Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülővé válás 20 pontja fórum

A szülővé válás 20 pontja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülővé válás 20 pontja

1 2 3
43. win (válaszként erre: 42. - 754c7e07c3)
2008. márc. 19. 06:24
;)))
2008. márc. 19. 06:14
Szabolcsi, ne vedd ennyire komolyan ezt a cikket. Örülj, hogy tökéletes gyerekeid vannak. Én meg örülök az én tökéletleneimnek. :)))
41. win (válaszként erre: 40. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 19. 05:53
Láttam én már "szakembertől" olyan gyereket! :((
40. ec63a7fc29 (válaszként erre: 39. - Ce0d992462)
2008. márc. 19. 03:42

Végigolvastam a cikket, a hozzászólásokat, s kezdem megérteni amit anyu szokott mondani:

Meglátszik, hogy szakember neveli a gyerekeket.


Nekünk 3 közel egykorú tini lányunk van, s ha a férjem írná a cikket, bizonyára hasonlókat írna. Mivel őt zavarja a focinézésben ha elhaladnak előtte, ha véleményt nyilvánít rajta kívül más is, s ha olyan dolgokat kell csinálnia, amihez semmi kedve, vagy nem az ő kényelmét, szórakozását szolgálja.


Tanító néni vagyok végzettségileg, ami azt is jelenti, hogy tanultam fejlődéspszichológiát, vizsgáztam is belőle. (Ma már szerencsére sok ilyen könyv, CD elérhető az érdeklődőknek.) Tudtam minden életszakaszban, mikor mi várható.

A mai napig nem vagyok tőle fáradt, ha éjjel azért ébresztenek fel, mert valami bajuk van akár betegség, akár más miatt. Pedig az első hiperaktívan kezdte, most növi ki.

Sosem volt ordítós korszakuk, a hisztizést is kb néhányszor próbálták, de mivel nem értek el eredményt soha, abbahagyták.

A WC-re akkor mehettek be, amikor már ők is használni kezdték, addig kallantyú kívül, retesz belül.

Az időbeosztás a napirendjükhöz és a tennivalókhoz igazodott. Most is.

Nem néztünk állandóan TV-t, s nem is engedtem nekik. Voltak kedvencek, azt láthattuk egyszer, max kétszer, de nem néztünk minden ismétlést.


Amit leírva van a cikkben, tipikusan az egy gyerekes modell problémáit jegyzeteli le.

Az egyke mindig a szülő nyakán fog lógni, kb 10 éves koráig! Az első kettő között 15 hónap van.

Kb a második 4 hónapos korától tudtak együtt játszani. Ovis korukban volt egy "szappanoperájuk", amit évekig játszottak.

Mást ezt babázásnak nevezné. Komplett babakonyha, babaszobák voltak gyönyörűen felállítva, s néha leálltak megbeszélni hogyan folytassák a történetet. Mindenki a saját karakterét játszotta.

Most is szófogadó, megbízható, jó gyerekek.


A gyereknevelés nem a szülők közötti verseny, hogy ki csinálja jól, ki rosszul. Ezt akár mindenki is csinálhatja nagyon jól.:))

2008. márc. 18. 22:15

Ezt ti is tudjátok,hogy nem lehet leirni az ilyesmit. Hogyan irjam le ,hogy mikrét neveltem fel a gyerekeimet? Nem lenne rá elég idő a világon és elég hely sem a portálon.

Nekem 3 van de mi a tesóimmal is 4en voltunk testvérek, valószínű,hogy ezért ment könnyebben a dolog,vagy nem tudom. Nekem egyik sem hisztis, nem kiabál, nem követelőzik...nem tudom , talán lehet hogy mivel az első is ilyen ezért a többi ezt látta és ezért. De tényleg nem tudom. Mindhárom teljesen különböző, az egyik lányom kimondottan "fius" de nyugodt szivvel kijelenthetem,hoyg mindegyik egytől egyik kiegyensúlyozott és boldog.

Ugyhogy sajna megint csak ellent kell mondjak,mert nem attól boldog egy gyerek ha rosszat csionál vagy ha üvölthet. Én is szeretem ha zajlik körülöttünk az élet és az hogy nem ordibálásból,bakolásból és a gyerekek utáni rendrakásból áll a nap , nem azt jelenti hogy scöndben ül mindenki itthon és vágni lehet a csendet.

Nem kéne ennyire kisarkitani a dolgot.

38. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Hoxa)
2008. márc. 18. 21:59
Nekem csak kakálós sztorijaim vannak:D Szombaton délután 2 és fél nap után sikerült a nagydolog. A kezemben volt, amikor elkezdett erőlködni. Kb. 10 perc után láttam úgy, hogy végzett.Letettem a pelenkázóra. Na ekkor követtem el a legnagyobb hibát.Úgy kifolyt minden, hogy a kék bodyból barna lett, a feje tetejn kívül szó szerint mindenhol kakis volt őkelme.Kb. 5 percig csak néztem és röhögtem, hogy vajon hogy lesz újból tiszta a gyerek:D
37. Hoxa (válaszként erre: 36. - Mandula71)
2008. márc. 18. 21:21
Az ennyire gáz helyzeteken meg néha tényleg csak röhögni tud kínjában az ember, nem? :)))
2008. márc. 18. 21:10
Nekem nagyon tetszett a cikk, ha valakinek ez elvenné a kedvét a gyrekeszüléstől, az egyébként sem érett még a szülői feladatokra. A kisfiam még csak 2 és 1/2 hónapos, így a cikkben leírtak még előttem állnak. De tény, hogy a mosolyuk feledtet mindent. Kiváltképp, amikor hajnali 4-kor sikerül úgy lekakilnia, hogy a hálóingtől a pelenkázón át az ő ruháján keresztül a padlóig folyik a dolog és mindezek után ő kedvesen rámmosolygott 5 hetesen. Ezért a mosolyért minden megérte:D
35. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - Ce0d992462)
2008. márc. 18. 21:02
Engem is erdekelne, hogyan csinalod!
34. M.Szandra (válaszként erre: 24. - Ce0d992462)
2008. márc. 18. 21:00

Sziasztok! Nekem tetszett a cikk, aranyos volt. szabolcsi, te pedig elmondhatnád nekem hogy kell tökéletes gyereket nevelni.:) Az enyém 18 hónapos és ma kb. 2 másodperc alatt sikerült egy doboz popsikrémet a fejére kenni... A gyerekek nem rosszindulatból csintalanok, ilyennek kell lenniük. Persze nevelni kell őket, meg kell tanítani nekik, hogy mit szabad és mit nem, de próbálkoznak az tény. A lányom egy tündér, de bizony én is kaptam már a fejemre kisautóval és nálunk is volt egész napos üvöltés. A wc-ből pedig számtalan játékot és nem játékot halásztam már ki. Szerintem aki gyereket vállal az tisztában van ezekkel a dolgokkal, nem hinném hogy bárkinek elvenné a kedvét ez a cikk. A jó részeknél meg bizony könnybe lábadt a szemem, ha csak visszaemlékszem arra az első mosolyra... minden nehézséget elfeledtet.:) De az tagadhatatlan, hogy az ember élete óriási fordulatot vesz és az addig hétköznapinak tűnő dolgok komoly szervezést igényelnek. De ez nem baj.

Egyébként nekem az jött le a cikkből, hogy ez az apuka igenis nagyon szereti a gyerkőcét.:) Remélem születik még pár ilyen cikk.

33. Hoxa (válaszként erre: 32. - Rzsbet)
2008. márc. 18. 20:46
Ezzel nagyon egyetértek.
32. Rzsbet
2008. márc. 18. 19:28
A gyerekek nem hinném, hogy olyan dolgot tudnának tenni, amit egy szülői szív ne tudna megbocsájtani.:) És ha mosolyogni, nevetni tudunk a dolgaikon, az jó, mert szeretjük Őket, olyannak, amilyenek.:)
31. Rzsbet (válaszként erre: 30. - 8e25e56fdf)
2008. márc. 18. 19:25
Mindet, egytől egyig.:)
30. 8e25e56fdf (válaszként erre: 29. - Rzsbet)
2008. márc. 18. 19:16
És melyik pontot várod a legjobban? ;)
29. Rzsbet
2008. márc. 18. 19:14

Sziasztok:)

Le kell, hogy írjam, nagyon tetszett a cikk. Én még csak az első babámat várom, nem ismerem a leírtakat "testközelből", de közel állok hozzá, és nagyon várom már.:)

28. bb52f751dd (válaszként erre: 27. - Hoxa)
2008. márc. 18. 18:52

Engem is érdekelne!Nekem is három gyerekem van.

Egyébként én is ismerek olyan családot,ahol nem üvöltősek a gyerekek,sőt!De valahogy jobban érzem magam olyan gyerekek közt,ahol zajlik az élet,és én örülök neki,hogy az én gyerekeim is tudnak rosszalkodni.Tombolják csak ki magukat,inkább most,mint később!

27. Hoxa
2008. márc. 18. 18:36

Szerencsés vagy, hogy három gyereknél, akik bizonyára teljesen különböző személyiséggel rendelkeznek bevált a módszered.

Írd le légyszi, hogy hogyan csináltad és mik voltak a tapasztalataid konkrétan.

26. ce0d992462 (válaszként erre: 25. - Hoxa)
2008. márc. 18. 16:27
Domi 8, Szandi 6 és Rebus 2.
25. Hoxa
2008. márc. 18. 16:08

Szerintem te véresen komolyan veszed ez a cikket, meg a témát is.

Talán írjál egy cikket arról, hogy szoktassuk úgy a gyereket, hogy ne üvöltsön, mert nagyon érdekelne.

Egyébként hány évesek a lurkók?

24. ce0d992462 (válaszként erre: 20. - Hoxa)
2008. márc. 18. 15:08

3 gyerekem van és nem várok most és babót. A tesóm , rá gondoltál biztosan.


Igen, eddig mind3at sikerült ugy szoktatnom ,hogy ne üvöltsön. Nálunk egyiknél sem volt divat amit sok más gyermeknél és szülőnél látok,hogy fogjuk magunkat és hanyatt dobjuk a boltban vagy a rendelőben...stb.

Nem rossz avgy jó szülőség kérdése,kár is ilyeneket irogatni mert ez olyan mártí szöveg.

Igenis lehet ugy szoktatni egy csöppséget hogy ne üvöltsön!!!!!

És továbbra is tartom a véleményem,hogy a játékkal verés és társai is nevelés kérdése.

23. Hoxa
2008. márc. 18. 15:01
Én is ilyen naív voltam, míg meg nem született Benji, most meg mindig mosolygok, amikor az első babával pocakos barátnőim tervezgetéseit, álmodozását hallgatom. :)
22. win (válaszként erre: 18. - Ce0d992462)
2008. márc. 18. 14:57

Hehe, ezt a végtelen "naivitást"! :)))


Én pl. szívesen kölcsönadom neked a lányomat1-1 frontosabb napon, hogy megmutasd, hogyan kell "nem-üvöltésre" szoktatni. ;)))

21. Hoxa (válaszként erre: 19. - 8e25e56fdf)
2008. márc. 18. 14:50
Daddy, nekem tetszett a cikked, gratulálok. Remélem írsz majd még a portálra később is!
20. Hoxa (válaszként erre: 18. - Ce0d992462)
2008. márc. 18. 14:49
Te ugye babát vársz? Remélem sikerül "úgy szoktatnod", hogy ne üvöltsön. Ne haragudj, de terhesen még nekem is voltak elképzeléseim, amik aztán megváltoztak később. Ember tervez, gyerek végez. De lehet, hogy emiatt mások szemében én rossz anya vagyok. De még azt is vállalnám, senki sem tökéletes.
19. 8e25e56fdf (válaszként erre: 18. - Ce0d992462)
2008. márc. 18. 14:48
Szerinted van, aki üvöltésre szoktatja a gyerekét? Ki tenne ilyet?
2008. márc. 18. 14:44

Én egyéltalán nem tartottam viccesnek és tanulságosnak sem.

A gyerek akkor ver a játékaival,ha hagyom. Akkor teszi a wc-be a ruhákat ha hagyom és akkor üvölt ha ugy van szoktatva.


Szerintem azért mert valaki nem tud gyereket nevelni vagy mert ilyen sajátságosak a nézetei a témáról, nem kéne mások kedvét elvenni a gyerekszülés/neveléstől.

17. Hoxa
2008. márc. 18. 14:29
Nekem nagyon tetszett a cikk. Jókat nevettem rajta, én úgy éreztem csak félig komoly, az apró dolgok felnagyításával, önkritikával, humorral játszik az írója. Jó volt olvasni egy apa írását is a sok szüléstörténet, meg babás mézesmáz között, mert sokszor nehéz is bevallani, hogy vannak problémás napok, időszakok, gyerekek.
Én nem veszteséget éreztem a sorok mögött, hanem büszkeséget, hogy mindezt végigcsinálta és szeretetet.

Velünk is több dolog is megesett a listáról, teljesen átéreztem és megmosolyogtam mindet.
Azt hiszem Azok értik igazán, akiknek mostanság 2-3 éves a gyermeke és azok, akik nem magas lóról szemlélik a Szülői SzivatástHivatást. :DDDDDDD
16. Hoxa (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2008. márc. 18. 14:26
13 hónapos? Oké, beszéljünk 6-10 hónap múlva róla újra, oké? :DDDDDDDDDD
2008. márc. 18. 14:14
Nekem tetszett a cikk, nálunk is vannak olyan helyzetek ami cikkben írodik, sokat mosolyogtam is rajta, és örülök hogy már másodszorra élhetem át a mosolyokat!! :)
14. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2008. márc. 18. 14:09

Én is csak winnel tudok egyetérteni! Az én kicsi lánykám is egy angyal volt még abban az időben! Most is csak szereti próbálgatni a határait! És nem tudom, hogy ki az a szülő, aki végtelen türelemmel rendelkezik. Nekem vannak napjaim, amikor igenis kimerült és ingerültebb vagyok a kelleténél. Nem ordibálok és nem csapkodok, csak nekem olyankor nincs kedvem megmagyarázni, hogy most az adott dolgott miért nem szabad megtennie vagy mondania. Vagy lehet, hogy én vagyok a rossz szülő? Nem hiszem! Aki tagadja, hogy neki nincs ilyen az még magával sem őszinte! A gyermek szerintem nem baj, ha érzékeli, hogy a szülő is ember.

A cikk nekem nagyon tetszik!!! Szerintem nem elrettentő!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook