Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A levendula elfogyasztva is nyugtató hatású? fórum

A levendula elfogyasztva is nyugtató hatású? (beszélgetős fórum)


17. anikko (válaszként erre: 14. - Fa1a8710cc)
2011. jún. 15. 22:39
Az a baj, hogy egyedül nem tudok velük elindulni sétálni, még a 3.ról való lejutás is baromi nehéz. ráadásul most az a korszak van amikor alkalmi süket a drága és ez elég rizikós amikor megindul a világba futni.
16. anikko (válaszként erre: 15. - Tevecca)
2011. jún. 15. 22:38
osztom, nálunk se üres a pocak, sokszor többet is eszik, mint kellene.
15. Tevecca (válaszként erre: 14. - Fa1a8710cc)
2011. jún. 15. 19:49
Az én lányom nem fárad le levegőn, 5 hós és még mindig 3-4x kel éjjel, pedig reggel, este sétálunk 2-2 órát...Tele van a pocak, sőőőőt
2011. jún. 15. 16:46

A levendula süti evés biztos nem fog nyugtatólag hatni, de nem inkább a csibészkét kéne nyugtatni?

A kicsivel sétálnál babakocsival a nagyobbacska meg had szaladgáljon kedvére sokat, had fárassza le a kinti levegő, és akkor alszik majd éjjel és ti is tudtok aludni.

A nagyobb gyerekeket, le kell, ki kell fárasztani a kinti friss levegőn had járják le magukat csak akkor tudnak igazán elnyúltan aludni éjszaka.

A picinek is jó a mostani kellemes kora délelőtti, késő délutáni levegőzés ez fontos.

Ha nem betegek, tele van a pocak, akkor alszanak éjszaka. (a szoba levegő legyen kellően párás most nyáron is, meleg se legyen)

13. Tevecca (válaszként erre: 12. - Anikko)
2011. jún. 14. 11:03
mármint amit a babacuccokba beletesznek, pl sampon...abból találtam biot
12. anikko (válaszként erre: 11. - Tevecca)
2011. jún. 14. 08:50

mármint a zacsis levendula?

én nem olyat használok!ez rendes csokor kiszárítva

11. Tevecca (válaszként erre: 9. - Lilibeth59)
2011. jún. 14. 05:36
Utánanéztem, ki is hullik a hajam a sok szeméttől amit beletesznek. Találtam olyat ami már szinte teljesen bio
10. anikko (válaszként erre: 8. - Gubóka)
2011. jún. 13. 22:07

Mindenképpen megkérdezem, sőt a dokit is, a 2 hónapos oltásnál, csak gondoltam hátha valaki itt tud ilyesmit.Mert ez most jutott eszembe.

Édességek vannak levendulával, elég pikáns íze van, és vanília fagyit készítettem vele.

nézd mennyi minden van:

[link]

9. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Tevecca)
2011. jún. 13. 22:05
Biztos, hogy ebben a babáknak való párologtatóban is levendula illóolaj van. Ez az egyetlen, ami egészen pici kortól használható, nem káros, nem irritálja a csecsemőket sem a többi illóval ellentétben. Nem véletlen, hogy a legtöbb babafürdetőben, samponban stb. is levendula illó van. A lényeg, hogy 100 %-os tiszta legyen. Mellesleg, amit már párologtatóba ajánlanak, az már nem is megfelelő tisztaságú, de ne is csodálkozzunk rajta, hiszen a legtöbb babaápolási (fürdető, popsikrém, sampon stb.) olyan összetevőkből áll, hogy az embernek égnek áll tőle a haja, ha utána néz.
2011. jún. 13. 21:32
ugy ertem a lehet-e iylen dolgot, h persze anyatejbol veszi fel, átalakul, de h nem káros-e neki. bar csak nem
2011. jún. 13. 21:31

levendulás édesség? iylenről ne mis hallottam,


lehet kapni drogériaban, citromfú és levendula száritott növenyi reszeket. (herbária barnazacskos) abbol főzöl teát az teged is nyugtat. :) más kérdés h iylen picicnek lehet-e iylet? én mindenképpen megkérdezném helyedben a védőnőt elsőkörben h neki mi a véleménye, oké h termeszetes csak növényi...de akkor is.

2011. jún. 13. 21:13

azért akarom nyugtatni, mert van mellette egy csibész 21 hónapos bátyó is, akitől időnként nehezen alszik. ezen kívül nehezen alszik vissza éjjel és már a kialvatlanságot egyre nehezebben viselem. Nem egyszer 1,5 2 órát aludtunk éjjel. Nappal meg ugye nem tudom pótolni.

Nem akarok illó olajat, vibucolt meg végképp nem. Gondoltam ez így a legtermészetesebb, ha működik. Ha nem akkor meg így jártam.

2011. jún. 13. 20:13
Láttam brendonban direkt babáknak párologtatót...de illóolajokat valahogy nem használnék..azért kérdeztem miért akarod nyugtatni, mert nekem a viburcol homeos kúpot javasolták, pl frontkor vagy fogzáskor
2011. jún. 13. 19:59
citromfű vagy levendula tea, állítólag a levendula nyugtatóbb hatású
3. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2011. jún. 13. 19:55
Ha már mindenképp szükség van nyugtatásra, pár csepp (1-2) valódi tiszta 100 %-os levendula illóolajat csepegtess a közelében valamire. De tényleg gondold meg, szükség van rá?!
2011. jún. 13. 19:38
miért akarod nyugtatni?
2011. jún. 13. 19:26
Ha pl levendulás édességet eszem, akkor az anyatejes babámat nyugtatni fogja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook