Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ahány ház, annyi szokás, avagy nálatok hogy készül? fórum

Ahány ház, annyi szokás, avagy nálatok hogy készül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 18. 17:44

Húsleves: Húst a fazékba, rá vizet és felforralom. habját leszedem és mehetnek a zöldségek:

egy paprika, egy paradicsom, egy vöröshagyma, egy gerezd fokhagyma, karalábé, zeller, sárgarépa, fehérrépa, a vége felé karfiolrózsák, káposzta (néhány levél, kis darabka, vagy megmaradt torzsa amin hagyok egy kis levelet) és burgonya(egyben), zeller és petrezselyem levél is.

Van mikor kelbimbó kerül bele.


Ha megfőttek a zöldségek megkóstolom és aszerint fűszerezem, hogy mennyire intenzív a zöldségíz. Só, bors mindenképpen kerül bele.


Lassan, kevergetés nélkül főzöm. Számomra úgy a legfinomabb ha többféle hús is van benne (disznóhús és csirkehús egyszerre például). Ilyenkor kiveszem azt, ami hamarabb megfőtt h ne menjen szét.

45. körömvirág (válaszként erre: 43. - 0d717b184a)
2010. júl. 18. 17:44
ubit megmos, végeit levág, négyfelé beirdal és bele az üvegbe, a tetejére egy csokor kapor, 3-4 gerezd fokhagyma és egy szelet kenyér...egy lábasan sós vizet forralok (annyi kanál só, ahány liter víz)és ezt öntöm rá az ubira...lefedve a napon érlelem
44. körömvirág (válaszként erre: 41. - Ancsa84)
2010. júl. 18. 17:42
Lecsó: szalonnát felkockázom, zsírjára pirítom az apróra vágott hagymával együtt, majd bele a paradicsom, paprika és a só. H aösszefőtt ráöntöm a felvert tojást és kész.
2010. júl. 18. 17:38
ki, hogy csinálja a kovászos uborkát?
2010. júl. 18. 17:37
Lecsó: Szalonnát sütök, zsírjában pedig karikákra vágott hagymát, majd erre jön a paprika-paradicsom. Egy erőspaprikát is felhasználok. Sózni nem kell a szalonna miatt. Nagyon ízletes!
2010. júl. 18. 16:51

És a lecsó?????

Annak is sok fajtája van!Ki hogy csinálja?

Én tojással,hagyma-paprika-paradicsom alapon,meg néha megbolondítom egy kis gombával,mert imádom!

Mamám pl. rizzsel készíti a lecsót!Úgy is fincsi!

2010. júl. 16. 12:19

ja csokorra kötött zeller és petrus mindig kell bele és ha van akkor egy hegyes erős száritott paprika, nem durran ki a főzés közben!


IgenDDDDDDDDDDddddddd z.borsó z. bab is mehet bele

39. kisnejulcsi (válaszként erre: 36. - FormáSan)
2010. júl. 16. 12:18
Bocsi máááá olvasni sem tudok a melegtől - FormáSan - mégegyszer ezer bocs és egy anyamedve :)))))
38. kisnejulcsi (válaszként erre: 30. - 6c5f346e46)
2010. júl. 16. 12:16

Tökre űgy mint Formálisan ,ha van zőldborsó akkor azt is teszek bele ,olyan mint az Újházi csak nem mindíg tyúkhúsleves :)

Ha

karajt rántok ,-csontleves van :)))

Imádom a csirkeleves ,diétázom és a zöldségekkel és a főtthusival jóllakok - a gyerekeim csak a répát szeretik benne,a karalábé a zeller az enyém !!

37. kisnejulcsi (válaszként erre: 33. - FormáSan)
2010. júl. 16. 12:11

Imádom -most is érik az ablakban - a kovi -ubit :))

Teszel bele fokhagymát ,vagy csak kaprot ?

2010. júl. 16. 11:28
beszéljük meg?DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
35. 6c5f346e46 (válaszként erre: 32. - Bosziii)
2010. júl. 16. 11:16

de jót röhögtem..:)))

vagy nem vagy mindkettő vagy nem..egyik sem..olyan bizonytalan vagyok vagy mégsem?!!!!

34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 31. - FormáSan)
2010. júl. 16. 11:14
ez igen,fini lehet...:))
33. FormáSan (válaszként erre: 32. - Bosziii)
2010. júl. 16. 08:31

Egyed külön-külön mindet:-DDDDDDDDDDDDDdd

kicsi vagy nagykanállal, vagy esetleg lekvár helyet mézat, kenyér , vagy kanyarog a kifli a vaj alatt, az a legfinomabb! De ahoz inkább paradicsomot javaslak azzal isteni!


Vaj helyet zsír? kacsa, liba, vagy mangalica?DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD hozzá koviubi?

2010. júl. 16. 08:11

Vajas-lekváros kenyér: Vágsz egy szeret kenyeret, megkened vajjal, aztán lekvárral.

De lehet úgy is, hogy előbb kened meg lekvárral aztán vajjal, vagy összekevered a lekvárt a vajjal, és úgy kened meg...vagy van aki nem is tesz rá vajat...akkor meg má' csak lekvároskenyér...

Pfffffffffffff. Mentsetekmeg!

2010. júl. 16. 08:05

Hideg vízben kell feltenni a húst főzni, amig fel forr és felhabosodik, azt le kell szedni, majd bele a só ismét lehabzás!

Majd a zöldségek! Lassú tüzön főzni 2-3 órát, nem lesz zavaros soha!

Azt mondják a húsleves akkor jó ha legalább 7 féle zöldség van benne!

Nálam :

s.répa és fehér, zeller, karalabé, karfiol, gomba, kelkáposzta, krumpli, vöröshagyma rajtahagyva a kevés héját, mert szinezi a levest és tisztitja is, paprika paradicsom! És amit találkok, mindig változó! De a 7 mindig megvan!


Egyébként, én nyáron készitem édes káposzta levéllel, amit leforrázok, hogy lehessen göngyölni pici füstölt husi mindig van benne, de ilyenkor csirke vagy pulykamellet darálok és hozzávágok még édes káposztát is! Egészen vékony rantás teszek rá! Ja és 1 pici cukor, mert ugy az édes a savanyu és sóz igy egésziti ki egymást! pár óra főzés, isteni!

2010. júl. 15. 21:52
hús leves kinél hogy készül?
2010. júl. 15. 21:48
Tolnában,Szekszárdon darált hússal,sok savanyú káposztával,édes káposzta levéllel készül,van aki tesz bele füstöl húst vagy csülköt,esetleg körmöt is..én kolbász húst készitek,füszeresen,sok rizzsel,fokhagymásan...
28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 26. - Körömvirág)
2010. júl. 15. 21:44
nálunk az pacsa és flutta...:)
27. Bettyg (válaszként erre: 26. - Körömvirág)
2010. júl. 15. 21:09

béjlának is beré :)

nekem meg macok....:D

26. körömvirág (válaszként erre: 25. - Scorpiolady)
2010. júl. 15. 20:17

nyami! imádom! :)

na meg mifelénk a lapcsánka/tócsni beré néven fut

2010. júl. 15. 20:16
Sziasztok, itt a Kisalföldön, csinálják pl. az ecetes halat, amit az ország más részein nem is ismernek.
2010. júl. 15. 20:07
Betsabé írta , hogy TÖLTÖTT KÁPOSZTA minden ünnepre !
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Kisnejulcsi)
2010. júl. 15. 18:51
mi?én is tolnában lakom...:))
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - Kisnejulcsi)
2010. júl. 15. 18:48
na ez az,amuiért a topic indult..milyen pl a tőtikápi a nyírségben,a sárközben és az egyéb helyeken.:)
21. kisnejulcsi (válaszként erre: 18. - Kamillka)
2010. júl. 15. 17:45
Látod :) - erre igaz , hogy : Ahány ház..... - akiknél ettem Nyírmadán , azt mondták : itt így készítik :)))) -de ízlett az is !!
20. 9925394c3b (válaszként erre: 8. - Szemmelver)
2010. júl. 15. 16:57

Bécsi krumpli


Héjában megfőzünk, megpucolunk, felkockázunk 70dkg krumplit. 2 kávéskanálnyi hagymát reszelünk bele, majd ecetes, sós, cukros, borsos páclében hagyjuk kihűlni. Ha kihűlt és leszűrjük akkor keverjük össze a mártással. Amelyhez 2 kemény tojássárgáját villával összetörünk és simára keverünk. 1 evőkanál mustárral, 1 evőkanál ketchuppal, csipet cukorral, sóval, borssal, apróra vágott petrezselyem zölddel egy fél deci olajjal 2 dl kefírrel VAGY tejföllel, 3-4 ecetes uborkával, 1 megtisztított apróra vágott almával, belevágjuk a két tojás fehérjét. A burgonyát és a mártást ha összekevertük akkor hagyjuk jól lehűlni és utána isteni ;)

19. 9925394c3b (válaszként erre: 12. - Kisnejulcsi)
2010. júl. 15. 16:46
nálunk a röszti az tócsni :) és a cvekedli nem cukros :)
18. Kamillka (válaszként erre: 5. - Kisnejulcsi)
2010. júl. 15. 15:56
Darálthússal készül a nyírségben füstölt hús és kukoricadara nélküli,a töltött káposzta... Csak édes káposztába töltik és paradicsomos lében főzik. Nagymamám hajdú-bihari, fokhagymát ugyanúgy tesz bele mint a másik nagymamám a nyírségben, csak savanyú káposztába töltik és a saját levében fő meg.
2010. júl. 15. 15:17
töltött káposzta nálunk is menö, anyukám friss káposztából csinálja és csirkehússal....nyammm...a paprikás krumpli nálunk nokedlivel és virslivel az igazi...a lecsó...a kedvencem...szintén virslivel és a tetején egy tojással...meg a savanyú máj...nálunk minden évben kétszer volt disznóvágás, akkor elengedhetetlen volt...a káposztás tésztát én is édesen eszem, meg a túrós tésztát is...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook