Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szilikon összetevők milyen nevekkel vannak feltüntetve a kozmetikumokban? fórum

A szilikon összetevők milyen nevekkel vannak feltüntetve a kozmetikumokban? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 23. 15:09
Naplóm 69-es hsz-ben írtam a szilikonról.
2011. dec. 23. 09:36

Nem hagyja szellőzni a hajat?

Én maradok a sima olaj mellett. Valószínű az se engedi szellőzni, de legalább természetesebb.

Legalábbis remélem. ( amivel főzök is, arra gondoltam )

2011. dec. 23. 09:00
A hajvégápoló is ugyanúgy egy hártyát képez, ha szilikon van benne.
2011. dec. 22. 22:13
one ate végűek azok szilikonosak, hajvég ápolót nem kell száműzni az jó rá, csak a samponokat és a balzsit mert védőréteget képeznek a hajhagymákon és nem hagyják felszívódni a tápanyagokat ezért nem jók annyira,én leváltottam alverdére az bio és szilikon mentes és szép tőle a hajam de a baleásak is nagyon jók és olcsóak is 400ft és szintén szilikon mentekesek!
2011. dec. 22. 21:58
Ennek fényében, már száműztem is 1 hajvégápolót.
2011. dec. 22. 21:40
Nem használok szinte semmilyen arckrémet. Azt hiszem ezek után ezt is kihagyom az életemből. Mint a hajfesték dauer sőt most már a balzsamot is száműzöm..
4. b5ef5132a9 (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2011. dec. 22. 20:55
Köszi!!
3. babszibobó (válaszként erre: 2. - B5ef5132a9)
2011. dec. 22. 20:52

Silicone derived emollients

a szilikon eredetű bőrápoló krémek lezárják a bőrt. Bevonják, bezárva mindent alá, nem engedik lélegezni (sokkal inkább, mint egy műanyag fólia tenné). Újabb tanulmányok kimutatták, hogy ilyen lezártság miatti hosszabb távú izzadás bőrirritációt okozhat. Néhány szintetikus bőrápoló krémről ismert, hogy tumor képződést segít elő és felhalmozódik a májban és a nyirokcsomókban. Ezek biológiailag nem lebonthatóak, negatív környezeti hatást is okoznak.


Dimethicone

Dimethicone Copolyol

Cyclomethicone

2011. dec. 22. 20:49
Hol találhatnám meg a nevüket?
2011. dec. 22. 20:45
A szilikon összetevők milyen nevekkel vannak feltüntetve a kozmetikumokban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook