Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ájulás mitől lehet? Ki ájult már el? fórum

Ájulás mitől lehet? Ki ájult már el? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. júl. 25. 14:46
én minden vérvételnél elájulok, ezért csak fekve vesznek tőlem. ez van, nem tehetek róla :)
2011. júl. 25. 12:58

Két pohár pezsgőtől - úgy, hogy ettem előtte rendesen??? Ugye, szerintetek sem valószínű, hogy az okozta???

Mondjuk, az igaz, hogy egyébként is hajlamos vagyok rá, de most látszólag semmi olyan körülmény nem volt, ami egy ilyesmi rosszullétet indokolna...

2010. jún. 25. 08:15
Én egyszer véradás után elájultam.
2010. jún. 23. 22:48

Hello! :)

Egyben a segítségeteket is kérném.

Tavaly a nyaralás alatt, egyszer csak begörcsölt a hasam annyira hogy a matracról leestem és egyszerűen nem bírtam megmaradni. Kapálóztam össze-vissza mikor édesapám élettársa észrevette és kihozott. Azután párszor még előfordult, sőt többször ájulásba torkollott. Egyszer iskolai órán, máskor vásárlás közben volt hogy alvás közben. Minden előjel nélkül, éles fájdalom aztán eszméletvesztés. Félek mert nem soká megyünk nyaralni és ez így kiszámíthatalan, orvosok semmit nem tudnak. Mit tegyek? .S

2009. nov. 5. 19:33
Talán az alacsony vércukorszint is okozhat ájulást.Az erre hajlamos emberek jó ha tartanak maguknál szőlőcukrot.Allergiás reakció is lehet,ami a rosszulléttől az ájulásig fokozódik.
2009. máj. 16. 08:09
Jelen. Én a fájdalomtól ájultam el, még 16 évesen.
35. Alma85
2009. máj. 16. 08:07
Én ájulásban egész jártas vagyok sajnos:-( A legváratlanabb pillanatban és sokszor a leghülyébb helyzetekben jött rám.Az volt mindig a szerencsén, hogy sosem voltam egyedül. De szerencsére mióta kiderítették, hogy vashiányos vagyok és szedem rá a gyógyszert azóta nem volt ájulás. De a félsz az bennem maradt rendesen.Sokszor gondolok arra, hogy na most tuti elájulok.Ilyenkor próbálom a gondolataimat másfelé terelni.
34. jucika77 (válaszként erre: 3. - Sziszko69)
2009. máj. 15. 07:40
Nekem is volt egy pár nappal ezelött egy ilyen ájulásom.Hajnalba kimentem a wc-re és a földön fekve tértem magamhoz, párom pofozott fel ,hogy mi is történt! Minden elöjel nélkül eggyszerüen leestem a wc-röl,rá a radiátorra, és jól bevertem a fejem, a balesetin kötötte ki ! Mi van ha vezetés közben történik ilyen ,még belegondolni is rossz ! Remélem rájönnek, hogy mi okozta !
33. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - M_Marcsa)
2009. máj. 5. 21:01
Olyan érzés, hogy feketedik el minden előttem, homályosan látok.
2009. máj. 5. 21:00
Szinte elájultam 2-3-szor a tömegben, a melegtől, levegőtlenségtől. Szinte, mert kitámolyogtam.
31. s.irma
2009. máj. 5. 19:48

Én nagyon nagyon régen szagérzékeny voltam. Minden erősebb szagtól( étel, gyógynövény, orvosi rendelő, gyógyszertár, hentes, halcsarnok, fodrász...stb néhány perc tartózkodás után dobtam egy hátast.


Sehová nem mehettem egyedül.

Szörnyű évek voltak. Senki nem tudta mitől van.


Kémia labor szakos középiskolát választottam. Gondoltam lesz ami lesz. Az első labor órán már semmi bajom nem volt. Igaz azóta is olyan érzékeny a szaglásom mint egy vadászkutyának de ájulásom nem vot.

2009. márc. 16. 18:49

Hello!

:)

Én életemben 3-szor ájultam el

1-er iskolagyűlésen

1-er felelésnél

1-er pedig a kórházba (anorexiás voltam/vagyok)


De nekem mikor már később éreztem hogy elájulok, mindig segített ha vettem nagy levegőket, meg ilyenek :)

pussz

29. Mel82
2009. febr. 25. 19:18
Én is ájultam már el jó párszor, alacsony vércukor szint, most meg a vashiány miatt. Sok oka lehet az ájulásnak. Egy vérvételből sok mindent megtudni.
2009. febr. 25. 17:58

A sok szénhidráttól és kevés rosttól, hústól, tejterméktől...

Kenyér, édesgyümölcs, tészta, süti, cukorka, csoki... dögivel

Répa, retek, saláta, uborka, túró, tejföl, sajt, disznó, marha, birka, kecske, csirke... minimálisan


Ja és tőlem :-D

27. Dorottya84 (válaszként erre: 21. - 6087d9753d)
2009. febr. 9. 08:21
Nem igazán nem volt semmi,rá pár hónappra csináltattam egy teljes vérkép vizsgálatot de jó volt!(aztá lehet hogy ilyen olyan bajom van de nem hiszem optimista vagyok :D)
2009. febr. 9. 07:51
Véradástól.
25. 43d02447da (válaszként erre: 15. - 6087d9753d)
2009. febr. 9. 07:30
hát azért volt rajtam gatya a ruhám helyett mert azt összecsúnyítottam és legjobb barátnőm meg "TISZTÁBA"RAKOTT...mellesleg meg is fürdettek de már régebben volt úgyh talán már nem emlékeznek annyira.:)
24. Miss Angel (válaszként erre: 23. - 6087d9753d)
2009. febr. 9. 00:15

Jajj,ne is mondd.

Volt olyan asszisztensnő,aki azt hitte,azért lettem rosszul,mert nem bírom a vér látványát....nagy frászt,sose undorodtam,vagy borzadtam a vértől.Egyszerűen csak a vércukrom esett le,a ruhámból facsarni lehetett volna a vizet,de ezt a drága nem akarta észrevenni:DDD.

Már műtét előtt is paráztam,mikor vették a vért a Klinikán,nehogy rosszul legyek,mert olyan ciki lesz,de hálisten nem volt semmi-D.

23. 6087d9753d (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2009. febr. 8. 23:53
Bár a vérvételnél érthető. Én sem vagyok mindig a legjobban. Bár a legutóbb sem volt semmi bajom, még csak nem is véreztem utána. Tök gyorsan elállt. Bár úgy beszélt a hölgyike velem, mint egy óvodással....lehet ez idegesített és került fentebb a vérnyomásom :D Talán jó taktika ilyen asszisztenst alkalmazni :D
22. 6087d9753d (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. febr. 8. 23:50
Keresztbe tenni a lábat? Az miért jó?
21. 6087d9753d (válaszként erre: 20. - Dorottya84)
2009. febr. 8. 23:50
Így kétszer már nem biztos hogy "véletlen2!? Részletesebben ilyen esetbe nem vizsgálnak ki?
2009. febr. 8. 21:44

Én eddig 2x ájúltam el egyszer a temetkezési vállalkozónál,ápp párom nézte a koporsókat én kinna júliusi melegbe nem ettem egész nap semmir ráadásúl magaslati levegő volt és még 1 cigit is elszívtam aztán rosszúl lettem bementem páromhpz de a vállát épp hogy megérintettem és akkor pufffffff kidőltemaz ajtón a fejem a betonon koppant ,szájzárat kaptam,párom feszítette szét és lélegeztetett....én meg addig tök jót álmodtam(olyan volt mintha egy jó nagyot aludta vona)csak utána volt rossz mert leparáztam

A másik meg pár éve az auchanba vásárlás közbe,szarúl letem annyi előjele volt hogy rettenetesen fájt a gyomorszám és éreztem hogy elfogok ájúlni,ugye ilyenkor elmegy a hallás látás....már csak az volt előttem hogy párom halkuló hangját hallom de már látni nem látom és mondja tartsd magad és akkor ott a karjaiba rogytam össze!tizsta ciki volt mert mindenki engem nézett,jötteka biztonságiak sőt még az üzletvezető is,hoztak vizet...majd a mentőket akarták kihívni de én nem akartam!Az elsőnél mentő vitt el de nem derűlt ki semmi a 2.-nál már edzett voltam és így tovább vásáróltam,persze ezen kissé kiborúlt párom.De azért pár nap múlva elmentem dokihoz és azt mondta hogy a gyomrom lehet hogy be volt gyulladva és fájdalomtól ájúltam el!

Bocs hogy hosszúra sikeredett!

19. Ymanie
2009. febr. 8. 21:38
én 29 hetes terhes voltam,amikor a Tesco-ban elájultam a kasszánál.Nagy volt a tömeg,meg meleg is volt.
18. Miss Angel (válaszként erre: 13. - 6087d9753d)
2009. febr. 8. 21:23

Van,aki érzékenyebb erre,sajnos:S./mármint az ilyen levegőtlen,oxigénhiányos közegre/.

De sztem nagyon ritka az olyan,aki életében 1-szer sem ájul el.Szerintem egyszeri alkalomtól nem szabad megijedni.

Viszont ha rendszeresen meg fog történni ezután is,mindenképp utána kell járni,mi ez,mert valóban okozhatja alacsony vérnyomás,vércukorszint ingadozás,stb,stb,ahogy a többiek is mondják.

PFF...bizony hirtelen tud jönni,a fene enné meg....mikor kijöttem a dokitól,még semmit nem éreztem,fogtam a vattát a vénámon,aztán néhány perc múlva már úgy kellett összeszedni.

2009. febr. 8. 20:50
Elájulni több okból lehet, pl.: leesik a vérnyomásod, vagy a vércukrod, pánikroham miatt /amiről esetleg nem is tudsz/, vmilyen illat miatt /pl. kórházi fertőtlenítőé/. Egyszer én kórházban ájultam el. Hőhullámmal kezdődött, aztán elment a lábamból az erő, pöttyöket láttam, végül elsötétedett minden...
2009. febr. 8. 20:46

Engem az alacsony vérnyomásom végett ért már ájulás, de megtanultam, hogy mihelyt érzem, hogy elgyengülök, akkor le kell guggolni vagy szimplán keresztbe tenni a lábam. Nem jó egy helyben állni és egy helyre nézni (pl iskolai unalmas ünnepeken, így ért az első ájulásom). Jele az is, hogy csillámokat látok hullani magam előtt. A mély lélegzés is segít, a friss levegő, de ami az igazi, az tényleg a keresztbe tett láb vagy a gugoglás.

És kerülni kell a forró fürdőt vagy tusolást.

De persze sokmindentől lehet ájulás, pl koplalástól, magas vérnyomástól, stb. De csak a saját esetemről tudok mesélni.

15. 6087d9753d (válaszként erre: 11. - 43d02447da)
2009. febr. 8. 20:40
Uh, te szegény! Kihasználták az alkalmat :D Azért a sok piátol meg is értem :)
14. 6087d9753d (válaszként erre: 12. - A4cf17146e)
2009. febr. 8. 20:38
Veled hogy volt!? Megosztod velem?
13. 6087d9753d (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2009. febr. 8. 20:37
Szia Angyalom! El tüntél, mint szürke szamár a ködben :) Jajjj és ilyen hírt kell halljak tőled!? Ha a vérvételnél volt azt még megértem, de csak úgy...!? Na jó, lehetett az oxinénhiány, de akkor másokra miért nincs hatással? Csak 1 emberre hat? Hogy van ez? :S
2009. febr. 8. 19:43
jelen
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook