Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség ideje alatt éreztetek ellenálhatatlan vágyat bizonyos ételek azonnali elfogyasztása iránt? fórum

A terhesség ideje alatt éreztetek ellenálhatatlan vágyat bizonyos ételek azonnali elfogyasztása iránt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:18
..után sülthúst készíteni. a terhesség közepe felé visszatért a csoki, balaton szelet formában. majd szülés elött 2 héttel rámtört a rántott patiszon illat. fritőzben sütöttük a krumplit, de én a patiszon illatát éreztem. persze május elején hol van patiszon?! :-D
37. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:16
első fiamnál a sonka volt amit megkívántam. 1xcsak megéreztem az illatát, meg az ízét a számba és kellett. hozzáteszem sonka nem volt a közelembe :-D utána a 3bit és a sport szelet volt amit legeltem míg meg nem szültem. :-) második babónál a sűlthús volt a nyerő. megcsapott az illata és végem volt. persze a közelembe sehol nem volt sülthús, tehát csak ,,képzelt,, illat volt. képes voltam este 10
2007. júl. 29. 00:59

nem igazán,talán a gyümölcs volt az amit állandoan enni akartam,de ha épp nem volt,kibirtam!

de akkora marhaságokat hallottam ezzel kapcsolatban,pl.az eggyik barátnöm éjjel két orakkor megkivánta a burekot,és szaladt a férjecske a pékhez,nehogy rosszul legyen a kismama,szerintem ez tényleg hiszti,habár nem vagyunk egyformák! anyukám mesélte hogy amikor a növéremmel a szülészeten volt,bevittek egy 6-honapos kismamát aki rosszul lett,mert a piacon egy asszonynál meglátta a friss pogácsát,megjegyezte hogy milyen illatuk van,de az nem adott neki,annyira megkivánta hogy rosszul lett,sütöttek othon de az nem olyan volt,pár ora mulva rájött a szülés és két tátott száju babát hozott a világra,nem éltek!

35. 754c7e07c3 (válaszként erre: 34. - Win)
2007. jún. 20. 08:37
Egyetértek.
34. win (válaszként erre: 32. - 754c7e07c3)
2007. jún. 20. 08:04
Nem szeretem, ha bénának néznek! Ha nem érzem jól magam, akkor meg van annyi eszem, hogy magamtól letszem a sejhajom. Amíg jól vagyok, pörgök! :)))
2007. jún. 19. 22:13
Én mindkét terhességem alatt,éreztem hasonló vágyat.Az elsővel,:Brigivel a savanyúalma,vagy uborka,csak savanyú legyen.Második,:Bécivel inkább a sütiket,édeset kívántam.
32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - Win)
2007. jún. 19. 18:52
Szerintem is rossz tapasztalata lehet. Az első fiammal a 38. héten hazasétáltam, minden tiltakozás ellenére, tudniillik 5 km-re laktunk a buszmegállótól és én nem bírtam ki, hogy miattam valaki eljöjjön a munkahelyéről. Bár nem biztos, hogy mindenki ilyen makacs, mint én, bár úgy látom, te sem vagy semmi.
31. Icus
2007. jún. 19. 13:04
Vissza a témához! Első fiammal, állandóan savanynú uborkát ettem mustárba mártogatva. Még az ecet is édes volt. De, a záptojás szagát megéreztem, még akkor is ha a szekrénybe volt. Anyukámnak mondtam, anyú nagyon büdős van olyan záptojás szag. Erre ő: az nem lehet kislányom, tegnap vettem friss házitojást. Felüttötte, mert piskotát akart sötni, ("Mörfi"-törvénye szerint) az utolsót, ahogy oda ütötte, az edény falához, szétpukkadt és betöltötte az egész konyhát!:))Később sokat nevettünk rajta, akkor nem találtuk olyan viccesnek!:))
30. Icus (válaszként erre: 29. - Win)
2007. jún. 19. 13:00
Ne, sajnáld! Van két "csodálatos" fiam, akikért ismét végig feküdnék minden egyes napot!:))
29. win (válaszként erre: 28. - Icus)
2007. jún. 19. 10:22

Őszintén sajnálom, hogy így alakult. :((


Nekem csodálatos volt a terhességem, és csak 3 napot kellett túlhordás miatt bent feküdnöm szülés előtt, de bőven soknak találtam...

28. Icus (válaszként erre: 27. - Win)
2007. jún. 18. 14:04
Szerencsés vagy. Ém mind a két terhességemet végig feküdtem. :(( ( És sajna ezt szó szerint értsd)
27. win (válaszként erre: 23. - 754c7e07c3)
2007. jún. 18. 12:11

Én is furcsának gondolom, talán rossz tapasztalat.

Én azt is elhiszem, hogy vannak olyanok, akik a terhességükre hivatkozva igyekeznek kiszolgáltatni magukat, és mindenkit ugráltatnak, vagy legalább is megpróbálják.


Rám ez abszolút nem jellemző. Speciel én 30 hetes terhesen homokot lapátoltam, 34 hetes terhesen törmeléket lapátoltam, és utána meg már csak suttyomban csináltam ilyenekt, mert a férjem és a sógorom azonnal letiltottak minden ilyesmiről, amint meglátták, hogy lapát, ásó, stb van a kezemben. 37 hetes terhes voltam, mikor költözködtünk, és reggel 7-től este 8-ig megállás nélkül talpaltam 2 napig, úgy hogy a 2. nap estéjén még egy magasított utánfutót megraktunk fával és itthon le is pakoltuk a férjemmel.


Bocs az offért, ennek semmi köze a kajáláshoz! :))))

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - Icus)
2007. jún. 18. 10:49
Ez meg a másik.
25. Icus
2007. jún. 18. 10:43
Nem kell ahhoz terhesnek lenni, hogy az ember ilyet érezzen!
24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Reszti Ria)
2007. jún. 18. 10:39
Tapasztaltál már valakinél ilyen hozzáállást, vagy ez csak egy ötlet? Miből gondolod, hogy ez így van?
23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Win)
2007. jún. 18. 10:37
Ez szerintem is így van. Sosem használtam, használnán ki a családomat. Nem is értettem, miért írták ezt. Nekem ez a hozzáállás a furcsa.
22. win (válaszként erre: 20. - 754c7e07c3)
2007. jún. 18. 08:42

Igazad van, szerintem sem hiszti!

Máskor is kíván az ember ételeket, italokat, de ez nálam ilyenkor az a kategória, hogy ha azt nem ehetem, más nem kell.

Nálam ez egyébként a hányingeres időszak alatt jellemző, amikor a legtöbb étel gondolatától is rosszul vagyok. Olyankor ha valamit erősen megkívánok, akkor azt meg is eszem, mert az végre legalább jól esik, és arra a fél órára nem vagyok rosszul.

A családomat még sosem használtam ki ezügyben, elintézem magamnak a kajámat.

2007. jún. 17. 16:20
Az első fiammal csak a savanyú, cseresznye paprikát kívántam,a két kisebnél sok gyümölcsöt ettem,a kislánnyal is imádtam a gyümiket,de a cukorkákat és a csokoládét is.Mivel nem tudtam a csokival mértéket tartaní,kitaláltam,hogy egyszerre csak egy szeletet vettem meg és így minden nap kénytelen voltam 3 km.-t gyalogolní/1,5km a boltíg és vissza,mert csak ott volt amit szerettem/Az erdmény 8 kg. 8 hónap alatt,ami a császárral le is ment.
2007. jún. 17. 10:28
Nagyon kívánós voltam, nem szeretetre, hanem uborkára, és fasírtra vágytam. Ha nem volt otthon és nem ehettem, hanem mással próbálkoztam, addig éhesnek éreztem magam, amíg azt nem ettem, amit kívántam. Ez miért hiszti?
2007. jún. 17. 06:18

Soha ! Ez csak szeretet éhség, figyelem felkeltés, itt vagyok figyeljetek rám. Én most aztán terhes vagyok, de nagyon, azonnal szerezzetek....Ne használd ki a családtagjaidat !

Nem kell ahhoz tehesnek lenni, hogy időnként megtkívánj valamit. Ne hisztizz, nem lesz bajot és a babádnak sem, ha nem kapod meg azt a amit kívánsz. Ha épp van otthonm hát edd meg! A terhesség természetes, álldott állapot.

2007. jún. 6. 17:49
Igen én a savanyút kívántam./almát,uborkát/
2007. jún. 6. 17:20
A második terheségemmel volt olyan, hogy megkívántam dolgokat.
16. Rika1
2007. máj. 8. 00:46
Az első terhességemnél,talán még nem is sejtettem,hogy az vagyok,egyik éjszaka felültem az ágyba és rettenetesen megkívántam a téliszalámit.Hát ez talán vesztemre,mert 18kg-ot híztam.Később amikor már tudtam,hogy az vagyok a rostos gyümilét,kívántam. A fiammal mikor terhes lettem,annál pedig a sárgabarackot,és a sárgabari lekvárt,de csak a házi készítésűt kívántam.
2007. máj. 7. 23:48
Én nem szeretem a kefírt, de a második terhességem alatt, nincs rá jobb szó, zabáltam...Azóta újra nem tudom megenni:D
14. mongi
2007. máj. 7. 22:22
Én sem kívántam meg bizonyos ételeket,viszont,amint egy kicsit éhes lettem,1 másodperc múlva már farkaséhes voltam,s AZONNAL ennem kellett,mert ha nem,akkor teljesen ideges lettem.
13. d@nu
2007. máj. 7. 13:37
Többet ettem és jobban megnéztem, hogy mit, de kívánós nem voltam.
2007. máj. 7. 13:26
Minden terhességemnél a jó magyaros csalamádés hamburger.
2007. máj. 7. 10:04
Egyik terhességem alatt sem éreztem ilyet!
2007. máj. 7. 10:02
Még ugyan.Inkább nem sorolom.Fel is ugrott a 9. hónap végére 27-kg.
2007. ápr. 16. 16:44
nem
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook