Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A volt párom élettársát kirakhatom-e jogi úton a lakásunkból? fórum

A volt párom élettársát kirakhatom-e jogi úton a lakásunkból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2016. szept. 15. 09:36

A férjnek elővásárlási joga van, ha nem tud vele élni, el kell adni a házat. A jegyzővel gyorsabb az egész, de ügyvédhez is mehetsz. A lényeg, hogy szakembertől kérj jogi tanácsot. Nem szakértőként szerintem kizárt dolog, hogy valakit csak úgy kitegyenek a tulajdonából, és oda ne engedjék be. Szerintem nincs az a jog, ami meggátolhatja, hogy bemenj a házadba. Jól tetted, hogy rendőrrel "fenyegetted" meg, én meg is tenném, hogy odahívok egy rendőrt. Biztosítania kell a volt párodnak, hogy el tudd hozni a holmidat.

Ilyenkor valahogy mindig megszakad a szívem a gyerkőcért, akin szintén csattan az ostor, mert gondolom az ő holmija is ott maradt, de ez még semmi ahhoz a megrázkódtatáshoz képest, hogy a saját édesapja így viselkedik. Mi a helyzet most a gyerek láthatásával kapcsolatban? Mármint nem hivatalosan, hiszen gondolom, úgy még semmi. De kíváncsi a gyerekre az apja? Remélem, nem baj, hogy ilyesmit kérdezek. Ha úgy érzed, hogy ez túl személyes, ne válaszolj rá. Szurkolok neked, de tudd, hogy azzal, hogy elmentél, jogilag te vagy nehezebb helyzetben. Tudom, hogy nem vagy bántalmazott, de a NANE Egyesületnek van jogi segélyvonala, ahol biztos tudnak segíteni, mert sok ilyesmivel találkoznak a nők elleni erőszakokkal kapcsolatos ügyeknél. Ne szégyelld esetleg felhívni őket. Kérlek, majd meséld el, mire jutottatok a férjeddel. Kitartás!

45. Ibolyka85 (válaszként erre: 43. - Unom)
2016. szept. 14. 23:51
Köszönöm
44. Ibolyka85 (válaszként erre: 42. - Massalhangzo)
2016. szept. 14. 23:49
Nem maga a nő érdekel,de gondolom miatta nem mehetek be elhozni a cuccaim. Szeretném ha eladnánk és kifizetne,vagy vhogy oldódjon meg,utána már nem fog érdekelni,hogy kivel és hogyan él.
43. unom
2016. szept. 14. 22:56

Szerintem inkább itt érdeklődj:

[link]

42. massalhangzo (válaszként erre: 41. - Ibolyka85)
2016. szept. 14. 22:33

nem tudom, miert erdekel teged az, hogy o most ott egy novel lakik. engem jobban erdekelne, hogy ha kozos az ingatlan, akkor megkapjam a felet. menj ugyvedhez, mert o tud hasznalhato tanacsot adni, hogy mit tegyel, merre induljal


szamitanak szerintem olyan dolgok is, hogy be vagy-e jelentve egyaltalan, es mennyire kozos az a kozos. gyerektartasra most is beadhatsz igenyt

2016. szept. 14. 21:09
Ma beszéltem vele. Közöltem vele,hogy adjon lakáskulcsot mert be szeretnék menni a cuccaimért és nincs joga elvenni a kulcsom. De a szép szó nem segített,nem kaptam kulcsot. Aztán közöltem,hogy akkor sajnos hétvégén rendőr lesz,illetve,hogy a nő jogcím nélküli lakáshasználó....üvölteni kezdett. Csak azt elfelejti,hogy 13 évig tűrtem neki,nem fizet gyerektartást sem. Egyszerűen ő csak úgy gondolta simán megteheti,hogy nekem nem jár semmi
40. Klarisszima (válaszként erre: 13. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 22:42

Nincs, hacsak a férjed ki nem vágja. Viszont lakáshasználati díjat kérhetsz.

És egyébként akkor mész vissza, amikor akarsz. Nincs olyan, hogy nem mehetsz vissza. Amíg oda vagy bejelentve, visszamehetsz, pláne, hogy tulajdonrészed van benne, nem is kevés, hanem pont a fele. AKár rendőrrel kézenfogva. Már, ha akarsz.

2016. szept. 13. 18:43

Tudok olyan esetrol, hogy a feleseget kizarta a ferj a kozos lakasbol. Feljelentette, es bizony vissza kellett adni a lakaskulcsot. Aztan pedig el kellett adniuk a kozos lakast, mivel a ferj nem tudta megvenni a feleseg reszet.

Ez a buli tartott vagy ket evig.

38. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Globus)
2016. szept. 13. 17:19
Most már tudod :)
2016. szept. 13. 17:10

Tapasztalatbol tudom, hogy kijön a rendőr/enm szivesen de erőszkoskodni kell/ ha a saját lakásba nem mehet be a tulaj


Deha mégsem, nem az első az ügyvéd, hanem a kerületi/területi jegyző és birtokvédelmet kérni.

Lényegetlen hogy mikor és hova mentél el. Ugyanakkor a jegyző a helyi gyámhivatal feladatát is ellátja, ha külön ott nem lenne olyan

Merthogy nincs hol laknotok, és kiskorú gyermek is van


Persze tarthatatlan igy a helyzet ha be is jutsz

Bíróságon /talán/ indithatod az árverezést ha az élettársad nem veszi meg a részed

Merthogy 50%-ot ilyen feltételekkel senki nem fog megvásárolni


Persze ügyvéd sokat segithet

36. Ibolyka85 (válaszként erre: 35. - Csikil4ny)
2016. szept. 13. 16:25
Anyukám mással van elfoglalva...bnőim meg nincsenek
35. csikil4ny (válaszként erre: 34. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 16:02
Van barátnőd aki támogat? Szüleid?
34. Ibolyka85 (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. szept. 13. 15:55
Cselekedni fogok,köszönöm csajok. Ma már ajánlottak egy ügyvédet,fel fogom hívni. Beszélni róla nem egyszerű
33. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:49
A kérdés csak az, hogy beszélni akarsz róla vagy cselekedni. Itt beszélgethetünk, segíteni csak ügyvéd tud. A többi csak felesleges szócséplés!
32. c73db520ef (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2016. szept. 13. 15:44
Valtozott?
31. 53da430adb (válaszként erre: 14. - Kockacyca28)
2016. szept. 13. 15:43

Rendőr konkrétan nem szól bele családjogi vitába válás esetén csak ha bántalmazás családon belüli erősszak van.

amúgy bíróság,per.

2016. szept. 13. 15:43
Szóval akkor igazából semmi értelme ezzel foglalkoznom,hagyjam,hogy nyugodtan éljenek együtt,az én házamban és aludjanak minden nap az én ágyamban....használja a mosógépem a gáztűzhelyem,éli az én életemet és nem tehetek semmit.
29. michelle.r (válaszként erre: 24. - C73db520ef)
2016. szept. 13. 15:39
Ne vezesd féle 16 évvel ezelőtti újságcikkel!
28. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:36

Nem. Ugyanis az exed vendégeként teljesen jogszerűen tartózkodik ott.


Tényleg keress fel egy ingatlan szakjogászt, mert nekik ez így kényelmes, évekig el fogják húzni, ha szorongatod meg őket.

27. 408020f45e (válaszként erre: 26. - 408020f45e)
2016. szept. 13. 15:34
Fel kell értékeltetni és felajánlhatod a volt párodnak is megvételre. - a reális áron.
26. 408020f45e (válaszként erre: 18. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:31

Most láttam ezt a bejegyzést. Szóval, ha a fele a tied, akkor jogod van eladni.

Ez lenne a legtisztább.

25. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:28

Ha leválasztható a ház, akkor választasd le. Akkor egészen biztosan nem fogja tudni használni.

Aki a barátnőjét odavitte a párod,vagy a férjed? Jogilag nem mindegy. Ha elváltatok, utána törvényesen kérheted, hogy fizessen ki a volt férjed és fele ingatlan ára a tied. Ha ezt nem teszi meg és a nőjét is odaviszi, akkor a nő (ha jól tudom) jogcím nélküli lakó és (elvileg) kitehető.

Ha nem a férjed, csak élettársad volt, akkor igazolnod kell azt, hogy mennyit fizettél a házba és az jár vissza. Ha több, mint 10 évig éltetek együtt, akkor megint más a helyzet.

Azt gondolom ügyvédéet kell megkérdezned, mert itt nem biztos, hogy kapsz értékelhető választ.

24. c73db520ef (válaszként erre: 21. - C73db520ef)
2016. szept. 13. 15:16
23. Bekacomb (válaszként erre: 17. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:16
Megérdemlik egymást. Igen, kár volt eljönni, mert így hátrányba kerültél. Kirakni nem fogod tudni a nőt. Viszont én úgy tudom, kötelesek beengedni, hiszen tulajdonos vagy a házban! Keress fel egy ügyvédet mindenképp! A húgom hasonlóan járt, csak nekik közös hitel van a házon és közösen fizetett Fundamenta. Ha van bármi ilyesmi, köteles vagy fizetni a részed akkor is, ha már nem laksz ott. Az a szemétség ebben, hogy a rohadék meg él mint Marci Hevesen, mert nem tudod kitenni. :-(
22. c73db520ef (válaszként erre: 13. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 15:04
Nem vagy tu"rni koteles!
2016. szept. 13. 15:03
Talan jogcim nelkuli lakashasznalo... sajnos perelni kell.
20. Ibolyka85 (válaszként erre: 19. - Fildus)
2016. szept. 13. 14:43
Igen,ettől már csak jobb lehet....csak még nagyon fáj. Ha a gyerekemre nézek,ő ad erőt. Ezért nem értem,hogyan voltak képesek erre...
19. fildus (válaszként erre: 17. - Ibolyka85)
2016. szept. 13. 14:33
Nézd a pozitív oldalát, van új esélyed egy jobb életre. A nőről meg van a véleményem, aki egy pasiért a gyerekeit elhagyja....
18. Ibolyka85 (válaszként erre: 15. - Csikil4ny)
2016. szept. 13. 14:32
Nem voltunk házasok,viszont élettársi papírunk van. Az adásvételi szerződésen is mindkettőnk neve rajta van
17. Ibolyka85 (válaszként erre: 14. - Kockacyca28)
2016. szept. 13. 14:30
Ha az egész történetet elmesélném,sokan szörnyülködnének. Nagyon csúnyán megaláztak,átvertek. Rengeteget sírtam,és még a mai napig azt mondja szeret. A nő 3 pici gyereket hagyott ott a apjukra,hogy elvehesse az én gyerekem édesapját.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook