Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pék szakmával kapcsolatos szakszavak németül fórum

A pék szakmával kapcsolatos szakszavak németül (beszélgetős fórum)


2011. jan. 18. 22:00

Ma voltam könyvesboltban... Nem létezik ilyen .

Maximum csak vendéglátással kapcsolatos szakkönyv, amibe ugyancsak a péksütemények nevei vannak meg maximum sajnos.

:(

2011. jan. 18. 21:57

Köszi a szavakat:)

Én konkrétan olyan szakszavakra gondolok amik a technológiához kapcsolódnak vagy a munkafolyamatokhoz, pl.: beveti a kenyeret

Ilyet nem nagyon találok meg egy sima szótárba sajnos.

2011. jan. 17. 19:38
Szerintem egy sima szótárban is elég sok minden benne lehet, erre akkor jöttem rá mikor az én szakmámba vágó szavakat kerestem. :)
2011. jan. 17. 19:29
péksütemény: backware
2011. jan. 17. 19:26

Ami hirtelen eszembe jutott.

liszt: s Mehl,

sütemény: r Kuchen,

lepény: r Fladen,

süt: backen,

2011. jan. 17. 16:15
Segítsetek lécci
2011. jan. 17. 16:04

SZiasztok, szeretném a segítségeteket kérni hogy milyen módon lehet megtalálni a pék szakmában használatos szakszavakat németül. Lehet ez akár könyv vagy internetes oldal. Nagyon fontos lenne hogy segítsen valaki!!

Sima szótárba nem szerencsés beírni a szavakat mert nem biztos hogy valóban jót dob ki a gép, ezért is kérdezem hátha valakinek van már tapasztalata ebben a témában. De akár olyan is jó lenne aki tudja ezeket és leírná nekem! Léccci segítsetek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook