Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nyelvnek nincs csontja, mégis képes összetörni egy szívet fórum

A nyelvnek nincs csontja, mégis képes összetörni egy szívet (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A nyelvnek nincs csontja, mégis képes összetörni egy szívet

10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Boldogzokni)
2020. okt. 2. 10:26

Mint írtam, példa volt.

De hidd el, a gyerekek ilyen esetben Is kikezdik a másikat, mindegy kinek a dolga lenne a problémát megoldani.

9. boldogzokni (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2020. okt. 2. 07:54

Ilyen problémát legkevésbé sem a gyerekeknek kell megoldani, hanem a tanárnak kell a szülővel felvenni a kapcsolatot.


Oka biztosan van. Lehet, hogy otthon ez a gyerek két alkoholista szülővel küzd például. Erre rakódik a többi gyerektől kapott sérülés. Ha így nézem... Más a kép.

8. boldogzokni (válaszként erre: 7. - Havanesekutyus)
2020. okt. 2. 07:51
Sajnálom és köszi :)
2020. okt. 1. 19:18

Ne haragudj, szörnyű a cím.

Az írás nekem tetszett.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Boldogzokni)
2020. okt. 1. 18:33

De sajnos van, hogy csak így ér el valamit az ember lánya.

Példa.

Ha egy gyerek naponta büdös, mert nem tisztálkodik, a többiek már ezerszer ezer féle képpen kérték hogy fürödjön, mert eszméletlen szagot áraszt, egy idő után megunják és kikezdik.

5. boldogzokni (válaszként erre: 4. - Érdekes73)
2020. okt. 1. 14:49

Túl jó legfeljebb Teréz Anya lehetett. :DDDDDDDDD

Az még nem túlzott jóság, ha valaki meggondolja, hogy mit mond ki a száján, mert tisztában van vele, hogy a kimondott szónak is van ereje.

2020. okt. 1. 14:02
Túl jónak se kell lenni ebben a világban...
2020. okt. 1. 12:58

A cím egy magyar közmondás kis átalakítással.

Az eredeti: "Nyelvnek nincs csontja, mégis sok embernek betörte a fejét"

2020. okt. 1. 12:02
Tudom, hogy nem erről szóló beszélgetést akarsz, de létezik nyelvcsont;)
2020. okt. 1. 09:35
Mikor gyerek voltam, elég sok csúfolódásnak voltam kitéve. Tudom, milyen érzés. Az ez okozta frusztrációmat - ma már szégyellem, de - úgy vezettem le, hogy megtaláltam azokat, akik nálam gyengébbek és én meg őket csúfoltam. A szüleim sosem beszéltek velem arról, hogy ennek milyen következményei lehetnek. Manapság már téma a bántalmazás az iskolákban, és sok helyen a családban is beszélnek erről. Egy nagyon jó szemléltető történetet szeretnék veletek megosztani, a beszélgetés segítésére, az empátia felébresztésére a gyerekekben.

Ugrás a teljes írásra: A nyelvnek nincs csontja, mégis képes összetörni egy szívet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook