Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajándékötlet vallásos személynek fórum

Ajándékötlet vallásos személynek (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 10. 09:50
bor
2017. febr. 9. 15:33
Köszönöm mindenkinek a tanácsot, segítséget. Egy jó könyvre esett a választásom.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Syria)
2017. febr. 9. 12:00
Nagyjából igen, én sem beszélek az enyémről.
28. syria (válaszként erre: 19. - Vikucka)
2017. febr. 9. 10:09
Végül is a vallás épp olyan szenzitív terület, mint a nemi, vagy politikai hovatartozás.
27. syria (válaszként erre: 22. - Lonna4)
2017. febr. 8. 16:00
Mé'? Oan tüncsi. :D
2017. febr. 7. 20:01
a Ferenciek terén a templom mellett van két "vallási bolt" is amelyben mindent megtalálsz amit egy hívő embert érdekelhet a könyvektől a kegytárgyakig minden van. Szerintem ha szerette II. János Pált több könyv íródott róla annak is nagyon örülne (nagyon jó könyvek), vagy esetleg Benedek pápáról szóló könyv is jó lehet de ha oda bemész tuti találsz neki való ajándékot.
2017. febr. 7. 15:22

A Miatyánk tíz nyelven, Dali illusztrációival. Könyvritkaság, kevés példányban készült. Nekem megvan. Nagy méretű és gyönyörű.

Éppen van egy példánya eladó, láthatóak az egyes oldalak is.


[link]


Ezt kivéve én is azt mondom, az embernek adj ajándékot, ne a hívőnek.

Ha nem annyira közeli ismerős, egy üveg drágább ital is megfelel.

24. b4b1d52444 (válaszként erre: 20. - Selena78)
2017. febr. 7. 15:14
ÉN is pont ezt akartam kérdezni. Barátnőm/kolléganőm is mélyen vallásos, férje pap, de soha nem adtam sem neki, sem a férjének, sem úgy amblokk a családnak vallással kapcsolatos ajándékot. Most volt a neve napja barátnőmnek, adtam neki egy négy darabos müzlistálkát, és hozzá egy tejesüveget, mert állandóan müzlit reggeliznek. Ilyen kis aranyos bocimintás volt. Úgy örült neki, nem csak ő, hanem a két gyerkőc is, mint a csuda!
23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 13:24

Mondjuk én könyvesboltban láttam hasonló albumot;

talán a világ legszebb katedrálisai, templomai vagy hasonló volt a címe.

De láttam ilyen témájú naptárt is - az áruk is minôségi volt.

Annyira nem vagyok az információkkal naprakész.

De ahogy írták: nem szükséges feltétlenül vallásos jellegû ajándékot venni.

22. Lonna4 (válaszként erre: 17. - Cd7bc2426f)
2017. febr. 7. 13:22
Ajcsi??????? Jajcsi!!!!!
21. Lonna4 (válaszként erre: 3. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 13:14
Anyósom volt ilyen vallásos. Évek alatt igyekeztem meglepni ha láttam valami szépet. Egy falitanyer rajta a hazialdas. Egy kézműves jászol asztalra tehető porcelán figurákkal, állatokkal. Egy imakonyv mert az övé már szétesőben volt. A kedvence egy kekpalastos Szűz Mária gyertya volt úgy negyven centi magas volt. Azt kérte a temetésen gyujtsuk meg. Úgy lett 87evet élt, csodás asszony volt.
20. selena78 (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 13:13

Mi a csudának kellene összekötni az ajándékozást azzal, hogy valaki vallásos, vagy sem?


Vannak vallásos barátaim, de sosem jutott eszembe, hogy ha megajándékozom őket, az ajándéknak a vallásról kell szólnia.

2017. febr. 7. 12:32

En is vallasos vagyok, de nem szoktam ilyen temaju ajandekokat kapni. Vagyis kaptam rozsafuzert, de pl. nalunk annak nincs jelentosege. Bibliat kaptam, van 2 is. Esetleg valami igenyesebb jegyzetfuzet, vagy a www pont ezazanap pont hu -n lehet kapni ajandektargyakat. Igazabol a kerdes, hogy mit szeret illetve mennyi penzt szansz az illeto ajandekara.

Szerintem inkabb maradj valami "vilagi" ajandeknal, azzal nem lehet annyira melle loni.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 7. 11:31
Még eltudnék képzelni egy magyarországi templomokról készült igényes fotókkal illusztrált könyvet, vagy a világ templomairól.
17. cd7bc2426f (válaszként erre: 14. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 11:23
Szerintem is inkább "rendes" ajándékod adj, kivéve ha kimondottan szeret vallási témájú ajcsit kapni. Én is vallásos vagyok mégis rendes ajcsikat szoktam kapni, néha 1-2 ezoterikus könyv vagy szobor mellé
16. cd7bc2426f (válaszként erre: 13. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 11:21
Tudod, hogy mi érdekli? Mély vallási könyv , vagy egy lazább ezoterikus? Kegytárgy boltban vannak kimondiott vallási könyvek.
15. ina87
2017. febr. 7. 11:17
nem csak vallásos ajándékot tudsz neki venni...
2017. febr. 7. 11:14
Köszönöm mindenkinek a tanácsot, segítséget.
13. gajdzsin (válaszként erre: 10. - 9c485f67e8)
2017. febr. 7. 11:14
tudnál ajánlani esetleg valamilyen könyv albumot mert ilyesmit keresek de még nem akadtam rá.
12. cd7bc2426f (válaszként erre: 10. - 9c485f67e8)
2017. febr. 7. 11:11
Már akinek, bocsi nem bántás de én például ilyennek nem örülnék, pont alább írtam miérrt :)Ö
2017. febr. 7. 11:09

Szerintem se vallásosként vegyél mert abból is több van, én pl szeretem az angyalos spirituális könyveket, de a mély katolikus vallásúak pl ezt nem nézik jó szemmel ők pl az ezoterikát kb megvetik, vagy nem tudom hogy írjam, szóval tudni kéne hogy milyen szinten vallásos, "csak" hisz Istenben és az égiekben, vagy valóban csak mereven pl a katolikus hit szerint él? és ilyesmik, inkább az embernek vegyél ajándékot.



Ha nem merev valású hanem pl olyan mint én amit fentebb írtam, jól jöhet 1 Jézus vagy angyal sporcelán szobor, esetleg ezoterikus könyv angyalos satöbbi, de itt megint tudnod kell ugye,hogy érdekli e örömet szerez e, vagy csak előtted feszengve erőltetett mosollyal megköszöni e és repül a polcra a könyv,,,,

2017. febr. 7. 11:08

Vannak igényes könyvalbumok (bár nem olcsók) például a világ legszebb templomairól, katedrálisairól.

Klasszikus egyházzenei cd-k, legyen az Vivaldi, Mozart, Bach, Beethoven vagy éppen Liszt.

Ezek már önmagukban is értékek.

9. 3aa914ed63 (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 10:51

Ezzel jól mellé lehet lőni, sajnos. Ne a vallásosnak vegyél ajándékot, hanem neki, az embernek.


Így olyan ez, mint amikor egy zenész kizárólag kottamintás bögréket kap meg cédéválogatásokat, egy történelemtanár meg csak ilyen témájú könyvet.


Ezek jó eséllyel meg is vannak nekik, és gagyik is, mert egy nem hozzáértő nagyon mellé tud nyúlni. A vallás különösen érzékeny téma, és legbensőbb ügy: én nem nyúlnék bele.

8. syria (válaszként erre: 3. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 10:43
Nagyon sok vallási tárgyú könyv, album van.
7. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 10:33
Vannak kegytárgyakat árusító üzletek. Ott jobban tudnak ötletet adni. De pl. egy rózsafa rózsafüzérnek biztosan örülne.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Gajdzsin)
2017. febr. 7. 10:03

Lehet kapni porcelán angyalkát.

Ha közelről ismered, lehet egy szebb (értékesebb) toll, ha ismered az ízlését, kedvenc parfümét. Egy érdekes egyedi szgép. egeret.

5. gajdzsin (válaszként erre: 2. - 9c485f67e8)
2017. febr. 7. 09:57
Azért gondoltam ilyesmi témájú ajándékra mert alkoholt nem iszik legalábbis nagyon nagyon ritkán , mellé meg valami édességet adnék.
2017. febr. 7. 09:55
Elfelejtettem, hogy római kat.
2017. febr. 7. 09:54

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni ajándékozás ügyében. Egy ismerősnek kell ajándékot vennem de nincs sok ötletem. Rendszeresen gyakorolja a vallását,( nem pap) és gondoltam valami ehhez illő ajándéknak tuti örülne. Én nem vagyok ebben a témában jártas deörülnék ha valaki lenne itt aki tudna jó tanácsot adni.

Köszönöm

2017. febr. 7. 09:53
Az még nem jelenti azt, hogy bibliát meg rózsafûzért lehet csak neki ajándékozni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook