Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkavédelmi felügyelőség hatásköre a templomokra is kiterjed? fórum

A munkavédelmi felügyelőség hatásköre a templomokra is kiterjed? (tudásbázis kérdés)

27. 74e6802bff (válaszként erre: 25. - 5847448901)
2013. febr. 1. 12:40

Szerintem ne menjünk ilyen mélységig a témába, mert nem erről szólt a kérdésem. Nem szeretném, ha ilyen irányba elkanyarodna az eszmecsere. :)


Tehát, ha jól értelmeztem a korábbi hozzászólások alapján, akkor munkavédelmi szempontból teljesen mindegy, hogy ki az ember munkáltatója.. mindenkire vonatkoznak ezek a (munkavédelmi) szabályok, ezáltal a munkavédelmi felügyelőség bárhova kiszállhat ellenőrizni, ahol embereket foglalkoztatnak.. legyen az akár egy külföldi tulajdonú cég Magyarországi telephelye, egy egyházi intézmény.. stb..

26. 5847448901 (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. febr. 1. 11:48
Orvosnál voltál?Szerintem látogasd meg :P
2013. febr. 1. 11:45
És akkor mi a helyzet a persely pénzel?Mindenhol megkövetelik a blokkot,vagy az egyház kivétel?
24. Regin_a (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2013. febr. 1. 09:09

Egyik egyháznak az imaházában történő, általad vélt veszélyeztetés megalapozatlan állításához sincs jogod mert ez gyűlöletkeltő magatartás,és bűncselekmény"


Jaaaaj!

23. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2013. febr. 1. 07:42
A kérdező szerintem már leírta valódi szándékát,egyébként lehetne fokozni a témát és akkor jöhetnének igazából a kérdőjelek.Pl.eltitkolt jövedelem ,paraszolvencia stb!:)
22. 74e6802bff (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2013. jan. 31. 23:26

Kedves jstefan. Úgy érzem, itt kettőnk közül te vagy a gyűlöletkeltő és az uszító. :( Ismersz talán, hogy olyan merész kijelentéssel élsz, miszerint te tudod a valódi szándékaim, ezáltal úgy érzed jogosan vádolsz? Én feltettem egy kérdést, ami elgondolkodtatott, s úgy véltem, talán akad itt olyan ember, aki meg tudja válaszolni ezt. A kíváncsiság talán nem bűn? Ha mégis, máglyára velem! :)


Persze ha zavar ez a téma, két lehetőséged máris van:

1) egyszerűen nem olvasod

2) jelented Hoxának, aki töröl és/vagy bannol engem, ha úgy ítéli meg, jogos a felháborodásod. Ez esetben biztosíthatlak róla, nem fogom zokogva álomra hajtani a fejemet :)


További kellemeset

21. jstefan (válaszként erre: 20. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 31. 22:35
Nem hinném,csak a kérdező valódi szándékához igazodik!
20. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. jan. 31. 19:25
Kicsit gonosznak érzem a kérdőjeleidet!:(
19. Krilion (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2013. jan. 31. 19:16
Úristen, én semmi ilyet nem éreztem a kérdésben...nem túlzás ez? Illetve megalapozatlan rágalmazás?
18. jstefan (válaszként erre: 16. - 74e6802bff)
2013. jan. 31. 19:03
Nem értetted meg hogy mit írtam,lassabban olvass!!! Az állításodban azt feltételezed hogy a sekrestyés testi épségét veszélyeztetik, ez önmagában az adott egyház elleni megalapozatlan rágalmazás,gyanusítás!!! Egyik egyháznak az imaházában történő, általad vélt veszélyeztetés megalapozatlan állításához sincs jogod mert ez gyűlöletkeltő magatartás,és bűncselekmény!!!Vedd figyelembe hogy a gyűlölet gyűlöletet szít,és a gyűlöletkeltők az IP címük alapján beazonosíthatók!!!
2013. jan. 31. 08:58

A konkrét esetet azért kellene inkább leírnod, mert akkor jobban meg lehet ítélni a dolgot.

Amit írtál, az akkora ****, bocsánat...

Kb. mintha egy tűzoltó jelentené fel a tűzoltóságot, mert tűzoltás közben elesett...

16. 74e6802bff (válaszként erre: 15. - Jstefan)
2013. jan. 31. 01:38

Egy szóval se mondtam hogy ezt történt, csak példaként írtam, azért kezdtem úgy, hogy tételezzük fel. :) Egyébként nem tudom miből gondolod hogy félnék, illetve nem tudom, mitől kellene szerinted félnem. Ez az oldal azért van, ha valakinek van egy kérdése, amiben nem biztos, meg tudja kérdezni mások véleményét. Én ezt tettem. :)

Azt a sok kérdőjelent, meg felkiáltójelet amivel teleszórtad a kommented kedves jstefan, nem tudom mire vélni. :)

15. jstefan (válaszként erre: 11. - 74e6802bff)
2013. jan. 30. 18:52
Ez egy kamu kérdés,és kamu feltételezés!!! Csak a sekrestyést merted leírni??? Ha a sajchet elvágja a kezét az sokkal valószínűbb azt nem mered megkérdezni??? Csak nem félsz??? Bátran megkérdezheted azt is, nem lesz semmi bántódásod!!!
14. szafaripók (válaszként erre: 11. - 74e6802bff)
2013. jan. 30. 09:35
Ez most komoly????????
2013. jan. 29. 20:15

Hát pedig, ha feljelenti, akkor azt ki kell vizsgálni, a munkavédelmi előírásokban nincs különbség!! :D Ezt kérem szigorúan kell venni. Ha az a sekrestyés munkaidejét tölti, akkor ott valamiféle munkaszerződésnek kell lennie, és ha munkaszerződés van, akkor már bizony ott ugyanaz a törvény uralkodik. A kémia tanár is , ha balesetet okozna, vagy ha komolyan megsérülne a bunzen égőtől, akkor ki kellene vizsgálni, hogy kinek a felelőssége volt. Ugyanez a helyzet a sekrestyéssel is, ha megég a bőre, akkor arról baleseti jegyzőkönyvet kell felvenni és ki kell vizsgálni, vagy úgy gondoltátok, hogy a szegény sekrestyés nem megy táppénzre?:D

Egyébként nem tudom, hogy vonatkozik-e az egyházi foglakozásokra valami különleges szabály, én nem hallottam róla, pedig ezt tanultam. De azt tudom, hogy ha munkaszerződés van, akkor ott a munkavédelem is megjelenhet.

2013. jan. 29. 19:30
a kémiatanár se jelenti fel az iskolát, mert lángra kap a köpenye a bunzenégőtől: a munkájával kapcsolatos foglalatosságról van szó, neki kell körültekintőnek lennie
2013. jan. 29. 19:26

Én konkrétan arra gondolok, hogy tételezzük fel van egy sekrestyés.. aki végzi a munkáját szokás szerint. A sok templomi gyertya miatt lángot kap a ruhája, és bár nagyobb baja nem esik, de megpörkölődik a bőre. Feljelenti a templomot, mint munkahelyét, hogy veszélyeztetve van munkája közben..

Erre kimegy a munkavédelmi felügyelőség ellenőrizni, vagy nem veszik komolyan?

10. jstefan (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2013. jan. 29. 19:22
Nem hiszem hogy bármelyik kormányhivatalnak joga lenne az egyházak helyiségeibe ellenőrzés céljából bemenni,ezt biztosan nagyon súlyos beavatkozásnak venné mindegyik történelmi egyház.Természetesen minden egyház vagy vallási közösség felelőséggel tartozik a ott dolgozók testi epségéért.
9. a78c2ff918 (válaszként erre: 8. - A78c2ff918)
2013. jan. 29. 16:42
...stb...egyébség előírások.
8. a78c2ff918 (válaszként erre: 2. - 74e6802bff)
2013. jan. 29. 16:41
Simán.Írásban kell rögzíteni az önkéntes munkavégzés tényét.
2013. jan. 29. 16:26

Csak a halandókra terjed ki a hatásköre. :-)

Nem számít, hol dolgoznak.


A fentlévőre, nem vonatkoznak a földi munkavédelmi szabályok. Őt nem tudják megbüntetni, de a többit igen.

6. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2013. jan. 29. 14:13

Amennyiben ott hivatalos cég munkát végez, akkor igen. A balesetvédelmi és megelôzési szabályok ott is ugyanúgy érvényesek, nincs kivétel.

A biztonsági és a munkavédelmi szabályok alól nincs kivétel.

Mi a konkrét kérdés?

2013. jan. 29. 14:05

Amennyiben az egyház amelyiké a templom megbíz egy céget pl, hogy takaritsa ki a templomot, abban az esetben igen, lehet ellenőrizni az ott folyó munkát.

De amennyiben nm ilyne jellegű dolgora gondolsz, abban az esetben a válasz nem.

Az már az egyházügyi törvényben megírt módon ellenőrizhető csak.

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - 74e6802bff)
2013. jan. 29. 14:04
Ha nem a Vatikánról van szó, ami külön államot alkot, akkor igen. A munkásnak mindegy, hogy honnan esik le.
3. szafaripók (válaszként erre: 2. - 74e6802bff)
2013. jan. 29. 13:55
Attól függ, kit kellene ellenőrizni, és miért???
2013. jan. 29. 13:52

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a munkavédelmisek a templomokba is kijárnak/kijárhatnak ellenőrizni, vagy mivel az egyházi intézmény, nincs rá jogosultságuk?

2013. jan. 29. 13:52
A munkavédelmi felügyelőség hatásköre a templomokra is kiterjed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook