Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A folyamatos éhségérzet mitől lehet? fórum

A folyamatos éhségérzet mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
155. patapucs (válaszként erre: 154. - Csakfigyel)
2014. febr. 11. 16:43

Megtaláltam beszkenelve azt, amit a dietetikus adott nekünk tejmentes étrendre.

Ebből ki tudjátok szűrni, hogy kb. mire kell odafigyelni.

Ha írsz nekem privát üzenetben egy e-mail címet el tudom küldeni - támpontnak jó lenne nektek is.

154. csakfigyel (válaszként erre: 152. - Csakfigyel)
2014. febr. 11. 16:00

nem nem ez nem kamu,tényleg szipogok meg nehezen kapok néha levegőt,így mélyeket sóhajtozok.elhagyom a tejet minden formában!nem is fáj ugy a gyomrom csak ha eszek tele érzem majd szétpukkadok aztán meg irtelen jön az éhség, meg a sok széklet...ez az ami van tényleg!de ez a szipogás nem gondoltam h ezzel függ össze.csak pont elkezdtem szipogni és akkor krédezte a doktrúr, hogy mennyi ideje van ez.És err emondta hogy eze lehet tényleg akkor LÉ és megírta a beutalót!

4hét,azt mondta mert Szegedre küldik a mintát.

153. patapucs (válaszként erre: 152. - Csakfigyel)
2014. febr. 11. 13:54

Egyébként rájátszottál vagy tényleg nem volt jó a gyomrod?


Nekünk a dokinéni azt mondta, hogy a 2-3 legrosszabb:

- tej

- túró

- nem kemény sajtok (amit ehet a fiam, az pld. a trappista).


Ezeket hagyjátok el addíg, amig ki nem derül vmi konkrétum. Meg persze azokat a dolgokat, amiben sok tej vagy túró van.


Mit mondtak nektek, mikor lesz eredmény?

Érdekes, nálunk nem volt vérvizsgálat. Úgy látszik mindenhol másképp fognak hozzá.

152. csakfigyel (válaszként erre: 151. - Patapucs)
2014. febr. 11. 13:40

Most vegeztem doktornal mindjart be is hivott es erdekes modon mikor elkezdtem szipogni meg melyeket lelegezni azt mondta hogy ad beutalot LE vizsgalatra mert ez is arra utal!ugyhogy reggel leveszik a vert

nem szokott fajni de a tejet el is hagyon mondta a doktorneni hagyjam el par napra hatha akkor nem lesz hasmenesem!

151. patapucs (válaszként erre: 150. - Csakfigyel)
2014. febr. 11. 10:38

Akár tejcukor is lehet.

A hasad nem szokott időnként fájni a köldök vonalban? A tejcukor tipikus tünete az is.

Lehet akár gyümölcscukor is, vagy egyéb bél probléma.

Gondolok arra, hogy a bélbolyhok károsodnak vmi miatt.

Persze minden esetben diétázni kell majd - erre készülj fel lelkileg. Ami táplálkozással függ össze, az sajna diétás dolog. Nekem a savam miatt vannak korlátozások.


Majd írd meg, hogy mit mondott ez a doki bácsi!

150. csakfigyel (válaszként erre: 149. - Patapucs)
2014. febr. 11. 10:07

nem értem miért ilyenek...jó 12 éves vagyok, sok tapasztalatom ebben nincs, de ha én azt mondom hogy éhes vagyok állandóan ás korog a gyomrom és minden kaja után wc akkor az nem unalomból lehet szerintem. És a doktornénim is azt mondta, hogy újra beutaló, mert ez nem lehet csak sav! Most megyünk fél 12 re a másik bácsihoz aki a gyomromat nézi meg.

Azt is mondták, hogy lehet az is van nekem, hogy a tejet nem bírom. Bár nekem nem fáj semmim, csak a nagy has, a sok éhség és wc-re menés!

149. patapucs (válaszként erre: 148. - Csakfigyel)
2014. febr. 11. 09:57

Nálunk a doki először elintézte a fiam állandó hasfájását (volt úgy, hogy nem tudott kiegyenesedni a fájdalomtól) és migrénjét azzal, hogy nem akar iskolába menni...na persze...jól teszitek, hogy másikat kerestek.

Ha nem állok akkor a sarkamra, akkor nálunk sem derült volna ki, hogy a gyerek laktózérzékeny és a tejcukortól volt folyton rosszul. :-(


Nem véletlenül vagyok rossz véleménnyel róluk. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány lelkiismeretessel találkoztam a közel 40 évem alatt.

2014. febr. 11. 09:38

én vagyok a húg, még mindig semmi előreléppés,kerestünk ma másik dokit,ahhoz megyün k ma, nem tudom mit mond majd, de a másik doki nagyon lerázott, hogy a gyomorsav a gond!hát nem hiszem!!És a háziorvos sem!MOst újra beutaló és megpróbálom újra a dokit,ha nem akkor emegyünk egy másik városba!!

azt hiszi unalombol eszek!!!!

Unalomból korog a gyomrom meg megyek óránként wcre??

147. patapucs (válaszként erre: 146. - 66429b468f)
2014. febr. 7. 09:31

Ja, biztosan azért, mert nem volt gyerekszobám...

Még jó, hogy vannak a hoxán mások is.

146. 66429b468f (válaszként erre: 145. - Patapucs)
2014. febr. 7. 08:49
De kitört belôled a gyerekszoba! :(
145. patapucs (válaszként erre: 143. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 6. 15:09

Bocs, félreértettem. Úgy értettem, hogy a körzeti mondta.

Nagy ge@i az a doki is, hogy állna görcsbe a lába. :-(

2014. febr. 6. 15:08

Magán vizsgálatok is vannak. Igaz, hogy ott fizetni kell érte, de némelyik vagy 30 féle allergiát és érzékenységet kimutat.

Melyik városban laktok?

143. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 142. - Patapucs)
2014. febr. 6. 14:57

ezaz h gazstrón voltunk-és egyszerűen nem nézte meg se a lisztet se a tejet mert azt mondta hízik.elzavart azzal h a sok sav.meg azzal hogy ő mikor katona volt és unatkozott mindig evett....haha...se nem katona se nem unatkozik!!!!!!!

most próbálunk allergia tesztet felhajtani hátha az is kimutatja!

142. patapucs (válaszként erre: 141. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 6. 14:48

Nekem gondom va na savammal (és anyunak is), de egyikőnke sem éhes folytzon tőle. A húgodnak más okozza a tüneteit.

A doki azért mondta a tejet és a blutént, mert a gyerekeknél ez a kettő okozza a legtöbbször az emésztőszervi gondokat.

A 3 mumus: tejcukor, glutén és a gyümölcscukor

A gasztrora kellene elmenni vele, más megoldást nem látok erre.

Hívd fel a rendelést telefonon és beszélj velük! Elmondod, hogy mi a probléma, a tünetek és meg fogják mondani, hogy mi a teendő.

141. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 139. - Szafaripók)
2014. febr. 6. 12:15
tudom,csak hátha valakinek tippje van vagy tényleg van e valaki akinek a gyomorsav ilyet csinál.nekem is van savam de nem vagyok éhes.max érzem h van savam.ezért hihetetlen ez számomra.meg valahonnan jön a sav.a háziorvos is kételkedik abban hogy a sav lenen a ludas.ezt meg is mondta kerek perec.azt mondta hagyjuk el a tejet először ha nem javul akkor a glutént.mert valamiért sok sav termelődik.helikobaktere nincs.
140. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 138. - D1e807c461)
2014. febr. 6. 12:14
igen kapott is most rá gyógyszert.a székletével is van gond meg puffad is nagyon.szóval valami van...
139. szafaripók (válaszként erre: 137. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 6. 12:12

Na az szép orvos lehet.

Nem bántásból, de ingyen diagnosztizálni itt senki nem tudja.

Ha ez a doki ennyire tojik rá, keressetek szomszéd városban vagy valahol másikat.

Nálunk a szakorvosi rendelőintézetben van gasztroenterológia, és az nem külön fizetős. Be kell jelentkezni, kapsz egy időpontot, és elindul a vizsgálat.

Az emésztőrendszer ilyen (túl)működése egyáltalán nem normális - ha nem találjátok meg az okát, a kezelések később sokkal többe fognak kerülni...

138. d1e807c461 (válaszként erre: 136. - D1e807c461)
2014. febr. 6. 11:56
de amúgy fáj valamije? mert ha nem, akkor nem a gyomorsav itt a lényeg. arra van tabletta. inkább az ehetnékje a probléma.
2014. febr. 6. 11:50
olvasgattam neten igazából lisztérzékenységnél találtam több ilyen embert is de ők fogytak nem híztak!bár a tesóm se hízik már!valamit muszáj lezs ma már suliba se ment a sok kajálás miatt mert mindneki cikzi ezért meg kinevetik h az óra közepén iszony hangosna korog a gyomra az éhségtől!a gazstrós doki meg kinevete hogy ezért orvoshoz jött!
136. d1e807c461 (válaszként erre: 135. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 6. 11:45
számomra ez furcsa. talán menjetek más dokihoz, keresgélj a neten ebben a témában. egy szakértő tudná megmondani, mi lehet a gond vele.
135. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 134. - D1e807c461)
2014. febr. 6. 11:42

ez az amit nem tudunk h miért éhes folyton.erre mondta a doki h a sok savtól.de hiszmár nincs is neki.

nem iszik kávét 12éves.

nem tudjuk mitől lehet folyotn éhes.mindne eredménye negatív.

liszt meg tejcukor érzékenységet meg meg sem nézik neki mer tállítólag azok nem híznak.

sok olyat ismerek akinek nem volt hasmenése se nem puffadt mégi slisztérzékeny volt,annyi tünete van mostanában,nem is értem miért nem nézte meg!

2014. febr. 6. 11:38
de miért éhes folyton? túlzott mennyiségben fogyaszt valami olyasmit, ami gyorsítja az emésztést? pl. káve..?
133. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 131. - D1e807c461)
2014. febr. 6. 11:35
nem-nem,a tesóm folyton éhe sés enni kell.1.2óránkánt különben nem érzi jol magát és az egész szoba cseng a gyomorkorgásától!és erre mondták hogy a gyomorsav okozza!
132. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 130. - Szafaripók)
2014. febr. 6. 11:34
akinél voltunk azért nem nézte meg mert ugye nem fogy hanem hízik!a környéken másik nincs csak egy nagyobb városba de az meg fizetős,arra nicns pénzünk.ugyhogy most itt állunk ás várunk hogy akkor most m i legyen!
131. d1e807c461 (válaszként erre: 128. - 7fe7882ec1)
2014. febr. 6. 11:34
gyomorsav így is, úgy is termelődik. de ha nem eszel, akkor erősebben érzed, éget. ezért túnhet úgy, hogy több savad van.
2014. febr. 6. 11:32
Ha ilyen összetett a probléma, keressetek egy jó gasztroenterológust. Nem tudom, hol laktok, ill. mennyi idős a tesód, de biztos tudtok keresni egy szakembert!!
2014. febr. 6. 11:28
igen
128. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 127. - D1e807c461)
2014. febr. 6. 11:22
márminnt h az éhség okoz savat?vagy arra gondolsz ha valakinek sok a sava nem bir enni?
2014. febr. 6. 11:21
inkább fordítva.
126. 7fe7882ec1 (válaszként erre: 125. - Szafaripók)
2014. febr. 6. 11:13

Gondolom ha savad vagy te sem vagy 1óránként rosszul az éhségtől.Az ami nekem is van néha,hogy ha ég a gyomrom olyan mintha éhes lennék.De az csak egy érzés de a tesóm hasa korog...az ételallergiát meg sem nézte a doki,mondván hízik a tesóm!uj orvost kellene keresni vag yvalahogy megnézetni.nem tudom a salvus vizet dicsérik,biztos termelődik,de nem mondja hogy ég a gyomra,máskor éjjl is 2szer felkelt.

valamitől sok sava van igen ennek az okát kellene kideríteni,én ugye liszt vagy tejérzékenységre gondolok.

nem hiszem h a sok savtól kell ennie folyton.felmaródása nicns a tuti mert jok a véreredményei smemi gyulladásra utaló jel!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook