Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajándékozás, öröklés.... fórum

Ajándékozás, öröklés.... (beszélgetős fórum)


2011. jún. 27. 08:06
jah, szerintem fizetni mindenképpen kell adót, vagy valamit valamilyen jogcímen. Ingyen nem adnak semmit.
2011. jún. 27. 08:05
Még életében írja rád, az a tuti. A végrendelet szinte semmit nem ér, simán támadható.
9. Frida85 (válaszként erre: 8. - Fille)
2011. jún. 23. 14:09
Ez a vásárlási,legalábbis nekünk ennyit mondtak mikor körülnéztük lenne a e lehetőségünk házat venni.
2011. jún. 23. 14:03
ajándékozásnál mivel nem egyenes ági, így 4 millióig 2 százaék, felette 4 százalék ha jól emlékszem az illeték, mostanában én is nézegettem az apheh oldalát ilyen miatt.. érdems ott beleásni magad a szabélyokba :) de leht h ez most a vásárlási illeték volt amit leirtam :S :$ vmelyik...
2011. jún. 23. 14:01
Állítólag idén ajándékozási illetéket nem kell fizetni.
2011. jún. 23. 13:57
Nálunk is volt és az ügyvéd ha még életében neked ajándékozza, de neki haszonélvezete marad rajta
2011. jún. 23. 13:53
Azt nem tudom hogy végrendelettel mennyit kellene fizetned és hogy kellene e de a 2utolsó közül inkább a vásárlás mert az ajándékozással kb 3szor annyi adót kellene fizetned mint a vásárlással.
2011. jún. 23. 13:52

Hát a tuti szerintem az neked, ha megveszed, mégha te tán nem is fizetsz érte (gondolom, így akarja)..

Mert akkor a tiéd...

Ő pedig élete végéig használhatja..


De viszont érdemes elgondolkodnia a keresztapádnak, hogyha mégis lesz majd gyereke (merthát ki tudja ezt előre..;D), akkor megbánhatja..Akkor neki az ajándékozás lenne a jobb, mert azt visszavonhatja, ha úgy írják meg a szerződést (ha jól tudom)...;D

2011. jún. 23. 13:41
Szerintem ezt csak egy jó ügyvéd, vagy adószakértő tudná neked megmondani. Gondolom ez nagyban függ az ingatlan becsült értékétől is.
2011. jún. 23. 13:40
ha nem egyenesági, közvetlen rokonságban állsz vele, akkor tudtommal adót kell fizetni az öröklés után, tehát javaslom hogy az első verziót vesd el
2011. jún. 23. 13:35

Segítséget szeretnék kérni:


Keresztapám (anyukám testvérének a fia) rám szeretné majd hagyni a nyaralóját. Gyermeke nincsen, de attól fél, hogy a testvérének ez nem fog tetszeni.

Számomra mi lenne a jobb:

- ha végrendelettel hagyja rám

- ha még életében nekem ajándékozza, de neki haszonélvezete marad rajta

- ha megveszem tőle, de neki haszonélvezete marad rajta

Melyik lenne a legjobb megoldás? Milyik után kellene a legkeveseb illetéket, adót fizetnem?

Köszönöm a segítséget előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook