Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A sárgarépa ital tényleg jó hasmenésre gyerekeknél? fórum

A sárgarépa ital tényleg jó hasmenésre gyerekeknél? (tudásbázis kérdés)


12. 72f62a66ed (válaszként erre: 5. - MiniLiza)
2010. ápr. 23. 17:55
Normolitot az én gyerekeim is kaptak már. Egy pohárnyi adagot kb. egy napig tartott mire megitattam velük. Egyenként kanalazva, és rohangáltam utánuk a lakásban mint a mérgezett egér.
2010. ápr. 23. 17:52

Nálunk a joghurt vált be, természetesen csak akkor ha nem vírusos hasmenésről van szó. Anyukám mondta hogy hasmenésre adjak a gyerekeknek joghurtot. Először furcsán néztem rá, de nálunk bevált.


Sárgarépalevet az én gyerekeim is kaptam vírusos hasmenéskor, de nagyon nehezen tudtam beléjük tuszkolni.

2009. szept. 3. 19:19

Hat ez nalunk Svedben ez egy normalis betegseg. Mar orvoshoz sem megyunk vele ugyse tudnak mit adni ra. (mondjak az orvosok)

Itt gyomorinfluenzanak hivjak.


De Te menj es nezesd meg, az a biztos!!!


Tejtermekeket csökkenteni, ha lehet megszuntetni, fekete afonya pure, sargarepat lereszelni (itt lehet kapni bebietelkent) es ezt felhiggitani vizzel es ugy inni, az almat lereszelni HAGYNI MEGBARNULNI (csak igy jo) e igy adni a gyerköcnek. Es persze sok folyadek. En ebben mar rutinos vagyok, mikor szunet utan elkezjuk a bölcsit, mindig elöjön, egymast fertözik körbe. Volt olyan hogy 1 honap alatt

3-szor kapta el.

2009. ápr. 10. 11:07
Nem kajától van. :( Megint elkaptunk valami vírust! Két napig hánytak, magas lázuk volt és a kicsinek még megy a hasa.De azt mondta dr. néni azt mondta el fog múlni ez is. Sajna mostanában átjáróház van nálunk ,ezért is lehet ez! De mostmár ha jön valaki megmondom neki első a kézmosás, szigorúan!!!!!!!
8. Danica16 (válaszként erre: 4. - Eb3745168d)
2009. ápr. 10. 09:12
Akkor jobbulást nekik, tényleg nem lehet valami kajától?
2009. ápr. 10. 08:13

A hasmenésnek valami oka van. Azt kell megszüntetni.


Lehet táplálék intolerencia, vagy hashajtós étel, de lehet betegség tünete is.


Almalével összeturmixolva a banán is nagyon jó.

Ha már tud enni, eheti is a banánt.

Sárgarépából vagy a lének ledarált, vagy a megfőtt változata jó. Frissen ne, túl nehéz emészteni.

2009. ápr. 10. 08:07

Sziasztok!

Tuti biztos a sárgarépa!!! Én kubut szoktam venni ilyenkor és egy-kettő vége a hasmasnak. Sőt ezt magamon is kipróbáltam,nekem elég sűrűn megy a hasam,és kubu+étcsoki csodákra képes!

5. MiniLiza (válaszként erre: 4. - Eb3745168d)
2009. ápr. 10. 07:42
A Normolit por az vmi brutális, azt mi is próbáltuk, de a gyekőcök nem akarták meginni. Nekünk a Normaflore vált be.
4. eb3745168d (válaszként erre: 3. - Danica16)
2009. ápr. 10. 07:33
Igen képzeld el. Elvittük őket dr.nénihez, írt fel valamilyen normolit port, só-és ásványianyadpótló. De a kicsinek már 2 napja megy a hasa :( Nem tudom mi van itt nálunk de ez már túlzás...1 hónap alatt 2x is beleesni....:S:S
2009. ápr. 10. 07:28

Nekünk a dokinéni javasolta a hipp-nek van valami speckó rizs-répa leve, ami kifejezetten a hasmenéses gyerekeknek készül, patikában lehet kapni.


Megint betegek a gyerkőcök?

2009. ápr. 10. 07:21
Szia! amikor a kisfiaimnak hasmenésük volt nemrég a drnénink azt javasolta, hogy adjak nekik sárgarápát is, hogy aztán az fogta-e meg, vagy a Smecta, azt nem tudom, mert egyszerre adtam nekik... Lehetséges.
2009. ápr. 10. 07:12
A sárgarépa ital tényleg jó hasmenésre gyerekeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook