Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 30 millió forint, se több, se kevesebb - Mire költenéd? fórum

30 millió forint, se több, se kevesebb - Mire költenéd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jan. 13. 01:52
vennek keglit magamnak,s a maradekbol meg utaznek.
2012. okt. 23. 16:07
Megnézném, hogy milyen területeket támogat mostanában az eu, ahol 2o-3o százalékos önrészt kérnek. Erre szánnék 25-öt, 5 maradhat ha kell valami papirátirás, szakértőfizetés, stb. Mst pl a mikró és egyéni vállalkozóknak 9o százaléks támgatás van kiírva ingatlanvásárlás, telephelyfejlesztésre. azokat részesítik előnyben a kiírás szerint, akik zöldgazdasággal vagy munkahelyteremtéssel tünnek ki. Na az 5-ből megcsinálnám az alapokat, hogy feleljen meg a feltételeknek. Általában kell legyen egy év régiséged pályázáshoz, addig kamatoztatnám a 25-öt, de előtte leellenőrizném hogy lesz-e kiírás jövőre, illetve ugyanazokkal a feltételekkel lesz-e. s akko úgy irnám meg a pályázatot, hogy 25 legyen a 1o százaléka kb.
65. Cilumiluci (válaszként erre: 64. - 2b2a4a10d2)
2012. okt. 23. 14:58
Ugye?:)
64. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 63. - Cilumiluci)
2012. okt. 23. 14:45
Jó nektek, hogy bírjátok egymást :D
63. Cilumiluci (válaszként erre: 62. - Pen80)
2012. okt. 23. 14:42
Én is Téged:))
62. Pen80 (válaszként erre: 29. - Cilumiluci)
2012. okt. 23. 14:16
úúúúúgy bírlak! :)))
61. 4244093cd0 (válaszként erre: 59. - Inta)
2012. okt. 23. 14:13
Viszont kívánom az efféle gondokat!:))))
60. 4244093cd0 (válaszként erre: 57. - Inta)
2012. okt. 23. 14:12

Pontosan.Épp ezért nem attól tenném függővé,hogy kinek mire lenne szüksége,hanem attól,hogy mennyit gondolok én,mivel pl ebből a harmincból nem is lehetne megoldani mindenki anyagi gondját.

Ha meg rengeteget nyernék ,akkor meg azért nem foglalkoznék evvel a kérdéssel,mert mindenkinek bőven adnék és nem érdekelne mire fogják költeni:))

59. inta (válaszként erre: 55. - 4244093cd0)
2012. okt. 23. 14:09

Most mennem kell, megnézem később, " mire jutottunk" :-) .

Amúgy... kívánom, ez legyen a legnagyobb gondunk, hogy egyszer dönteni kelljen, hogy a legjobb elosztani harminc millát :-) .

2012. okt. 23. 14:08

Semmit.Betenném a nagy O betűs magyar bankba, mert talán az megy gallyra utoljára...

Egyet nem értek.Miért akar majd mindenki boltot nyitni meg vállalkozást csinálni belőle???Majd tuti bukás egy új vállalkozás manapság.Aminek meg nagyobb az esélye az életbemaradáshoz, ahhoz meg nem elég 30 milka.

57. inta (válaszként erre: 55. - 4244093cd0)
2012. okt. 23. 14:07
Félreértesz. Ha a családomban valakinek ez a nagy vágya, akkor ez is a "menüre" kerül, és együtt kitaláljuk, hogy oldjuk meg. Ha nem sikerül, mert egyszerűen nem jön ki a dolog, akkor ott van a lehetőség, hogy megkapja azt a maximumot, amit tudunk adni. Talán nem mindenkinél működne ez a megbeszélés-dolog, de az én családomban működne, vagyis nálunk ez működne igazán jól, az együtt döntés. Azt elfogadom, hogy valószínűleg vannak családok, ahol ez nem menne, mert mindig kerülne valaki, aki pl világ körüli utat szeretne és kész.
2012. okt. 23. 14:03
Majd ha itt lesz a kezemben,megmondom:)
55. 4244093cd0 (válaszként erre: 54. - Inta)
2012. okt. 23. 13:59

Én értem hogyan gondolkodtok,de tőlem távol áll az,hogy belemásszak mások életébe ,mégha az a családom is.

Pl ha azt mondja valamelyik rokon,hogy élete vágya egy világ körüli út,és neki ez sokkal fontosabb,mint a kémény ,vagy a hitel tartozás,akkor azt mondjátok ,hogy oké,akkor nem kapsz semmit?:))

54. inta (válaszként erre: 50. - 4244093cd0)
2012. okt. 23. 13:54

Semmi ellentmondás nincs abban, hogy nem ő mondja meg, hogy mire költsön, hanem a másik embert kényszeríti ennek végiggondolására. Ez mitől nem önzetlen? Határt szabni azért kell, mert 30 milla nem olyan sok pénz, ha van mire költened, tehát azt a határt, hogy mennyit adsz, meg kell szabni. Igen, annyira nem lennék jófej, hogy odaadom mind a harmincat, ha az a tíz, amit a családnak adnék önzőség, akkor az vagyok.

Rákérdezni, hogy mit szertne és mennyiért és ezt együtt átgondolni a családdal, abban is segít, hogy el tudd dönteni, hogy azt a 10 millát hogyan oszd el. Pl a nugdíjas szüleimnek nem biztos, hogy kell 3, míg a testvéremnek nem biztos, hogy elég 3. Ha együtt megbeszéljük, nem fogunk ott tartani, hogy a tesóm továbbra is kiszenvedi a hitelét, míg a lányának vettem egy autót a másik mellé - de ehhez mindkettejük kell. Sőt, ha kiderül, hogy pont például 11 millió kell ahhoz, hogy mindenki rendben legyen, akkor én is tudom, hogy jó, a kandalló még várhat az új házamban egy-két évet, egyefene. De ha megvan a kandallóm, a másiknak az új kocsi, a harmadiknak a nyaralás, de a negyediknek csak a hitel töredéke, ami hosszútávon jó lesz, de addig is ki kéne húznia valahogy, az nem biztos, hogy a legjobb út, hiába nyomtam mindenki kezébe egyenlően 3,3 millát. Viszont ha leülünk együtt, és megbeszéljük, hogy neked most arra, amit igazán szeretnél valójában elég egy milla, neked hat, neked meg négy kell, akkor az egyik vár a nyaralással, amíg a másik egyenesbe jön, én meg a kandallómmal, mert tökmindegy, ráér, eddig is megvoltam nélküle.

De meddőnek érzem a vitát veled, úgy látom, eldöntötted, csak a te utad az önzetlenül járható, így nem is nagyon van értelme erről tovább írnom. Én azt látom önzetlenségnek, ha egymás igényeit ismerve lemondunk valamiről a másik javára, közös döntéssel. Ehhez több partner kell, nem annyi, hogy én kisistenként döntök, hogy te ennyi pénzt kapsz, te meg ennyit, aztán imádd a lábam nyomát is, mert kaptál. Ha meg hülyeségre költöd, pofád lapos, én már adtam. Nálunk szerencsére nem ilyen a család.

53. Cilumiluci (válaszként erre: 52. - 116199a424)
2012. okt. 23. 13:41
Igen,erre én is gondoltam:)
2012. okt. 23. 13:40
Befektetnem lakasokba es kiadnam oket. (Ketto talan kijonne az osszegbol, ha szerencsem van)
51. Havran
2012. okt. 23. 13:38
Tanyát vennék,csinálnék egy kis befogadó állomást a kivert állatoknak,de nem menhelyet,mert ahhoz nem elég ez a pénz,ideiglenes befogadó lennék,müvelném a földmet.JA!!!!!!És,hogy miből élnék,azt majd ráérek kitalálni amikor a pénz a kezembe lesz:))))))
50. 4244093cd0 (válaszként erre: 46. - Inta)
2012. okt. 23. 13:33

"Az egész nem arról szól, hogy megszabja, ki mire költsön, hanem hogy határokat szabjon, és rákényszerítse a másikat a megalapozott döntésre."


Ez ellentmondás.:)))

Tökéletesen kimeríti a "nem önzetlen adás" fogalmát.

Persze semmi vész,ha ő így gondolja ,akkor tegye így.

Én ha adnék ,nem kutakodnék mire lenne másoknak szüksége.Nem az én dolgom .Ha elszórják ,hát szórják ,ha az okoz nekik örömöt!:))

49. Cilumiluci (válaszként erre: 47. - Pan Dóra)
2012. okt. 23. 13:28
Hát necces,de végülis igazad van.
2012. okt. 23. 13:27
Elhúznék külföldre, de baromi gyorsan.
47. Pan Dóra (válaszként erre: 44. - Cilumiluci)
2012. okt. 23. 13:23
5 millió körül van a garzon, megcsináltatom, átíratom, berendezem, ez nagyon vastagon számolva 10. De gondolom, ez túlzás. Szóval marad 20-am, ami a legszerényebb viszonyok közt 1,5-et kamatozik évente. Ha dolgozom, sem keresek ennyit, szóval tuti elég. Nem akarok én nagymenősködni, csak nyugiban élni _)
46. inta (válaszként erre: 41. - 4244093cd0)
2012. okt. 23. 13:20
Nem ő szabja meg, hanem megkérdezi, mit szeretnének és arra mennyit. Ez miért ne lenne önzetlen? Teljesen igaza van abban, hogy például a 22 éves unokahúgom kezébe ne nyomjak már bele mondjuk 5 milliót, mert képes és feltuningolja belőle a régi Hondájukat, ahelyett, hogy megcsináltatná a kéményt. De ha úgy érzi, azt szeretné a legjobban a világon, és megbeszéljük, hogy oké, akkor az autó kerül 5 millába és én ennyit tudok a hirtelen jött pénzből rászánni, megérti, hogy akkor 5-öt kap az autóra, nem pedig most ennyit meg később 500-at a kéményre, meg még egy kicsit diákhiteltörlesztésbe stb. Az egész nem arról szól, hogy megszabja, ki mire költsön, hanem hogy határokat szabjon, és rákényszerítse a másikat a megalapozott döntésre.
2012. okt. 23. 13:18
Építtetnék az Alföld kellős közepén egy nádfedeles-kemencés-kerekes kutas házikót. Hozzá nagy kert, ahol bárány-kecske-baromfi-gyöngytyúk legelészne-kapirgálna. A kertben pedig elszöszmötölnék.
44. Cilumiluci (válaszként erre: 43. - Pan Dóra)
2012. okt. 23. 13:16
Ne hari de ezt 30 millából nem tudod megcsinálni szerintem.
2012. okt. 23. 13:12
Vennék magamnak egy garzont menedékháznak :) A többit befektetném, a kamataiból élnék, és soha többé nem kell dolgoznom - csak azt, amihez kedvem szottyan :)
2012. okt. 23. 13:12
Befektetéssel,bolttal bebiztosítanám a gyermekeim jövőjét is természetesen.
41. 4244093cd0 (válaszként erre: 39. - Inta)
2012. okt. 23. 13:09

pffff,szerintem nincs igaza.

Ha ad ,adjon önzetlenül,és ne ő szabja meg mire van szükségük.......

40. Cilumiluci (válaszként erre: 30. - 9f98008a3b)
2012. okt. 23. 13:09
Ühüm:)
39. inta
2012. okt. 23. 13:07

Egyszer a lottónyereményről ábrándozva rendezgettem magamban, hogy mire költenék, és én is jó részét a családomra, gondoltam a kezükbe nyomnék x milliót, és kész. A férjem viszont azt mondta, hogy nem érdemes senkinek sem csak úgy a kezébe nyomni x milliót, hanem tisztázni, hogy mire van szüksége, pl autó, lakás, hiteltörlesztés, másegyéb vagy ezek együtt és megbeszélni vele, hogy ezekhez mennyire lenne szüksége és miért, és azt a kezébe nyomni. Így az ember nem szalad bele abba, hogy a kapott pl 10 milliót autóra költi, ahelyett, hogy betörlesztené és venne egy olcsóbb autót mondjuk 4-ért.

Átgondoltam és szerintem igaza van, az ember, ha hirtelen - váratlanul pénzt kap, olyan hülyeségeket tud csinálni vele.

Visszatérve, 30 millió nem egy lottó ötös, én 20- at házépítésre, a maradékot a családra költeném, úgy, ahogy leírtam.

38. andi6020 (válaszként erre: 35. - Trinitas)
2012. okt. 23. 13:07
Semmi és.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook