Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
807. vvicus (válaszként erre: 804. - Lina816)
2011. okt. 29. 20:20
Nem csak Te látod ezt így. De hát az a baj, hogy ugyan kevés pénzért dolgoznak, és ebbe van aki belefásul, de ha kilép, utána még annyit sem fog keresni. Mindenki félti manapság a munkahelyét ebben az országban. Rémes, milyen helyzetek uralkodnak mostanság mindenhol. :-(
806. a anka (válaszként erre: 803. - Vvicus)
2011. okt. 29. 11:33
Jól vagytok? Növöget már a pocak? :)
805. a anka (válaszként erre: 804. - Lina816)
2011. okt. 29. 11:02
Igazad van, joggal várhatnánk el, hogy normálisan álljanak a dolgokhoz. A "mennyiért" pedig más kérdés, mert tuti, ha kedves és segít, akkor az ember ad neki "pénzt kávéra". Legalábbis én amikor ott voltunk Zorkával és bekerült a kék fény alá kifogtam 2 kedves nővérkét és tényleg mindig kihozták nekem Zozit mikor sírdogált, vagy épp etetési idő volt. Megháláltam nekik. Ilyenkor az ember annyira kiszolgáltatott helyzteben van, hogy tényleg minden jó szót, vagy gesztust értékel. Viszont volt ott egy nagyon bunkó csaj, hát az nemhogy kávé pénzt nem kapott, de majdnem a kék fény alatt landolt.
804. lina816 (válaszként erre: 803. - Vvicus)
2011. okt. 27. 17:42
Én azt gondolom,hogy ez egy hivatás (hozzáteszem én nem tudnék nővér lenni, max. csecsemős, bár lehet ők is bele fáradnak egy idő után) szóval ők nagyon is tudják, hogy mivel jár ez a meló és mennyiért. Ha belefásulnak menjenek máshova dolgozni. Én sem vihetem be a magánéletem sérelmeit a munkahelyemre és gondolom más se, tehát joggal várhatnánk, hogy normálisan viselkedjenek. De lehet én látom ezt csak így.
803. vvicus (válaszként erre: 801. - Lina816)
2011. okt. 26. 12:03
Én is azt nem értem, hogy azért ezeknek a nővéreknek tudniuk kéne, hogy az ide járó anyukáknak az érzéseik, az élményeik, a lelkületük nem egészen olyan, mint azoknak az anyáknak, akik az egészséges, időre született babájuk mellett lehetnek egész nap. Szerintem is tekintettel kéne erre is lenniük, de sajnos ott is sok a megkeseredett egészségügyis. :-(
802. lina816
2011. okt. 25. 18:36
illetve :-( csak félrenyúltam
801. lina816 (válaszként erre: 800. - Vvicus)
2011. okt. 25. 18:35
Ez elég szomorú, pont ott kellene igazán figyelmesnek és kedvesnek lenniük :-)
800. vvicus (válaszként erre: 799. - Lina816)
2011. okt. 25. 17:39

A terhes pathológián jó volt a kaja, aztán én a nőgyógyászaton voltam, ott meg nem is igazán tudtam enni, mindig elment az ebéd, mire oda jutottam volna. :-S


Elég sok nővért megismertem az alatt a sok hét alatt, amíg bent feküdtem, mindig 3havonta váltják egymást, szóval tényleg változó, mikor kivel találkozik az ember. A sima nővérek közül kevés volt, aki igazán bunkó volt, de a PIC-es csecsemősöknél meg kevés volt, aki kedves volt.

799. lina816 (válaszként erre: 798. - @IviBaba@)
2011. okt. 25. 14:09
Érdekes én az ottani kaját meg nem bírtam enni, valami borzalom volt. A nővérek meg változóak. Ha kérdezel válaszolnak, ha kéred segítenek, de maguktól semmi. Amúgy küldtem privit.
798. @IviBaba@ (válaszként erre: 755. - Vvicus)
2011. okt. 25. 14:03

Szia

Azt hittem velem van gond, eddig nem is hallottam mástól amit én élem át az elsőnél,PIC-re került igaz 40hétre született,csak a végén lett kis komplikáció : és a nővérek, egy volt aki segített,de az is mintha a fogát húzták volna....de szinte mindegyikből hiányzott a segítőkészség és a modoruk... :(( rossz élmény :(

Ennek ellenére ott szeretnék szülni, mert tök jó volt a kaja,kávé kakaó reggelire :D és megfelelt a 3ágyas szoba is :) Ott kedvesek voltak a nővérek velem :)

2011. okt. 25. 13:50

Sziasztok

Én is itt szültem 2009 novemberben első kisbabám, de orvost váltottam most, az ok végülis mindegy.

Szeretném a segítségeteket kérni,nekem olyan orvosra lenne szükségem,akihez járhatok szakrendelésre nem egy pénzéhes ember,szülésnél természetesen fizetnék 50-70körül tudok max.

Tudtok valakit ajánlani? 14hetes vagyok most!

Köszi előre is!!

796. vvicus (válaszként erre: 793. - Juhocska)
2011. okt. 24. 11:18

Szia! Köszi az infót, ezek szerint nem írtak ki jóval előtte műtétre. Igaz, nálunk sok tényező fog szerepet játszani, de remélem, hogy minél tovább húzzuk egyben.


Egy tipp. Nekem is őszi a kislányom, iszonyatosan fűtenek a kórházban, ne készülj hosszú ujjú pizsamával, hálóinggel. Elég lesz a köntös is. ;-) Ja, és normaflore-t vagy valamilyen probiotikumot vigyél magaddal, ha antibiotikumot adnának.

795. juhocska (válaszként erre: 794. - Attak)
2011. okt. 23. 18:07
Köszönöm a válaszodat! Remélem minden rendben lesz! Én nem igazán szeretnék látogatókat, de ezt nem mindenkinek sikerül megértenie :)
794. Attak (válaszként erre: 785. - Juhocska)
2011. okt. 23. 16:18

Szia!


Én a második babámat szültem ott 2009 decemberében, és február végén fogom a harmadikat szintén császárral (sajnos). Nálunk úgy zajlott, hogy de 9-kor volt a műtét, apa üvegen keresztül nézhette, de szintén neki vitték ugye a babát, fényképezhetett, videózhatott, nekem még varrás közben odahozták megmutatni és nagyon rendes volt aki hozta, mert odatartotta az arcomhoz és csinált két fotót apa fényképezőjével rólunk:-). Műtét után 8 órával kellett felkelni, de nekem ez sokkal de sokkal jobb volt, mint az elsőnél, ahol 24 órát kellett feküdni, akkor én másnap nem is bírtam felkelni ill de, viszont csak nagy nehézségek árán. Itt rögtön segített egy nővér lezuhanyozni és már akkor este megkaptam a babámat, viszont ott az a szabály, hogy szülés napján levő éjjel még be kell adnia csecsemősökhöz megfigyelésre. Én nem is bántam őszintén szólva mert előtte való éjjel a szülőszobán nem igazán sikerült aludni. (természetes szülésnek indult a második)Viszont másnap reggel már 5-kor hozták a babát és utána velem lehetett míg haza nem jöttünk. Úgy emlékszem, hogy ha aznap 10-ig vagy 12-ig letelik a szülés óta 72 óra akkor végül is 3 nap után haza lehet menni. Nekünk így volt, vasárnap szültem, szerdán már otthon is voltunk. A szobába nem jöhetnek be látogatók, de van egy folyosó, amire minden szobából nyílik ajtó, oda lehet kimenni a látogatókhoz. Nekem ez tökéletes volt, első szülésem még a Schöpf-méreiben volt, na ott boldog boldogtalan bejöhetett, a kisfiamat jó kis megfázással hoztuk haza:-(. Na mert ő is decemberi volt, pont a vírusos időszak. Szóval erre a folyosóra az akkor két éves kisfiam is bejöhetett, ami nagyon jó volt, mert nehéz volt tőle elszakadni. Látogatni akármikor jöhettek, de célszerű délután, mert addigra lezajlanak a vizitek. Jó egészséget kívánok Nektek!

793. juhocska (válaszként erre: 791. - Vvicus)
2011. okt. 23. 14:43
Szia Vvicus! Köszönöm a válaszodat! Kérdésedre válaszolva: november 14-re vagyok kiírva, de november 9-én elvégzik a császárt, ha nem fordul meg, vagy, ha nem indul meg addig a szülés. Azért is előbb kicsit, mert az orvos szerint kicsit nagyobb a baba a kiszámított koránál!
792. vvicus (válaszként erre: 787. - Juhocska)
2011. okt. 23. 14:13
Az osztályos őrzőbe bemehetnek akik Veled vannak, ahogy írtam, velem a férjem és az anyukám is bejött. Persze minden mindig a nővértől függ, rendes-e, kekeckedik-e, ilyenek...
791. vvicus (válaszként erre: 785. - Juhocska)
2011. okt. 23. 14:12

Szia!


Apuka egy üvegfalon keresztül nézheti az eseményeket, persze el vagy takarva, szóval nem fog semmi extrát látni. Hozzá viszik ki a piciteket. A császár után elvileg visznek át a szülészet őrzőjébe, de kérheti az orvos, hogy inkább a szülőszobán nézzenek még rád pár óra hosszat. A mobilizálás nagyban függ az aktuális nővértől. Engem a nappalosnak adtak át, 3kor volt a műtét, tehát 8 óra az este 11-kor járt volna le, az a nővér azt mondta, majd 11kor mobilizál az éjszakás. Az éjszakás viszont a 10 óra pihenés utáni mobilizálásra esküdött, de nekem meg azt mondta, nem fog hajnali egykor kirángatni az ágyból, pihenjek csak, aztán majd jön hajnalban. Végül valahogy hajnali négy táján mobilizáltak engem, nem tudom, hogy a hosszas pihenésnek köszönhettem-e, de abzsolút zökkenőmentes volt, nem is fájt, csak húzott, meg is lepődtem. Simán kimentem a saját lábamon a zuhanyzóba.

Picit azt hiszem, viszik majd hozzád, amíg fekszel is.


Velem férjem és anyukám bejött az őrzőbe, amikor áttoltak, de elég hamar elküldték őket. Háromkor műtöttek, valahogy hat után kerültem oda az őrzőbe, talán egy fél órát rendezkedhettek körülöttem.


Nekem megengedték már akkor, hogy egyek-igyak.


Ne félj a császártól, nem vészes ám abszolút, a lényeg, hogy ne hagyd el magad!


Én meg azt kérdezném Tőled, pontosan mikorra várod a kicsidet? Mert nálunk most jön a második baba, 1.5 év lesz a kettő közt, tehát tuti programozott császár lesz nekem is, kíváncsi vagyok, mennyivel előbb csinálják meg. Remélem, el is jutok addig az időig. :-D

790. juhocska (válaszként erre: 789. - Lina816)
2011. okt. 23. 13:42
Köszönöm a választ Neked is! :) Remélem, hogy még megfordul a kicsim, de nem úgy tűnik :) Amúgyis kis lustaság, nem, hogy még forgolódjon is :) Nagyon izgulok már, várom, hogy láthassam végre...
789. lina816 (válaszként erre: 787. - Juhocska)
2011. okt. 23. 12:34

A lábadozóba hozzám még bejöhettek, apa is ott lehetett velünk, csak akkor küldték ki, ha valakit vizsgáltak, vagy valami ilyesmi. Nagyon rendesek voltak, hogy használjuk ki ezt a kis időt. Emiatt délután 5-kor mentem másik szobába. Mert apa a tejfakasztó buli miatt csak 14 h-ra ért be :-)

Utána a szobába is szoktak apukák lenni, én januárban szültem, akkor az influenza miatt viszont mindenkit kizavartak.

788. lina816 (válaszként erre: 785. - Juhocska)
2011. okt. 23. 12:32

Szia!

Én hajnal 4-kor kerültem műtőbe, nálunk apa még az üveg mögött sem lehetett. De a kislányunkat rögtön odaadták neki,amint lefürdették. Engem addig összevarrtak. Spinális érzéstelenítés volt. Utána nekem is odaadták, illetve rámrakták a babát, de már a műtőben is megmutatták pár perc erejéig, akkor már pólyában volt. 5-kor felvittek a lábadozóba, kb. 14 órakor segítettek felkelni, lefürödni és irány másik szobába. Reggel megkérdezték, hogy akarom-e a babát, mondtam, hogy igen. A reggeli vizit után már hozták is. mivel mozdulni még nem tudtam, így rámrakták, és együtt voltunk, amíg csak akartam. Estére mondták, hogy még beadhatom, de én nem akartam. Hajnal kettőre feladtam, mert 10 perc volt míg felkeltem hozzá, és 10 perc mire vissza bírtam feküdni, persze akkor újra felsírt,és kezdődött előlről. Én 2 hétig az oldalamra se tudtam fordulni annyira fájt a hasam, de ismerőseim már másnap tudtak. Szóval a felépülés mindenkinél egyéni. Sok sikert és jó babázást! ja és addig még simán befordulhat. Drukkolok.

787. juhocska (válaszként erre: 786. - Violamama)
2011. okt. 23. 12:08
Köszönöm szépen a gyors választ! Nagyon aranyos vagy! A látogatás hogyan megy? mert úgy tudom, a szobába nem jöhet be senki, de, ha nem kelek fel 12 órán át, akkor nem tudok kimenni a látogatói folyosóra sem, gondolom én. Csak azért érdekel, mert a családom mindenképpen ott akar lenni,mert ez mégiscsak egy műtét...de szerintem így felesleges (messziről jönnének). Pont elég, ha a közelben van a párom...
786. violamama (válaszként erre: 785. - Juhocska)
2011. okt. 23. 11:59
nekem term szülésnek indult, de császár lett belőle, engem edaval érzéstelenítettek, így ébren voltam, a párom egy üvegfalon keresztül nézhette és neki adták oda először a lányunkat. Elvileg 12 óra után kell felkelni, de ha délután lesz a császár valószínű csak a hajnali ébrszetéskor keltenek fel. Eléggé kába után az ember, de egy alvás után már jobb. Miután rendbe tették a picit neked is behozzák, de én nem voltam örzőben , egyből felvittek szobára és már kérhettem is hogy hozzák.
2011. okt. 22. 21:50

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, 36+5 vagyok most. Kicsi babán eddig nem volt hajlandó megfordulni, ezért november 9-re kiírtak császármetszésre. Aki tud írja meg nekem, hogyan is zajlik? Annyi kérdésem lenne... Apuka benn lehet-e? Hogyan megy császár után a látogatás? Mennyi idő után kell/lehet felkelni? A picimet mikor láthatom?

Első szülésem...bocsánat a sok kérdésért! A válaszokat előre is köszönöm (akár privátban is).

784. Hómancs86 (válaszként erre: 781. - Doriszoke)
2011. okt. 19. 13:46
Én ezt az oldalát nem ismerem velem normálisan bánt a terhesgondozás és a kórházban is.
783. Hómancs86 (válaszként erre: 780. - Böbe071)
2011. okt. 19. 13:42
Sajna ez van:((Ha nem fizetsz le vagy ejtve!Én kétszer voltam esztékás rendelésen de azt se kérdezték hogy vagyok van-e panasz ráadásul mindent harapófogóval kell kihúzni belőlük.Úgy hogy marad a magánrendelés hogy minden rendeben menjen a terhesség alatt és odafigyeljenek az emberre és a babára és ez elég szomorú mert nem mindenki tudja kiszorítani havonta az árát
782. doriszoke (válaszként erre: 776. - Hómancs86)
2011. okt. 19. 13:39
Ez tényleg így van tanúsíthatom....
781. doriszoke (válaszként erre: 773. - Hómancs86)
2011. okt. 19. 13:37
Érdekes Demjén(ke) itt dolgozik a 13. kerületi sztk-ban a Visegrádi utcában, egyszer voltan nála, és sírva jöttem haza. Úgy beszélt velem mint egy kutyával. Tényleg sokat számít a pénz...........
780. Böbe071 (válaszként erre: 776. - Hómancs86)
2011. okt. 18. 17:12
De ha nem birok megfizetni egy dokit akkor le vok tojva ezek szerint? 3 császárom lesz.... kezdek félni igy...
779. Cinege20 (válaszként erre: 778. - Hómancs86)
2011. okt. 18. 15:08
Az jó lenne, remélem el is tud vállalni, mert akinél voltam ő már nem tudott vállalni sajnos.
778. Hómancs86 (válaszként erre: 777. - Cinege20)
2011. okt. 18. 15:06
Ha gondolod megadom a doki számát!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook