Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A rúdtánc, mint sport fórum

A rúdtánc, mint sport (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
96. sáraanna (válaszként erre: 96. - Cicamaci80)
2010. máj. 12. 13:02

jaj, sajnos nem tudtam gyakorolni.

Mire jöttél rá? Hogy lógtál előtte és most hogy? A denevérnél amikor felemeled a felső testedet a kezed még lent van kézenállásba? Vagy hogy? Én gondolok egy gyakorlatra, de ott nincs kézenállás.

95. sáraanna (válaszként erre: 95. - Cicamaci80)
2010. máj. 6. 12:46
Oké, a dvd jó lenne:) Tudom, hogy nagy lendület kell, csak nehéz akkora lendületet venni, de nem baj, meglesz!!!
94. sáraanna (válaszként erre: 93. - Cicamaci80)
2010. ápr. 30. 12:15
Az a baj annál amit gyakorlok, hogy nem merek hozzá elég nagy lendületet venni.:)Na tök jó, hogy van dvd-d! biztos jó lehet! Kíváncsi lennék rá mik vannak rajta!Nekem külön "rágyúrnom" nem kellett, folyamatosan megerősödtem, ahogy csináltam.
93. cicamaci80 (válaszként erre: 92. - Sáraanna)
2010. ápr. 30. 07:37

Ha lecsúszok akkor nem tud elkapni, de volt már rá példa, hogy lógtam fejjel lefelé és nem tudtam mit csináljak, sikítottam hogy jöjjön és szedjen le. Gyúrni jár a drága, úgyhogy van elég izma, elbír. Megnéztem a videót, nem egy könnyű gyakorlat. Képzeld megmutattam a férjemnek is a videót, erre ő is megpróbálta megcsinálni, sikerült is neki, csak nem nyújtott lábbal. Neki könnyű, tiszta izom az egész pasek. Mondtam, hogy most már mi is nyithatunk egy rúdtánc oktató stúdiót :)

Tegnap jött meg két dvd, amit külföldről rendeltem. Az egyik az elég jó, kezdő forgások, meg a mászások vannak rajta, a másik viszont nagyon durva, az már haladóknak van, szerintem neked való, te már azon a szinten vagy.

Úgyhogy most elkezdem a kezdőknek való dvd-t a forgásokkal, közben elkezdek én is gyúrni, mert iszonyat puhány vagyok.

92. sáraanna (válaszként erre: 91. - Cicamaci80)
2010. ápr. 28. 12:22

Hát , de ha lecsúszik a lábad elkapni nem tud, hacsak nem áll nagyon közel, de akkor meg zavar nem???

Nagyon drága, meg messze is van az Alma sajna.

[link] Amivel kezdődik ez a videó azt gyakorlom. Te?

2010. ápr. 26. 08:12

Szigorú ellenőrzés: Hát ha mennék is versenyre, akkor biztos, hogy mindig jönne velem. A múltkor nézett valami videót a neten, ahol a csajszi pont a fejjel lefele lógós gyakorlatot csinálta, nem szorított a lábával a rudat és elengedte a kezével és fejre esett. Na azóta csak akkor csinálhatok ilyet, ha ő is ott van.

Néztem a Pirner Alma honlapját, lesz nyáron egy hetes tábor. Kíváncsiságból beleolvastam, de nem az én pénztárcámnak van kitalálva, na nem mintha elmentem volna.

Miket gyakorolsz mostanában? Egyébként egy idő után olyan az edzés mint a drog, a test követeli magának:)

90. sáraanna (válaszként erre: 89. - Cicamaci80)
2010. ápr. 23. 11:17
Lehet amiatt volt :) Legalább mindig tisztaság lesz! Mit ért a szigorú ellenőrzés alatt a férjed? Az utóbbi napokban kicsit elhanyagoltam az edzést, de már érzem is, a testem úgy be van gémberedve.
89. cicamaci80 (válaszként erre: 88. - Sáraanna)
2010. ápr. 23. 09:35

Szia! Köszi. Na végre kilábaltam a náthából!

Másoktól is hallottam, hogy a párjuk nem örülne neki, ha mások előtt is táncolnának. Mondjuk az én férjem is szigorú ellenőrzés alatt engedné meg, de én ettől még messze vagyok.

Tegnap újra a rúdra lendültem. Nem tudom mi történt velem, de végre nem izzadt a tenyerem és szinte törölgetés nélkül tudtam gyakorolni. Mondjuk előtte kitakarítottam a fürdőszobát, lehet, hogy ez a kulcs. Majd máskor is takarítok előtte :))

88. sáraanna (válaszként erre: 87. - Cicamaci80)
2010. ápr. 14. 17:43

Jobbulást! :)

nem hiszem, megigétem a páromnak h csak itthon csinálom :)

2010. ápr. 14. 13:57

Lehet, hogy mondasz valamit. Csak én mindent rendszerben szeretek csinálni, tehát ha rúdtánc, akkor rúdtáncolok 2 órán keresztül.

Na persze, ha végre kigyógyulok a náthából.

Nem akarsz majd versenyen indulni?

86. sáraanna (válaszként erre: 85. - Cicamaci80)
2010. ápr. 11. 09:08
Én nem szoktam szétbontani az edzést,hanem amikor úgy érzem elfáradtam a rúdon akkor hasazok,nyújtok meg húzódszkodok aztán utána még kicsit rudazok :)
2010. ápr. 10. 15:57
1,5 hónapja van meg a rúd, de kb. 3 hetet családi és egészségügyi problémák miatt kihagytam, úgyhogy mondhatjuk, hogy három hete csinálom. Most megint nem tudok edzeni, sajnos. Remélem májusban már el tudom kezdeni a rendes edzést. Csinálok valami beosztást magamnak, hogy egyik nap rúdtáncolok, a másik nap pedig erősítek, meg hasazok, mert máshogy nem fog menni.
84. sáraanna (válaszként erre: 83. - Cicamaci80)
2010. ápr. 9. 16:29
Igen tudok :) Kb. 1 éve csinálom. te mikor kezdted?
83. cicamaci80 (válaszként erre: 82. - Sáraanna)
2010. ápr. 9. 07:49

Aputól örököltem az izzadós tenyeret:(( Igen, csak a lábammal tartom magam. Én is alig várom, hogy valami újat tanuljak fejjel lefelé. Köszi.

Te mióta is csinálod? Te tudsz már ilyeneket, ugye?

82. sáraanna (válaszként erre: 81. - Cicamaci80)
2010. ápr. 7. 10:17

Na akkor ér valamit. Nekem nem csúszik ennyire, elég, ha 5 percenként megtörlöm a kezem.

Fejjel lefelé csak lábbal tartva? vagy azért még kapaszkodsz? Akkor most kezdődik az igazi izgalom, ha már fel tudsz menni egy csomó mindent tudsz tanulni. Ügyi vagy! :DD

81. cicamaci80 (válaszként erre: 80. - Sáraanna)
2010. ápr. 7. 07:39

szia! családi okok miatt nem volt időm írni.

Most már többször is használtam és azért annyira nem rossz. Gyorsabban kiszárad a tenyerem két gyakorlat között, és az is segít, hogy egy picit tapad tőle a kezem.

Sőt, tegnap végre sikerült többször is megcsinálnom, hogy fellendüljek a rúdra és a két lábammal tartsam meg magam, fejjel lefelé. Alig várom, hogy végre munkából hazamehessek és gyakoroljak.

80. sáraanna (válaszként erre: 79. - Cicamaci80)
2010. márc. 29. 11:21
hát...de azért jobb csak nem tökéletes? akkor nem valami jó.
79. cicamaci80 (válaszként erre: 78. - Sáraanna)
2010. márc. 29. 07:33

Szia!

Na megvettem. Hát, igazából hasonlít a magnéziára, de nem ugyanaz. Könnyen beszívódik a bőrbe és egy kicsit ragacsos lesz tőle a tenyér, de az én problémámat nem igazán oldotta meg, ugyanúgy izzad, bár azért egy kicsit hamarabb megszárad.

78. sáraanna (válaszként erre: 77. - Cicamaci80)
2010. márc. 25. 16:18
Oké,kíváncsi vagyok rá!
77. cicamaci80 (válaszként erre: 76. - Sáraanna)
2010. márc. 25. 14:51
Ma bemegyek a Visegrád utcai rúdtánc stúdióba és veszek olyan port. Kíváncsi vagyok, hogy milyen. Majd megírom a tapasztalataimat.
76. sáraanna (válaszként erre: 75. - Cicamaci80)
2010. márc. 22. 13:33
Én törölközőt használok! Azért nekem nem olyan vészesen csúszik, hogy ne tudnék két gyakorlatot egymás után megcsinálni. De én is gondoltam, hogy egyszer kipróbálom milyen lehet az a por.
75. cicamaci80 (válaszként erre: 74. - Sáraanna)
2010. márc. 22. 13:09

Neked nem csúszik a kezed? Az a bajom, hogy nem tudok két gyakorlatot egymás után megcsinálni, mert izzadni kezd a tenyerem. Férjemnek van magnéziája, ami elvileg elvonja a tenyérből a vizet, de nekem valahogy nem használ a rúdon.

Gondoltam megrendelem Almáéktól azt a port, amit árulnak.

Te használsz valamit?

74. sáraanna (válaszként erre: 73. - Cicamaci80)
2010. márc. 22. 10:25
Akkor jól haladsz! A nevüket én sem tudom, sokat én nevezek el:) Az a lábfellendítős nekem is fájt én minden gyakorlatot ami ilyen fájdalmasabb úgy tanultam, hogy kipárnáztam a ruhámat mindenfélével:) Én is karban voltam talán a leggyengébb, de aztán magától megerősödött, jó kis izomlázak árán:) Magam tanulom.
73. cicamaci80 (válaszként erre: 72. - Sáraanna)
2010. márc. 20. 11:41

No nézzük csak. Tudom már a tűzoltót csinálni, a sunwheel-t, a martini-t meg még egy pár pörgést, de fogalmam sincs a nevükről. Sajnos a magyar kifejezéseket nem mindegyikre tudom. Fel tudok mászni a rúdon, keresztberakom az egyik lábam és hátra lehajlok. Folyamatosan próbálkozom azzal, hogy a rúd mellé állok, a két kezemet a rúdra rakom és a lábaimat fellendítem, beakasztom, de nem mindig sikerül, mert egy kicsit puhány a karom. Valószínűleg sikerült is ezzel a mutatványommal két bordámat összezúzni, mert eléggé fájnak, úgyhogy ezt most nem tudom gyakorolni. Szerencsére a férjem elkezdett gondoskodni az erőm növeléséről (ő gyúrni szokott), úgyhogy most súlyokat is emelgetek a megmaradt szabadidőmben, meg egy picit diétázom.

Te mikor kezdted? Magadtól csinálod vagy az Alma sulijába jársz? Miket tudsz már?

72. sáraanna (válaszként erre: 71. - Cicamaci80)
2010. márc. 17. 11:51
Jó neked! Én folyamatosan kékülök:)És miket tudsz már megcsinálni???
71. cicamaci80 (válaszként erre: 70. - Sáraanna)
2010. márc. 17. 08:46
Szia! Kék-zöld foltok terén jól el voltam eresztve :) A belső combjaimon, a vádlimon, sőt az egyik mutatvány után még a csípőm is bekékült. Szerencsére mára már elmúltak és úgy tűnik többször már nem kékülnek be.
2010. márc. 14. 16:43
Sziasztok! Örömmel olvasom amiket írtok! :)Cicamica hogy állsz a kék-zöd foltokkal??:) Neked azok voltak bőven az elején! De még most is...Komolyabb gyakorlatok elég nagy erőt igényelnek, Úgyhogy aki kételkedik ebben próbálja csak ki!!
2010. márc. 12. 12:01
A kezdetekben a forgásokat tanultam meg, úgyhogy főleg a felsőtestem erősödött. Már próbálgatom a rúdra mászást, meg fejjel lefele lógást, de még csak a férjem segítségével. Közben elkezdtem a lábamat is erősíteni, mert azzal lehet a rúdon megtartani magad. Egész testet formáló sport ez.
68. Molly24 (válaszként erre: 67. - Cicamaci80)
2010. márc. 12. 11:54
Az tök jó,akkor biztos jó alakformáló! :)
2010. márc. 12. 11:04
Sok ember nehezen vonatkoztat el a sztriptízbárokban látható rúdtánctól, pedig a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Én túl sok erotikát nem is látok benne. És igen, ez sport. Én gyakorlás közben nem szoktam vonaglani a rúd körül, csak a gyakorlatokat csinálom, azokban pedig nem sok erotika van, viszont másnap izomláz annál több :).
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook