Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A nap történéseit a macskámmal szoktam esténként... fórum

A nap történéseit a macskámmal szoktam esténként... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
48. Regin_a (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. okt. 6. 21:11

Macskám és kutyácskám is volt, meghaltak, egyik balesetben

Most hogy kertes házba költöztem, mondták hogy hajrá valami állatot szerezz be

Én már nem akarok temetni és engem se hiányoljon már állat

A két szomszéd kutyácskáival jóban vagyok, egyelőre elég ez.

Sokszor eszembe jut a dogocskám, milyen vidám lenne egy óriási kertben

Mindegy is, az élet vége az elműlás, vagy fordítva

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2023. okt. 6. 18:11
Az a macska nem betegszik meg a mérgezett egér evése után, amelyik kihányja.
46. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 6. 13:59
nem,csak kidobtam.és semmi baja nem lett a macskának.bár én nem szeretem az állatokat,de szándékosan nem ártanék egyiknek sem.most is itt vannak az utcamacskák,várnak a kajára.
2023. okt. 6. 13:25
Sok szemét ember van, látják, hogy mi az udvaron sétáltatjuk a Picikét, és elég sűrűn találok a keritésen bedobott kolbász vagy hús darabot. Gondolom, nem, azért, mert nem nézik ki belőlünk, hogy el tudjuk tartani a macskát.
44. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2023. okt. 6. 12:50
Azt meg hogy érted? Direkt adtad a macsnak a mérgezett egeret? Vagy ezt hogy kell értelmezni?
43. tumbo2 (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. okt. 6. 12:49
nem attól pusztul el.én is adtam mérgezett egeret,semmi baja nem lett.mivel az egér pici,a macska nagy,a méreg kevésbé hat rájuk.
42. tumbo2
2023. okt. 6. 12:47
a húgom is beszél a lóval,kutyával is.én csak az utcamacskákkal,hé,itt a kaja.
41. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 40. - 55Judit)
2023. okt. 6. 12:45

Most kalapot emelek előtted.

A felelős állattartás miatt elsősorban.

40. 55Judit (válaszként erre: 39. - ,zumba)
2023. okt. 6. 12:39

Igen. Én is sok okot sorolhatnék miért érdemes cicát tartani, viszont ezt felelős állattatóként már nem tudom megtenni. E mellett azért sem akarok másikat mert rendkívüli módon megvisel az elvesztése. Annyira, hogy inkább lemondok a szeretetről, de ezt soha többé nem akarom átélni.


Szomszéd most rakott ki a szélrózsa minden irányába egérmérget. Nem tudtam meggyőzni arról hogy a mérgezett egér elfogyasztásával hatalmas kínokat élnek át a cicák mire elpusztulnak, és inkább élve fogó csapdákat kéne állítania. Nem érdekli.

39. ,zumba (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. okt. 6. 11:22
Kell egy új cica, mert jobb "valakivel" tornázni:))
38. l.luiselotte (válaszként erre: 36. - 55Judit)
2023. okt. 6. 10:54

Nagyon sajnálom a cicádat, én is sok szeretett macskánkat elvesztettem már ( de szinte minden nap emlegetjük őket , az egész lakos a nyomukat viseli ...)


A macskák különben érzékenyek a telefonra. Ha engem otthon hívnak az vagy hajnalban, vagy pedig munka után este történik, joggal méltatlankodom, miért nem jutott az eszükbe nappal. Ezt a Picike megjegyezte, és ha cseng telefonom, -általában otthon asztalra van téve,- leveri a földre. Pár évvel ezelőtt egy ilyen akcióval eltört egy okosnak mondott Alcatelt.

37. tien
2023. okt. 6. 09:38

Soha nem volt macskánk (most sincs ),de vigyáztunk évekig a barátaink macskáira.


Hihetetlen,hogy meg lehet szeretni őket.

Az egyik mikor elpusztult,megsirattam(Ő nagyon szeretett engem,beült az ölembe amikor pisiltem ,leült nézni mikor zuhanyoztam,rám telepedett az ágyban a tizenöt kilójával és morgott,röfögött ezt közel sem nevezhettük dorombolásnak.)

36. 55Judit (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2023. okt. 6. 07:02
Az enyém is jött és fennhangon nyávogott ha telefonon beszéltem. Ki nem állhatta, fel volt háborodva. Ő az akiről lentebb mutattam fotót. Drága cicám, ő volt az utolsó társam. A nyáron kellett megválni tőle.
35. Angelique2 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2023. okt. 5. 23:06
Szerintem belátás kérdése. Engem még az "idegesítő" dolgaik is inkább szórakoztattak, egyszerűen humorosnak találtam, hogy őmacskaságaik nem zavartatják magukat. Van lelkiviláguk és több mindent értenek az emberekből, mint általában képzeljük, de nem hagyják magukat idomítani. Ezt mindig értékeltem bennük!
34. Regin_a (válaszként erre: 15. - Shukran)
2023. okt. 5. 23:01

Lehet röhögni, én a motorjaimmal beszélek meg sok mindent

Az öregebb 53-as veterán, a fiatalabb egy 83-as Simson

Az öregebb már csak a szobában szunyókál, velem már nem fog száguldozni és éppen javítom. Meg kell válnom tőle, de a szivem fog beleszakadni ha elviszik

Mondogatom a Simsonnak, mesélj az öregnek mi van az országúton, mekkorát "száguldottunk" ma is.


Ezért is jó az egyedüllét, nem kell összeveszni a távirányítón sem :(


Van egy ismerősöm, ha telefonon beszélünk, a macskát el kell zárni mert kiállhatatlanúl nyávog és morog

33. timycat (válaszként erre: 32. - Angelique2)
2023. okt. 5. 22:58
Én nagyon imádom őket, de totál megértem azokat is, akik nem tudják őket elviselni, mert feszegetik az ember tűréshatárait.
32. Angelique2 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. okt. 5. 22:51
Igen, a cicák ilyen autonóm lények. Övék a döntés, és ezt jól tudják. Szerintem ez halálosan jópofa!
31. Myra
2023. okt. 5. 22:51
Nekem is a cicám a szobámban🙂
30. timycat (válaszként erre: 20. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:44
Nálunk a sziámi a kávés. Kinyalja a kávéscsészét ha elől marad, utána meg fel van pörögve, kullant egyet és fut mint a megveszekedett, ha ölbe veszem, hogy már ne szaladjon tovább (öreg, rozzant, hájas, ízületes) jár a szeme jobbra-balra, én meg aggódhatok.
29. timycat (válaszként erre: 25. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:40
Le sem carják, hogy te ott mondod neki, meg zargatod, hogy szerinted mit nem szabad, mikor ő azt akarja, sosem adják fel. Te meg egy kényszeres h.lye vagy a szemükben, hogy ha ő odaül mindig ugyanaz a reakciód és mikor fogod már fel végre, hogy ha megszakadsz is ő oda fog ülni, add fel.
28. Angelique2 (válaszként erre: 25. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:38
Egyszerűen szimpatikus lehet számára a szomszéd, biztos szeret náluk lenni, a szomszéd meg nem tudja, hogy a cica mindig önhatalmúlag választ magának embereket :)
27. timycat (válaszként erre: 19. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:37
Hidd el emlékeznek, nálunk már többször bebizonyították, hogy akár éven túl történt dologra is tűpontosan emlékeznek.
26. Angelique2 (válaszként erre: 24. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:37
Felmegy a vérnyomása, és lévén hogy kisebb állat, mint mi emberek, a szívének ez jobban árthat. Akármennyire is szereti, szerintem jobb, ha "irigy" leszel és nem adsz neki! Tejes érésben lévő kukorica, búza esetleg bejöhetne neki, ha már baromfi? :)
25. MariannK54 (válaszként erre: 22. - Miss Angel)
2023. okt. 5. 22:36
Lehet. Nem tudom, annyira nem ismerem a macskak szokasait, meg hogy mennyire intelligensek azt se. Csak fura, hogy a szomszéd mindig elzavarja, ő meg ugyanúgy odaül a küszöbére. :D Most vagy ennyire lekakilja a dolgokat, vagy nem emlékezik rá. Hogy neki ott nincs semmi keresnivalója. Vagy ennyire makacs jószág lenne? Nem adja fel?
24. MariannK54 (válaszként erre: 21. - Angelique2)
2023. okt. 5. 22:32
Van benne tej is, de majd keresek vmi egészségesebbet. Ki ne múljon a kávétól. Felmegy a vérnyomása a kávétól, aztan még majd nekem talál jönni. :D De egyebkent szereti. :)
23. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 22:31
Értelek,én is szoktam beszélni a cicáimnak. Lehet nem értik,de érzik az ember rezgéseit vagy hangulatát. Milky most is itt alszik a lábamnál,mostanában nagyon "anyás".
22. Miss Angel (válaszként erre: 19. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:28

de bizony emlékszik.többre mint gondolnád::)

abban teljesen igazad van,hogy a legkevésbé sem haragtartó,az én cicám semmit nem gyűlöl jobban a fürdésnél,mégis miután megtörtént,csuromvizesen belekuporodik az ölembe dorombolva

a macska okosabb ,rafináltabb ,kedvesebb ,szeretnivalóbb állat,mint azt sokan gondolnák :)

21. Angelique2 (válaszként erre: 20. - MariannK54)
2023. okt. 5. 22:27
Szerintem akármilyen aranyosan issza a kiskanálból, ne adj neki kávét! Biztos vagyok benne, hogy árt neki. Adj neki valami kiskakas-kompatibiliset, hogy a kezedhez szelídüljön :)
2023. okt. 5. 22:25
Nekem is van macskám, de mostanaban a kakaskámhoz húz a szívem. Kiskanalból issza a kávét, amikor én bögréből. :D Próbálom idomítani hogy kesőbb se jöjjön nekem, bár a koffein lehet nem tesz jót tenni. Csak tüzesebb lesz tőle. :)
19. MariannK54 (válaszként erre: 18. - 3066f49f9a)
2023. okt. 5. 22:21
Csak a hangszínedet érzékeli. Én amikor mérges vagyok rá, hangosan meg mélyebb hangon beszélek. Akkor elkerül. De nem sokáig. Nem egy haragtartó állat a macska. Vagy csak rövidtávú a memoriája, aztan regebbi dolgokra nem nagyon emlekszik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook