Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tej áfájának csökkentése fórum

A tej áfájának csökkentése (beszélgetős fórum)

1 2
30. 3aa914ed63 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. jan. 29. 18:18
Csökkent a baromfihús ára. És a tojásé is. Rossz helyen vásárolsz.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 29. 18:17
Honnan tudod, hogy finom a macskakaja?:DDDD
2017. jan. 29. 17:42
A Lidlben nagyon finomak a pékáruk és a macskakaja, az Auchan egyre gagyibb legalábbis ami a közelünkben van, Tesconál van ahol gyönyörű az árujuk de van amelyikben kész kórházi belépő húst venni. Aminek a minősége általában nagyon jó az a Spaar a hús és a pékáru tejtermék is nagyon szép. A Pennyt én kihagyom.
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2017. jan. 29. 17:12

Ja, nem is...

Közmunkabéres :(

26. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Unom)
2017. jan. 29. 17:11

Igen...

Én direkt béremelést írtam, nem minimálbért.

Minimálbéres ország :(

25. globus (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. jan. 29. 16:25

Pacsi! :)

Már jó pár hete megbeszéltük, hogy a Penny egy köpedelem. Meghirdetett akciós termékei már délelőtt nem kaphatók. Ha nem lennék rest, megnézném, lehet hogy nyitáskor sincs. Van az a középső ömlesztett gondola, hát abból kibányászni valamit... megszüntették a benti, kicsi bevásárlókosarakat, csak pénzérmés nagy szekérrel lehet betolatni. Nem volt nálam pénz, kérni akartam a pénztárost, hogy váltson. Nem válthat. Mondom, jó, akkor nem veszek semmit :)

Más dologgal kapcsolatban írtam levelet ügyfélszolgálatnak. Kaptam egy semmitmondó választ, amelyben négy oldalon át fényezték magukat, és leírták, hogy a tőlem 300 km-re lévő üzlet milyen jól prosperál.

Lidl a vevőreklamációkat fantasztikusan kezeli. Elmondhatom, hogy nem remélt sikerrel jártam, pedig általában pesszimista vagyok üzletpolitika témában. Dicséret illeti őket.

24. unom (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2017. jan. 29. 16:20

A magasabb járulék százalékban ugyanannyi, mint az emelés.

Minimálbér emelést a piac nem kényszerít ki, ez kormányzati hatáskör. A háttéralkukról meg nem sokat tudunk.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2017. jan. 29. 16:13
Nálunk nem.
22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Unom)
2017. jan. 29. 16:03

Senki sem mondja, hogy a béremelés felesleges!

De azt ugye a piac szokta kikényszeríteni.

Ezzel az adórendszerrel...(járulék magas), meg az ÁFA bla, bla, bla :(

21. andi6020 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. jan. 29. 15:22
Csökkent a baromfi ára.
20. unom (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2017. jan. 29. 15:16

Maga minimálbér is mesterséges.

Egyébként még mindig nem éri el a létminimum összegét, így elég nehéz amellett érvelni, hogy az emelés felesleges volt.

A másik pedig: a pékségek, sütőüzemek tulajdonosairól mond el sokat, hogy a minimálbér emelés miatt kell emelni az áraikat. Bár szerintem ez csak ürügy.

19. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Pukkancs3)
2017. jan. 29. 14:30
A minimálbér (mesterséges) emelése miatt a kenyér kb. 30%-os drágulását már bejelentették, de drágul majd sorban minden.
18. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Bichter1)
2017. jan. 29. 14:27

Tökéletese leírás!

Az egyéb termékekre is vonatkozik általában...

17. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. jan. 29. 14:22

Két Tesco sem egyforma, áraik sem.

Nálunk a Penny nagyon gyenge, erre most bab.tak egyet a városközpontba. Lehangoló egy bolthálózat, és csak a Spár híve vagyok, de ahogy mondom, azok sem egyformák.

Ami mifelénk van Spár elég gyenge, a Tesco viszont jobb, mint a legnagyobb a városban.

Ebbe a Spárba pl. csak akkor hoznak bizonyos sonkákat, mikor akcióban van.

És hiába vettük a húst régen a S.ban, itt gyenge, nem forog gyorsan. A Tescóban viszont sosem látott szépek.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. jan. 29. 13:43

Akkor az nem túl jó penny.

Én 1,5 literes citromlevet szoktam ott venni és 1 literes olajat, és van szeletelt sajt is.

Kis kosár nálunk sincs, de ezen nem gyötrődünk, bele pakolunk a táskába, majd a kasszánál ki, vagy kézben visszük, vagy kocsit viszünk.:)

15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. jan. 29. 09:21

A Penny nálunk is röpke séta, de a múltkor kiakadtam, hogy citromlé csak literes, nálam a fél liter is kb. fél évig elég. Olaj csak az 5 literes... Trappista minimum fél karika, vegyem meg, majd a fagyóban...de amikor a fagyóm is kicsi. És ráadásul ezer éve nincs a kézben vihető kis kosár, 2 kifli miatt is tologassam a bazi-nagy kosarat... inkább nem megyek be.

Gyakorlatilag azoknak van, akik autóval mennek, és két hónapra betároznak otthon maguknak. Az egyszemélyes háztartások napi-bevásárlására nem igazán jó.

2017. jan. 29. 08:58

Én a legtöbb dolgot a pennyben veszem. És csak nagyon keveset a lidlben.

A lidlben csak kecsöp, mustár, majonéz és virsli, az összes többi penny. Húst a piacon, ja és krumplit, gombát, kenyeret.


A tesco, auchan, stb. nem árul semmi olyat, ami kellene és jobban megérné, mint máshol.

És persze a penny 2 buszmegálló vagy 10 perc séta, amíg a többit csak autóval lehet megközelíteni, azaz benzinre pont elkölteném, amit megspórolnék....

13. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. jan. 29. 08:36

Nálunk a Penny kivételével minden nagy üzlet a város szélén vannak, gyalog szinte lehetetlenség eljutni odáig. Így a coop-ban vásárolok, az sem igazán kicsi üzletlánc. Ha mellette a kisvállalkozó életben akar maradni, akkor (amíg bírja) pár Ft-tal sok mindent olcsóbban ad, mint a coop-ban.

Ahogy írjátok: tudni kell, hogy mit, hol vegyünk!

2017. jan. 29. 08:09

Annyira azért nem volt apró betűs szerintem...

Ahogy nem csökkent a sertéshús, a baromfihús ára sem, úgy miért csökkenne a tejtermék ára?


Tényleg elhisszük, amit mondanak?


Én igyekszem fenntartással fogadni az ilyen híreket. Jellemzően, ha valamivel jól járnánk, akkor azt rövid időn belül újra gondolják (benzin költség pl.)...

11. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2017. jan. 28. 18:25
Bijony!! Ez az apróbetűs részben van. :))
10. globus (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. jan. 28. 17:48
Véletlenül éppen egyik mellett lakom. Gyalog 3 perc. Köztudatban drágának számít, de nem érdekel. Az idő is drága, nincs kedvem + 2 órát rászánni minden vásárlásra. Akciókat figyelem, ennyi. Amiről nem tudunk, az nem fáj :)
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pukkancs3)
2017. jan. 28. 14:42
Csak a friss tej áfája csökkent, a tejtermékeké és az UHT tejé változatlan.
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. jan. 28. 14:33
én is pont így vásárolok, minden áruházban Lidl-től a Spaarig megvannak a jól bevált termékek amiket adott helyen veszek. sarki bolt és maszek kisközértek isten ments választék minimumom, árak az égben
7. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. jan. 28. 14:22
Vagyis naponta elmégy a multiba a város szélére 2 db zsömléért, meg hasonló apróságokért???
2017. jan. 28. 14:20

Vagyis aki eddig többet keresett, mint a minimálbér, vagy éppen nyugdíjból, segélyből, kis!!-vállalkozásból élt, az most ezzel az áfa-csökkentéssel mind-mind megszívta.

Persze aki ezek után a megemelt minimálbért kapja, annál is csak azt jelenti, hogy az áremeléseket lesz miből kifizetnie, de gyakorlatilag nem igazán fog jobban élni, mint eddig.

5. globus (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 28. 14:17
Igen, sajnos már csak multik alapján tudunk dönteni: Tesco, Metro, Penny, Spar, CBA, Auchan, mittomén.... sarki boltba a lőtéri kutya sem megy, mondjuk ez egy másik történet.
2017. jan. 28. 14:13

Valójában ez csak duma, hogy mi, vásárlók jártunk jól. Az áfa-csökkentés gyakorlatilag azt jelenti, hogy a fogyasztói árból, amit a pénztárnál fizetünk, a kereskedő fog annyival kevesebb áfát az állam felé befizetni.

Ezt inkább azért csinálták, hogy a jelentősen megemelt kötelező minimálbér egy részét így adták nekik vissza.


Ha belegondolunk, hogy mennyivel több munkabért fizet ki a kereskedő az alkalmazottnak, és a megemelt munkabér járulékát kell fizetnie az állam felé: szóval még így is sok kis üzlet fog bezárni, mert ekkora terhet alacsony forgalomból nem fog tudni kitermelni.


Ma én is elmentem a boltba, semmi tejtermék, hasonló, alig vettem valamit, több ezer Ft-ért.

2017. jan. 28. 11:46
hát én már így az áfa alapján nem tudok eligazodni semmilyen termék áráról csak nagyjából "tol-ig" határon belül mert pld. a tejnél is van a 180.- Ft-ostól a 250-ig illetve inkább az áruházláncok között szoktam áreltérést találni úgy, hogy vannak drágábbak és olcsóbb áruházak
2017. jan. 28. 08:29

... tapasztalatom (a bolti eladót is megkérdeztem erről), hogy az áfa csökkentés előtt felemeltek minden tejterméket, majd lecsökkentették amikor az áfa tartalom megváltozott.

Így tartunk ott, ahol :(

2017. jan. 27. 20:20
Kinek mi a véleménye arról, hogy valahol olcsóbb lett-e a tej, amióta a tej adótartalma csökkent. Általánban nálunk minden tejtermék jelentősen drágult. A kedvenc tejem 145.-Ft-től 165.-Ft-ra emelkedett a sajt 1100.-Ft-ról - 1600-1700.-Ft,ra, a kedvenc joghurtom 125..-Ft-ról - 175.-Ft-ra. Az ÁFA csökkentés óta jelentősen le kell mondanunk a tejtermékek fogyasztásáról. Valóban ez volt a csökkentés célja? Vagy csak a minimálbér emelést kell visszafizetni a vásárlóknak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook