Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A rántott cukkini ehető diéta alatt? Kb. hány kcal lehet? fórum

A rántott cukkini ehető diéta alatt? Kb. hány kcal lehet? (tudásbázis kérdés)


19. ovali (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2008. okt. 25. 11:48
meg köszönném ha adnál még ilyen ötleteket nekem szia!
18. ovali
2008. okt. 25. 11:46
jaj de jó hogy be néztem mert én is csinálom a 90 napos diétát és tegnap én is akartam venni cukkinit de nem mertem de látom azt irjátok hogy lehet enni ugy ,hogy holnap én is csinálok ugy ahogy (drnéni )irta csak sütve4
17. Mocori
2008. ápr. 19. 22:14
mindenképp párolva csináld, panírt meg főleg hagyd el diéta alatt!
2008. ápr. 19. 21:28
Én urálok panírozni, csomó edényt koszok. A cukkinit sokkal jobban szeretem karikára vágva, két oldalán besózva, fokhagymával bedörzsölve, leheletnyi olivaolajon serpenyőben megsütve. Gyorsabb is, könnyebb is. (Ugyanígy szoktam elkészíteni padlizsánt.)
15. madul
2008. ápr. 19. 19:59
Hú de megkívántam! :)
2008. febr. 27. 14:34

Sziasztok!

Maga a cukkini, a patisszon és a padlizsán nem hízlalnak, kevés a kalóriaértékük. De főleg grillezve v. teflonedényben sütve ajánlatos, mert a prénzli már hízlal.

13. d606bc0fd7 (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2007. aug. 16. 08:29
Sejtettem, hogy igy van...azt legalábbis tudtam, hogy egy nagyobb bécsi szelet kb 450 kalória, de ez sokban megkönnyitette a számolásomat :)
12. Tim20
2007. aug. 15. 21:54
Szerintem nem: be van panírozva, olajban kisütve. Innentől kezdve hiába kevés kalóriájú önmagában, a fenti módon elkészítve már igencsak sok kalóriájúnak számít.
11. rosewood (válaszként erre: 10. - D606bc0fd7)
2007. aug. 15. 21:19
Remélem, hogy hiteles info, de legalább a miheztartás végett...Durva, nem?
10. d606bc0fd7 (válaszként erre: 7. - Rosewood)
2007. aug. 15. 18:25

"Hagyományosan, bármit zsiradékban kisütve annak az eredeti kalóriaértéke 200 kcal-lal nő, ezt egy dietetikus mondta nekem."


Én is "kalória-mániás" vagyok és ennek az infónak, most nagyon örülök :)

9. rosewood (válaszként erre: 8. - Memee)
2007. aug. 15. 16:47
Éééééééén feloldozlak. Bár ismerem ezt a "á, nem sokat akarok ám leadni" szöveget ;-) Khm. :))))Inkább igyál 3 pohár vizet, és a vacsit hagyd ki. Máris jóvátetted a bűnödet. Na jó, megengedek egy almát. Rossz ötlet? :)
2007. aug. 15. 16:42
Hát köszönöm:) Pedig ma nem tudtam ellenállni, és bevágtam egy kisebb raklapnyi mennyiséget xD Igazából csak néhány kilót szeretnék ledobni (ami még fenn maradt), de úgy tűnik így sose érem el...Azt hiszem kicsit kimegyek sétálni, hogy enyhítsem a bűnöm súlyosságát:D
2007. aug. 15. 16:35

Végre egy nekem való kérdés :)

nem tudok fejben számolni, de ha hozzáteszed, hogy kalória, bármire képes vagyok! :DDD

Nos, kb 20 dkg cukkinit ehetsz, natúran ez 60 kcal lenne. Én a most vett grillezőben fogom megsütni, zabkorpás panírban, minimális light margarinnal, így az adag kalriaértéke nő a hozzáadott tojás és a zabkorpa, valamint a minimális zsiradék értékeével, úgyhogy az adag így max 150 kcal, ehető, én is eszem és fogyok. (1400 kcal-t tartok)

Hagyományosan, bármit zsiradékban kisütve annak az eredeti kalóriaértéke 200 kcal-lal nő, ezt egy dietetikus mondta nekem. Rákerestem a rántott cukkinire, hááát hagyományosan rántva, liszttel, zsemlemorzsával... 450 kcal...

Gondold meg, de én az előre szavazok! Bár, őszintén szólva az igazi finomabb ;-) De valamit valamiért!

2007. aug. 15. 16:34
a cukkini igen amig nem használsz hozzá lisztet, szemlemorzsát, és olajat. Ezekkel együtt már kalória bomba!
2007. aug. 15. 16:31
Kár elrontani a cukkinit :)
4. Loni
2007. aug. 15. 16:30

Én sem ajánlanám. A cukkini rengeteg olajat bír magába szívni. Akárcsak a padlizsán és a csillagtök/patiszon. A dögök...:)

Párolva, "pörköltnek", levesnek azonban nagyon jó. Én szoktam lecsóba is tenni.

2007. aug. 15. 16:28

szerintem ne rántva edd a cukkinit, hanem pl párolva, vagy csinálj töltött cukkinit (kikaparod a közepét, paprika-tojás-más zöldségek kombóval betöltöd, majd megsütöd)

a rántott dolgok a panír, és a beleszívódó olaj miatt nem igazán diéta-barátak.

2007. aug. 15. 16:27
Sziasztok, a rántott cukkíniről várnék véleményeket, hogy hízlal, nem hízlal, ehető, nem ehető, stb stb...
2007. aug. 15. 16:26
Szerintetek a rántott cukkini ehető diéta alatt? Kb. hány kcal-ra tippelnétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook