Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abortusz - Besokalva a bűtudattól fórum

Abortusz - Besokalva a bűtudattól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
129. Barbi0508 (válaszként erre: 128. - 3a92f8d690)
2009. nov. 6. 13:54
Sok sikert hozzá, én is nagyon szerettem volna, csak sajnos a vőlegényemet elveszitettem :( De idővel biztosan kapok egy új társat magam mellé és akkor nekem is lesz vagy 4 gyermekem, biztos... bár ez nem rajtam múlik, de igy szeretném :)))
128. 3a92f8d690 (válaszként erre: 123. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:45

Ne agyalj ilyen dolgokon neked is lesz még biztos gyereked !!tedd magad túl a dolgokon ne ezen járjanak mindig a gondolataid mert beleőrülsz!!


Nézzetek meg engem itt vagyok és reménykedem hogy minél hamarabb beköltözik a baba:-))

127. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 126. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 13:39
nem csak anyagiak lehetnek pusztán okok ha valaki nem tudja vállalni....ennél ez sokkal összetettebb amit én már sokszor leírtam és most nem akarnám újra,de ennél sokkal tovább kell látni.....
126. Barbi0508 (válaszként erre: 125. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:38

Azért örülök, hogy nem mindenki igy gondolja, mert ha a szüleim is ezt mondták volna, akkor most nem lennék! De örülök, hogy vagyok!

De még mindig jobb szegénységben felnevelni egy bébit, mint egy életen át gyötörni magad egy ilyen döntés miatt! Mert egy nő ezek után már nem lesz olyan, mint előtte! Nagyon kemény lelki sérüléseket okozhat ez!

2009. nov. 6. 13:33

Ez a döntés picit minősít egy országot is sajnos!

Mikor a párokat sem támogatja az állam, ha gyereket akar....szegénységre hülyeség gyereket...

2009. nov. 6. 13:33

Szeretem ám ezt a lehet védekezni dolgot!!!Többféle fogamzásgátlót kipróbáltam,vagy orvos állított le róla mert komoly panaszaim voltak,vagy terhes lettem tőle....

óvszer baleset+esemény utáni tabletta újabb terhesség.....

lehet ítélkezni soha nem éltem kicsapongó életet de ugyebár egy házasságon belül is csak szoktak jobb esetben nemi életet élni.....most utólag majd kinevetett a doki hogy maga úgy látszik csak fogamzásgátlóval tud terhes lenni:)

gondolkoztam a spirálon de abban is van hibaszázalék az sem biztos...termékeny fajta vagyok no:)


abortuszellenesnek vallom magam de azért mert tudom miről beszélek és tudom hogy hányan szenvednek hasonlók miatt....azt aki normális körülmények között esett teherbe gondolok itt a 6 abortuszos példákra mert azt nem fogadom el semmilyen körülmények között-soha nem jutna eszembe elítélni kívülállóként nem lehet tudni mi volt a kényszerű döntés oka.....

Aki átesett rajta soha nem fejelti el....

2009. nov. 6. 13:29
Ezen vitatkoznak orvosok, pszihológusok, hogy mi a jó és maga a orvos tudomány is azt vallja nincs jó vagy rossz döntés! Amikor egy nő terhes átalakúl mindene főleg a lelki világa, hisz működni kezd az anyai ösztön,és nagyon nehéz ebben az állapotban ilyen döntést hozni.A nőknek ez nem egy kellemes élmény....de itt két dolog közt kell választani a 2 rossz közzül melyik rossza tválasztom...amikor nem vagy felkészülve amikor a kapcsolat sem stabil ott azért van min dönteni.....a kezdeti stádium az ösztön ugye a nő ragaszkodni kezd a magzathoz, aztán jön a racionalitás amikor rájön dönteni kell!! És jól kell dönteni, és hosszú távra kell tervezni.De ha nem látod a jövőt, semmi út előtted akkor tudomásul veszed, hogy te kevés vagy.tehát minimum egy segítség kell, aki elmegy veled orvoshoz, akire számíthatsz de ha ez nincs nincs az a nő aki megszülne egy gyermeket....anyaotthonok is vannak igaz....de az egy másik fórum téma lehetne.Pl elmész védőnőhöz, hogy beszéljetek a terhességről,ad tanácsot de nem ad kalácsot...elméletileg tud segíteni, de ott is meg kérdik van hol lakni? van e munkád? Tehát ez valahol szociális téma is...de stzerintem egy értelmes nő....nbem szül egy babát a semmire....a hid alá, vagy nem adja örökbe,annál önzőbb az ember,tehát aki itt leáll ezen vitatkozni...az gondolja végig....mit tenne???Ki kell próbálni aztán mondani valamit...itt sok lyan anyuka vagy nő papol akinek fogalma nincs erről az egészről.Mögé kell látni, nem azt hogy baba és abortusz....aki nem esett át ilyenen az csak hallomásból alkot véleményt....menjen el bárki nézze meg milyen arcok ülnek a védő nő előtt.....persze vannak nők az tény akiket nem hatmeg egy abortusz szerencse ők vannak kevesebben! Ez a dolog mindennőnek fáj....de sajnos ez a vaklóság....egy nő aki egyedül van nem sok segítséget kap....tehát erre nem lehet bevállalni egy babát egyedül...
122. Barbi0508 (válaszként erre: 118. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:26

Hát igen, inkább ne történjen, de úgy gondolom nem is fog! Mert igy állok hozzá! Egy éve elvesztettem a vőlegényem és akkor azt kivántam, bárcsak terhes maradtam volna. Pedig egyetemre járok, nincs munkám, szüleimmel lakom, elég szegényes körülmények között mégis elfért volna a baba, úgy, ahogy én is elfértem anno a szüleimnek.

De mégegyszer szeretném hangsúlyozni, tiszteletben tartom mások döntését. Én igy gondolom, mások úgy. Csak senki sem fogantatik meg véletlenül.

121. 3a92f8d690 (válaszként erre: 117. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 13:23
Én is ellenzem lehet védekezni kész!!
120. 3a92f8d690 (válaszként erre: 104. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:23
Most akkor megállt a szíve vagy elvetetted???Elég sok fórumon írsz törődj bele !!DE úgy látom nem nagyon megy!!
2009. nov. 6. 13:17
félve olvasom el a fórumot de minimum hogy megteszem.....addig nem is szolnék bele....
118. 7ed48e33ee (válaszként erre: 116. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 13:16
Inkább ne történjen ilyen szitu veled....maradjunk annyiban.Én amikor nem tudtam mi ez én is azt mondtam....de ma már másként látom.
2009. nov. 6. 13:15

Amúgy ez egy nyilvános topik, mindenkinek joga van elmondani a véleményét! Én is csak ezt tettem és irtam is, hogy nem szeretnék senkit megbántani... Van aki igy gondolja van, aki úgy! Minden esetre nincsenek véletlenek és senki sem fogantatik meg véletlenül! Az ilyen elvetetett babákról már senki nem fogja megtudni kik és mik lehettek volna!

Én abszolút abortuszellenes vagyok, de nem itélkezem senki felett, mert ez nem az én tisztem!!!!

116. Barbi0508 (válaszként erre: 114. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:08

Én, ha egyedül lennék, akkor is megtartanám!

Szerintem ez hozzá állás kérdése! Hidd el, én nem akarok itélkezni senki felett, elhiszem, hogy emberek számára vannak nehéz helyzetek, amikor csak ezt a kiutat látják... A volt páromnak 5 testvére volt, fiatalabbak nála... Iszonyatosan szegények voltak, volt mikor az áramukat is kikapcsolták,nem volt mit enni, kölcsön lakásban laktak, mégis boldog, tanult, kiegyensúlyozott emberek lettek.

És az anyukájuk nevelte őket, mert az apukájukra nem számithattak!

Nagyon együtt érzek azokkal, akikkel megtörtént, mert szerintem ez egy életre szóló fájdalmat okoz, nem lehet elfelejteni vagy egy másik gyermekkel helyetesiteni, de úgy gondolom, hogy sok nő ebből presztizs kérdést csinál! Terhes lett, egyedül maradt és úgy gondolja, hogy akkor elveteti, mert egyedül egy gyerekkel nem élhet teljes életet vagy esetleg nem talál majd másik partnert magának.... Meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg egy kis szeretettel, törődéssel, szegénységben is fel lehet nevelni egy bébit...

Tisztelet a kivételnek és ezzel nem akartam személyeskedni, senkit megbántani, csak általánosságban irtam ezt!

115. 063e1a085e (válaszként erre: 112. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 13:06

Nem ítélhetsz el és nem oktathatsz ki ilyen egyszerűen senkit! Ha valakinek 6 abortusza van, az persze már más kategória, de ha 1 baba véletlenül becsúszik úgy, hogy az édesanyja úgy érzi, nem tudná vállalni, akkor elég nagy trauma neki ezt a döntést meghozni, nem kell még neki más okoskodása. Nem a te dolgod megmondani a tutit, úgy, hogy nem is ismered...

Nekem van két gyerekem, de tudom, hogy ha most VÉLETLENÜL teherbe esnék(mert van ilyen, bármilyen felelősségteljes és okos is az ember lánya), nem tartanám meg. Nem azért, mert egy utolsó szemét vagyok, hanem azért, mert szedek naponta egy marék mindenféle gyógyszert, amik nélkül nem élhetek és ezek miatt nagyon nagy lenne annak a kockázata, hogy beteg babám születik. Nekem hónapokkal előtte készülnöm kell a terhességre folsavval + magzatvédő vitaminnal, plusz a gyógyszereim minimálisra csökkentésével. De te úgy látszik, nem vagy tisztában azzal, hogy mennyi minden befolyásol egy döntést. Fontos a szeretet persze, de sajnos vannak olyan tényezők is, mint például a racionalitás. A két egészséges gyerekemmel sem tudnék soha többet úgy törődni, ha születne egy beteg babám, az én szívem pedig megszakadna, ha nem tudna úgy fejlődni, mint egy egészséges és emiatt boldogtalan lenne.

114. 7ed48e33ee (válaszként erre: 112. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 12:54
Anyukád nem volt egyedül...1 sokat számít hidd el! Ha egyedül vagy akkor nagyon nehéz ez a dolog....nem kívánom hogy ki próbáld!!! De soha ne mond azt, hogy soha....ez bárkivel megeshet....én azt hittem ááá velem ilyen nem történhet..megtörtént...és mostmár tudok véleményt alkotni erről....
113. 7ed48e33ee (válaszként erre: 112. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 12:51
Na akkor örülhetsz.....
112. Barbi0508 (válaszként erre: 111. - Bec1f7f165)
2009. nov. 6. 12:39

Ismerem azt, hogy mi a hibaszázalék4 Ha a spirál mellett döntöttél, akkor viszont azt is tudnod kell, hogy nem az a legmegfelelőbb védekezésre!

Engem az édesanyám 18 évesen szült, korán jöttem, de nem akart abortuszt. Édesapám és Ő rengeteget dolgozott azért, hogy én és a két testvérem felnőjünk. Volt, hogy az anyukám régi csizmájába mentem iskolába, olyan is volt, hogy csak májkrémes kenyérre futotta, az is csak azért, mert úgy kaptunk rá kölcsön. Mégis felnőttem. Gimi mellett dolgoztam, hogy tudjam fizetni a sulim, mert tudtam, hogy a szüleimnek még ott van a két testvérem. Most meg decemberben megkapom az egyetemen a diplomám! Ezt csak azért irom, hogy én is és a szüleim is nagyon nehéz körülmények között éltünk, de vállaltak minket! És egyáltalán nem volt szörnyű gyerekkorom ezek miatt, mert rengeteg szeretetet kaptam! Szóval szerintem hozzá állás kérdése! Ha szeretet van, minden megoldható!

111. bec1f7f165 (válaszként erre: 101. - Barbi0508)
2009. nov. 6. 12:24

Teeeeeee nagyon okos vagy, csak az a baj, hogy mást hülyének nézel.

Spirálom van.


Ismered azt a fogalmat, hogy hibaszázalék?

110. 7ed48e33ee (válaszként erre: 109. - Jázmin85)
2009. nov. 6. 10:13
Rá 2 évre terhes lettem egy másik embertől persze,a pasi nem akarta vállalni a babát,én azt mondtam egyedül is felnevelem de abortsuz nem jöhet szóba....és sajnos elvetéltem..ill. megállt a szíve a 10 ik héten
109. Jázmin85 (válaszként erre: 106. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 10:05
Mert mi történ Veled?Milyen büntetést kaptál?
2009. nov. 6. 09:24
Igen nehéz dolog....főleg amikor van 12 napod, hogy dönts!!!
107. d3bb59819c (válaszként erre: 105. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 09:08

Én teljes mértékben megértem, hogy van helyzet, amikor ezt a döntést meg kell hozni. Nem mondtam, hogy nem értem meg, csak nekem ez a dolog nagy szívfájdalom. Annyira nem, mint aki ezt át is élte, de ez egy kegyetlen dolog. Az embernek saját magának kell feldolgozni, vagyis tudni feldolgozni. Úgy gondolom, van, akit egész életen át végig kísér ez a döntés.


Amúgy pedig olyan dolgokon mentem át szülés közben, és utána is, hogy nem vállalnék még egy babát. Ha mégis teherbe esnék, nagy valószínűsége lenne az abortusznak. Persze erre most sokan azt mondják, jajj, majd később, stb., stb.. Kétszer haltam majdnem meg a szülés miatt. Ez a tudat lebegne előttem, hogy mi lesz, ha a második babánál ottmaradok..

106. 7ed48e33ee (válaszként erre: 73. - Jázmin85)
2009. nov. 6. 09:01
Túl fogja élni...az idő begyógyít minden sebet! Tudom,én megkaptam a bűntetésemet,és megtanúltam tisztelni az életet....ennyit tanúltam a hibámból...régen okoltam mindenkit...mert mások rá kényszerítettek...én csináltam én döntöttem, az én bűnöm.De nekem megbocsájtotta a Jó isten...és meg is vert amit tettem....ezért nem sírok...
105. 7ed48e33ee (válaszként erre: 102. - D3bb59819c)
2009. nov. 6. 08:56
Ebbe az egészben az a gond, hogy picit meghal az anya is....én is picit meghaltam...érzem hiányát a babának...ha látok egy vele egykorban lévőt....ilyenkor fáj.....de megtettem.Ha még egyszer kéne dönteni....a mostani eszemmel...de abba a helyzetbe lehet erőssebb lennék...és nem hallgatnék senkire csak az ösztöneimre...azok pedig ilyet nem tennének....de nincs olyan nap, hogyne gondolnék a meg nem született gyermekemre!
104. 7ed48e33ee (válaszként erre: 7. - Binky)
2009. nov. 6. 08:53
Gyilkosság? Attól függ milyen aspektusban nézzük a dolgokat....abortusz mindig volt és lesz,régen sajnos sokan belehaltak ebbe...a valódi bűnösök a törvényhozók...szerintem....de mivel lenne jobb ha megszületne egy rakás gyerek??? Így is rengeteg állami gondozott van a sok hülye ember miatt.Én elvetettem, mert tudtam nem vagyok olyan anyagi, helyzetben,megszülni egy gyereket és nem gondoskodni róla az a gyilkosság....ehhez nincs joga senkihez, hegy m,egfszüljön egy gyereket egy olyan körülménybe ahol nem vár rá jövő semmi....tehát relatív ez a kérdés....sok gyerek éhezik, mert felelőtlen emberek, akik nem döntöttek,hanem eljátszották a NEM VAGYOK GYILKOS C játékot aztán a baba írány intézet....szóval...nekem ez a véleményem.Büntudatom van nekem is, de tudom jól döntöttem...meg az a döntés a pillanatnyi lelkiállapotomnak köszönhető. de én nekem 2 hetem volt a döntésre egyiknap azt mondtam nem másnap igen, de az alap akarotom nem volt...de rá kényszerített a helyzet, a környezet....bárki t megkérdeztem azt mondta....vetesd el....sőt még a védőnő is.
2009. nov. 6. 08:44
Sziasztok! sajnos átéltem én is ezt a dolgot.Nincs jó döntés! Mindkettő nehéz kérdés.Az biztos aki nem élt át hasonló szitut, nem tudja miről szól ez valójában? Sokan elítélik az ilyen döntés hozó nőket,de vannak helyzetek ahol sajnos...dönteni kell és mérlegelni.Szerintem az dönt jól aki átgondolja a dolgokat.Mert sokan gyerekeket szülnek erre a világra a semmire, a szegénységre,a kilátástalanságra....szerintetek az a jó döntés???? Sajnos nincs 110% os védelem megeshet bárkivel....én már korábban índítottam egy ilyen fórumot, de sajnos sokan nagyon érdekesen álltak a kérdéshez....akinek van szíve nyílván nem jókedvében hoz ilyen döntést, de néha sajnos nincs más megoldás.
2009. nov. 6. 08:32

Hmmm… sokan vagyunk, más más a véleményünk. Biztos van olyan helyzet, amikor el kell vetetni egy bébikét, habár én beleőrülnék. Amikor bent voltam szülni a mellettem levő csajnak már a 6.abortusza volt. Megrendítő volt számomra. A barátnőmék 2 éve próbálkoznak, és nem sikerül teherbe esnie. Számomra ezért fájdalmas a tudta, hogy vannak, akik elvetetik. Na és olyankor, mikor hajnalban pl. kimegyek a wc-re, visszajövök a szobába, benézek a kiságyba, édesdeden alszik, bizony sokszor elsírom magam. A piciny törékeny emberpalánta, aki rám van szorulva, aki tehetetlen, és csak sírással tudja kifejezni, ha valamit szeretne, nekem pedig anyaként meg kell tanulnom melyik sírás mit is jelent..


A lakásos dolog. Szerintem ez nem akadály. Anyósomék lehet nemsokára ideköltöznek, ahol most lakunk. 3 szoba van. Biztos lesznek súrlódások, de túl fogjuk élni szerintem, ha valójában így lesz.


A ruha téma. Mi idáig csak azt a ruhát vettük meg, vagyis kaptuk anyósomtól, amiben hazahoztuk a bébimet. A párom unokatesójától, és a barátnőmtől kaptunk egy csomó ruhát. Egyáltalán nem érzem ez miatt szarul magam, hogy használt ruhákba jár a gyermekem. Szerintem örülni kell annak a mai világban, ha valakinek nem kell erre költeni, mivel mi már 1,5 hónaposan kezdjük kinőni a rucikat. Milyen jó is lenne, ha meg kellett volna vennünk a rucikat, hogy hordjuk 1 hónapig! És bizony, vannak már nagyobb ruhácskáink is! nem fogom szégyellni, ráadni azokat sem! Sőt, a barátnőmnek külön szóltam, hogy ha vannak még rucijai, szívesen fogadom őket! Sőt, a babakocsit, kiságyat is kaptuk, kölcsönbe!!


Stb.. stb…

101. Barbi0508 (válaszként erre: 87. - Bec1f7f165)
2009. nov. 6. 00:21

Kár hogy a végére értem ide!

Ha újra teherbe esnél, most sem lenne más választásod? Talán védekezni kellene, hogy ne forduljon elő, nem? Ha hatszor esel therbe, akkor hatszor lesz abortuszod? Egy kis felelősséget kellene tanúsitanod!

Én elhiszem, hogy rossz a lelkednek, sajnállak is érte, kemény döntés lehetett, de az abortusz gyilkosság! Előbb kellett volna gondolkodni, védekezni és akkor most nem lenne ez és nem keresnél önigazolást!

100. MMMaya
2009. nov. 6. 00:20
Jó éjt!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook