Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szuperbaktériumok fórum

A szuperbaktériumok (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szuperbaktériumok (Jó tudni!)

ápr. 15. 16:50
Sziasztok engem egy ilyen csoda támadt le 2022 szeptember 6an MRSA és még rezisztens is volt. Én a kórházba vittem be, a sürgősségi kötöttem ki Londonban miután este 9kor az éjszakás műszakom első órájában nagyon rosszul lettem. Taxit hívtam miután jeleztem nem tudok állni (11oras műszak este 8tol reggel 7ig.) Előzmény akkor már 4.hete szedtem lázcsillapítót, mert a begyulladt visszeremtol hőemelkedésem voltak. Akkor már 3.hete 39-38fokos hőség volt Londonban ami nem jó a labaimnak. Olvastam hogy antibiotikummal lehetett volna megelozni, de kB 1het mire időpontot kaptam volna a GPhez (háziorvos) tulorazunk párommal. Lényeg 4nap vénás antibiotikum nem hatott, én már 3.napon azt kérdeztem nem kéne gyógyszert cserélni? Első két napban az életemért küzdöttek azután a lábamert, mert bedagadt a lábam a baktérium a jobb lábamat támadta meg. Hetekig nem tudtam rendes cipőt húzni. 6napot voltam kórházban (szerencse hogy Londonban hamár baj volt inkább mint Bpten ugyanilyen sima kórház) Páromnak semmit! Sem kellett behozzon annyira jó a kajavalasztek a kórházban.mint egy étteremben londoni ízlés szerint. Csak nem utazhattam haza szeptember 11en 2hetre Magyarországra, mert 13an engedték ki 1honapig nem tudtam munkába állni. A lábszárfekélyem én keresztül fertőződtem meg 19honappal ezelőtt. Idén 2024tavaszan márciusban a háziorvosi rendelőben szólt a nővér ha 3napig lesz egyhuzamban hőemelkedésem azonnal antibiotikum, mert megint a lábamat bakteriális támadás kergeti. Ne várjak vele, kint 2022 augusztusában. Lusta voltam orvoshoz fordulni. Műszakot váltottam 5ev után örültem hogy ott lehetek nem akartam 4honap után betegallomanyban. Kint 109 font 1hetre a betegallomanyban pénz, kemény kapitalizmus van, de cserébe a kórházi ellátás szuper volt 5nover jutott a szobankban lévő 9 betegre jah és az ágy mintha intenzivosztalyon lettem volna Magyarországon, de Ukban ez az alap nyomogattam a gombokat az ágy felültetett. Anyukám utána azon a 2022es őszon volt Bpten a Belgyógyászaton az István Kórházban, ott őt kérte meg a nővérke hogy etesse meg az egyik beteget.
ápr. 9. 09:34
Bennem van/volt? MRSA, egy nőgyógyászati műtét után kaptam a kórháztól egy levelet, hogy beavatkozások előtt jelezzem az orvosaimnak ezt a tényt. Azóta volt két csípőprotézis műtétem, mindig szóltam miatta, de leoltásokkal, vérvizsgálattal sem lelhető fel, szeretném hinni, hogy a szervezetem valahogyan kinyírta.
1. pi
ápr. 8. 09:35
Ízlelgessük a szót, mert a 21. század egyik legnagyobb ellensége a multidrog-rezisztens (MDR) azaz a szuperbaktériumok lehetnek.

1928-ban Alexander Fleming megfigyelte, hogy a Staphylococcus tenyészete szennyeződött, ezáltal penészfoltok alakultak ki a petri-csészében, ám a penész körül a baktériumok nem növekedtek tovább. És bár ezután Fleming nagyjából 5 évig csak ült a felfedezésén, 1941-ben már rutinszerűen kezdték alkalmazni a penicillint, mint antibiotikumot.

Ugrás a teljes írásra: A szuperbaktériumok

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook