Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 17 hónapos kisfiam mindkét szeme be van gyulladva. Mivel kezelhetném? fórum

17 hónapos kisfiam mindkét szeme be van gyulladva. Mivel kezelhetném? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Heni86
2010. júl. 25. 13:43

Köszönöm a tippeket!


Igen, tényleg azt mondták a kamillával óvatosan csak napi 2-3x max, inkább langyos vízzel...


Reggel óta most nem volt semmi mióta letöröltem neki. Nem csipásodott be. Ha felkel és olyan lesz akkor elvisszük. Ha nem akkor is kihívom holnap a dokit tuti ami ziher!


Tejem sajnos már nincsen. :( Egy éves koráig volt aztán nem kellett neki. :) De most hogy mondjátok tényleg jó rá! Eszembe jutott, hogy egyszer már volt ilyen a kis szeme és 1 nap alatt rendbe rakta a tejcsi.

34. 90b84d226e (válaszként erre: 32. - Mamcili)
2010. júl. 25. 11:52
De jó! :)
2010. júl. 25. 11:18
Vidd orvoshoz, miért itt érdeklődsz ő tanulta és meg is mondja mi a teendő.
32. mamcili (válaszként erre: 31. - 90b84d226e)
2010. júl. 25. 11:05

Nekem egy asszony elmondta, hogy az anyatejben minden benne van ahhoz, hogy a gyulladást elmúlassza. (vitaminok és ásványianyagok)

Szerinte:

nem szabad a szemhez nyúlni,

csak cseppentővel kell egy-egy cseppet mindkét szembe,

az egészségese is,

és napok alatt meggyógyul.

egynap 3szor, de súlyosabb esetben többször is lehet.


egy ismerősöm apukája védőszeműveg nékül hegesztett, percek alatt elment a látása..

Még jó, hogy a lányának volt teje...

"leteszteltük" a néni állítását...

azt mondtuk apukájának, hogy vitaminos gyulladáscsökkentő...

Elhitte.

és pár óra elteltével a saját kocsijával ment haza.

Két nap múlva telefonált hogy doki kérdi, mit cseppegtettünk a szemébe.

még a dokinál volt.

mondtuk, hogy úgysem fogja elhinni,

adja át a telefont és én elmondtam neki.

teljesen kiakadt, mert hogy papinak nem hitte el hogy tényleg nem látott a szemére és mi valamilyen cseppet használtunk..

31. 90b84d226e (válaszként erre: 28. - F5848578d5)
2010. júl. 25. 10:50
Ilyenről már olvastam itt a hoxán, érdekes, de lehet benne valami, mivel szoptatáskor a kisebesedett mellbimbóra is az anyatejet javasolják. Kicsit kinyomni, szétkenni és hagyni megszáradni.
2010. júl. 25. 10:49
anyatejjel, ha van még.
2010. júl. 25. 10:48

Ha kötőhártya gyulladás lenne jó alaposan és sokszor (!) mossatok kezet! A törölközőt rakd el és csak papírtörlőt használjon az egész család kéztörlésre pár napig a tünetek elmúlásával is!

A kicsi párnahuzatát gyakran cserél le, én textilpelenkát szoktam a feje alá tenni ilyenkor és azt is gyakran cseréld!


Jobbulást!

2010. júl. 25. 10:48
Nekem annak idején semmi sem használt, már a szemész orvos is tanácstalan volt a kötőhártya gyulladásom miatt, amikor az édesanyámnak egy öreg nénike azt ajánlotta, hogy anyatejjel törölgesse a szememet, pár nap alatt csodálatosan rendbe jött éás soha többet nem fordult elő.
27. nedi (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. júl. 25. 10:33

Még valami.....

Ha mégis úgy döntesz,hogy mentek,általában azt mondják a Tömő utcai(Bp.)klinikára kell menni,mert ott van ügyelet.Én azért azt tanácsolom hívd fel előtte őket(mi már 2x mentünk hozzájuk potyára) és ha nem ők ,akkor is megtudják mondani hol van tényleges gyerekszemészet ügyelet.

2010. júl. 25. 10:29
egyébként azt is mondta doki nénink,hogy a kötőhártya gyulladást ugyan az a baktérium okozza,mint a náthát..tehát nem biztos,hogy a homokozóban fertőződött el..de reméljük,semmi komoly..jobbulást babuci...:)
25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - C95c921ae7)
2010. júl. 25. 10:27
mindig legyen itthon?ha kibontod,akkor egy hónap a szav ideje,mert kimegy belőle a ható anyag..én sem hittem..kezeltem a szemét a 2-3 hónapja kibontott cseppel..nem javult,és a doki nénink mondta,hogy ez miatt..felírta ugyan azt,és másnapra már látható volt a javulás...igaz nekünk csak abban nyilvánult meg a gyulladás,hogy könnyes volt neki,és piszkálta..nem volt csipás,enyhe lefolyású volt...
24. nedi (válaszként erre: 1. - Heni86)
2010. júl. 25. 10:23

Szia.

Az én kisfiam öt éves és kb.3 hete neki is mindkettő be volt gyulladva(nekünk is hétvégén jött elő).Bementünk az ügyeletre és szemkrémet meg cseppet is kapott.Én is kamillázni akartam,de a doki azt mondta hogy nem szabad mert kiszárad és attól még rosszabb lesz.Ő azt ajánlotta,ha elalszik kamilla helyett inkább öt percet infra lámpázzam,persze megfelelő távolságról.

23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2010. júl. 25. 10:23
pedig igaz..a kamilla kiszárítja a szemet..vidd ügyeletre...
2010. júl. 25. 10:06
Tobrex szemcsepp. Nekem a doki mondta, hogy mindig legyen itthon. Szinte az összes ilyen gyerekkori szemgyulladásra megoldás 1-2 nap alatt.
2010. júl. 25. 10:06
Egyébként nem hiszem, hogy akkora tumultus lenne így nyár közepén az ügyeleten...
2010. júl. 25. 10:05
Lehet, hogy valahogy valahová beszorult 1 szem homok, és azt akarja kipucolni a szervezete, azért váladékozik. Ez indokolná, hogy miért nem piros, meg viszket, főleg, ha olyan helyen van, ahol már nincs annyi érzőideg.
19. Heni86
2010. júl. 25. 10:01

Most kerestem meg az ügyelet számát. :)

Felhívom őket mit mondanak. Tényleg nem azzal van gond, hogy bevigyem csak félek hogy ott elkap valamit mert gondolom vannak ott nála sokkal betegebb babák is. :( Meg nem piros, nem vakarja tényleg semmi extra. Nyakamat teszem rá hogy a nagy homokvár építés az oka...


De miért mindig vasárnap történik ilyen???!!! Csak hogy ne legyen már olyan egyszerű az élet...

2010. júl. 25. 10:00

És tényleg az lenne a legjobb, ha látná MIELŐBB egy orvos.

Mert az okés, hogy nem akarod betegek közé vinni, de ha holnapra már annyira súlyos lesz, hogy 1 hónapig fogjátok kezelgetni, mire elmúlik, akkor tutira a fejedet fogod verni a falba, hogy miért nem vitted ügyeletre ma...

(Rosszabb lefolyásban nem is szabad gondolkodni...)

2010. júl. 25. 09:58
Enyhe kamillateával le lehet mosni a csipát, de plusszba ne törölgesd, mert tényleg szárít. Inkább itasd meg vele, vagy körömvirágteát - mindkettő gyulladáscsökkentő hatású.
2010. júl. 25. 09:53
Kérd ki az ügyeletes orvos tanácsát , ha nem szeretnéd bevinni.
15. githaj
2010. júl. 25. 09:52
orvos, orvos, orvos a szem nem játék
2010. júl. 25. 09:51

Nem biztos , hogy fáj és vörös sem lesz minden esetben. Halvány sárgás váladék , de lehet már zöldes is. Azt sem biztos , hogy rögtön ragad ez függ attól , hogy milyen stádiumban van már neki.

De mindenképp vidd dokihoz ne várj vele!

Remélem hamarosan meggyógyul!

13. Heni86
2010. júl. 25. 09:50

Ügyeletre nem túl szívesen vinném a sok beteg baba közé főleg, hogy holnap reggel házhoz tud jönni a dokink... Addig csak nem lesz semmi baja. Tényleg nem vészes. Nem piros, nem viszket, nem duzzadt, nem is tűnik fel neki.

Csak gondoltam addig is jó lene ha valamivel lehetne javítani a dolgon.

2010. júl. 25. 09:47
Nemrég estünk mi is át ezen! A kamilla nem rossz , de , ha csak azt használja nem gyógyul meg a pici szeme és szárít , viszket . Ha dörzsöli tovább terjeszti. Vagy krémet vagy szemcseppet kegy , hogy kapjon a pici.
11. hpkati (válaszként erre: 6. - Heni86)
2010. júl. 25. 09:46

Szia!

Mindenképpen antibiotikumos szemcsepp kell a kicsinek és azok csak receptre kaphatók. Kamillateával csak a váladékot töröld ki. Ügyeleten kötelesek szemcseppet felírni!

Mielőbbi jobbulást!

10. Heni86
2010. júl. 25. 09:46
És olyanról tudtok esetleg hogy gyerek szemcsepp???
9. Heni86 (válaszként erre: 7. - 8d686b983c)
2010. júl. 25. 09:44
De ha kötőhártya gyulladás lenne akkor vörös lenne neki és fájna nem??? Semmi más tünete nincs csak a sok csipa.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - 8d686b983c)
2010. júl. 25. 09:44

Na ez újdonság!


Kamillázd nyugodtan!

2010. júl. 25. 09:43
Még ma vidd dokihoz , mert látásgyengülést is okozhat a kötőhártya gyulladás! És fertöző!
2010. júl. 25. 09:42

Sziasztok!


Kicsi fiam mindkét szeme be van gyulladva, reggel úgy ébredt, hogy tiszta csipa volt, alig bírta szegény kinyitni.

Pénteken még csak az egyik volt és szépen kezdett múlni attól, hogy kamilláztam dema reggel meg már mindkettő. Nem tudom mitől lehet én a homokozásra tippelek.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e esetleg valakinek ötlete a kamillán kívül, illetve hogy lehet-e kapni neki való szemcseppet recept nélkül?! (Visine van itthon de az csak 2 éves kortól használható) Vasárnap lévén dokihoz csak holnap tudom vinni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook