Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni egy mérgező szülővel? fórum

Mit lehet tenni egy mérgező szülővel? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. okt. 23. 05:33
Majd ird meg mi volt. Sok boldogságot nektek!:)
35. Mynamino (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
2022. okt. 18. 15:27

Én mindenesetre próbálom anyuval rendezni a dolgaimat de nem lesz könnyű már annyit elértem hogy nem beszélünk a témáról ez is haladás egyfajta.


Nekem most a legfontosabb hogy meglegyen az esküvőhöz a legfontosabb dolog a helyszín meg a ruha a ruha megvan a helyszín + folyamatban van remélem hogy nagyon jó lesz a az esküvőn a vőlegényemmel

34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Birebora)
2022. okt. 17. 15:07
szeretem én,csak nem tudom kimutatni.nálunk sosem volt ölelés,puszi.leszögeztem a vejemnél is,nem tudom náluk mi a szokás,én a lányomon kívül senkit nem tudok megérinteni.persze régen az apját,de hát az az idő elmúlt,meg is halt szegény.-az anyja a kovidtól tartva távol is tartotta magát,az öreg? azért megölelgetett.
33. Mynamino (válaszként erre: 31. - Birebora)
2022. okt. 17. 14:25

Igazad van !

Nekem is ez a gondolat játszodott le a buksimban !

A velük való stressz nem híányzik🫣

32. birebora (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2022. okt. 17. 14:12
Miért nem szereted úgy? És ezt miből érzed? Ha jobban tudnád szeretni miért nem teszed?
2022. okt. 17. 14:11
Ha az én szüleim engem cseszegetnének biztos lecsökkenteném velük a kapcsolatot. Ki kiváncsi erre?
30. tumbo2
2022. okt. 17. 14:08
nem tudom,én is inkább öregkoromra javultam,de ki tudja,mit hoz még a jövő.
2022. okt. 17. 14:02
Lehet, hogy majdnem minden öregedő ember ilyen vagy hasonló.
28. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Mynamino)
2022. okt. 17. 13:44
tán rokonok lennének az anyámmal.minden ismerős azt tartotta róla,milyen kedves,barátságos mindenkivel.csak mi tudtuk,hogy milyen a négy fal között.a sógornőim kedves akárkik voltak,mi meg te.olyan mélyen volt bennem a tüske,alányom hiába mondta,próbáljam elengedni a sok gonoszságot,a temetésén sírni nem tudtam.öregkorára kicsit javult a két unokáját szerette.
27. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Mynamino)
2022. okt. 17. 13:35
nagyon helyes.engem is mit szekáltak,hogy miért nem megyek férjhez,utána meg miért nem megyek mégegyszer.engem mindenki hagyjon békén,én tudom mi jó nekem,nem rokon,ismerős,meg a fél falu.
26. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Mynamino)
2022. okt. 17. 13:31
sok szerencsét.én is megszidtam a lányomat,olyanért,amit magam is csináltam.hiába mondtam,hogy hallgass rám,én tudom,mi az,azt mondta,neki is át kell élni bizonyos dolgokat.és mindig mondta,hogy nekem volt igazam.hát nem megmondtam?
25. Mynamino (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2022. okt. 17. 12:31

Sajnos igen … :(

De azért most inkább megprobálok a jó dolgokra koncentrálni!

Itt az esküvőm szervezni kell .. :)

24. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Mynamino)
2022. okt. 17. 12:19
az ember elfelejti,hogy ő is volt fiatal.
23. Mynamino (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2022. okt. 17. 12:16

Szerintem minden szülő megprobálja írányitani a gyerekét kisebb nagyobb sikerrel.

Nálunk azért nem sikerül mert az elejétől fogva megyek a saját elképzeléseim felé.

22. tumbo2 (válaszként erre: 9. - A4e7cf9021)
2022. okt. 17. 11:16
ez igaz,nekem is azt mondta az anyám,őt sem szerették a szülei.bár az unokáikat szerették.én őszintén szeretem a lányom,de sajnos nem úgy,ahogy megérdemelné.
21. Mynamino (válaszként erre: 20. - Semleges)
2022. okt. 17. 11:12

Ő gyerekkorom óta ilyen mindig próbál uralkodni rajtam régen az volt mikor gyerek voltam hogy mikor otthon ültem és tévéztem lefoglaltam magam akkor mindig az volt a baja miért nem keresel magadnak valakit akivel elmehetsz moziba színházba stb.


Amikor megtaláltam azt az illetőt akivel mindezeket megélte akkor megjött a fordulópont hogy miért nem vagyok itthon meg stb. na akkor most legyen okos az ember aki az ő igényeinek megtudna felelni na ez nem én vagyok !


Végül azt a döntést hoztam hogy nem fogok megfelelni az igényeidnek sem senkinek meg semminek úgy érem az életemet ahogy nekem jó ahogy én jól érzem magam benne és ahogy tetszik ha neki ez nem tetszik akar pukkadjon meg😌😄

20. semleges (válaszként erre: 17. - Mynamino)
2022. okt. 17. 11:04

Ilyen van? Akkor nem megy. Ilyen hülyeség miatt kötözködni, nem is értem. Ahelyett, hogy örülne az örömödnek. Természetesen azt a ruhát válaszd ami neked tetszik, a menyasszony te vagy, ő meg az örömanya. Vegyen olyat magának ami neki tetszik.

Tényleg rengeteg mérgező szülő van. Nem gondoltam volna.

19. Mynamino (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2022. okt. 17. 11:02

Szia én ezt is tettem elmondtam anyunak hogy mit gondolok mit érzek és hogy majd bánni fogja amikor nem lesz ott az esküvőmön és nem lesz kép róla hogy ott hogy részt vett az esküvőmőn.


Igen sajnos ő mindig ilyen természetű volt mindenkit elüldözöd magad mellől neki senki nem volt jó senki nem volt tökéletes elég rossz természete van túl szókimondó megvan minderről a véleménye meg mindenkiről tehát ugyan olyan rossz anyós lesz majd a vőlegényemnek mint amilyen volt az előző párommal.


Annyi különbség van hogy a vőlegényemet szereti megtiszteli de igazából szerintem ez csak egy színjáték.


A másik hogy megfigyeltem hogy minden más ember aki nem a családom hoz tartozik ismerős barát bárki aztán többre tartja és jobban szeretik mint a saját családját vagy a gyerekét ez is egy elég gáz dolog.

18. liliom10 (válaszként erre: 17. - Mynamino)
2022. okt. 17. 10:36

Anyukád mindig ilyen volt ? Mindig az volt, amit ő akart ? Amit most csinál, az érzelmi zsarolás !

Mivel én is ilyen szülők lánya vagyok, tudom, milyen érzés Neked. Viszont én már nem hagynám magam felnőttként befolyásolni ! Olyan ruhát választanék, ami nekem tetszik, ami ízléses, csinosnak érzem magam benne.

Megmondanám anyukámnak, hogy én se szólok bele, ő milyen ruhát választ magának, ő se tegye ! Szerintem később nagyon megbánná, hogy nem ment el az esküvődre. Mondd meg neki, hogy jól gondolja meg !

2022. okt. 16. 15:56

Sziasztok!


Bár lehet hogy nem ide való téma de szerintem van benne némi irónia.


Jövő tavasszal tervezzük a vőlegényemmel az esküvőnket , nekem ez lesz a második esküvőm neki meg az első. Most épp ott tartunk hogy helyszíneket keresgélünk mert találtunk párat úgyhogy lassan meglesz az is. Ami a szüleinket illeti az ő szülei elég rugalmasan kezelik az esküvői terveinket.

Az én részemről az édesanyám belekötött most abba hogy milyen esküvői ruhát válasszák mert amit én választottam az neki szögegyenes nem tetszik de azzal jön hogy mindenki másnak sem tetszik a ruha amit én választottam.

Kérdés nem úgy van hogy a menyasszonynak kell kiválasztani a ruhát és amelyikbe a legjobban beleszeret?? Vagy jobb lenne ha olyan ruhába esküdnék amiben nem érzem jól magam szomorú lennék dühös és csüggedt...

Most egyáltalán nem beszélgetek az édesanyámmal és azt hiszem nem ez az első hogy sok mindenben nem egyezik a véleményünk...

Most azt az ultimátumot adta hogyha nem azt a ruhát választom ami neki is tetszik akkor nem nem jön el az esküvőre. Én meg elmondtam neki hogy nem erőszak😌

16. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 06:10

Nehéz...


Hány éves vagy te és apud?Egy településen laktok?


Mi történne szerinted ha telefonszámot változtatnál?

15. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 06:07

Olyankor kell a sarkadra állni. Ha kell túlüvöltve.

Aztán rácsapni az ajtót, de azért mond meg, hogy ezt magának köszönje.

Ezt a fórumot is megmutathatod előtte neki, akkor már olyan mindegy lesz!

2021. okt. 21. 06:03
Többször, de nem működik. A beszélgetések végén mindig oda lyukadunk ki, hogy én vagyok a hülye, nem látom jól, majd kirobban a veszekedés. Sajnos vele nem lehet leülni egy kávé vagy tea mellé. Vele nem lehet normálisan beszélgetni komoly témákról. Van egy erőteljes véleménye és csőlátással ahhoz ragaszkodik. Neki mindig igaza van, akkor is, ha mégsem. Ezt ő is megmondta.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 05:58
Beszéltél erről vele nyíltan, őszintén?
2021. okt. 21. 05:56

Köszönöm az eddig válaszokat!

Sajnos nem egyszerű ez a kapcsolat. Előfordult, hogy amikor otthon laktam azt mondta, hogy takarodjak, menjek el albérletbe. Amikor szóltam neki, hogy elköltözöm, azt mondta, hogy minek, amikor itthon is maradhatok és miért fizetek valakinek tízezreket, amikor otthon is lakhatok, illetve, hogy nem fog tetszeni, nem fogok tudni fenntartani magam a fizetésemből.

Szerintem egy szülő egyik feladata az lenne, hogy támogassa a gyerekét és el tudja engedni, ha függetlendni szeretne. Alapesetben egy gyerek, nem az apja mellett szeretne megöregedni, hanem ő is szeretne egy független emberré válni, ismerkedni, családot alapítani. Beszélgettem sok mindenkivel erről. Sokak szerint apa így szeret, vagyis nem tudja kimutatni a szeretetét, de szeret ő. Én elhiszem, hogy vannak olyan szülők, akiknek ez nehezen megy. Mindenki cipeli a saját keresztjét, de miért nem lehet egyszer azt mondani, hogy támogatlak a döntésedben, itt vagyok mögötted, számíthatsz rám, próbáld ki, milyen csinos vagy ma, büszke vagyok rád, sikerülni fog, meg tudod csinálni. Bármi ami pozitív visszacsatolás.

Ő az egyetlen élő felmenőm, és már ő sem fiatal. Az élet nagyon mulandó, de ilyen viselkedés mellett az embernek kedve nincs vele beszélgetni, találkozni.

Egy kor felett az embernek már vannak elég problémái amúgy is. Akár karrier, családalapítás téren és meg kell küzdenie ezekkel a sebekkel is. Miért kell még egy olyan ember hangulatingadozásaival, lelki nyomásával foglalkozni, aki csak elvesz, de sosem ad? Az ilyen típusú embereket alapesetben kerülni szoktam az életben, van egy pár hozzá hasonló személy akar az ismerősi, akar a munkahelyi körömben és velük tényleg csak annyit kommunikálok, amennyit nagyon muszáj.

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - A4e7cf9021)
2021. okt. 21. 05:33

Ez a te döntésed!

Ő miért ne vállalhatna családot?

10. 9a0c484ff5 (válaszként erre: 9. - A4e7cf9021)
2021. okt. 20. 22:50

'Sajnos ez egy véget nem érő spirál.'


Bla bla. Rossz családból is nőttek már fel emberek, akik normális életet építettek fel.

Minden csak hozzàállás kérdése, hogy valaki akar-e változtatni.

Szerinted csak a te életed volt car, pedig jobb ha tisztában vagy vele, hogy mindenki hordozza a maga keresztjét. A kérdés az, hogy ezt a keresztet örökké cipeled-e, vagy eldobod és úgy éled az életed, ahogy te akarod.

2021. okt. 20. 22:25

Sajnos ez egy véget nem érő spirál. Valószínű apád is tele van traumákkal, ezeket nem tudja kezelni. A vérvonal tele van vélt, vagy valós sérelmekkel. Ő ezt tudja adni, az ő szülei se szerették őt valószínű.


Nekem pl azért nem lesz soha gyerekem, mert tudom, hogy ugyanazt adnám tovább, mint amit az apám nekem. A nyomor ne öröklődjön. Szerencsére velem együtt ki fog halni a családi vérvonalom, úgyhogy nem kell félem ettől....

8. Lyrae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 22:20

Átérzem a helyzeted teljesen. Előttem a kedves fórumtársak már leírták nagyjából a lényeget.

Ha napjában többször keres, hívogat inkább neki van szüksége Rád, nem neked Rá. Talán lehetne valamiféle ultimátum is hogy, ácsi, ne tovább mert ez nem állapot amit művel. Kérjen segítséget szakembertől ha szükséges, bár az ilyenek nem nagyon szoktak önként orvoshoz menni.


Az már egy hatalmas lépés ha elköltöztél, önálló életed van. Mondhatni félsiker, volt erőd, bátorságod megtenni, meríts erőt ebből a továbbiakban. Most talán itt az ideje visszavenni az irányítást az életed felett és meggyógyulni. Kitartást :)

7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 20. 21:18
Ezt olvasni is rossz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook