Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs szállásod?Gyere a lakásunkba, talán egyszer én is mehetek Hozzád! fórum

Nincs szállásod?Gyere a lakásunkba, talán egyszer én is mehetek Hozzád! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 4. 23:05
Ez azért nagyon jó ötlet, mert pl. bajban vagyok, mert betelik ott az összes szálláshely ahová menni szeretnék. Viszont ha lenne egy ilyen megbízható közösség, elérhetőséggel, akinek módja van rá, segíthetne a másikon.
45. bnedora (válaszként erre: 1. - Kefekötőke)
2012. máj. 12. 18:37
Az ötlet nem rossz, de sajnos a visszaélés lehetősége fennáll. Kitől tudsz referenciát kérni az illetőről? Hallottam már olyat, hogy valaki "erőszakosan" beállított egy illetőhöz, akit a végén kirabolt. Én bevallom őszintén, nem szívesen mernék bevállalni ilyet, viszont én sem mennék senkihez.
2012. máj. 12. 18:24
Nagyon okos dolog- de hogy vált be kiprobáltátok? kiváncs lennék? hisz lassan 2 év eltelt!
43. kefekötőke (válaszként erre: 47. - Butternut)
2010. júl. 27. 14:11
Igen ,valami ilyesmire gondoltam én is.
2010. júl. 25. 23:22

én jóval olcsóbb szállásokat is el tudnék képzelni cserealapba :)

(egy jelképes összeget)

41. d0b7178f40 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. júl. 25. 22:21

kíváncsi vagyok milyen lesz.

És Te mész valakihez?

2010. júl. 25. 22:18
Balatontól nem messze lakom kb 10km szívesen látok családot
39. c75565e593 (válaszként erre: 1. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 20:20
de sokat gondoltam erre....végre valakinek eszébe jutott.)
2010. júl. 25. 20:19
Mi nagyon szeretnénk Bécsbe menni, de a szállás drága..ha lenne egy magyar család..természetesen fizetnénk...csak megfizethető árat, de természetesen..aki ott él talán szívesen eljönne Budapestre..
37. c75565e593 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 20:16
Ez szuper ötlet!
2010. júl. 25. 20:15

Szia

Nekem az jutott az eszembe, hogy lehetne csere nyralást, vagy ilyesmit..

Pl..mi Budapesten élünk a párommal, imádunk jönni menni...de a szállás sokszor gond, hisz nem vagyunk milliomosok:(

És pl ha valaki vidéken él..és szeretné a fővárost megnézni megszállhatna nálunk, de viszont mi imádjuk a vidéki levegőt...mi meg oda mennénk...

Szóval ez lenne az ötletem...

Mit száltok?

Szerintetek?

2010. júl. 25. 19:45
Szerintem nagyon jó ötlet!
2010. júl. 25. 18:37
Nálam már néhányan kikötöttek pár éjszakára: megvert feleség, apuka által kidobott lány, mert szerzetbe ment, stb.
2010. júl. 25. 18:28

Annyira jó dolog ez.

Ha már önálló leszek, lesz saját lakásom, én bevállalom.

Jövőre én így szeretnék utazni. Remélem összejön.:)

2010. júl. 25. 18:18
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.Remélem jönnek még a vélemények,ötletek!
2010. júl. 25. 17:41
ja és már az elején szokás tisztázni, hogy olyat szeretnének-e, aki velük bulizik, megmutatja a várost, stb, vagy inkább önállóan csinálnak programot és csak lakni szeretnének valahol. én az utóbbit preferálom.
30. kefekötőke (válaszként erre: 19. - Zakkanat52)
2010. júl. 25. 17:40

Csak olyan egyszerű dolgokra gondoltam,valakinek egy vagy kétnapos ügye van az ország másik felében,de valahol aludni is kéne és az bizony könnyen 10-15 ezer Ft lenne 2 napra.

Ma is olvastam több helyen,tud -e valaki olcsó szállást 1 éjszakára itt vagy ott.

29. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - 07c4794583)
2010. júl. 25. 17:40

szóval:

egy vendéglátónál az is látszik, hogy hány százalékban válaszolt az ilyen kérésekre. (megbízhatóság, a kommunikáció megfelelő folytatása pl leszűrhető belőle.)

28. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 17:39
Ez így nagyon jól hangzik!!:)
27. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - D0b7178f40)
2010. júl. 25. 17:38

szigorúan ingyenes.


regisztrálsz, ha validálni akarod magad, befizeted az éves díjat. ehhez csakis a valódi neved és címed adhatod meg (de ez egyébként is szabály). látszik egy adatlapon, hogy ki az, aki "csak úgy" regisztrálva van - ez ugye ingyenes -, és ki az, aki rászánta a pénzt is, ők a "komoly" tagok. én például validáltattam magam.


kialakítasz egy profilt, némelyek egész hosszú, részletes profilt csinálnak. leírják, hogy miért utaznak, kivel - sok a tartósan utazó életmódot folytató, úgynevezett traveller is -, vagy ha szállásadó akarsz lenni, akkor hogy milyen alvási, tisztálkodási lehetőséget nyújtasz, lehet-e főzni, van-e net, stb. teszel fel képet. ha már voltál másnál vagy adtál szállást, akkor kapsz a másik felhasználótól referenciákat, értékeléseket.


ha te például utazni szeretnél, kinézel egy szimpatikus vendéglátót, és küldesz - szigorúan az oldal rendszerén keresztül - egy úgynevezett "kanapékérést".

az emailcímek, lakcímek és telefonszámok nem publikusak, ezért csak az oldalon keresztül lehet kérést küldeni. hogy ellenőrzött keretek között legyen a dolog.


ha szimpatikusak vagytok egymásnak, és minden rendben, akkor lehet fogadni vendéget. nekem most jönnek nemsoká az első vendégeim augusztusban, egy kedves lengyel pár.

egy vendéglátónál az is látszik

26. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Törpilla79)
2010. júl. 25. 17:33

Sok ismeretséget szereztem itt a neten,Egészen bizalmas családi dolgokat árultak el.Ha arra kerülne a sor bátran mennék bármelyikhez átmeneti vendégnek.

Én például azt is el tudom képzelni :nem kell egész nap vagy 3 napon keresztül a nyakán lógni a vendégemnek.

Bemutatom neki a várost nagyjából aztán ha igényli megreggelizünk együtt ,aztán menjenek a balatonra vagy ahova akarnak.

Este jönnek mikor kedvük tartja.Nekem például nem mindig esik jól ha minden vágyamat lesik,néha hagyjanak békében egy órát.

25. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 22. - D0b7178f40)
2010. júl. 25. 17:31
Szia! Úgy is müködhet, hogy a Te ajánlatod mondjuk két éjszaka kanapé két személynek. Ez azt jelenti, hogy Te mindössze ennyit vállalsz, vagyis szállást tudsz adni ennyi idöre ennyi embernek. Ebben benne van, hogy mondjuk a melegvíz számlád nagyobb lesz, de nem várnak el töled reggelit vagy idegenvezetést, semmit.
2010. júl. 25. 17:29
Ha az ember kap egy tiszta fekhelyet, le tud fürödni, az már egy nagyon jó dolog. A paprikás krumplit is lehet szeretettel adni.
23. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Astaroth)
2010. júl. 25. 17:25

Attól tartok minél jobban biztosítjuk annál töb ember akarna ebből hasznot csinálni ,vagy csak egyszerűen regisztrációs ,szervezési akármi költségeket szedni.

Nézzük csak meg a parkolási cégeket!

22. d0b7178f40 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. júl. 25. 17:24

Ez hogy működik?letárgyalod a neked szimpi szállásadóval, és mész.De mennyibe kerül?mert gondolom nem a két szép szememért látnak vendégül.Legalább is mi nem engedhetnénk meg magunknak.


Csak érdeklődök


köszi

21. davider (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 17:22
Az nem magyar oldal majd te kitalálod ezt ne csüggedj:-DD
20. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 17:21

Jó,akkor úgy írom,hogy mehetne,de ahhoz komolyan bele kellene vágni.Nem -csak- megbeszélés alapján...

Kellene egy saját weboldal(sztem),ahova ahogy írtad képeket,videókat,rövid leírásos bemutakozókat lehetne feltenni.


Nem tudom,hogy külföldön,hogy működik...de annak az alapját le lehetne "másolni".


Tudom,hogy sokan vágynak ide-oda és a pénz miatt nem tudnak menni.Ezzel így megvalósulna,de valahogy ki kell szűrni a hazug embereket.

19. zakkanat52 (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. júl. 25. 17:21
Keresgélhetsz városra, és láthatod, hogy ki mit kínál... Illetve te is feltehetsz magadról információkat. Kit és hogyan látnál szívesen. Nekem is volt részem ilyen vendégvárásban, bár én még nem aludtam senkinél sem. Elég sok lehetőség van itt Magyarországon belül.
2010. júl. 25. 17:21

Az ötlet szerintem nagyon jó, de mivel többen is mondtátok, hogy ez itt Magyarország (és nem véletlenül mondtátok sajnos), ezért nekem egy olyan javaslatom van, hogy ezt egy rendes klub szinten lenne érdemes megszervezni, vagy bejegyzett egyesület címén, ahova regisztrálni kell, ahol szabályzat van és megadott szempontok, mert így a tagok nagy vonalakban ismernék egymást, mivel betartandó szabályok vannak, talán nem érne senkit akkora meglepetés (persze azért az Élet tud érdekes dolgokat produkálni :D) és talán nem lennének olyan óriási különbségek - gondolok itt arra, hogy vendégeskedek valahol három napig, de teszem azt a vendéglátóim soha nem jönnének el hozzám, mert nem érdekli őket az én városom, akkor igencsak kínosan érezném magam, hogy mivel honoráljam a szíves vendéglátását...


De az alapötlet nagyon tetszik, szóval hajrá és várom a fejleményeket! :)

17. davider (válaszként erre: 9. - Törpilla79)
2010. júl. 25. 17:20

Persze én is több embert is megimertem itt akik megláttogattak vagy mi őket és a mai napig találkozzunk is ......de volt sajna kellemetlen meglepetés is itt akiket barátnak gondoltam kiderült még sem az ..ezzel nincs is baj van ilyen neten kivül is.


De hogy itt aludjon egy idegen ....nem tudom.


Persze remélem,hogy aki bele mer vágni annak bejönn és jo emlékei lesznek rola:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook