Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba / gyerek egy szülővel az autóban, hosszabb úton. fórum

Baba / gyerek egy szülővel az autóban, hosszabb úton. (beszélgetős fórum)


13. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Pipioka)
2018. dec. 20. 14:36

Akkor miert nem beszelsz errol a felesegeddel?


Ketten, együtt vállaltátok a gyereket, ketten kell megoldanotok mindent.

12. vecus
2018. dec. 20. 06:00

Az hogy mennyire zökkenőmentes egy hosszabb út egy gyerekkel, nagyban függ attól hogy mennyire jól tűri az utazást a gyerek. Mennyire igényli az odafgyelést.

Nem szokott-e hányni a kocsikázástól? Stb...


Viszont meglehet könnyíteni egy-két apró trükkel az utat.

Úgy ütemezni az elindulást hogy a gyerek alvás idejére essen, akkor van hogy végig is alussza.

Kényelmes ruhában legyen és ne nyakig beöltözve, mert az egyik hogy könnyen bemelegszik, a másik hogy nem tart annyira a biztonsági öv, így ki is tud belőle bújni.

Ha van cumija legalább három legyen a kezében ha az egyik leesne.

11. Pipioka (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2018. dec. 20. 00:02

"Szerintem neha az apukakra is rafer, hogy megoldjak a dolgokat egyutt egy gyerekkel..."


Az eszedbe jutott-e, hogy szinte mindent az apuka old meg, egy nagyon nehéz szitucióban? Azon kívül el tartja a nem kis költségvetésű családot. Ezért kértem, hogy próbáljatok meg ne véleményezni.

10. Pipioka (válaszként erre: 9. - Hné80)
2018. dec. 19. 23:58
Köszönöm a választ!
2018. dec. 19. 21:47
14 hónapos volt. 1200 km és egy dvd végtelen mesékkel :) semmi gond nem volt. Több megállás és főként éjjeli vezetés.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Pipioka)
2018. dec. 19. 12:26
Parancs megértve (most tisztelgek is közben). Igyekezni fogok.
7. Csillag29 (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. dec. 19. 12:21
19 hós baba ha autóhoz van szokva simán kibír 2 órát utazva Én anno nem autópályán mentem , hogy ha elpityeredik vagy kell neki valami nyugodtan félre tudjak állni a kocsival ne csak a következő pihenőnél Hozzáteszem lányom ma már 18 a fiam 8 éves és ha utazunk miattam többször meg kell állni mint miattuk :)
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. dec. 19. 09:01

Attol fugg hogy ki van a gyerek mellett, hogyan van szoktatva es mennyire fontos autozni.

En vittem a lanyomat 6 hetes koratol fogva hetente tobbszor at egesz Bp-en autoval, mert letfontossagu volt hogy a kezelesekre el tudjunk jutni, az apja meg dolgozott. Ha leesett valami, lent maradt, semmi tragedia nem tortent. A gyerekulesnek es a biztonsagi ovnek olyannak kell lennie amibol nem tud kibujni (van ilyen). Ket oras ut nem olyan hosszu hogy ne birja ki eves-ivas nelkul, de esetleg meg is lehet allni ezeket elintezni :)

Szerintem neha az apukakra is rafer, hogy megoldjak a dolgokat egyutt egy gyerekkel... es a 19 honapos mar nem kicsi annyira.

Mi rengeteg meset es gyerekzenet hallgattunk autozas kozben, nem volt semmi gond azzal hogy nyuglodott volna.

2018. dec. 19. 08:38

Egyedül vittem, semmi baja nem lett. ( ahogy kijöttünk a kórházból attól fogva , 14 éves koráig mindennap vittem kocsival, nagyszülők, óvóda, iskola stb )


Férjem dolgozott, röstelltem volna mindig anyukámat mozgósitani, hogy vigyázzon a fiamra

4. Pipioka (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2018. dec. 18. 22:53

Ok értem, köszönöm a választ!


Az adott válaszokból majd levonom a következtetéseket (így vagy úgy), nyilván azért kérdezem itt, egy nyilvános fórumon. Próbáljátok meg ne véleményezni az adott szituációt, hanem a kérdésre válaszolni.


Előre is köszönöm!

2018. dec. 18. 22:44
Amúgy maradhattunk volna otthon. Nincs arra lehetőség, legalábbis nekünk nem volt, hogy csak akkor üljünk kocsiba, ha párban vagyunk.
2018. dec. 18. 22:42
Születésétől fogva vittem egyedül.
2018. dec. 18. 22:35

Mennyi idős volt a babád / gyereked, amikor először ült úgy autóban, hogy csak egy szülő volt vele egy hosszabb úton - logikusan azzal a szülővel, aki vezet? Mert természetesen azon kívül, hogy biztonságosan ül egy autóban, még figyelni kell rá. Leesik valami, inni kér, nyügösködik a hosszú úton, próbál kibujni a biztonsági övből, stb.

Lányom 19 hónapos, az édesanyja szerint már gond nélkül utazhatunk közel két órát nélküle (szerpentines úton), semmi szükségünk nincs rá a hátsó ülésen a gyermeke mellett.

Én nem így gondolom, bár neki ez "kényelmesebb", kevesebb "dolgot" jelent a karácsonyi ünnepek alatt.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook