Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Adatvédelem a temetéssel kapcsolatban? fórum

Adatvédelem a temetéssel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2
42. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. jan. 29. 11:48
a lányom apjának a temetésén a három gyerek volt,meg egy két régi egyetemi jó barát.
2021. jan. 29. 11:42

Huh nem akartam ebből vitát!

Termesztesen ha egy család azt keri hogy zárt korú legyen a temetés nem jelének meg.

A Facebookon posztolták h meghalt , de mivel a családot személyesen nem ismerem , nem akartam rájuk írni hogy mondják meg a temetés időpontját .

Egyszerűen egy szál viragot szerettem volna vinni...

40. Lávli* (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. jan. 29. 08:55

Nekem meg más a véleményem, remélem, nem baj. Attól még persze aggathatod a körmöket :)

A téma az volt: telefonon nem ad ki a temetkezési vállalat infót.

Minden más csak fingreszelés, ahogy egy itteni kolléga szokta volt mondani.

39. Lávli* (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. jan. 29. 08:52
Ha így gondolod, akkor nem tudod, mit jelent az "elkíséri az utolsó útján" fogalom. Nem baj, mint írtam, mások vagyunk.
38. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Lávli*)
2021. jan. 29. 08:24

Ne csináld már!

A "szűk család" csak ismeri egymást!

Persze hogy senki nem fogja elküldeni azt, aki megjelenik a temetésen, de szerintem!!! nem illik!

Lehet még itt firtatni, vagy aggatni a körmünket, akármit, nekem ez a véleményem.

37. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. jan. 29. 08:18

Nem tudom a közleménykiadás hol szokás, én a mostani tapasztalatot írtam le.

Szerencsére nekem már elég régen kellett temetést szerveznem, akkor nem volt ilyen kérdés.

36. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. jan. 29. 08:17

Persze, hogy vannak barátai, kollégái, de értsd már meg, hogy a család dönti el, milyen temetést akar.


Van, ahol kimondottan szűk körűt, van, aki meg azt szeretné, hogy minél többen legyenek ott. A gyászban, fájdalomban osztozás nem azzal fejezhető ki, hogy ott vagyok a temetésen, vagy sem.

35. Lávli* (válaszként erre: 32. - Aszparagusz)
2021. jan. 29. 08:03

De ugye nem azt akarod mondani, hogy egy elhunytnak nincsenek jó barátai, kollégái, akik ott szeretnének lenni az utolsó úton? De ha mégis vannak, akkor a család értesíti őket, hogy ti ne gyertek, mert mi döntünk? Ugyan ...

Ez a közleménykiadás híres emberek, celebek családjában szokás, őket meg is értem, én se kívánnék kukkolókat.

Az átlag emberek pedig örülnek (már ha egyáltalán lehet örülni bárminek is egy temetés kapcsán), hogy milyen sokan részt vettek a szerettük búcsúztatásán, és osztoztak a család gyászában, fájdalmában.

Hmm, nem vagyunk egyformák. Nagy igazság.

34. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Semleges)
2021. jan. 29. 07:58

Nem meghívót küldenek, hanem gyászjelentést.

Annak akit várnak a temetésen.


Aki nyilvánosan közzéteszi, az úgy gondolja, hogy bárki jöhet, aki elolvassa és akar. (most tekintsünk el attól, hogy jelenleg korlátozzák, hányan vehetnek részt a szertartáson)

33. Lávli* (válaszként erre: 30. - Semleges)
2021. jan. 29. 07:55
Pontosan.
32. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2021. jan. 29. 07:53

Bármennyire is furán hangzik, de ez is egy családi esemény. A családtagok döntik el, hogyan szeretnének elbúcsúzni.


Egy barátnőm anyja januárban hunyt el. Segítettem neki intézni a temetést. Nyilatkozni kellett többek között arról is, hogy a temetésről telefonon adhatnak-e felvilágosítást. Illetve arról is, hogy amikor kiírják az aznapi temetendőket, kiírhatják-e az elhunyt nevét, vagy egy fiktív nevet írjanak ki.

31. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. jan. 29. 07:50

Sokszor meg sem jelenik a gyászhír. Csak azokkal közlik, akiket várnak a temetésre.

Vagy már a temetés után teszik közzé, hogy szűk családi körben eltemették.

30. semleges (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2021. jan. 29. 01:22
Arról nem beszélve, hogy egy temetésre nem szoktak meghívni, nem küldenek meghívót. Oda, ha az ember úgy érzi megy egy szál virággal és elkíséri az elhunytat az utolsó útjára.
29. Lávli* (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2021. jan. 28. 23:37
Jó ötlet, köszi!:)
28. Lávli* (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 23:36

Na igen.

És ki dönti el, hogy ki a "családon kívüli"?

A temetői ügyintéző?

Vagy a családi mátriárka?

Esetleg a család házibarátja?

Nehogy szégyenfolt essen az ismert/elismert család becsületén?

Nehogy megjelenjen egy balul sikerült gyerek, egy volt szerető?

Hát igen. Még a végtisztesség megadásakor is az munkál, hogy mit szólnak mások.

🙄

27. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 23:14

Honnan értesültél hogy elhunyt?

Milyen kapcsolatban voltál vele, hogy a temetésén ott lennél?

26. Amaunet (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2021. jan. 28. 23:13

Az a bosszantó ezzel kapcsolatban, ha téged hívnak neked kell azonosítani magad.

"Kérem, az azonosításhoz adja meg a következő adatait! Születési helye, ideje, anyja neve. Vezet-e nálunk számlát? Milyen devizanemben?" És ekkor sem és végig nem tudod kivel beszélsz. A végén kiderül, hogy biztosítást közvetítő ügynök.

A legutóbbinak, aki azt mondta, hogy a beszélgetést rögzítik kértem a türelmét, hogy bekapcsolhassam a rögzítőt. Kilépett a beszélgetésből.:)

2021. jan. 28. 19:36
Nem ismerem a családot ezért nem tudok érdeklődni mikor lesz a temetés . Persze nem fontos a temetés napján ott lennem ha a család nem akarja ,pár nappal később is szívesen viszek egy szàl viragot
24. Bless the child (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. jan. 28. 19:30
Akkor elég, ha e-személyid van. Csak taj szám alapján tud a patika ránézni az adott páciens e-receptjeire
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2021. jan. 28. 19:21

Helyi újságban számtalan olyan gyászhírt olvastam már, hogy "szűk családi körben", pedig egyáltalán nem híresség, max. helyi viszonylatban egy ismert, elismert emberről volt szó.

Talán éppen ezért kellene tiszteletben tartani a családon kívülieknek, hogy akkor tartsák magukat távol, majd kiviszik a virágot a sírjára következő nap.


Nem törvény szerinti jogról van szó, az emberi méltóság jogáról.

Én is azt mondom, a közvetlen hozzátartozók jogáról.

22. Lávli* (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 19:17

Véletlenül sem "törvény szerinti jogról" van itt szó, hanem az emberi méltóság jogáról. Igen, van olyan is. ☺️

És hát nem is hírességek temetéséről van itt szó, ahol valóban nincs szükség a kukkolókra.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. jan. 28. 19:00

Szerintem is sokszor jelenik meg úgy a gyászhír, hogy szűk családi körben kisérik utolsó útjára.

Ha ezek után valaki mégis odamegy, mert "törvény szerint joga van", hát arra nem igazán tudnék szépeket mondani.

20. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2021. jan. 28. 17:53

Tévedés.

Főleg most, ahol még a szertartáson részt vevők számát is korlátozzák.

19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. jan. 28. 16:49
Tőlem eddig még mindig csak TAJ kártyát kértek, személyit soha.
2021. jan. 28. 15:23
Minden embernek alapvető joga, hogy bárkit elkísérhessen az utolsó útján, ha tetszik a kedves családnak, ha nem.
17. Lávli* (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. jan. 28. 15:18
Tudom, meg is szoktam nézni, de akkor úgy voltam, hogy egyszerűbb indítani egy gyors telefonhívást, csak maga a tény érdekelt volna, hogy van-e vagy nincs, mert úton voltam, és nem akartam felesleges kitérőt tenni.
2021. jan. 28. 14:39

Másrészt, ha az elhunyt rokonsága csak szűk családi körben akarja a temetést, és nem kíván oda senki mást, akkor majd te is meglátogatod a sírt, és elbúcsúzol az elhunyttól később.

A családot kérdezd, ha ők megmondják, és nem ellenzik, hogy te is ott légy... akkor oké.

2021. jan. 28. 12:56
A temető egy dolog, oda több temetkezési szolgáltató "szállíthat" tehát lehet hogy nem is tudják az adott elhunytat melyik vállalkozó temeti. Főleg ha nagyobb városról beszélünk.
14. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 12:08
Lehet, hogy temetője válogatja, de mikor én egyszer érdeklődtem simán megmondták telefonon pedig csak a lánykori nevét tudtam...
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Lávli*)
2021. jan. 28. 12:08

Egyébként nem rég a patikus elkérte volna még a TAJ kártyámat is a gyógyszereim kiváltásánál én meg mondtam neki, hogy eddig elég volt a személyi.

Erre ő, hogy nem elég, mert....

Én: ki az aki megtanulja más TAJ számát?


Azt nem árultam el neki, hogy én kb. 10 emberét tudom fejből;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook