Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mi 90 napos receptjeink! fórum

A mi 90 napos receptjeink! (beszélgetős fórum)


15. 9e36cbb27b (válaszként erre: 13. - Nijntje)
2011. febr. 17. 14:27

De a legjavát amik ténylegesen is ízletesek finomak, diétásak, amiket szeretünk, azokat ide be lehet írni.


Ki szeret állandó jelleggel keresgélni a neten receptötletek után.

Itt a hoxán mg átlagba a legtöbben szerintem napi rendszerességgel itt vagyunk.

2011. febr. 17. 14:22

Gyümölcs napra:

alma, banán, ananász vákony szeletre vagy kockára, mandarin gerezdre szedve


Teflon edényben kevés olívaolajon, grillfűszerrel megszórva megpárolni-sütni.


Nem 90 napos diétában hideg húsok mellé köretnek is isteni.

2011. febr. 17. 13:47
A mindmegette telis tele van ilyen receptekkel, nehéz lenne itt felsorolni az összeset.
12. 9e36cbb27b (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2011. febr. 17. 13:35

Én eddig még nem, de unokatesómnak bevált.

Először érdemes kis adag tejből megcsinálni.

2011. febr. 17. 13:29

1)Protein-nap


Gombás-sajtos natúr hús

Hozzávalók

vaj

hagyma

gomba

sajt

hús (én pulykával szeretem leginkább)

fűszerek

petrezselyem


Elkészítés

Kevés vajon megpirítom kicsit a felaprított hagymát. A kockára vágott gombát (lehet konzerv is) beledobom. Tovább pirítom, a végén apróra vágott petrezselymet teszek bele. Vajon hirtelen megpirítom mindkét felét a kiklopfolt hússzeleteknek. Tepsibe rakom, ráhalmozom a gombát, szeletelt trappista sajtot teszek a tetejére, és sütőben ráolvasztom pár perc alatt.

10. driennke83 (válaszként erre: 7. - Renibaba25)
2011. febr. 17. 13:25

Ez még nem hallottam, de elhiszem.

Akkor jó.

Én a 11 nap alatt még nem ettem, tehát akkor én még tehetem bármelyik napra?

2011. febr. 17. 13:24
Ja, az előző keményítő napra mehet.
2011. febr. 17. 13:23

Zöldséggel rakott rizs


Hozzávalók

2 kisebb fej vöröshagyma

2-2 közepes fehér- és sárgarépa

2 csésze friss vagy mirelit zöldborsó

bors

petrezselyem

majoranna

3 evőkanál extra szűz olívaolaj

1,5 csésze gömbölyű szemű rizs

2,5 csésze víz


Elkészítés

A hagymát, a fehér- és sárgarépát vékony karikára vágjuk (legjobb éles uborkagyalun leszeletelni). Tűzálló tál aljára öntjük az olívaolajat, rárétegezzük a hagymát, a fehér- és sárgarépa keverékét, a zöldborsót. Sózzuk, borsozzuk, rászórjuk a petrezselymet. Egyenletesen ráöntjük a rizst, még egyszer sózzuk, megszórjuk majorannával. Ráöntjük a rizsnek megfelelő mennyiségű vizet. Alufóliával légmentesen lefedjük, és sütőben 160-180 fokon addig pároljuk, amíg a rizs megpuhul.


Megjegyzés

Ezt a receptet a barátnőmtől lestem el, ő pedig a nagymamájától. A zöldségek és a fűszerek természesen ízlés szerint változtathatók. Jó bele pl. a brokkoli, a kelbimbó, a kukorica vagy a gomba is. Hagymát azonban mindig tegyünk bele! A gömbölyű rizs azért fontos, mert jobban magába szívja a zamatokat és a nedvességet.

Szerintem a 90 napos diéta keményítő napjára abszolút ideális és fejedelmi eledel!

És pöttöm babák is előszeretettel fogyasztják (ezt tapasztalatból tudom:)))

7. renibaba25 (válaszként erre: 5. - Driennke83)
2011. febr. 17. 13:21
kötekedni én sem szeretnék de a legtöbb helyen azt irjáka 90 naposnál a gombára pl. hoogy amelyk napon eszed először azon egyed végig és ez alapján lehet akár keményitő nap is
2011. febr. 17. 13:18
Én pedig azt láttam, hogy a gomba, és a hagyma semleges!
2011. febr. 17. 13:17

Ne haragudj. Nem kötekedni, hanem segíteni akarok. Az alábbi kérdést a mindmegette.hu oldalon tették fel a 90 napossal kapcsolatban. És én is úgy tudom, hogy a gomba nem keményítő, hanem fehérje, tehát az alábbi recept nem jó keményítőnapra.


Minek számít a gomba? Melyik napon ehető?

Bár a gomba zöldségesnél kapható, nem zöldség, hanem fehérje. Így fehérjenapon fogyasztható.

4. erikpipi (válaszként erre: 2. - 9e36cbb27b)
2011. febr. 17. 13:16
Ezt te próbáltad?
2011. febr. 17. 12:57

2.nap)KEMÉNYÍTŐ NAP


Gombás rizs


Hozzávalók :

a tálaláshoz 1 evőkanál marinált paradicsompaprika-csík

őrölt fekete bors

cukor

ízlés szerint só

2 gerezd fokhagyma

2 evőkanál olaj

1 csokor petrezselyemzöld

1 kis fej vöröshagyma

1 citrom

25 dkg gyors rizs

40 dkg gomba


Elkészítés

Előkészítése: egy evőkanál olajon sárgára fonnyasztom a megtisztított és apróra vágott vöröshagymát, majd ráteszem az ugyancsak megtisztított és felszeletelt gombát. Megsózom, rászórok egy mokkáskanálnyi reszelt citromhéjat és egy kis őrölt fekete borsot, belekeverem a zúzott fokhagymát és a fi nomra vágott petrezselyemzöldet, majd fedő alatt, saját levében puhára párolva, zsírjára sütöm.

Elkészítése: közben a rizst többször váltott vízben megmosom, lecsöpögtetem és a megmaradt olajon üvegesre futtatom. Ezután a gombához keverem, a citrom kicsavart és átszűrt levét rálocsolom, majd annyi vizet öntök rá, amennyi az étel térfogatának a duplája. Felforralom, és az előmelegített sütőbe tolva jól lefedve addig párolom, ameddig a rizs az összes folyadékot fel nem szívja.

2011. febr. 17. 12:54

1.nap)PROTEIN NAP


Sajt házilag:


Hozzávalók :

Fűszerek: petrezselyem, kapor, paprika, stb.

1,5 dl 10 %-os ecet

4 csapott kanál só

5 liter tej (ha lehet, házi)

Recept Info

Kategória : Fehérje

Értékelés : 5

Beküldő : n/a

Nyomtatóbarát változat


Elkészítés

A tejet felforraljuk, levéve a tűzről pár perc várakozás után belekavarjuk a sót, majd újból felforraljuk. Mikor forr, beletesszük az ecetet, kavargatjuk, és utána lecsöpögtetjük, vagy szűrőre szedjük. Mikor kihűl, hűtőben tároljuk. Mindennek jó: reszelni, rántani stb.

2011. febr. 17. 12:49

A 90 nap alatt készített diétás ételeink lesznek ebben a fórumban leírva.

Minden egyes recept neve után a lényeg hogy legyen ott hogy melyik napra vonatkozik az étel.


1./ Protein nap

2./ Keményítő nap

3./ Szénhidrát nap

4./ Gyümölcs nap

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook