Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A rokkantsági járadék és a kiemelt családi pótlék mellett lehet munkát vállalni? fórum

A rokkantsági járadék és a kiemelt családi pótlék mellett lehet munkát vállalni? (tudásbázis kérdés)

8. Remoni (válaszként erre: 6. - Kisfüles)
2016. dec. 6. 17:28
Ha a minimálbérnél magasabb jövedelmed van legalább három egymást követő hónapon keresztül, akkor a negyedik hónaptól szünetel az emelt összegű családi pótlék folyósítása.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Kisfüles)
2016. dec. 6. 17:27

Kedves Kisfüles,


Sajnálattal olvasom, hogy igencsak rászorult vagy, de én sem találtam más adatot. Egy rehabilitációs vagy csökkent munkaképességűeket foglalkoztató intézményben meg tudják mondani szerintem. Valószínűnek érzem, hogy a 20 órás kitétel vonatkozik az esetedre is, de a szakemberek ezt jobban tudják majd. És gondold át, nehogy esetleg közfoglalkoztató programba kerülj, ha esetleg azt nem bírnád.

6. kisfüles (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2016. dec. 6. 17:12

Kedves Guruljka


Felnőtteknek is jár a családi pótlék,ha az egészségi állapotuk alapján jogosultak rá.Ezért kapom,én is még így 45 évesen is,és kaptam egész eddigi életem folyamán.De,azzal nem vagyok tisztában,hogy lehet-e mellette dolgozni.A rokkantsági járadék mellett tudom,hogy lehet.Ott nincs sem időbeli,sem kereseti korlátozás,de eddig a kérdésemmel kapcsolatban 2 cikket olvastam,és mind a 2 mást írt.Azért kérdeztem meg itt is.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Linzerkarika)
2016. dec. 6. 17:03
Az ott van az egyik linkben, amit hoztam. 20 óra, ha jól emlékszem.
4. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. dec. 6. 17:01
Ha rokkantsági járadékot kap a szülő, akkor attól még jogosult lehet a gyerekére tekintettel emelt összegű családi pótlékra. De azt nem tudom, hogy a járadéka mellett mennyit dolgozhat.
2016. dec. 6. 16:18
Nem
2016. dec. 6. 16:17

[link]


Úgy látom, a ledolgozható időtől függ.


[link]


A családi pótlék iskolába járó gyerek után jár, aki eleve nem dolgozhat tudtommal.

2016. dec. 6. 15:51
Ha valaki kapja a rokkantsági járadékot, és a kiemelt családi pótlékot is, akkor lehet dolgozni is, úgy hogy ne vegyék el a családi pótlékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook