Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rokkantsági járadék egyenlő a rokkantsági ellátással? fórum

A rokkantsági járadék egyenlő a rokkantsági ellátással? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 13. 11:51
Köszönöm szépen, engem sajnos nem érint, mert még nincs meg a 40 évem, még ha beleszámítják, akkor sem. 54 éves vagyok, 18 éves koromben kezdtem dolgozni...
16. 97af1cbfd7 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2012. okt. 13. 11:33
15. b235ac96d5 (válaszként erre: 12. - 97af1cbfd7)
2012. okt. 13. 10:52

Elég szomorú! Pedig ebből megélni nem lehet! Szerintem aki ezt megállapította, az 1x-i bevásárláskor ennél többet költ!

Köszönöm a válaszokat!:)

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - 97af1cbfd7)
2012. okt. 13. 09:46

Köszönöm, de a napokban hallottam éppen engy nyugdíj-szakértőtől a tévében. Mármint, hogy nem számít szolgálati időnek.

Majd kiderül, semmiképpen nem leszek nagy nyugdíjas....

13. 97af1cbfd7 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2012. okt. 13. 08:10
Az ápolási díj biztosított időnek számít, beleszámít az éveidbe. Az összeget nem veszik figyelembe, ha neked úgy kedvezőbb az előzőleg megszerzett jövedelmed miatt.
2012. okt. 13. 08:08

Szia!

A rokkantsági járadék nem egyenlő a rokkantsági ellátással. Az kapja, aki 18. évének betöltése előtt vált munkaképtelenné és egy perc munkaviszonya sincs. Összege 33 330 Ft hosszú évek óta, és az aktuális emelések, pl. kiegészítő nyugdíjjárulék, nem vonatkozik rá. Vagyis ha lányod rokkantsági járadékot kap, akkor azt most sem emelik.

2012. okt. 12. 22:54
Úgy legyen! :D
2012. okt. 12. 22:46

Nem lehetett könnyű! Most sem az!:)

Csak remélni tudom, hogy ezután jobb lesz!:)

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - B235ac96d5)
2012. okt. 12. 22:10

Szívesen.

Sok cifra dolog van....Most, hogy meghalt a férjem, nem a kézhez kapott nyugdíja után kapom az özvegyit, hanem újraszámolták. 20 ezerrel kisebb összegnek kapom a 60%-át egy évig.

54 éves vagyok, az elmúlt 12 év alatt a férjemet ápoltam...hova menjek? Menni nagyon nehezen tudok egyáltalán, és az orvos szó szerint a vállát vonogatja rá.

Ráadásul annak ellenére, hogy vonták az ápolási pénzemből a nyugdíjjárulékot, nem számít bele a szolgálati időbe mégsem....

2012. okt. 12. 22:05

Hát ebben az országban sok mindre telik...

De ideje lenne észre venni azokat is, akiknek a legjobban elkelne a segítség.(és sajnos nem ők kapják a 200ezer feletti fizetést, hogy még jobban járjanak)


Azért, köszönöm a válaszaid!:)

2012. okt. 12. 21:53

Nézd..ne számítsatok rá inkább.

Régen, emlékszem, megkérdeztem a nyugdíjhivatali kirendeltséget (itt a közelünkben van), és azt mondták, ha 7-el kezdődik a törzsszáma, akkor nem, de még nyugdíjhoz kérhető segélyre sem jogosult.

A férjemet is csak később sorolták át.

2012. okt. 12. 21:49

Hát lehet, hogy nagyon laikus vagyok, de még most sem tudom, hogy akkor a rokkantsági járadékos kap-e emelést!:)

A lányom ebbe a csoportba tartozik. Bár sok átnevezés és átsorolás volt valóban mostanában, de ő majd csak januárban fog menni az újabb felülvizsgálatra akkor "nevezik" át a mostani megnevezés valamelyikébe.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - B235ac96d5)
2012. okt. 12. 21:40

A férjem 25 éven át volt rokkant, van tapasztalatom. A különféle ellátások általában olyan kevés összegek, hogy a beígért százalék elhanyagolható, nem érződik.


Nagy válzotás volt mostanában. Régen volt a rokkant nyugdíj, és volt a "nyugdíjszerű szociális járadék", amit azok kaptak, akik vagy el sem kezdtek dolgozni a betegségük miatt (ami most is a rendeletben van), vagy csak 50%-os rokkantak voltak, és nem érték el a 67%-ot, amire nyugdíjat kaphattak volna. Ez változott mostanában.

Ez a járadék nem emelkedett automatikusan a nyugdíj-emeléskor, pedig ez volt a legkisebb összeg. Csak elvileg emellett még lehetett dolgozni. Sajnos akkor sem, biztosan most sem...nem minden járadékos munkaképes, vagy nem jut el olyan munkahelyre.

2012. okt. 12. 21:35

Köszönöm a válaszod. Én emiatt kérdezem:


A nyugellátások és egyes más ellátások emeléséről szóló kormányrendelet értelmében hivatalból emelni kell az öregségi nyugdíjat,... a balettművészeti életjáradékot,

a rokkantsági ellátást...


De a rokkantsági járadékot nem említi.

2012. okt. 12. 20:30

Szia,

A rokkantsági járadék az egyik fajtája a rokkantsági ellátásnak.


Itt megnézheted:

[link]


Ha a fogyatékossági támogatásra gondolsz eseteleg, az másik fajta ellátás.

2012. okt. 12. 19:22
Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik valóban tudják!:) Köszönöm!:)
2012. okt. 12. 19:21
A rokkantsági járadék egyenlő a rokkantsági ellátással?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook