Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A méhlepény visszatapad? fórum

A méhlepény visszatapad? (beszélgetős fórum)


19. mamcili (válaszként erre: 18. - Cb82b220ce)
2010. máj. 26. 22:39

Az jó!

Örülök neki :)

Vigyázzatok egymásra.

18. cb82b220ce (válaszként erre: 18. - Mamcili)
2010. máj. 12. 13:58
Köszönöm kérdésed.Jól van,nincs semmi gond hál Istennek.Fiú lesz.Augusztusba fog születni :-D
2010. ápr. 27. 13:12

Bár pörgös, azért az ülő munka sem biztos, hogy jót tesz...

Pihenjen inkább otthon és legyen nyugodt...

Nem mindegy, hogy mennyire van időhöz kötve, még főzés címén sem...

és koncentráljon a jóra!!!!

Jóra kell figyelni, még ha aggódik is ami ilyenkor teljesen természetes, de azért próbálkozzon előre is jól elképzelni a dolgokat..

Hihetetlen sokat tud segíteni...

2010. febr. 16. 10:21
A nővére néha kisegíti de nem mindig tudja mert neki is van gyereke.
15. cb82b220ce (válaszként erre: 14. - B088f4f736)
2010. febr. 16. 10:19
Sajnos nem :-S Az anyuka 1000km-re lakik tőle.Anyós meg itt Mo-n :-S
2010. febr. 16. 10:05
Tudom, hogy nehéz ilyenkor, de meg kell próbálnia minél többet pihenni, ez az egyik fontos tényező abban, hogy visszatapadjon a méhlepény. Na, de gondolom azért vigyáz ő magára... Anyuka, anyós nem tudna besegiteni neki ideiglenesen a főzéssel?
13. cb82b220ce (válaszként erre: 12. - B088f4f736)
2010. febr. 15. 14:48
Ő is otthon van 2 hétig meg szintén szed valamilyen gyógyszert.Az a baj a főzéssel csak hogy valamit enniük kell,bátyám meg nem tud főzni meg nincs is otthon :-S
2010. febr. 15. 13:57
Szia. Igen, visszatapad(hat) a méhlepény. Sőt, ahhoz, hogy kihordhassa a terhességet, vissza KELL tapadnia. Nekem az első terheségemnél volt ez a gond, mivel ún. előlfekvő volt a méhlepényem, egy adott pillanatban a méhlepény egy része levált. Gyógyszereket kellett szednem két hétig (már nem emlékszem mit), s főleg pihennem kellett egy ideig. Engem sem utaltak be a kórházba, otthon pihentem egy hétig úgy, hogy semmit sem csináltam, aztán, miután visszatapadt, nem volt többé gondom. A kislányom most 20 hónapos :) Szólj a sógornődnek, hogy főleg most, az elején, pihenjen nagyon sokat, hagyja még a főzést is másra, megéri :)
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - Ef1191cb08)
2010. febr. 15. 12:43

nem tudom miért nem fektették be a korházba,gondolom nem feküdhet bent 6 hónapig...nem tudom.Nem Mo-i Temesvári,nem tudom hogy ott hogy intézik az orvosok ezeket a dolgokat.A vérzése úgy tudom már teljesen leállt.

Otthon van,többnyire fekszik,annyi hogy 2 naponta főz meg napközben lekell vinnie a kutyát,de az nem szeret kint lenni úgy hogy 2 pisi és már mennek is fel.

2010. febr. 15. 12:40

Én azért csodálkozom,hogy nem fektették be a kórházba.A lepényleválásnál felléphet súlyos akár életveszélyes állapot is,kórházi megfigyelést igényel.Szerintem a sógornőd már ne is akarjon dolgozni,mert veszélyeztetett terhes,örüljön ha épen egészségesen megszülheti a babáját,és minél tovább tudja hordani.Minden veszélyeztető tényezőt ki kell zárnia az életéből,és szigorúan betartani az orvosi utasításokat.Ez cseppet sem veszélytelen sem rá,sem a babára nézve.

Pihenjen sokat,nem szabad emelnie,nyújtóznia..stb..sehogy fizikailag erőltetnie agát.

Remélem minden rendben lesz,vigyázzon magukra,és a család is rájuk.

9. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - Kis Cidri)
2010. febr. 15. 12:38
Ennek örülök,majd továbbítom neki :-) Nagyon aggódik szegénykém! :-( Most otthon van,betartja amit az orvos javasolt,nem könnyű mert mindig az a pörgős fajta volt.
8. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2010. febr. 15. 12:37
Az unokatestvéremmel is voltak ilyen problémák, sokat kellett pihennie, és mindig felgyógyult. Január 1-én adott életet a kisfiának, mindketten egészségesek és még két héttel túl is hordta. Szerintem a kilátások jók. Jó egészséget kívánok.
7. cb82b220ce (válaszként erre: 6. - Vakri)
2010. febr. 15. 12:01

Köszönöm a válaszod.Jó hogy minden jóra fordult.A sógornőm most van még csak a 3.4. hónap között van,szóval ő még ha szeretné se tudná máris megszülni... :-S

Nem eröltette meg magát vagy ilyesmi,csak a stressz talán.Amúgy egészségesen él,nem iszik,nem dohányzik stb..

2010. febr. 15. 11:53
Én átestem ezen, de nem túl szerencsésen. Vagyis így ennyi év távlatából, már azt mondom szerencsésen. 31 hetes terhes voltam a második lánykámmal, amikor egy reggel minimális vérzést, mondhatni inkább csak rózsaszínes váladékozást tapasztaltam. Nagyon megijedtem, rögtön rohantunk fel Pestre a kórházba ahol a fogadott orvosom dolgozik (dunaújvárosi vagyok). Mire felértünk, az orvos már nem talált vérzésre utaló nyomot, csinált egy utrahangot, amin az látszott, hogy a lepény egy minimális része levált, de nem már vérzik. A biztonság kedvéért kaptam infúziót, meg mondták, hogy feküdjek be egy hétre. Nem volt semmi gond 5 napig, már a hazajövetelt terveztük, amikor egy éjjel arra ébredtem, hogy juj bepisiltem, folyik a lábamon. Szaladtam a vécére, de az vér volt. Rengeteg vér. Sírva szaladtam be a szülőszobába, hogy gyorsan nézzék meg mi van, él e a baba. A szülésznő fölkeltette az orvost az megnézett, de addigra a vérzés megint elállt, de látta hüvelyben és rajtam a sok vért. A baba jól volt. Megint kaptam infúziót és tüdőérlelő injekciót a biztonság kedvéért. A legnagyobb csodálatomra visszaaludtam, de reggel megint arra ébredtem, hogy folyik valami. Csengettem a nővérnek, de nem vér volt, hanem magzatvíz. Megint megvizsgáltak, azt mondták nincs mit tenni, nem sürgős a dolog, meg kell szülni a babát. De mivel faros volt és 32 hetes és már volt előtte egy császárom, még aznap délelőtt megcsászároztak. Nem volt kicsi baba, 32 hét ellenére 1800 gramm volt, de lélegeztetőgépre kellett tenni, aztán tüdőgyulladása lett és besárgult. Egy hét után levették a gépről, újabb két hét után két kilósan hazajöhettünk. Most 9 éves, gyönyörű, egészséges és 137 az IQ-ja. Ha akkor nem maradok bent a kórházban, hanem hazajövök és itt történik ez velem, itt a kórházban nem tudták volna életben tartani. Nem tudom segít e a történetem, de végülis nálunk minden jóra fordult, ha nem is általatok remélt módon.
5. a74de3d08a (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. febr. 15. 11:52
Én is így tudom....
4. cb82b220ce (válaszként erre: 3. - Mamcili)
2010. febr. 15. 11:44

Köszönöm a választ.

TÖbbnyire ülőmunkát végez,egy zenekarban hárfás,napi 4 órában.Most szed valamilyen gyógyszert de az orvos azt mondta nem fog visszatapadni csak az ami megmaradt az fog megerősödni.

2010. febr. 15. 11:42

Méhlepény leválás az nem egyszerű eset.

Van hogy megtapad, van hogy nem, de sokban függ a szervezet állapotától és attól, hogy mennyire tartják be az orvos utasításait.

Ilyen esetben veszélyeztetett terhességről is lehet beszélni, nem tudom milyen munkát végez a sógornője, de lehet hogy a tartós táppénz sem kizárt. Kontrollnál az orvos biztos alapos lesz, és lehet bizni a megítélésében.

Mindenesetre nagyon fontos a pihenés, fekvés, folyadékpótlás és a megfelelő táplálkozás, vaspótlás.

2010. febr. 15. 11:40
Jajj ne már,valaki csak tud ezzel kapcsolatban mondani valalmit!Légyszi!!!
2010. febr. 15. 11:33
A sógornőm terhes,egy része a méhlepénynek levált,most 2 hétig otthon van.Az orvosa azt mondta hogy így megerősödik az ami még a helyén van.Vissza fog tapadni egyáltalán?Sajnos nem igen találtam erre választ a neten azért kérdezem itt,hátha van köztetek olyan aki tud ebbe segíteni.Előre is köszönöm.Főleg ha olyan emberek válaszolnak akik átestek ezen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook