Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A napelemes kerti lámpáknak mennyi az élettartama? fórum

A napelemes kerti lámpáknak mennyi az élettartama? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 13. 20:09
Nekünk 4 évesek vannak. Télre be vannak víve. Azért kellett mert a hátsó szomszéd elköltözött, nem világít. Ha sötétben hátra kell menni az egyik bungalóba, akkor nem látunk és egyszer véletlenül fenékbe rúgtunk egy 🦔 t. Ismerős meg azért vett mozgás érzékelőt napelemeset, mert agyontaposott szegény 🐸 t. Ő már 5 éve használja.
2020. jún. 11. 18:25
hátha a gyerek nem szedi szét, akkor szerintem nagyon hosszú ideig.
2020. jún. 11. 18:22

Nekünk van Obis, meg sima mezei olcsó is.

Télen, nyáron kint, 4. évet bírják.

Mi nem világításra használjuk, csak dísz az előkertben, de azt frankón bevilágítja.


Ha te járda mellé szeretnéd, szerintem nagyobb teljesítményű kell, itt is látok udvarokon nagyokat, amiknek azért már nagy fényük van.

2020. jún. 11. 15:25
ezek a napelemes lámpák mennyi fényt adnak? Gondolkodtam rajta én is de messzebbről láttam másoknál és annyira gyér volt a fényük, hogy úgy gondoltam, semmi értelme ... nálatok mi a helyzet?
6. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 13:34
A legolcsobb, ami volt. Szerintem nem volt 500/db.
5. varadero (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 13:33
Praktikeres van és 3 éve bírja. Kint van télen nyáron. Az elektronika nagyon egyszerű. Az elemek amelyeket a napelem tölt, szoktak tönkremenni egy idő után. Általában 150 milliamperes újratölthető ceruzaelem van bennük. Ki kell cserélni aztán olyan mint az új. Nem bonyi cuccok.🙂
4. boldogzokni (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2020. jún. 11. 13:23
Ez melyik árkategória? Kb 500/db vagy a drágább?
2020. jún. 11. 13:22
Akár 10 évet is, ez teljesen szerencse kérdése...
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 13:19
Nekünk az OBI-s a masodik évet kezdi. Télre betettem a garázsba.
2020. jún. 11. 13:05
Nálatok meddig bírták és hol érdemes ilyet venni? A drágább több évig marad jó? Nagyon sok kellene, nem akarok drágát. Hol vegyek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook