Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A sminkelés menetét leírnád? fórum

A sminkelés menetét leírnád? (tudásbázis kérdés)


13. Castia
2012. aug. 3. 20:52

Nincs erre kőbevésett recept, leszámítva azt, hogy arctisztítással kezdj. Én pl. BB krémet (missha) használok alapozó helyett már egy ideje, így nem kell hidratáló sem, de ez bőrtípustól függ. Ha hidratálót használsz, hagyd beszívódni, és addig fesd ki a szemedet, csak utána alapozz. Korrektort használhatsz alapozás előtt is, de ha szükséges, alapozás után még utánaigazíthatsz.

A szemfestést szemhéjalapozóval kezdem, mert különben gyorsan zsírosodik a szemhéjam, ez segít tartóssá tenni. Ha kontúrozáshoz szemceruzát használok, azt a szemhéjfestés után teszem, a tust viszont előtte, mert azt könnyebb elrontani, és így nem kell belenyúlnom a kész festésbe, ha javítani kell.

2012. aug. 3. 20:42

[link]


ez a legegyszerűbb :)


sok sikert!

11. katie_rose (válaszként erre: 7. - Ageeca)
2012. aug. 3. 20:35

Szerintem hasonlítunk. :)

Én így szoktam ha "szép" akarok lenni:

1. folyékony alapozó (valójában BB krém)

2. világos púder vagy babahintőpor ecsettel felrakva (a babahintőpor nem vicc :D)

3. szemhéj festés- belső szemzug világosabb, külső sötétebb,de csak felül csinálom meg ezt

4. szemhéjtus, de csak vékonyan és picit túlhúzom a szemem külső sarkainál,hogy picit "cicás" legyen (de tényleg csak egy lehelletnyivel húzom túl!)

5. alsó szemhéj kihúzása fekete szemcerkával de csak középtől kifelé

6. sok-sok szempillaspirálozás, mert az enyémek nagyon picik és nem ívesek

(7. télen egy pici pirosítót is lehet)


Ha csak rohangálós sminket csinálok,akkor a szemhéjamat egyszínűre szoktam festeni, nem használok tust és szemceruzát.

2012. aug. 3. 20:34
Én úgy szoktam, hogy reggel felkelek lemosom az arcom csipkebogyós arclemosóval, aztán bekenem az arcom egy évszaknak és az épp a bőröm állapotának megfelelő krémmel. Ha ezt beszívta az arcom jöhet az alapozó (én BB krémet használok alapozó helyett, nem a Garnier-t hanem az eredeti koreait, nekem elég) ezután fel lehet dobni a szemfestéket, pirosítót, szempillaspirált stb. Ha kell fixáld egy kis púderrel a sminket (én csak a T vonalat szoktam, mert hajlamos csillogni). Ennyi. Ez hosszadalmasnak hangzik, de én max 10 perc alatt megvagyok. Hát igen, a rutin:D
2012. aug. 3. 20:30
nagyon jó videók vannak fenn a youtube-on, érdemes körülnézni!!
2012. aug. 3. 20:30

arctisztítás, arckrém

alapozó, korrektor

púder

szemceruza, szemhéjpúder

szempillaspirál

rúzs/szájfény

pirosító

2012. aug. 3. 20:25

De jó hogy minden fórumban vannak lehúzó kommentek...


Engem is érdekelne pl, mert 23 éves létemre nem tudok sminkelni.... alap szemceruza meg szempillafesték, és ennyinél kimerül a tudásom...


Szeplős arcom van, mandula szemekkel, érdekes barna szemszínnel.....


Valaki tipp?

6. 038710e7da (válaszként erre: 4. - 038710e7da)
2012. aug. 3. 20:20
Ha vacak a szemhéjpúder vagy gyakorlatlan vagy, akkor az arc alapozást hagyd a végére, először csak a szemed körül kend le magad, mert az orcádra fog potyogni a szemhéjpúder.
5. norciiiii (válaszként erre: 3. - Pink sunrise)
2012. aug. 3. 20:19
alapozós,szemhélypúderes sminkre gondoltam!!
2012. aug. 3. 20:19
Alapozó, szemceruza, szemhéjfestés (ha kell, még szemceruza), szempilla, kávé, fogmosás, rúzs/szájfény.
2012. aug. 3. 20:17
Milyen sminkre gondolsz?visszafogott("hétköznapi"),vagy ünnepi,extra alkalmakra való?Mert nem mindegy.Amugy Jútobon sok erről szóló videó van....
2012. aug. 3. 20:16
tükörbenéz,sminkel,indul....(de komolyan,mire van a google??)
2012. aug. 3. 20:13
Eltudná valaki nekem sorolni a sminkelés sorrendjét,menetét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook