Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki ajánlani nyugtató/altató hatású gyerek teát? fórum

Tud valaki ajánlani nyugtató/altató hatású gyerek teát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 9. 16:35

Sziasztok!

Én szeretném veletek megosztani a tapsztalataimat :)

Az én kisfiam 3.5 éves,soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem.A lekorábbi lefekvésünk éjfél előtt sosem volt!

Aztán nagyon sok probléma lett a fiammal és pszichológushoz vittük.

A tanácsa a következő volt:

Este 7 óra körül fürdetni a gyereket levendolás illóolajat egy nagyon pici tejben elkeverni,és a vízhez adni.Utána bekenni olajjal amiben szintén levndulás olaj van.

Utána megitatni vele 1 csésze citromfű teát.

Amióta ezt csinálom a kisfiam már 8-kor alszik és nem kel fel csak reggel 7-kor.

Ha tudok segíteni bármiben,szóljatok!

33. akiko
2009. márc. 9. 12:57
Szia Bocsi hogy közbe szolok.De nekem sem alszik a 19honapos lányom!de már tejesen ki vagyok aki tud segiteni az irjon.Köszönöm szépen
32. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 31. - VTünde)
2008. dec. 6. 18:51
Igen, nappal, illetve délelőtti alvásnál is. Az a lényeg, hogy ahogy érintkezik a borostyánkő a bőrrel felmelegszik és olyan anyagok szabadulnak fel, ami fájdalomcsillapító hatású. Lekerekített kis gömbszerű darabokból áll és olyan cérnára van felfűzve, ami nem szakad el. Elég rövid is, így nem tekeredik a nyakuk köré (nem fulladásveszélyes!). Régebben a szülő nők viselték szintén a fájdlomcsillapító hatása miatt.
31. VTünde (válaszként erre: 30. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 6. 18:31

Szia Babu:)Semmit nem használtunk eddig fájdalom csillapításra, mert a 6 fogával éppen nyügis volt.Most is csak néha az, így nem tudom mit kellene.Éjjel szerencsére semmi gond, egyszer ébred.

Hallottam erről a borostyánkőről.Nappal adtad rá?Nem zavarta?Tényleg jó volt?

30. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 29. - VTünde)
2008. dec. 6. 18:11

Babu(az a becenevem, mert amúgy Barbara).

Mit használtok fájdalomcsillapításra? Én annak idején vettem borostyánkő nyakláncot, az jó volt! A Dentinox zselé meg addig volt jó, míg elaludt. Napközben jó a hűthető rágóka.

29. VTünde (válaszként erre: 28. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 6. 17:44
Szia...! Hogy szólítsalak? Szóval lehet h jön a foga, 6 van és látom mintha néhol duzzadt lenne:(Elkezdtem bevezetni a darabosat, lehet h szokatlan vagy néha nem éhes vagy nem ízlik neki, passz.
28. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 26. - VTünde)
2008. dec. 5. 18:36

Szia Tünde! 2 és 5 évesek.

Hogyhogy nem akar enni, a foga jön?

2008. dec. 5. 14:30

A LEVENDULA nyugtató hatású, éjjel segít az elalvásban és a nyugodt alvásban. Elriaszt rengeteg féle rovart is.

Épp ezen tulajdonságai miatt nagyon jók a levendula illatú tusfürdők, testápolók, de teát is lehet belőle készíteni vagy levendula olajat, ami párologtatásra és bedörszölésre is jó.


A CITROMFŰ TEA idegi alapú alvászavarok leküzdésére való és még sok egyéb másra.

26. VTünde (válaszként erre: 21. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 5. 14:00

Szia.


Szépek a kislányaid, mennyi idősek? Nem volt még időm zenét nézni.Szerencsére nekünk nincs alvásproblémánk, csak szereti a zenét Nóri és gondoltam hátha megtanulna esetleg zenén elaludni, mert csak cicin alszik el.Vagy babával...Nekünk most az evéssel van inkább gondunk, nem akar enni.

25. katácskák (válaszként erre: 24. - Katácskák)
2008. dec. 5. 05:59
citromfü tea-bocsi
2008. dec. 5. 05:58
A citrom mellé a levendula tea is jó- most olvastam egy Gyógyszertári Baba-Mama Magazinban.
23. tinendo (válaszként erre: 20. - VTünde)
2008. dec. 4. 23:42

Priviben küldök linket, ahonnan tudsz letölteni babazenéket.

Pusz: Tina.

22. tinendo (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 4. 23:35

A citromfűteát nyugodtan ihatja.

Itt van 1 Nyugtató tea receptje:

-1 teáskanál szárított alma (reformboltban beszerezhető),

-csipetnyi ánizsmag,

-fél teáskanál szárított citromfűlevél,

-kis darab édesgyökér (gyógyszertárban beszerezhető).


Az almát kis kockákra vágjuk. Az ánizsmagot mozsárban összetörjük, a citromfűlevéllel, az almakockákkal és az édesgyökérrel a teáskannába tesszük.

Egy lábosban 2 dl vizet 2 percig gyöngyözve forralunk, majd a kannába öntjük.

10 perc után leszűrjük a teát és fogyaszthatjuk is.


Ajánlani tudom az Afrikai vörös teát vagy a Herbária nyugtató teáját.

És a levendulás fürdőt is. :)

Itt 1 link nézd meg, itt találsz pár nyugtató teát:

[link]


Pussz: Tina.

2008. dec. 4. 23:08
Most néztem utána, ha bepötyögöd a babazene szöveget már ki is adja! A legelső ajánlatra mentem rá és meg is lehet hallgatni itt a számokat, így szerintem fölösleges megvenni! Ezt a ti piciteknek is lehet hallgatni! Nálunk volt, hogy erre aludt el a nyagyobbik lányom annak idején! Nektek is rosszul alszik a kislány? Néztem milyen aranyos! :)
20. VTünde (válaszként erre: 18. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 23:03
Hát ha neten tudnál nekem küldeni megköszönném vagy hogy le tudnék-e valahonnan tölteni.Igazából nem tudom mi érdekelne mert nem ismerem a babazenéket.10,5 hós a kislányom, és szeretnék ilyen zenét.
2008. dec. 4. 23:01
Jaj! Most látom csak, hogy írtál már korábban én meg nem vettem észre, bocs! Mi annak idején a Tescoba vettük.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - VTünde)
2008. dec. 4. 22:58
Mi érdekelne pontosan?
17. VTünde (válaszként erre: 16. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 22:56
Bocsi h ismét közbeszólok, nekem tudsz segíteni babazene ügyben?
16. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 15. - Nikcsike)
2008. dec. 4. 22:53

Mármint arra gondoltál, hogy a kislány aludjon az anyukájával olyankor a szülői ágyba? Ha igen az nem lesz jó, mert odaszokik és nem tudják majd "kirakni", ha az apukája hazajön.

A Babazenét ismeritek? Nálunk nagyon szerették a csajok. Egész pici koruktól hallgattuk! Még engem is lenyugtat! :)

15. nikcsike (válaszként erre: 14. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 21:25
Hát az anyukája is aggódik, de hiába mondom neki hogy tesóm egész héten nincs otthon akkor vegye magamellé Bogit,de ő azt mondja hogy Zsomborral felköltenék egymást. Hát a mamája foglalkozik vele, de olyan majomszeretettel, már nem normálisan szerintem. Nem is tudom leirni milyen az az asszony, de nem egyszerü eset. Nem merem ajánlani nekik a gyerekpszichológust, mert sóginőm apja elmegyógyintézetbe került, és azóta hallani sem akarnak ilyenről, mondván hogy pszichológushoz csak a bolondok járnak, és ők nem azok (bár megjegyzem ezzel sokszor vitába szállnék), de a tesóm családja és igy kell őket elfogadnom. De a kicsiket nagyon imádom! Bogika egyébként egy kis szöszke kékszemű tündér!! :)
14. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 12. - Nikcsike)
2008. dec. 4. 17:55

Hú, ez szegénynek tényleg sok! Jó hogy így aggódsz érte, és anyukája? Ő is ilyen? Vagy csak te próbálsz segíteni?

Azokat a meséket meg nem kéne néznie!!! A nagyi nem foglalkozna vele, amíg anyukája a kicsivel van?

13. VTünde (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 17:54
Bocsi h egy nem ideillő témáról írok neked, a babazene érdekelne.Esetleg e-mailen nem tudnál nekem küldeni vagy priviben megírni hogy honnan tudnám letölteni?
12. nikcsike (válaszként erre: 10. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 4. 16:19

Hát hogy mennyit foglalkoznak vele otthon azt nem tudom, csak azt hogy el lett neki magyarázva a dolog, meg állitólag foglalkoznak vele. Bár az is baja szegénynek hogy az apukája hetente, kéthetente egyszer jár haza hétvégére, és nagyon apás. Tényleg nagyon sokat fejlődött vissza, mióta megszületett Zsombor. SZobatiszta volt, mostmár pelus kell, viszonylag jól tudott viselkedni, mostmár kezelhetetlen, nem engedi hogy megmossák a haját, hogy felöltöztessék , meg úgy általában semmit sem ened. Ha eljönnek itt viszonylag jól viselkedik, de észrevenni a vadócságát. Bár az hozzátartozik még hogy van egy elviselhetetlen (legalábbis számomra) mamája akivel együtt laknak. Egyébként oviba nem jár. Szóval szerintem sok volt neki a külön szoba, a jövevény és hogy apa távol van. Hát nem tudom hogy fogják megoldani a dolgokat, de nem lesz könnyü. Na meg a másik hogy engedik neki nézni még a 16-os karikás mesét is meg a jetixen is van jónéhány "gyönyörűség". És sokszor fél a gyerek!

Tudom nem a fórumhoz tartozik ez az egész, de nagyon bánt engem ez az egész. Főleg az hogy tehetetlen vagyok , és nem tudok segíteni.

2008. dec. 4. 14:17
Citromfűteát adok néha a kislányomnak én is 17 és fél honapos de csak gyengét és nem minden nap kapja.De van Hippes bébitea ami citromfű és alma izű ha jól emlékszem.
2008. dec. 4. 13:20

Szerintem érzi a kislány, hogy most nem ő van a központban és ezért "sztrájkol" az alvással.


Mivel már elég nagy elkéne neki magyarázni, hogy őt is szeretik, csak anya most a picivel is foglalkozik. Meg, hogy már nagy és azért kapott külön szobát. Ezt már megérti ő is tuti!


Legyenek olyan pillanatok, amikor csak vele van anyukája, szeretgesse! Ha tudnak menjenek el csak ketten sétálni stb. Mi pl. uszodába mentünk, ezt csajozós uszi-délutánnak hívtuk.

Nekem az 5 éves most is mondja, hogy a picit jobban szertjük (2 éves már). Este neki külön mesélni. stb...


Szóval először a lelkét kell "helyretenni" szerintem.

2008. dec. 4. 12:47
na jó de akkor mi a megoldás az alvásproblémára???
8. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 7. - Nikcsike)
2008. dec. 4. 11:45

Ez a szoba dolog tényleg nem a legjobbkor jutott eszükbe! Oviba nem iratták be, mert az akkor tuti megzakkantja szegény kislányt. Sok neki ez az "új helyzet", mármint kistesó, meg külön szobában aludni!

Nekünk már elkezdte a nagyobb lányom az ovit (külön szobában is volt), mikor a kicsi született. Igaz egy párszor ő is cirkuszolt...

2008. dec. 4. 10:43
köszi csajok, de nenkünk egy tusfürdőtöl hatásosabb kell. Azóta csinálja mióta megszületett az öcsikéje. Elég sok probléma van vele, és nem tudnak vele mit csinálni. Kezelhetetlen lett, újra pelus kell neki, és tényleg borzasztó hisztis azóta. Nem tudja feldolgozni és minden este felkel 2 óra körül és csak vergődik. Szóval azért gondolták hogy valami nyugtató teával átvészelhetné az éjszakát. Már az anyja sem birja nagyon. Pedig az Öcsike nyáron született. Na és szerintem az sem helyes hogy a születés előtt kb 2 héttel külön szobába rakták. Nem tudom mi lenne a jó megoldás! ha van vkinek valami jó ötlete szóljon.
2008. dec. 4. 10:34
Van a jonsonnak az a jó éjt tusfürdője, levendulás illatú, nekünk az használt
2008. dec. 4. 10:33
Azért érdeklődd meg a drogériában,hogy gyereknek adható-e a citromfűtea!Felnőttnek jó,én is tapasztaltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook