Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lányom szája aftás. Normális dolog, hogy be van gyulladva a fogínye és néha még vérzik is? fórum

A lányom szája aftás. Normális dolog, hogy be van gyulladva a fogínye és néha még vérzik is? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. aa35c27f5c (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2010. szept. 14. 16:48
Az a baj, hogy neki nemcsak a nyelvén, de a torkán, a szájüregén van egy csomó afta, így jóformán bármit tesz, fáj neki. Tegnap már együtt sírtunk. Szörnyű nézni, ahogy szenved...
2010. szept. 14. 09:54

Huhh, így mondjuk nehéz...

Mivel az én lányom alig volt 2 éves, nem bírta elviselni, ha éhes, inkább elviselte a fájdalmat, de evett valamennyit.

A tiéd azért már jóval nagyobb, ahogy láttam, ő már jobban bírja evés nélkül. Csak úgy meg legyengül, és azért gyógyul gyorsabban.

Hülyén néz ki, de a húslevest lehet szívószállal is enni. :D Úgy tutira nem ér hozzá a kanál az aftákhoz. Mondjuk, ha a száján belül is van, nem csak a nyelvén, akkor majdnem mindegy, mert mindenképp fáj szegényemnek.

Ha már homeopátia.

Kiegészítheted a kezelését egy általános immunerősítéssel is. Az afta mindig akkor jön ki, mikor valami lenullázza az immunrendszert. Úgyhogy nyugodtan adhatsz neki a fenti szerek mellett napi 2-3szor 10-15 golyócska Oscillococcinumot. Nekem homeopata mondta anno, hogy nem kell az egész tubust megenni, elég alkalmanként a 10-15 golyócska. Csak tudja... :D És így gazdaságosabb is. ;)


Homeopátiát alkalmaztál már? Tudod, mire kell figyelni, hogy kell adni?

És az a két szer, amit írtam, lefedi a tüneteket? Mert ha nem, keresek mást. :) Van még rávaló. Olyan 1-2, max. 3 szert kell szedni, ami a legjellemzőbb tünetekre van, mert ugye hasonló hasonlót gyógyít. :)

Bocsi, nem tudom, mennyire vagy otthon a témában, nem akarlak ám kioktatni. :)

17. aa35c27f5c (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. szept. 14. 08:36
Köszönöm szépen, mindenképp kipróbálom a homeos bogyókat. Ma már végre legalább vizet folyamatosan, apró kortyokban iszik, de kakaón kívül még mindig nincs benne semmi lényegi :\ Még az ivójoghurt sem kell neki.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Aa35c27f5c)
2010. szept. 13. 23:07

Szia!

Bocsi, csak most láttam, hogy írtál.

Bő egy hét volt az egész, talán kettő. bár azt mondta a dokink, mi még olcsón megúsztuk, nem sok volt. csak vagy 10-15 darab.

Az ecsetelő csak dísznek volt, a szája közelébe sem engedte. Mi homeopátiáztunk, ezeket szedtük:

1.)Chamomilla C12

napi 2x5 golyócska

Fogzásban levő gyerekeknél kialakuló afták; extrém fájdalmak; nyugtalan, dühös gyerek, nem lehet megnyugtatni.

2.)Mercurius solubilis C12

napi 2x5 golyócska

Szivacsos állagú, gyakran elfekélyesedő, elgennyedő afta, az egész száj nyálkahártyája begyullad, szájpenész; az evés rendkívül fájdalmas, bűzös szájszag, erős nyáladzás, főleg éjszaka.


Én bevásároltam joghurtból, krémtúróból, meg főztem húslevest, és a benne lévő sárgarépát és tésztát villával apróra nyomkodtam. De jók a bébiételek is ilyenkor. Esetleg lehet kapni olyan zabpelyhet, ami feloldódik folyadékban, azt bele lehet keverni joghurtba, akkor tartalmasabb. Mocsok drága egy doboz, emlékeim szerint 500 felett van, de sokáig elég lesz, a felét sem fogja megenni. kétféle van, fehér a doboz alapszíne, az egyik kék, a másik meg bézs/barna. Asszem utóbbi tönkölybúzás.


Ha tudok még segíteni, írj csak nyugodtan. :)

Kitartást és gyors jobbulást a csajszidnak.

15. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Sylvia81)
2010. szept. 13. 16:24

Szia!

Látom, nem mostani téma, de érdekelne, hogy mennyi ideig húzódott el a kislányodnál az afta? Csajom már múlt péntek óta beteg, először torokgyuszira gyanakodtak, most hétfő van, és ott tartunk, hogy enni sem bír, mire közölte a doki, hogy mostmár látja a hólyagokat, és ez afta...Egész hétvégén lázas volt, nem evett, alig ivott...Mi a legjobb gyógyír rá? Kaptunk ecsetelőt, amit egyenlőre nem sikerült beszerezni, a helyi patikában nincs hozzá alapanyag, illetve telviran gyógyszert.

2009. okt. 29. 20:48

Jelentem, ma már kenyeret is evett a lányom! Meg kiflit. És kezd visszajönni az ereje: ma már nem kellett sokat a nyakamban vinnem. Még pár nap és talán nyoma se lesz az egésznek. Ma még adtam neki Mercuriust, de holnap már nem fogok.

Viszont kicsit elkámpicsorodtam. Ráraktam a mérlegre és 12,8-at mutatott. :( 13,2 volt múlt hétfőn a tanácsadáson... Pedig akkor totál puci is volt, most meg volt rajta pelus-body-harizsnya (vagy ahogy ő mondaná hajisi). De majd felhízlalom! :D

2009. okt. 29. 20:19
az jó!
2009. okt. 28. 20:55
Ja, és ezt a gyors gyógyulást a homeopátiának köszönhetem!!! :D
2009. okt. 28. 20:54
Képzeljétek, már alig gyulladt a fogínye! Sőt, már aftája is alig van... Kezd jobban lenni, már eszeget is, bár még puha és félpépes kaját kap. Napról napra jobban van. Csak kicsit még le van gyengülve fizikailag. Úgyhogy most szívok, mert cipelhetem a nyakamban! Kész öröm végigmenni a városon a 14 kiló vállterheléssel. :S De majd ez is elmúlik. :)
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. okt. 27. 19:06

Mármint a doki? Persze belenézett, de tegnap még nem volt ilyen. Már akkor is láttam, hogy nem teljesen okés, de szerintem a doki nem láthatta, mert a lányom pirosra-kékre ordítja magát, mikor vizsgálják. :D

De ma már nagyon csúnya, és csak tegnap este kezdett vérezni, dokinál meg tegnap reggel voltunk.

Most épp gyerekkekszet eszik. Ez azért jó, mert mégiscsak valami tömény, viszont nem nagyon kell rágni, szétolvad a szájban. Már megevett majdnem egy egészet az elefántosból!!! :D

Azt hiszem, kezd jobban lenni. Csak nagyon fáradékony. Most is a nyakamban ült, míg elintéztük a dolgunkat... Ez nem egy leányálom a pucin is 13,2 kilós gyerekkel... :D

9. ében11 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2009. okt. 27. 18:33

szerintem attól van.nekem egyszer sokáig talán még egy hétnél is tovább tartott.nagyon kellemetlen dolog.az a furi hogy amúgy a számon vagy máshol nem szokott herpeszem lenni.

jobbulást!és kitartás!szerintem telefonon is megkérdezheted-és majd mondja hogy be kell e menni vagy sem.de belenézett a szájába?

2009. okt. 27. 18:24

Nna, hazaértünk...

Szóval arról már kiokosított a doki, hogy az aftát a herpeszvírus okozza. És ez eddig rendben is van, tudomásul vettem.

Csüt. délután kezdődött a láz, vasárnap délig tartott, volt, hogy 39,3 is volt. Péntek este kezdtek kijönni az afták.

Mi is kaptunk ecsetelőt, de azt mondta a doki, hogy ne stresszeljek, ha nem tudom bekenni, mert igazából nem sokat használ. Ha már nincs láz, a nehezén túl vagyunk!

A fogínyvérzés tegnap este kedődött, mikor beütötte picit a száját. Akkor kicsit vérzett, aztán elmúlt. Reggel viszont a frász jött rám, mikor megláttam, hogy "tiszta vér" a gyerek arca (már rá volt száradva), a párnája kb. 10 centi átmérőben, meg 1-2 folt a lepedő.

Aztán délben megint láttam, hogy kicsit vérzett alvás előtt, de akkor már gyorsan megállt, mert csak egy 5forintosnyi halvány folt lett az ágyon.

És ma végre sikerüt belenéznem a szájába is. A felső fogsorát láttam, a 2 hátsó nagyörlő kivételével az összes fogánál be van gyulladva az ínye. Be is van dagadva, van olyan foga, aminek csak a fele látszik.

Semmi mást nem eszik, csak pépest, meg levest.


Bocs, hogy hosszú volt, de gonoltam, leírom pontosan, mi a helyzet. Szóval az a kérdés, hogy ez az afta mellékterméke-e, vagy attól független és vissza kéne menni a dokihoz?

7. ében11 (válaszként erre: 5. - Őszi)
2009. okt. 27. 16:57

akkor igen-bár nálunk a gyereknek még nem volt-vagy nem vettem észre.

de nekem igen.és nagyon fájdalmas piros gyulladt körülötte minden még lázam is volt.igen rémisztő kinézetre és a herpeszhez hasonló.nekem csak úgy kijött-valószínű gyenge volt a szervezetem és/vagy idegeskedtem sokat

2009. okt. 27. 16:31

Ja,még arra emlékszem,elég sokáig tartott,és volt egy nagyon jellegzetes szaga is..:((((

Jó régen volt már...

2009. okt. 27. 16:30

Azért az egyértelmű szerintem,hogy nem azt kérdezi Sylvia,hogy a gyulladás normális dolog e:)))hanem,hogy aftával,ilyen jár együtt...

Az én lányomnak volt egy ilyen fogínygyulladásos,rengeteg aftával járó vírusos betegsége amikor kicsi volt.Szegénynek időnként,főleg,ha icipici ütés érte a száját,csurgott a szájából a vér:(((Azt mondta a doktornénink,hogy ez a betegség sokkal rémisztőbb látvány,mint amekorra betegség.Valamilyen ecsetelőt írt fel../de azt is alig tudtuk használni../

2009. okt. 27. 15:55
Érdekes a kérdésed, mert egy gyulladás soha nem normális dolog. Az aftát vírus okozza általában , előjöhet betegséggel együtt vagy önállóan is. Lehet kapni a patikában több ecsetelőt pl. Corsodyl oldatot. Ha gyakran jelentkezik , érdemes megmutatni gyerekfogásznak esetleg a lányodat.
2009. okt. 27. 15:45

most vérzik vagy mindig?

ha csak most az lehet az aftától mert annak környéke gyulladt,még láza is lehet.de ha máskor is olyan, doki megmondaná mitől van.

2009. okt. 27. 15:44

Sziasztok!

A címbeli kérdésre keresném a váaszt, ezért a véleményeteket olvasnám ezügyben.

Most el kell mennünk, ezért egy ideig ne mfogok reagálni, de megígérem, hogy válaszolni fogok és végigolvasok mindenkit.

(Már délelőtt meg akartam kérdezni, de reggel 8tól negyed 3ig nem volt netem...)

Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást!!!

2009. okt. 27. 15:42
A lányom szája aftás. Normális dolog, hogy be van gyulladva a fogínye és néha még vérzik is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook