mivel félek, hogy kidőlök.
2011. szept. 16. 15:45
régebben én is sokszor elájultam,legtöbbször a vér látványától,de némelykor az is elég volt ha bementem a kórházba és megéreztem azt a szagot ami ott van
56. 2e2d27694f (válaszként erre: 54. - Csillag0103)
2011. szept. 16. 14:07
Nem semmi... Kórházban, rendelőben is rossz lehet átélni ilyesmit, de ott még aránylag jó helyen van az ember, ha lehet ilyet mondani. Az a diszkós eset viszont különösen kellemetlen lehetett. :-(((
2011. szept. 14. 21:01
én pont tegnap ájultam el majdnem hulahoppozás közben nem kaptam levegőt,de rossz volt,csak tudnám mitől van:S
2011. szept. 14. 19:13
Sziasztok! Én rendszeres ájulós vagyok,de most már csak a kórházakban, rendelőkben. Egyszerűen nem bírom elviselni a szagokat, látványokat. Nagyon rossz érzés amikor a szerettem a kórházban fekszik és nem vagyok képes bemenni látogatni mert tuti, hogy elájulok. Ilyenkor arra eszmélek, hogy beteg hordó ágyon fekszem és nézik a pulzusom. EKG stb. nem tudni, hogy mitől van ez. Ha érzem, hogy el fogok ájulni egyből a gondolatomat terelem illetve sietek a friss levegőre. De már volt arra is példa, hogy otthon is simán elájultam miközben egy sebesülésről beszélgettek körülöttem, discoban úgy, hogy egy korty alkoholt sem ittam(azt hitték, hogy részeg vagyok és elestem). Nagyon rossz érzés!
53. 2e2d27694f (válaszként erre: 52. - 04e95f637a)
2011. szept. 12. 20:53
És vajon mitől? Meleg? Oxigénhiány?
2011. szept. 11. 18:47
1 szer buszon
51. Pandnóra (válaszként erre: 47. - Zora01)
2011. szept. 11. 18:42
Az EKG eredménye érdekesebb, mit a terhesség gyanúja.
50. csigabaga (válaszként erre: 47. - Zora01)
2011. szept. 11. 15:37
Én egyszer nyáron kiszáradás miatt ájultam el..
49. bc8bec3b9b (válaszként erre: 47. - Zora01)
2011. szept. 11. 15:08
Vérvételből nem állapítják meg a terhességet,csak,ha néznek speciális hormontartalmat.
48. 2e2d27694f (válaszként erre: 47. - Zora01)
2011. szept. 11. 14:53

Miből gondolod, hogy terhes vagy? Az ájulás miatt? Vagy más jelek is arra utalnak? Ha "csak" az ájulás miatt, akkor nem hiszem, hogy aggodalomra lenne okod.

Mondjuk, valamiért tényleg úgy szokott lenni, hogy ha egy fiatal nő rosszul van, elájul, akkor kapásból arra gondolnak, hogy biztosan terhes. Nem olyan régen, baráti-haveri társaságban történt velem is ilyesmi, ahogy jobban lettem, engem is rögtön ezzel cinkelt mindenki. Úgy felidegesítettek ezzel a hülyeséggel, hogy jobban is lettem. :-DDD

47. Zora01
2011. szept. 9. 18:14
Ma elájultam a munkahelyemen de úgy hogy mire felébredtem bepisiltem! Nagyon szégyenkeztem is utána mikor felkeltem! Nem tartott sokáig. Utána bevittek a kórházba és vettek vért meg csináltak EKG-t. A vérvételből akkor meg tudták volna mondani ha terhes vagyok ugye? Bár nem rég menstruáltam de azóta voltam a partneremmel de már évek óta fogamzásgátlót szedek!
2011. aug. 1. 11:25

Én is szoktam ájuldozni, mert alacsony a vérnyomásom. Ilyenkor gyorsan le kell ülnöm, vagy feküdnöm, és akkor jó eséllyel mgúszom az "eszméletvesztést".

Temetésen, vérvételen, éhségtől, hőségtől, tömegtől a legesélyesebb. Ajánlották a kávét, de nem akarok mérget inni. Tudom, hogy kis mértékben nem olyan káros, de semmi függőségem sincs, erre sem akarok rászokni.

45. 2e2d27694f (válaszként erre: 40. - 2e2d27694f)
2011. aug. 1. 11:11

Voltam ma a házidokinál. Elmeséltem neki ezt a múltkori esetet, ő is azt mondta, hogy ha ettem-ittam előtte rendesen, akkor két pohárka pezsgőnek elméletileg nem szabad ilyen rosszullétet okozni.

Viszont a vérnyomásom ma is csak 92/62 volt, amikor megmérte. :-(

44. Zizzzenet (válaszként erre: 42. - 2e2d27694f)
2011. júl. 25. 19:27
mindig tök pozitívan állok neki. tűtől, ameddig injekcióról van szó semmi gond, szemem se rebben. nem így vérvételnél! tűszúrás, abban a percben befeszül az erem, és elkezd zúgni a fejem...majd bedugul a fülem, elszédülök, szaggatottan és lassítva hallok és látok, és paff. mindez két másodperc alatt kb :(
2011. júl. 25. 15:10
Én terhesen ájultam el,összeestem és percekig se kép se hang:(
42. 2e2d27694f (válaszként erre: 41. - Zizzzenet)
2011. júl. 25. 14:48

Mondjuk, ez elég sokakra jellemző. :-(

Te magától a tűszúrástól vagy rosszul, vagy utána, a vérveszteség miatt?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook