Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? fórum

A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 24. 15:43

* BOLDOGOK A TISZTA SZÍVŰEK,

MERT ŐK MEGLÁTJÁK AZ ISTENT *


Szeretném elmondani Neked, mit gondolok

Jézusról,

Mióta Őbenne erős és igaz barátra leltem.

Elmondanám Neked, hogyan változtatta át az

életemet.

Ő olyat tett, amit egyetlen más barát sem

tehetne.


Életem telve volt bűnnel, amikor Jézus

rám talált.

Életem telve volt gyötrelemmel és bánattal.

Jézus körém fogta erős, szerető karjait,

És azon az úton vezetett, amelyen járnom kell.


Soha senki nem törődött velem úgy, mint

Jézus.

Nála nincs kedvesebb barát.

Senki más nem szabadíthatott volna meg a bűntől

és sötétségtől.

Ő valóban törődik velem!


♥ ♥ ♥


Bizonyság az Úr Jézus Krisztus Szeretetéről: ♥


Hát ennyi nem elég??? - Paul Washer bizonyságtétele


[link]

499. 83e25137af (válaszként erre: 494. - Fairytalentum)
2011. márc. 24. 07:45

Erre szoktam (persze viccből) mondani hogy nem vagyok rasszista de az ember színe fehér :D


no én aztán az vagyok hogy nem számít a bőrszín.. ha a belső értéke megvan akkor tökmindegy. ha sz.rláda akkor szintén nem a bőrszín dönti el hogy milyen

498. 83e25137af (válaszként erre: 493. - 99c6cef036)
2011. márc. 24. 07:43

persze.. mindig a nő a bűnös.. :) ezt isten szúrta el a legelején..


erről eszembe jutott ez:


Ádám szólítja Istent - Uram! Csodás helyet teremtettél, szép a táj meg az állatok meg minden de.. hát.. szóval.. elég magányos vagyok..


Isten: Nos Ádám tehetek valamit de ahhoz szükségem van a fél karodra a fél szemedre a fél tüdődre és vesédre valamint pár csigolyádra.


Ádám: öööö feltétlenül szükséges ez? Mit tudnál kihozni egy fél oldalbordából?


...


:DDDD

tudom tudom.. kissé soviniszta de a kedvencem :DDD


szóval ennyi alapanyagból benne van hogy hibás lesz.. Isten miért nem McGyvert kérte fel? :DDD

497. fairytalentum (válaszként erre: 492. - 99c6cef036)
2011. márc. 23. 22:05

Ja igen: és a hit állítólag Isten ajándéka és

ezen kívül még azt is mondják,hogy a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.

Kérdem én,hogyan lehet meggyőződni egy nem látható dologról? Szaglással-vagy tapintással?

496. fairytalentum (válaszként erre: 492. - 99c6cef036)
2011. márc. 23. 21:57
Kedves Jozsi ha ez igaz lenne,akkor én már szent lennék. :D :D
495. 03feca27e2 (válaszként erre: 493. - 99c6cef036)
2011. márc. 23. 21:55
De ez így nem ér!!! :DDD Ádám meg butuska volt hogy Éva után ment! :)))
494. fairytalentum (válaszként erre: 490. - 83e25137af)
2011. márc. 23. 21:53

:) Nekem ez ahogy lejött,(persze nem a bibliából)

szóval hogy a saját képére és hasonlatosságára,az nem azt jelentené hogy olyan a fizimiskánk,hanem hogy az ember is tud teremteni,gondolatban-szóban-tettben. De szerintem az a rasszista,akinek van egy kiválasztott népe. :)

Hát igen,kevés a papnő,mert mi nők másképp gondolkodunk,más a leki beállítottságunk.

De a gyülekezetbe ahova a nagyanyám járt,ott női vezető volt.

493. 99c6cef036 (válaszként erre: 490. - 83e25137af)
2011. márc. 23. 21:50
tudod,Eva esett bunbe eloszor es o adott Adamnak is a tiltott fa gyumolcsebol,ezert nem engedi a biblia a noi tanitast a gyulekezetekbe.
492. 99c6cef036 (válaszként erre: 491. - Fairytalentum)
2011. márc. 23. 21:46
a biblia azt irja,hogy a hit hallasbol van a hallas pedig Isten igeje altal. en szemelyesen nem ajalom hogy videorol halgasd a "nagyagyukat"inkabb a magadfajta emberek kozelseget keresd.
2011. márc. 23. 21:43

Csak ezt ne kérd tőlem! :D

Ma kaptam egy video linket,de 5 percig sem bírtam hallgatni azt a fazont,pedig azt mondják rá,hogy nagy hit térítő volt.Miért kéne ehez gyülekezet?

Elég ha egy ember el tudja magyarázni érthetően,és nem rezel be az első nehéz kérdéstől.

490. 83e25137af (válaszként erre: 487. - Fairytalentum)
2011. márc. 23. 21:35

Nekem tudod mi az ami legfőként sántít?

ha (elviekben ugye) isten a saját képére teremtette az embert akkor hogy van ennyi fajta? mizu a feketékkel? odakozmált a teremtésnél? :D vagy az indiaiak.. ők már majdnem. az ázsiaiak már határeset és akkor a fehér ember lett jó :)) (nah és még az ember a rasszista...) vagy B, isten egy igen színes egyéniség? :DDD


ÉÉÉÉS ami még feltűnt.. a pogány nézetek elismerik a kétneműséget.. a keresztényben hány női alakot tudsz megnevezni? (szűz márián és Jézus macáján kívül Mária Magdolna ha jól dereng)

nem vagyok feminista de ez a patriarchális nézet (direkt nem hímsovinisztázom :D ) feltűnő.. egyházi vezető nincs egy nő sem.. ha mindenki egyenlő KÉRDEM én.. mire föl ez az egyoldalúság?

489. 99c6cef036 (válaszként erre: 488. - Fairytalentum)
2011. márc. 23. 21:12
ha tenyleg utkereso vagy,en azt tanacsolnam keress fel egy gyulekezetet es jarj rendszeresen az alkalmakra,es az igehirdetesek soran sokmindent meg fogol erteni.
488. fairytalentum (válaszként erre: 485. - 99c6cef036)
2011. márc. 23. 20:50

Kedves Jozsi elolvastam már a Bibliát,a Koránt,a Baghavad Gitát,és még egy kismillió dolgot.

Ahogy mondtam,útkereső vagyok.

Talán te tudsz nekem néhány magyarázatot adni?

Ha jól sejtem,te már megértetted. :)

487. fairytalentum (válaszként erre: 482. - Ági05)
2011. márc. 23. 20:43

Köszi hogy válaszoltál és örülök hogy érted mit akarok mondani és nem tekintessz ezért Lucifer cimborájának,vagy valami démonnal megszállt akárkinek. :) Még mindig nem értem hol jön és hogyan a hit.Abban tudok hinni,amit elfogadok értelmileg is,ami számomra logikus. De a bibliában semmilyen logikát nem találtam,sőt!Sok olyat,ami ellent mond a normális emberi észnek.

Azt értem,hogy a megváltás fejezné ki Isten szeretetét irántunk,de én úgy látom,nagyon elbaltázta".Felmerül a kérdés:kinek áldozta fel a kijét? Mi abban az áldozat ha feláldozza önmaga egy részét önmagának,és vajon Isten miért akarna bizonyítani az embereknek valamit?Nem elég lett volna ha Lucit likvidálja már az elején?

Sántít nekem ez a dolog. :D

Egyébként én sem feltételezek ilyet,hogy üzletet kötött volna a lelkünkre,mert ennek semmi értelme,és ellent mond annak,hogy Isten minden előre lát,és tud.Ahogy mondod,értelmes lények vagyunk,és van lelkiismeretünk ami könyvek nélkül is megmondja helyesen cselekszünk e vagy nem.

486. 83e25137af (válaszként erre: 484. - Ági05)
2011. márc. 23. 20:22

"Isten és az egyház nem ugyanaz"


ezt még én NEM hívő is így látom. :)))

485. 99c6cef036 (válaszként erre: 481. - Fairytalentum)
2011. márc. 23. 19:10
te aztan tenyleg nem erted a bibliat,nem csodalkozom de erdemes elolvasni elejetol vegig,es amit nem ert az ember talan keresni valakit es magyarazatot kerni,meg lehet erteni de csak magyarazatok altal.
484. Ági05 (válaszként erre: 483. - 83e25137af)
2011. márc. 23. 18:42
Dehogy haragszom.Hasonlóan látjuk,ezért írtam,hogy fenntartással kezelem az egyházakat,attól függetlenül,hogy az egyiknek tagja vagyok.Azt szoktam mondani,hogy Isten és az egyház nem ugyanaz.
483. 83e25137af (válaszként erre: 482. - Ági05)
2011. márc. 23. 15:32

ha nem haragszol hogy hozzászólok csak annyit mondanék hogy az egyház és a világi vezetés mindig is kéz a kézben járt. különösen a középkorban volt ez érdekük. Ma sincs ez másként csak már nem a királyok uralkodnak hanem elnökök. a név más a módszer majdnem ugyan az.


Viszont nem árt a hitet magát és az egyházat függetleníteni.. az előbbi szellemi az utóbbi világi javakból áll (milliárdos ha nem több) tehát alapból hiteltelen.. nekem legalábbis.


szóval az egyház és az állam karöltve mindenedtől megfoszthat.. egyedül a hitedtől nem.. de ezt pont egy világi nézetű magyarázza... ironikus kissé :)

482. Ági05 (válaszként erre: 481. - Fairytalentum)
2011. márc. 23. 15:18

Egyáltalán nem találtam sem ezt,sem korábbi okfejtésed,kérdéseid gúnynak.Olvastam,hogy Ildikó zokon vette.Kicsit erősek a hasonlataid,de értem,hogy mit akarsz velük elmondani.Igazad van,felmerülnek egy vallásos emberben is hasonló kérdések,de azt hiszem, itt jön a hit.Valóban a Biblia,főként az Ószövetség egy bosszúálló Istent mutat be.Igazából régóta szeretnék én is teológusokkal ilyesmiről beszélni,de nincs rá lehetőségem.Így meg kell elégedni egy szókimondóbb papunk magyarázatával,hogy van politikai háttér is,amit mi nem tudunk.Én ezért nem értelmezném annyira szó szerint a Bibliát,mint Ildikó.Hiszek Istenben,bízom Benne.Nekem ez elég.De már jó ideje fenntartásokkal kezelem az egyházakat,szektákat,attól függetlenül,hogy gyakorló katolikus vagyok.

A megváltás fejezné ki Isten szeretetét irántunk,hogy képes volt az egyetlen fiát feláldozni értünk.Miért tette?Csak Ő tudja.

Nem hiszem,hogy Isten üzletet kötött volna a lelkünkre a sátánnal.Már csak a felvetés is furcsán hangzik.Értelmes lények vagyunk,szabad akaratunk van,dönthetünk,hogy próbálunk meg ebben a világban élni.Jó vag rossz emberként,hívőként vagy hitetlenként.

Remélem,megtalálod az utad :)

481. fairytalentum (válaszként erre: 466. - Ági05)
2011. márc. 23. 11:31

Na de Ágika hogyan térhetnék meg amíg ezekre a fontos kérdésekre nem kapok kielégítő válaszokat?A jelenlegi tudatszintem alapján valóban úgy gondolom,hogy létezik valami transzcendens de egyáltalán nem az,és nem úgy,

ahogy pl:a bibliában le van írva. A biblia úgy mutatja be Istent,mint egy szellemi nyomorékot,

aki szadista hajlamú,vérszomjas,szüksége van dolgokra pl;hogy jó kedve legyen.

És szereti az áldozatokat. Lehet vele üzletelni,és lefizethető! :(

Ha valami olyan történik,ami neki nem tetszik,akkor haraggal súlyt,örök

kárhozatra ítél,miközben azt hangoztatja,hogy mennyire szeret bennünket.

Nekem ez valami elmezavaros Istennek tűnik,aki nem tudja hogy mit is

teremtett. Csinált egy nagy káoszt,aztán ránk szabadította a sátánt,megteremtette

a gonosz dolgokat lehetőséget adva rá hogy hibába essünk,aztán rajtunk akarja elverni a port.Normális ez?Nem gondolod hogy teremthetett volna egy olyan világot ami megfelel neki?Sehogy sem tudok dőlőre jutni,ezért keresem a kérdéseimre

a választ. Nem hiszem,hogy benned,vagy Ildikóban nem merültek fel ilyen,vagy hasonló kérdések.A hitbe beleszületni nem lehet,és ez nem valami,amit magunkkal hozunk.Ha nem lenne szükség értelemre a hithez,ami számunkra sosrdöntő,akkor vajon mi szükség van egyáltalán az értelemre?

Nézd csak,én megmagyarázom,hogy miért tartom értelmetlen dolognak a megváltást.Egy kicsit kemény hasonlat,de rávilágít a dologra.

Szeretem a kutyákat a világ összes kutyáját,

köztük a kóbor kutyákat is.Kezemben van a sorsuk,és amiért elkóboroltak nagyon haragszom rájuk,de a haragomtól sokkal nagyobb a "szeretetem",nem akarom sintértelepre vágni

őket,inkább prédáúl oda vetem nekik egyszülött drága gyermekemet,ettől megnyugszom,és megmentem őket a saját haragomtól.Ez nem csak hogy logikátlan de etikátlan,esztelen,és szeretetnek még csak nyoma sincs benne,Inkább valami olyanról tanúskodik,hogy ez az Isten nem tudja

még saját maga sem,hogy mit tesz.Nincs tisztában önmagával,nincs tisztában hatalmával és egy olyan dolgot talált ki önmaga lenyugtatására,amit egyetlen jó érzésű (de még a rosszabb fajta ember sem)tenne!Ezek után meghallgatnám a Te véleményed,hogy neked ez a megváltás dolog

hogy jött le. Isten szenvedésre szomjazott hogy megenyhüljön irányunkban? Egyszülött fia szenvedése kellett neki, aki nem mellesleg maga az isten volt ember képében? Lejött ide a földre megkóstolni hogy milyen a szenvedés?Ahogy látom,ez az Isten folyton tesztel és méricskél,

mintha nem rendelkezne a mindent tudás és mindent látás hatalmával.Ahogy Ildikó leírta,üzletet kötött a lelkünkre a sátánnal.Ezek után hogy

higyjem el,hogy jóságos,hogy szeret engem?

Ezek nem tudományos kérdések,ezek a legegyszerűbb kérdések amik egy egyszerű átlagos tudású embernek az agyában bevillannak. Nem jöttem Ildikónak sem Anzelmmel sem McTaggart elméletekkel,mert még ezek az egyszerű kérdések

is eléggé magasak számára.Ezt nem gúnyból írom,és nem azért hogy megbántsak akárkit,de ha én hiszek valamiben,meg tudom magyarázni hogy miért.

Bocsi hogy hosszú lettem,ezt nem lehet röviden letudni.Egyébként rengeteg komoly kérdés kavarog bennem a hittel kapcsolatban.

Keresem az utam... :)

480. 06bfdda89d (válaszként erre: 479. - 83e25137af)
2011. márc. 22. 22:50
Te...Én olyan álmos vagyok,mingyá hülyét kapok.Szerintem elmék alunni,bleh...:S
479. 83e25137af (válaszként erre: 478. - 06bfdda89d)
2011. márc. 22. 22:37
ne legyél. nincs min ;) a szent bilit már kiborítottuk és mindent elönt a holy sh*t :)))
478. 06bfdda89d (válaszként erre: 477. - 83e25137af)
2011. márc. 22. 22:28
Ne is mond...ki vagyok borulva de rendesen...:P
477. 83e25137af (válaszként erre: 476. - 06bfdda89d)
2011. márc. 22. 22:18

hát ennek örülök :) gyüjjééé :))


tudod hogy van.. a színvonalat tartani kell.. :DDD

476. 06bfdda89d (válaszként erre: 475. - 83e25137af)
2011. márc. 22. 22:17

Mék utánad!:DDD


Néha belenézek,ha látom,hogy ti írogattok...

475. 83e25137af (válaszként erre: 474. - 06bfdda89d)
2011. márc. 22. 22:05
hát te itt te nő? :)))
474. 06bfdda89d (válaszként erre: 448. - 5758a48989)
2011. márc. 22. 22:03
Figyelj...Ha nem bírod a kritikát,ne nyitogass topikokat...Felvállaltad:csináld.
473. 03feca27e2 (válaszként erre: 472. - 83e25137af)
2011. márc. 22. 21:57
Igen...már én is unom a hisztis dührohamait, mint például az apokalipszis... :DDD Majd kitalálok valamit, mert okos vagyok, ügyes vagyok, meg ilyenek... :DDD
2011. márc. 22. 21:53
nem kifejezetten megértő fajtának ismerem.. hisztis egy pacák tud lenni.. :))
471. 03feca27e2 (válaszként erre: 470. - 83e25137af)
2011. márc. 22. 21:53
Biztosan megérti majd. :DDD
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook