Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülés folyamata, se több, se kevesebb fórum

A szülés folyamata, se több, se kevesebb (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülés folyamata, se több, se kevesebb

1 2 3 4 5 6 7 8 9
113. textilbaba (válaszként erre: 105. - Éva82)
2013. jan. 7. 13:57
na ilyen nekem is volt, de a fénykép bizonyíték.. :-)
112. Éva82 (válaszként erre: 110. - Cicakaktusz)
2013. jan. 7. 13:30
Én is a nappalossal vesztem össze. :) Egyik kézzel történő vizsgálatnál amikor a doki elvette a kezét, hallottam, ahogy csattan a "folyadék" (vér + magzatvíz) a padlón. Akkor nagyon szégyelltem magam. Utólag tudom, hogy nem kellett volna, ez a folyamat része.
2013. jan. 7. 13:24

császár: talán az volt a legrosszabb, hogy nem dönthettem, nem ismertették velem a kockázatokat, mi lenne ha mégis hüvelyi úton szülném meg, azonkívül, hogy a dokit kirúgták volna(utólag doki szerint második babát megszülhettem volna farosan is, főleg, hogy 2,78kg volt), meg a darab húsként való kezelés. Plusz a 20 centis, bugyigumi által éppen eltakart vágással sem békültem még ki.

Megj: 4 nap után az aranyerem jobban fájt (csm-nél is kijött, a tüsszentésre bepisilés sem javult)

110. cicakaktusz (válaszként erre: 104. - Éva82)
2013. jan. 7. 13:21
Engem meg nagyon csúnyán letolt a szülésznő, hogy kitolási vérzésem van, és összevéreztem a lepedőt, hálóinget, és hogy a fenébe nem tudtam szólni valakinek? Hát hogy szóljak, mikor a közelben sem volt senk, az nst meg rám volt kapcsolva??? Még jó, hogy az a bagázs letette a nappali műszakot, az éjszakások meg nagyon figyelmesek és kedvesek voltak.
109. Éva82 (válaszként erre: 107. - Tűzijáték!)
2013. jan. 7. 13:20
Én is megkaptam, a fényképeken látom, meg a barátnőm is mondja. Arra még emlékszem, h a szülésznő gyakorlatilag letépte rólam a hálóinget, (ez rosszul esett a lelkemnek,) a következő kép meg az, hogy elvitték a babát, E. ment vele, én meg le akartam szállni, hogy én is megyek, az én gyerekem. Ekkor mondta a doki, hogy nekünk itt még dolgunk van. Lepényt szülni, varrni...Utána pelusban visszahozták, bennem ez a kép él, hogy így van velem.
108. Éva82 (válaszként erre: 106. - Tűzijáték!)
2013. jan. 7. 13:17
Én nem hagytam annyiban a dolgot. A barátnőm volt bent velem a szülésnél, utólag mesélte, hogy ilyen harciasnak még nem látott. :) Nekem nem tűnt fel, de ő azt mondja, nagyon kiálltam magamért. Nem bántóan, de megköveteltem, amire szükségem volt.
2013. jan. 7. 13:15
Én megkaptam rögtön, ahogy megszületett, utána vitték fürdetni, engem meg varrni. Na, ekkor felejtettem el a gyereket. :)
106. tűzijáték! (válaszként erre: 104. - Éva82)
2013. jan. 7. 13:13
Én is szóltam, de azt mondták, hogy ez van. Tök jó volt. :) Utána meg már mindenféle bajom volt, nem is érdekelt a lepedő. :)
105. Éva82
2013. jan. 7. 13:13
Az, hogy elfelejtetted a gyereket, teljesen érthető számomra. Én mai napig állítom, hogy nekem nem tették a mellemre a gyereket, (bárhogy gondolkodok is, egyszerűen nem emlékszem) viszont fényképek bizonyítják, hogy igenis ott volt. Úgyhogy tuti vannak még ezen kívül is kimaradt részek...
104. Éva82 (válaszként erre: 103. - Tűzijáték!)
2013. jan. 7. 13:08
Én ragaszkodtam hozzá, hogy igenis cseréljék ki a koszos lepedőket. Talán a negyediknél mondta azt a szülésznő, hogy akkor ez volt az utolsó. Kicsit össze is vesztünk..., de csak kicserélték utána is, ha kértem... Ilyen nagy Tena alátéteket használnak egyébként, az jó is, mert később már elég azt cserélgetni. Olyan, mint az eldobható pelenkázó alátét a picurkáknak. Itthon használtam azt utána, míg nagyon véreztem.
2013. jan. 7. 13:05

Köszönöm a hozzászólásokat! :)


Én azért is éreztem undorítónak az egészet, mert egyrészt folyó magzatvízben tengettem "üres" óráimat, másrészt a vajúdás és a kitolás alatt is hol fel kellett állnom, hol le kellett feküdnöm, hol labdára kellett ülnöm, stb, és hát ugye közben összevizeztem és véreztem az összes létező lepedőt, amiket nem cseréltek le, mehettem vissza rájuk. :)

Plusz már másfél órával Gábor születése előtt, ezt mondta az egyik szülésznő: "Nagyon jó, már látom a fejét, rövid, szőkésbarna haja van."

Hát erre én majdnem hányással reagáltam...elképzeltem, hogyan is nézhetek most ki.


Egyébként senkit sem szerettem volna megijeszteni. Nem volt kellemes érzés, de korántsem járt akkora fájdalommal, mint ahogy kinézett a dolog. Az viszont nagyon bosszantott, hogy fiatal koromban versenysportoló voltam, terhesség alatt is mozogtam eleget, erre itt kiköpöm a tüdőmet, kitépem az ágyrácsokat, lábaim a nyakamban és csak nem jön az a gyerek, másnál pedig 2 nyomásra szinte kiesik. :)


Igen, sajnos a végére "elkábultam" egy kicsit, gondolom az 50 perces kéjgáz szívás miatt. Teljesen úgy éreztem, mintha fogorvosnál lettem volna, úgyhogy leszálltam az ágyról és elkezdtem hazafelé készülődni. :)

102. spinneli (válaszként erre: 97. - 130454e42d)
2013. jan. 7. 12:40

Szerintem is...viszont előre rettegni sem érdemes...én úgy vagyok vele, hogy pokoli nehéz lesz, de minden rendben lesz, és pont.

:)

101. M0ncsa (válaszként erre: 99. - M0ncsa)
2013. jan. 7. 12:12
Ja es hozzatennem meg, hogy az elso ejszaka maga volt a pokol, de nem a vagott seb miatt, hanem azok a fajdalmak, amikkel a mehosszehuzodas jart, azok iszonyuak voltak. Telenyomtak erzestelenitovel, de meg igy is (a sebet gyakorlatilag nem is ereztem, bezzeg a gorcsoket). Gondolom, ilyesmi lehet a szules... haaaaat, nem vagyok rola meggyozode, hogy kerek belole (plane nem 30 oranyit...)
100. Éva82 (válaszként erre: 98. - Bea0124)
2013. jan. 7. 12:08
Maximálisan egyetértek veled! Csakhogy ezt már csak akkor tudom, amikor szültem, addig nem.
99. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Tűzijáték!)
2013. jan. 7. 12:08

Kedves tuzijatek,

koszonom a cikket. Mar nekem is a gyomrom fordult fel a sok rozsaszin habos szulestortenettol.


Csaszar temaja: en nem tudom, mit muveltek veletek, de a csaszar nem egy akkora tragedia. Nalunk is komplikaciok voltak (fulladt a kolkom a nyaka kore tekeredett koldokzsinortol), es ez kontrollon derult ki reggel 8-kor, delre mar meg is volt a gyerek. Se felkeszulni, se gondolkodni nem volt idom, beledobtak a mely vizbe.

Ettol fuggetlenul gyorsan felepultem, aznap nem engedtek felkeni, csak masnap, de onnantol setalni kellett, ami fajt, mint a fene, de hat mit is varjon az ember, felvagtak a hasat, vagy nem?


Valaki irta, hogy de nehez volt emelgetni a gyereket a latogatoknak. Nos, az "enyemek" voltak olyan tapintatosak, hogy beken hagytak, amig felepulok, csak a ferjem jart latogatni. A kedves tobbirokon meg megnezte szepen a babat kepen.


Has temaja: Tevedes, hogy huvelyi szules utan gyorsabban "lemegy" a has, mint csaszar utan. Ez alkati kerdes. Nekem mazlim volt, mar masnapra gyakorlatilag eltunt a pocak (najo, a felszedett kis zsirreteg kivetelevel :D), igy most 36-os helyett a 38-as nadragok a jok ram, hat istenem, evvan.


Egyedul azt sajnalom, hogy mivel teljes altatasban mutottek, gyakorlatilag lemaradtam a szulesrol magarol. Bezzeg a ferjemnek odaadtak a gyereket. Mindig a ferfiak kapjak a babert a mi szenvedeseinkert, ez nem fair :D


Viszont a terhesseg, na az egy borzalom volt, utaltam. Inkabb szulnek 3x csaszarral, mint meg egy olyan 9 (8) honap.


Nem vagyunk egyformak.

2013. jan. 7. 12:03

A szülésre nem lehet felkészülni,főleg nem ha az ember első gyermekével terhes a többinél már van elképzelés tudja mit kéne hogy kéne de ugye minden terhesség,szülés más.

Ez nem egy vizsga amit begyakorol az ember...

97. 130454e42d (válaszként erre: 92. - Bea0124)
2013. jan. 7. 11:58
Nem jó, ha a szülés és a nehézségek tabutéma. Jobb, ha tudjuk, mik a lehetőségek, felkészülünk rá.
2013. jan. 7. 11:36
Annak én is örülök, hogy vannak, akik vállalják, hogy a szülés és a terhesség - sőt utána a gyereknevelés - nem csak móka és kacagás.
95. Éva82 (válaszként erre: 94. - Cabe23552e)
2013. jan. 7. 11:34
:) Ugye, milyen idegesítő, amikor beleszólnak, pedig te nem is érted, mi bajuk van, hiszen te jól vagy, és ugyebár ez terhesség, és nem betegség... :) Legalábbis én így éreztem...
94. cabe23552e (válaszként erre: 9. - Éva82)
2013. jan. 7. 11:30
Nekem kerékpározi volt merszem. Bár engem se engedtek a 8.hónap végén, pipa is voltam miatta..
93. Éva82 (válaszként erre: 92. - Bea0124)
2013. jan. 7. 11:18
Persze, hogy gondol valamit az is, aki még nem szült... én is gondoltam. Hallok ezt-azt azoktól, akik már szültek, utánajárok, mert érdekel. (engem érdekelt, mert reméltem, hogy egyszer rám is sor kerül) Kialakul egy kép mindenkiben, aztán meg alakul valahogy. Várakozáson felül, vagy alul, az meg már talán "csak" a szerencsén múlik.
2013. jan. 7. 10:46

Érdemes vissza gondolni hogy régen mennyire tabu téma volt a szülés is.és nem hiába...mindenki más,minden szülés más

Azt meg nem értem hogy aki nem szült miért gondolja azt amit...

Aki meg kisbabát vár kitartás és szerintem fontos az önuralom is.

91. tilbog
2013. jan. 7. 09:35

Nekem a császár nem volt egy leányálom. Nem kis műtét, aztán másnap friss sebbel tologathatod a gyereket, meg is kell emelni a küszöbön a húsz kilós vasággyal hogy láthassák a látogatók, mert nálunk nem jöhettek be, sírva vécéztem, bár sokszor el sem jutottam odáig, alig bírtam a vécére ereszkedni és áldom aki kitalálta az eldobható bugyikat... néha csak leszabtam magamról mert lehúzni nem tudtam.

Nem nyavalyogtam, már a nővérek szóltak, hogy pihenjek már(túl sok volt a látogató), a nap végén kis híján elájultam. Van aki azt mondja, már fel is kelt műtét után, sőt már a városban futkozott, nekem kemény volt, vajúdtam is előtte. Ennek ellenére amint lehetett siettem a babámhoz. De nagyon "fel kellett kötni a gatyát". Ezek után már másképp nézek a műtétesekre, akiknek nem kell még pluszban helytállni, babát ellátni...

2013. jan. 7. 08:59
Nekem tetszett a cikk.Én úgy gondolom felesleges a nőket hosszú órákat hagyni kinlódni,mire oda ér szüljön ép csak él.Van egy szomszédom aki azt mondta" az a nő aki nem szenved meg a gyerekéért az nem anya".Rá néztem és közöltem vele"te hülye vagy"ha lehetett volna válogatni inkább császárral szültem volna.Én azt sem bántam volna ha ép a fülemen jön ki,csak minél elöbb túl legyek rajta.Csoda bizony csoda!hogy túl éltem.Nem vagyok egy kényes nő,egy hang el nem hagyta a számat,csak szoritottam az ágy lábát,és semmi más nem volt bennem csak az túl lenni rajta.Itt valaki írta bele tenyereltek a gyomrába.Na nekem a doki fel emelte a lábát,el nem tudtam képzelni esetleg jógázik,vagy be zsibadt a lába azt egyengeti.Úgy bele térdelt a gyomromba 2hétig szivószálon vettem a levegőt.Abban reménykedem mire a lányaim szülnek,már fájni se fog.Előre sajnálom őket,de ha nem muszály ne is hagyják őket kinlódni felesleges,
2013. jan. 7. 03:12

Elsőre nagyon fura volt olvasni, hogy elfelejtkezett a cikkíró a babájáról, de gratula az őszinteségéért.

A fórum is sokszínű, érdekes.

2013. jan. 7. 02:53
még nekem sincs ez irányú tapasztalatom (sajnos), de nagyon mókás volt olvasni a cikket és a hsz-eket, köszönöm az élményt! :)
87. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Tűzijáték!)
2013. jan. 7. 02:07

Szia kedves "tűzijáték!"


Babás fórumokra általában nem írok, egyrészt, mert semmilyen tapasztalatom sincs gyerekekkel (nem szültem/még), másrészt pedig azért, mert néhány dolgot hasonlóképpen látok, mint te, idézlek:

"Sosem tartottam a szülést csodálatos dolognak, sosem tudtam meghatódni tőle..."

A szülést én is kifejezetten visszataszító, undorító dolognak tartom, a gyerekek pedig rendkívüli módon idegesítenek (minél kisebbek, annál inkább).

Hogy ez a hozzáállásom fog-e még változni, nem tudom (lévén, hogy 28 éves vagyok), de különösebben nem is foglalkoztat.


Örülök annak, hogy olvashattam egy olyan írást, mint a tiéd, amelyben nem a klasszikus anyaszerep és az annak való (kényszeres) megfelelni vágyás érvényesül.

Biztos vagyok benne, hogy az eseménnyel kapcsolatos gondolataid, véleményed miatt nem leszel rosszabb anya, legfeljebb öszintébb, mint azok, akik eljátsszák ill. túlzásba viszik az anyaság szerepét.

Gratulálok a cikkhez és a babához! ♥

86. 130454e42d (válaszként erre: 85. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 6. 23:26

Pénzzel meg lehet oldani. De a tájékoztatás fontos lenne, hogy a nők dönteni tudjanak.

Az EDA-nak is lehetnek ilyen következményei, azt pedig használják hüvelyi szüléseknél is. Ha valakinek keloidosan(?) gyógyulnak a sebei egy repedés nagy gondot jelenthet a hüvelyen, míg a hasfalon max. nem túl szép. Ráadásul az oxigénhiány legtöbbször szülés közben lép fel a babáknál.

A császárnak más kockázatai vannak, azokról bőven lehet hallani, de ami miatt szerintem igyekeznek visszaszorítani az az, hogy drága.

85. 731e5b9ffb (válaszként erre: 82. - 130454e42d)
2013. jan. 6. 23:13
Szerintem pont azért nem ismertetik, mert rossz és mégrosszabb lehetőségek vannak sajnos, meg ugye elvileg nem lehet választani. Bár nekem van olyan ismerősöm is, aki már 2 hónapoos terhesen tudta, hogy császárja lesz, mert a fogadott dokija azt pártolta.
84. 731e5b9ffb (válaszként erre: 81. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 6. 23:10
Ja, és az inkontinencia ha nem is kellemes, legalább műthető, anyukám hátfájását viszont egy doki se fogja már elmúlasztani..Én altatásban simán bevállalnék programozott császárt is(viszont úgy nem csinálják), de a gerincszurit nem kockáztatom..
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook