Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Afrikában élő magyarok, gyertek beszélgessünk! fórum

Afrikában élő magyarok, gyertek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
63. Náíma (válaszként erre: 62. - Kima21)
2010. jan. 18. 21:07
Szia! Míg a gyerekeim kicsik voltak,mi is mentünk mindig. Volt olyan,hogy itt voltunk pár hónapot,egy évet otthon.De a gyerekek megnőttek,és elkeztek iskolába járni,úgy hogy csak a nyarak maradtak.A repülőjegy is olcsó volt,nem mint most.Minekünk minden haza utazás 3 gyerekkel kb 1 millióba kerül.Nem panaszkodok az anyagiakra ,de nem vagyok milliárdos,hogy minden évbe kidobjak ennyit 1-2 hónapra .Többet úgy sem tudnák otthon lenni az iskola miatt.Sajnos ahogy nőnek a gyerekek,úgy nőnek a gondok is.Hol ez hol az kell nekik.Látom ,hogy te nagyon fiatal vagy és a kicsi is még nagyon kicsi,de ha még lesznek gyerekeid,és majd felnőnek meglátod,hogy nem olyan könnyű haza menni.De ahogy mondja a mondás "edd meg amit főztél"!Kívánok neked mindenjót!Szia
62. Kima21
2010. jan. 18. 20:43
hogy birjátok ki h nem jártok haza?...én 3éve vok itt és minden évbe mek haza...nekem 1gyerekem van:)
61. Náíma (válaszként erre: 60. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 18. 19:44
Szia!Nem jött össze a pizza,mert felhívott a fiam,hogy csináljak neki,rántott csirkemellet krumplipürével.És az ő óhaja parancs.Szegény beteg volt a múlt hónapba,és nagyon lefogyott.Tüszös mandulagyulladása volt ami ráment a fülére,képzelheted,több mint 10 napig nem tudott enni,csak ivott,de azt is nehezen.Gondolom,tudod,hogy milyen egy férfi mikor beteg!Most próbálom vissza hízlalni egy kicsit,úgy hogy amit megkíván azt megfőzöm neki.Ő is sokat dolgozik,mert van egy hűtőgép gyártó gyárunk,ott dolgozik az apjával.Reggel megy és este jön haza,és tudom,hogy ott nem eszik rendesen.Mikor itt volt a családod,hogy tetszett nekik?Mondtam az anyukámnak,hogy jöjjön el,de nem nagyon akar.A sógornőm anyukája már volt itt többször is.Na megyek megforgatom a csirkét.A lányom meg közbe rakott fel finom borsólevest is.Na szia puszi Erika
2010. jan. 18. 18:56
Hàt igen!Ezzel én is szembesulok elég sokszor,hogy en olyan lettem,mint ok.Bezzeg pedig,ha tudnàk mekkora différencia van kozottunk.Azért gondoljàk azt,mert az ember sok idot eltoltott itt es persze akkor màr elfelejtette honnan jott.Sajnos nagyot tévednek.Azt hiszem még magyarabb lettem,mint voltam és nagyon buszke,hogy odaszulettem.Nagyon szeretem a hazàmat,sajnos nagyon sokszor honvàgyam van,hiànyoznak a vidàm,humoros emberek.A sors idesodort,na jobban orulnék,ha otthon élnénk,de hàt valamit valamiért.Tudod ugy konyitottam én valamit a fozéshez,mert azért csak làttam,hogy otthon mi hogyan készul,csak nem kellett fozni,mert mindenkinek volt ebedje,este meg konnyu vacsora.Az interneten meg rengeteg mindent lehet talàlni,persze regen nem volt,de akkor meg probàlgattam es mindig jobban sikerult,ehhez az is hozzàjàrult,hogy nagyon hàzias vagyok.Szeretem a csalàdomat kiszolgàlni es szeretek nekik élni.Az biztos,hogy a baràtnod most torkoskodik.Az ember egyébként legalàbb is én amikor otthon vagyok szinte joformàn semmit sem kivànkodok,teljesen megfeledkezem rola.A virslit na azt mindennap eszem,itt is van de nem olyan finom,mint az otthoni.A gesztenyepuré meg eszembe sem jut igazàn,csak ha meglàtom a pulton vagy a kirakatban a cukràszdaban.Igy veszem meg.Itt tobb ido van kivànkodàsra:)Jo étvàgyat a pizzàhoz,te készited a tésztàjàt?Udv.es puszi
59. Náíma (válaszként erre: 58. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 18. 16:31
Szia! Tudom,hogy csak vicceltél! Itt is mindig mondják,hogy te már líbiai vagy!Dehogy vagyok,mondom nekik!Én magyarnak születtem,és magyarként is halok meg. Hisz a két ország között ég és föld a külömbség. Különben hogy tanultál meg magyar ételeket készíteni itt?Ahogy irtam én anyukámtól,de a sógornőmmel is cserélünk receptet.Gondolom ő most is otthon eszi a jó magyar kajákt,meg tele tömi magát(gesztenyepürével!)Azt hiszem estére pizzát sütök,azt mindenki szereti.Már annyit írtam a kajáról,hogy éhes lettem.Megyek eszek valamit,mert hol van még a vacsora?Különben "én is mindig jó vagyok"!Na szia puszi és légy jó Erika
2010. jan. 18. 13:34
Szia!Remélem,hogy viccnek vetted,hogy azt irtam milyen magyar vagy.Nekem az a baj,hogy nem volt mit elfelejtenem,mert mint irtam itt tanultam meg fozni,de azt hiszem az itteni kajàt is jol elsajàtitottam.Itt mar nincs szunet tanulàs van.En este nem szeretek keson aludni,mert reggel szeretek koràbban kelni,na 8és 9 ora kozott:)ez nagyon koràn van igaz?Az nem valami jo,ha csak ugy muszajbol kell felvenni a vallàst,anélkul,hogy te igazàn akarod.Gondolom jol meg vagy igy is.En ugy maradtam,ahogyan voltam.A ramadànt kiprobàltam tobbszor,de nem nekem valo.A tiszteletet tudom,tehàt minden itteni unnepet,otthoni unnepet megtartunk.Karàcsony is nagyon fontos szàmomra,van fenyom,igaz,hogy mu de jobb mint semmi.Nem sokat tudok errol az orszàgrol,neha odakapcsolok a tv en,de nem sok mindent tudok meg rola.Akkor nàlatok mindenki az iszlàm szerint oltozik?Nem tudtam,hogy ti 1 oràval elobbre vagytok.Itt pontosan azért nem viszik elore az orat,mint régebben,mivel a ramadàn nyàrra esik.Te is legyél jo en mindig jo vagyok.puszi
57. Náíma (válaszként erre: 56. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 17. 21:37
Szia!Hidd el,hogy ízig-vérig Magyar vagyok,csak már elfelejtettem,hogy hogyan kell csinálni.Anyukám nagyon jól főz,és mindent tőle tanultam,de van pár étel amik már kimentek a fejemből.Hát tévét tényleg nagyon sokat nézek,de pláne most,hogy a lányaimnak téli szünet van.Ha kezdődik a suli jövő vasárnap,akkor már úgysem tudok fent maradni,mert reggel fél 7 kor kelek.De addig kihasználom az időt és sokáig fent vagyok,és reggel sokáig alszok.A vallást felvettem mert fel kelett venni,még annak idején mikor én jöttem.De teljes mértékbe kereszténynek érzem magam,és csak Jézusban hiszek.De azért a ramadant tartom mert jól esik a böjt.És te hogy vagy ezzel a dolnggal?Ma itt is esett az esö és hideg is van nagyon.Különben azt tudod,hogy mi 1 órával elöbbre járunk nálatok?Na megyek!Légy jó,szia puszi Erika
2010. jan. 17. 18:45
Szia!Igen tehetsz bele krumplit is,van aki ugy csinàlja a férjem csalàdja csak ugy csinàlja,ahogyan én, de szerintem ugy màr nagyon tomény.Tényleg nem ismered a kàposztàs kajàkat,hàt milyen magyar vagy te:)?Hàt igen itt nem olyan nagy a szigorusàg,de azért sokan csinàljàk.Akkor felvetted a vallàst is?Hàt ez tetszik,ahogyan nézem elég késon irtad a vàlaszt es ilyen idoben neki àllsz vacsoràzni,egeszségedre,ugy làtom nincs gondod a kg_kal.En is szoktam fozni csirkét nokedlival van amikor marhaporkolttel,mi is nagyon szeretjuk.Ma nagyon elcsavarogtam az idot,pedig egyàltalàn nem volt jo ido,de szeretek hidegben sétàlni,csak nagyon pàràs a levego es igy még hidegebbnek tunik.Gondolom ma este is tv-zel tovàbbi jo tv-zest.Udv.puszi
55. Náíma (válaszként erre: 53. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 16. 23:43
Hát akkor majd megpróbálom úgy ahogy mondtad,talán sikerül.De én mikor nálatok ettem volt bent krumpli is.A káposztás ételeket is megpróbálom,mert nagyon szeretem,pláne a rakottat.A ramadant tartjuk,mert itt nagyon komolyan veszik.Azt viszont tudom,hogy nálatok nem tartja mindenki.Először én sem tartottam pár évig,de már tartom több mint 15 éve.Az elmúlt pár év egy kicsit nehezebb volt a nagy meleg miatt.Az utóbbi ramadankor fel kelett rakni egy légkondit a konyhába is mert már nem bírtunk bent maradni a lányaimmal a nagy melegbe.Most nézek egy filmet az rtl klubbon,a piszkos tizenkettőt,aztán lefekszem,de vacsorázok még egyszer.Csirkepörköltet csináltam nokedlivel,meg káposzta salátát.Na szia,puszi Erika
54. 62d35b7eb5 (válaszként erre: 53. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 16. 17:57
na elkuldtem,ugy hogy nem fejeztem be a mondandomat.Na mindegy majd màskor.Udv.
2010. jan. 16. 17:54
Talàn az elofordulhat,hogy azért nem sikerul jol,mert a kozepére kell tenni egy negyed tésztàt,hogy ne àzzon el es utana belerakod a petrezselymet a tonhalat,de ugy,hogy a tojàs helye kozepén ures legyen,es szorhatsz ra egy kis sajtot es osszehajtogatod es bo forro olajban kell kisutni.En ritkan csinalom,mert nagyon beszivja az olajat.Ramadànkor viszont minden este.Te tartod a ramadànt?Egyszer valamikor magyar ujsàgban talàltam a kaposztat hogyan lehet savanyitani gyorsan,nagyon orultem neki.Lereszeled,de hosszu szàlasra vagy kessel szeleteled egy fej kàposztàt es egy kanal sot teszel ra,osszforgatod jol és annyi vizet ,hogy ellepje es teszel ra egy db kenyeret és 3 vagy 4 napra rà megsavanyodik.Leveszed rola a kenyeret es kidobod,kicsavarod a levébol es hutobe teszed,es hasznàlod amikor szukséged van ra.Azert ne tartsd sokàig,mert rossz lesz.Gyengébbek itt a kàposztàk,mint otthon.Egyébkent 2hete hallottam a tvben,hogy kovàszos kàposztànak hivjàk.Szoktam belole erdelyi rakottkaposztat,kiolajozod a jenait,vagy tepsit egy sor kaposzta kevert daralt hus(pulyka,marha)porkoltosen elkeszitve,ebbol is egy sor es fott rizs,es igy rétegesen rakod,amig el nem fogy,de minden reteget meglocsolsz tejfollel,amelyet bechamelba keversz es egy tojassargajaval egyutt,es a legtetejét teljesen beterited ezzel a tejfolos bechamellel.Es meg van a masik a székelykàposzta,porkoltet készitesz marhabol,amikor a hus felig megfott ràteszed a kaposztàt a tetejére es babérlevél,amikor a hus màr majdnem kesz teszel a tetejére rizst,es ugy fozod meg vagy 15 percig,csak vigyàzz eleg lé legyen,nehogy odaégjen,amikor a rizs puha,hagyd egy kicsit meg fedo alatt es kész is.Mi nagyon szeretjuk.Igen itt a francia nyelv a 2ik iskolaban ezzel a nyelvvel tanulnak.Gondolom akkor nàlatok a 2ik nyelv az angol.Itt is ronda ido van,a fejem is fàj tole.Finom a sultcsirke en megprobàltam mézzel,es gyonyoru szine lett tole,de a
52. Náíma (válaszként erre: 51. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 16. 16:12
Szia!Ígen,erre gondoltam,csak nálunk úgy mondják,hogy burík.Én is szoktam csinálni,de soha nem sikerül úgy mint a tietek.Káposztát azt sajnos nem tudok savanyítani,de leírhatnád és még azt is,hogy mit készítesz belőle.Ma itt egész nap esik az eső.Már ittam két kávét,de még mindig álmos vagyok.Én csak a magyar adókat nézem,gondolom már te is megtanultál franciául.Nálatok mindenki beszéli anyanyelvi szinten.Nálunk sült csirke volt krumplival.de már a vacsorán jár az eszem,hogy mi legyen.Na megyek szia puszi
2010. jan. 16. 12:43
Szia!Itt van iskola penteki napon es tudomàsom szerint csak a fizikai munkàsok nem dolgoznak pénteken, mert minden nyitva van.Nem tudom,hogy neked mit jelent a buriko.Talan a break-re gondolsz,amely olyan kerek lap ,mint a rétes tészta es tojassal,petrezselyemmel,tonhallal en sajtot is szoktam beletenni es olajban kell kisutni,de ha egeszsegesebben akarod enni,akkor sutoben is ki lehet sutni.En mindent fozok,itt tanultam meg jobban fozni,meg kaposztat is savanyitok,mivel nem lehet kapni.Ujdonsagokat meg a netrol szoktam leszedni.En inkabb a reggeli magazin musorokat szoktam nezni,a filmeket a francian nezem,mert eleg sok csaladi filmek vannak es nekem az ilyenek a kedvenceim.En az orszag masik reszen lakom,Db.es Vicanak hivnak.Probald meg sok féle zoldseget osszefozol aprora vagott csirke vagy pulykamellel es megfozod es utana osszeturmixolod es teszel bele egy tojassargajat, tejfollel elkeverve,nagyon egeszseges es finom,most ez az ebed es pizza,sali.Szep napot neked!
50. Náíma (válaszként erre: 49. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 15. 18:46
Itt ,és minden iszlám országba a péntek a szünnap,a gyerekeknek meg a péntek és a szombat a szünet.Nálunk a tarhonya a hámszá,a csicseriborsó ,meg a homosz.A nyelvben van sok eltérés.Én a tunéziai ételeket is nagyon szeretem.Például a burikot imádom!A kuszkuszit is szeretem.De a magyar kaja az igazi!!Különben milyen magyar ételeket szoktál még csinálni?Adj egy,két jó ötletet!Most lett vége a sorozatomnak.Nem nézed?A coolon van,a bosszú álarca,az a címe.Nagyon jó imádom.Gondolkodok ,hogy mi legyen a vacsora,de semmi jó ötletem nincs.Otthon melyik városba laksz?Én szombathelyen.Szerintem már illene áemutatkozni egymásnak nem?Erika vagyok ,és örülök,hogy megismertelek!Szia puszi
2010. jan. 15. 18:11
A hamsza az melyik,mert en mindig keverem.Itt a csicseriborsot is hamsznak hivjak,es van a tarhonya amit hamszanak hivnak.A hamszbol szoktak fozni porkoltet marha vagy csirkevel es abba belefozik a sok hagymat es a beaztatott hamszot.Ritkàn en is szoktam,finom.Egyébkent kenyerrel eszik,mert szoszos nem csinalnak hozza koretet.Meg altalaban telen megfozik a hamszot sos vizben es azt hiszem olajat es kenyeret tesznek ra es tojàst osszekeverik.Na ezt nem szeretem es ranezni sem nagyon.En szeretem a birkahust foleg telen,itt nagyon finom az ize,a kuszkusszal kivalo.Attol fugg a csirke milyen minosegu,akkor veszek,mert van amikor izetlennek talalom.A pulykahust azt mindig veszem,abbbol keszitem a rantott hust is,de volt mar borjuszeletbol is finom lett.Nalatok a dinar ugyanolyan erteku,mint itt?Neked van osszehasonlitasi alapod.Penteken nalatok nincs munka es tanulas?
48. Náíma (válaszként erre: 47. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 15. 13:50
Szia! Hát én is így vagyok vele.Régebben sokkal többet jártam ki,de már nem nagyon szeretek.Inkább itthon vagyok.Netezek,nézem a kedvenc sorozataimat,meg hát annyi más mindent,hisz egy lakásba,mindig van mit tenni.Gesztenye tényleg csak most van télen.Szoktam sütni,meg kiflit csinálok belőle.Ma hámszát csináltam,mert ma péntek van,és mindenki itthon van.Hát a rántott husi az nagyon finom,nálunk is szokott lenni,van mikor 1 héten kétszer is.Miből csinálod?Mi csirkét csirkével eszünk,mert a birka húst nem szeretem.De a marha jöhet,meg a pulyka.
2010. jan. 15. 11:28
Szia!Igen gondolatban màr kuldom is neked az oregànot.Szerintem kell,hogy legyen nàlatok is,itt vannak fuszerek.Az jo,ha van gesztenye es mindig lehet kapni,vagy csak osszel,amikor az ideje van?Akkor a konyhàdbol nem hianyzik a finom gesztenyés suti.En àltalàban a férjemmel szoktam menni,de mi inkàbb a természetet szeretjuk.Szorakozàs a mi korunknak megfeleloen nem nagyon van.Jo nagy sétàkat teszunk a tenger mellett,es bevàsàrlàs egyutt.Régebben tobbet kujtorogtam,de most màr valahogyan nincs kedvem.Talàn mert jobban ismerek mindent.Na megyek fozni,en inkàbb ebédet fozok rantott husit csinalok krumplipurevel es salàta.Szép napot neked!
46. Náíma (válaszként erre: 45. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 14. 21:56
Én küldök neked gesztenyét,te meg küldessz nekem oregánót!Oké?Mondjuk neked jó ott a fővárosba,tudom,hogy minden nagyon szép,pláne télen.A nyarat én sem szeretem,ezt a meleget nem lehet megszokni!Ahol én lakom,ott van a legmelegebb nyáron,egész líbiában.Ti felétek ilyenkor minden nagyon szép.Már voltunk ott télen.Szúszából mentünk autóval,az út is nagyon szép volt.Mi a fővárostól lakunk,kb 30 km-re,de a gyerekek a városba tanulnak,és a férjem is ott dolgozik .Menni nem nagyon megyek sehova,csak ritkán,Te minden nap kimozdulsz otthonról?
2010. jan. 14. 21:05
Itt is nagyon fujt a szél,de az eso is esett,ugy hogy muszaj volt mar.Most nagyon szép zold minden.A telet jobban szeretem,mint a nyarat,mert nagyon pàràs es este is sok zaj van mindenhol.Fustolt szalàmit lehet kapni es sajtot is.Nincs gesztenye,mert ha lenne megcsinàlnàm,na ennyi baj legyen.Az oregano arabul is az a neve most néztem meg a zacskojàt ugy van irva,hogy uriguno arabul.Nekem csak férfiak vannak a csalàdban lany nincs.
44. Náíma (válaszként erre: 43. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 14. 20:41
Hát ma itt is sütött a nap,tegnap meg homokvihar volt.Eső meg sajna sehol.Gesztenyepürét itt is tudnál csinálni.Vagy nincs nálatok gesztenye?Én is szeretem a füstölt dolgokat,de itt csak sajt van.Figyi nem tudod,hogy az oregánót,hogy mondják arabul?Szerintem itt is van,csak keresni kéne.De mindegy,mondtam anyukámnak,hogy küldjön.Különben mekkorák a gyerekeid?Fiuk,vagy lányok?Nekem van egy fiam,aki idén lesz 22,meg van 2 lányom az egyik 18 a másik 13
2010. jan. 14. 20:12
Szia!Ma én is csinàltam salàtàt vegyesen eléggé surun szoktam,mert itt is az eloétel azzal kezdodik.Mi a férjemmel magyarul beszélunk egymàssal,a gyerekek hozzàm magyarul és az apjukhoz arabul.Akkor a sogornod màr a magyar levegot szivja jo neki.Hat persze,hogy az otthoni dolgok a legjobbak,foleg a gesztenyepure, ami nekem nagyon hiànyzik,es a jo fustolt dolgok,ezek a kedvenceim.Na jol van:)illegàlisan nekem is van azért nem nagyon irtam ki:)remélem maradni is fog.Ma végre màr volt napsutés nagyon huvos napok voltak,ott azt hiszem melegebb az idojàràs,mint itt.
42. Náíma (válaszként erre: 41. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 14. 19:08
Szia!Már vártalak!Épp most csináltuk a vacsorát a lányommal.Még meg kell csinálni a salátát,de rá ér akkor ha már kész a vacsi.Különben jól beszélem az arab nyelvet.És te?Ha magyarul beszélek ,olykor belekeverem az arabot.Képzeld,elmentek a sógornőmék.Már szerintem otthon is vannak.Már tegnap hívtam anyukámat,hogy mit küldjön.Azért az otthoni dolgok a legjobbak.Különben,hogy hogy csak ezek az adásokat tudod fogni?Nekem van mindenem.(illegális).de nem érdekel.Ha tudok benne segíteni,írd meg
41. 62d35b7eb5 (válaszként erre: 40. - Náíma)
2010. jan. 14. 18:49
Tuniszba azért olcsobbak a jegyek,mert vannak charter jàratok,és az a probléma,hogy az itt élok nem is utazhatnak vele.A màsik pedig csak télen ilyen olcso,nyàron szerintem 80ezerbe is belekerul,de csak 3*-os szàllodàkba.Tudod amikor az ember itthon van azt hiszi,hogy milyen sok szabad idovel rendelkezik,mindig van mit csinàlni,na a porrol ne is beszéljunk.Amugy igyekszem kihasznàlni minden idot,ami egeszseges es kellemes szàmomra.Igen szoktam nézni a Duna TV t es az m2ot is.Nektek mi a 2ik nyelvhasznàlat?Megtanultad jol az arab nyelvet?
40. Náíma (válaszként erre: 39. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 13. 20:31
Nálam még nem volt a családom,sajnos.Onnét is nagyon drága a jegy.Nem értem mért kérnek a jegyért 200 ezer forintot,mikor tuniszba nyaralással együtt már vannak utak 35 ezer körül.Tényleg jó,hogy a sógornőm magyar mint én!Nagyon sokat beszélgetünk mi ketten,az otthoni dolgokról.Magyar barátaink sajnos nincsenek.Vagyis nekem van egy jó barátnőm itt,de csak telefonon tartjuk a kapcrolatot,mert nagyon messze lakik tőlünk.Különben mit csinálsz szabadidődbe?Szoktad a magyar tévét nézni?
2010. jan. 13. 20:19
Hàny km.-t utaztok,amikor jottok a fovarosba?Gondolom nagyon sokat.En nem nagyon szeretem a hosszu utakat végig utazni.Tényleg irigylésre mélto egy részben,hogy megy haza,màsrészben,hogy magyar a sogornod.Ez igazàn klassz dolog lehet.Tobben vagytok ott magyarok?Mi itt vagyunk néhànyan szerintem nem is kevesen.Sok magyar turista làtogat ide nem kerul nekik sokba az idelàtogatàs.Nekem is szokott jonni a csalàdom.
38. Náíma (válaszként erre: 37. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 13. 19:15
Na persze a főváros az teljesen már,igaz csak kétszer voltam,de nagyon tetszett.Nálunk most van a téli szünet a gyerekeknek. Úgy volt,hogy jövünk a fővárosba,de nem fog összejönni.A férjem sokat dolgozik.Képzeld a sógornőm (aki magyar)holnap mennek haza.Nagyon irigylem őket!Már alíg várom,hogy én is haza menjek!
2010. jan. 13. 18:33
Djerba azért olyan,mert turistahely.Egyébként én nem ismerem,mert soha nem voltam arra,de azt hallottam,hogy nagyon szép hely.Igen maguk termelnek meg mindent,es ez nem is rossz,csak a minoséggel van sokszor kifogàsom.A ruhanemut az itteni termelésbol soha nem veszem meg,mert nekem sem tetszik mindig,de a textiliak,pl.agynemuk szepek es jo minoséguek.Viszont vannak bevàsàrlokozpontok tobb is,es jo import dolgokat lehet kapni,es rengeteg butik van.Ilyen téren nagyon sokat fejlodott.Nàlatok is éppen olyan nagy a turistaforgalom,mint itt vagy még nem annyira làtogatott?Azt tudod,hogy a 2 orszàg népsége imàdja egymàst?:)
36. Náíma (válaszként erre: 35. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 13. 17:39
Na jó!Én ahogy írtam,inkább a közelebbi városokba szoktam menni.És ahogy láttam ott teljesen más a helyzet mint itt.Például dzserbába ,nem is lehet sehova menni,nem is lehet az ajándék tárgyakon kívül máshoz hozzá jutni.Például a ruházat.Kb 5 boltot találtam,de ott sem volt semmi ami tetszett volna,meg nagyon drága.Itt bolt bolt hátán,rengeteg a moderm áru,és olcsóbb mint ott.A ti országotok mindent maga gyárt,de itt mhnden import!Különben nem dolgozom én sem!
2010. jan. 13. 17:22
Ezt komolyan gondolod,hogy ez az orszag elmaradottabb libianal,de az emberek felfogàsa modernebb?Ezt nem is tudtam,a modernség rendben,de a masik?Es miben làtod,hogy elmaradottabb?Milyen leveskockàt szoktàl venni a knorr,igen a felvàgottbol bovebb a vàlaszték,de regebben itt sem nagyon volt.Mindig bajban voltam,hogy mit tegyek a vajaskenyerre a gyerekeknek.Most màr nem probléma.Szerintem az itteniek nem kajàt vesznek nàlatok,hanem szonyeg,takarok,stb.mert olcsobb sokkal,mint itt.A fovarosban elek,es dolgoztam,de inkabb ugy dontottunk,hogy a csalàd mellett a helyem.Es te dolgozol?
34. Náíma (válaszként erre: 33. - 62d35b7eb5)
2010. jan. 13. 16:58
Amíg a gyerekek kicsik voltak ,többet jártam tuniszba,mert ott mindig szállodába laktunk ahol tudtak úszkálni a medencébe.A kisebik lányom aki idén lesz 13 még most is csak akkor jön velünk ,ha megígérjük,hogy szállodába megyünk ahol nyugodtan fürödhet.Szerintem a ti országotok elmaradottabb líbiánál,de az emberek felfogása modernebb.Én meg inkább ott szoktam bevásárolni,ami itt nincs.Pld:leveskocka,felvágottak.De már itt is lehet kapni.Kérdeztem,hogy dolgozol-e ,vagy otthon vagy?És magyarba melyik városba élsz?Irhatsz privátba is,ha nem akarod ide leírni!Na szia!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook