Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyák fül, és farok csonkítása be van tiltva? Úgy hallottam igaz, és hogy csak 2 hetes korig végzik el, ezt a fajta "állatkínzást" fórum

A kutyák fül, és farok csonkítása be van tiltva? Úgy hallottam igaz, és hogy csak 2 hetes korig végzik el, ezt a fajta "állatkínzást" (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
111. sZoMy (válaszként erre: 106. - Mese)
2010. okt. 24. 21:36

Szia! Ugyan már nem mai a bejegyzés, de azért válaszolnék rá én is. Nekünk egy rövidszőrű magyar vizslánk van, kölyök korábban én szerettem volna csonkoltatni a farkát, egyáltalán nem esztétikai szempontokból, hanem azt olvastam, hogy sérülékenyek. Végül nem lett megcsinálva, mert akkoriban több forrásból az jött vissza, hogy már tilos.


A kutyus most egy éves múlt, jelenleg pedig vadászom azt az állatvédő szervezetet aki kiharcolta ezt a betiltást, mert szeretném beperelni őket! A vizslánk szó szerint szenved, nem tudok mit kitalálni, hogy oldjuk meg a helyzetet. A teraszunk rengetegszer csupa vér :( A másik ebünk egy zsemle labrador aki szintén rendszerünk csupa véres szokott lenni, ahogy a vizsla a farkát odacsapkodja. Szerencsétlen annyira örül mindennek, hogy a tereptárgyakon szétveri és ezzel komoly fájdalmat okoz magának. Az a probléma, hogyha ez megtörténik és szétnyílik neki, akkor is ugyanúgy csapkod vele, mert ugyebár ez ösztönös... Felnőtt korban viszont már egy komoly műtét ez, és mivel így nőtt fel, most már trauma lenne neki, ha most vágnánk le. Egy pár hetes kölyök kutya ezt úgy elfeledte volna, mintha eleve ki sem nőtt volna neki! Nagyon haragszom ezért.

110. mese
2010. jún. 6. 19:54
köszönöm szépen!:)
109. Berbooo
2010. jún. 6. 14:59
amúgy kicsit tényleg túllihegtem én is a dolgot a fórumban. csak azt akartam elérni hogy ne fogd fel tragikusan mert attól nem lesz sem neked sem a kutyusnak könnyebb. hidd el nem lesz neki olyan nagy trauma ha érzi hogy mellette vannak, ápolják törődnek vele
108. Imo
2010. jún. 6. 13:53

én is ezt mondom, csak annyit tehetsz, hogy a legjobb állatorvost keresteted meg vele, aki még csinál ilyen műtétet, mert sokan már nem vállalják a már említett törvény miatt.


v. ha kiállításokra akarja vinni, akkor megmondani neki, ha megcsinálja a műtétet nem viheti, mert kizárják a bírálatból.

107. 84882672dc (válaszként erre: 106. - Mese)
2010. jún. 6. 13:10
sajnos, szerintem nem fogod tudni meggyőzni a tesódat :( sajnálom, de a hsz-k alapján is így látom. aki ezt normálisnak tartja, azzal nem tudsz mit kezdeni!! :(
106. mese
2010. jún. 6. 11:06
szerintem kissé elkanyarodtunk az eredti témától, amit kiírtam.Tanácsot szerettem volna kérni, hogy beszéljem le a tesómat a kutyusa csonkításáról.Személy szerint igen brutális dolognak tartom ezt, és én erről a témáról írtam , nem arról, hogy más helyzetek mennyire brutálisak, vagy elszomorítóak vagy sem. Ez már vagdalózás, bár igen, tények sajnos.De nekem úgy tünik, egyéb témák kerülnek felszínre, hogy mindenki védje a saját nézetét.Sok kegytelenség van a világon, és nem nekünk kell igazságot tenni ebben.De most őszintén! Szigurúan ennél a témánál maradva!!!Mi a jó abban, ha valami természetellenesre átszabtajuk a kutyust, mikor nem úgy teremtődött? Mi az, hogy egyes fajok csak úgy néznek ki jól??És akik ezt tartják normálisnak hozakoznak elő banális példákkal, hogy ezzel meg ezzel az állattal ezt, meg ezt csinálják...stb.Ne a témát tereljük,annak semmi értelme. Csak arra nem kaptam még választ, hogy miért kell egy állatot átszabatni, pusztán azért mert úgy jobban néz ki?Független attól, hogy az fáj e neki vagy sem. Mi értelem?Nem véletlen született úgy ahogy...
105. 84882672dc (válaszként erre: 104. - Berbooo)
2010. jún. 6. 10:07
tudom! ha tehetném megváltanám a világot!! de csak annyit tehetek hogy az Én 7 állatkámat imádom és jól tartom :)
104. Berbooo (válaszként erre: 103. - 84882672dc)
2010. jún. 6. 09:29
szörnyű, ezeken a dolgokon nem tudunk változtatni,
103. 84882672dc (válaszként erre: 102. - Berbooo)
2010. jún. 6. 09:18
engem minden felháborít amit az emberek az állatokkal képesek művelni!! ezért vagyok indulatos, mert haragszom az emberekre mert ilyenek.... épp most néztem egy műsort animal planet-n, ahol a kutyát leforrázták.... macskákat megkínoztak.... szörnyű :((((((
102. Berbooo (válaszként erre: 99. - 84882672dc)
2010. jún. 6. 09:10

én nem akarok itt feszültséget közel sem , egyszerűen leírom a véleményem ez a fórum lényege. nekem csak az a furcsa hogy ezen úgy megakadtatok,, és annyira felháborít titeket, mikor ez az egyik legkisebb rossz a kutyák létében .

ja 5 nap nincs fájdalom leírtak okai miatt 5 naptol kb2-3 hónapig vagy tovább más okokból. csak hosszú lenne leríni.

101. Imo (válaszként erre: 99. - 84882672dc)
2010. jún. 6. 08:59
nekem erre az volt a válaszom (a szemetes témához hozzászólva): mert sok olyan barom van mint te:)
100. Imo (válaszként erre: 97. - Berbooo)
2010. jún. 6. 08:56
ezt a saját bőrömön is tapasztalom, születésem óta béna a bal kezem, de minimális az a dolog amit nem tudok megcsinálni, sőt
99. 84882672dc (válaszként erre: 97. - Berbooo)
2010. jún. 6. 08:48

nem vitatkozni akarok komolyan: Az említett ÖT NAPOS kor az, amikor a hátgerinc és az agy között még nem teljes az összeköttetés, így a kiskutya nem érez csak bőrfelületi fájdalmat. az 5 nap az nem egy hónap... mindegy!!!

de ezek szerint Te járatosabb vagy a biológiában!

én komolyan, nem téged akarlak bántani.... DE a fórum címe: A kutyák fül, és farok csonkítása be van tiltva? Úgy hallottam igaz, és hogy csak 2 hetes korig végzik el, ezt a fajta "állatkínzást"


ezért beszél mindenki erről!!!! beszélhetünk másról is.... van miről, ez tény!!!!! csak úgy kéritek itt páran számon rajtunk h miért nem esik szó másfajta kínzásról?!?!? azért mert nem az a téma, és nem azért mert az nem számít!!!!


tisztába vagyok mi megy egy kutyamenhelyen...

sajnos, sok dologgal tisztában vagyok......

de ez olyan dolog, hogy attól hogy már ember belerúg a kutyájába vagy ki tudja még miket csinálnak, attól még a fórum címében szereplő dolog felett nem kell elmenni...


mert ez a halálom.... hogy egy más példát említsek: mint mikor valaki mellettem eldobja a szemetet és rászólok és azt válaszolja, hogy más is eldobja.... JA!!!! akkor dobd el Te, akkor biztosan jobb lesz.....

2010. jún. 5. 22:55
nem akarok senkit megbántani, de még a kutyatémán belül is vannak sokkal aggasztobb dolgok mint egy kölyök kori fülvágás. és ebbe nem akarok belemenni aki elolvasta a 90 es komentemet annak rá kellene jönnije magától is. vagy csak menjen ki egy menhelyre hátha vizuális élmény többet ér
2010. jún. 5. 22:52
én minden szavamat komolyan gondoltam. és ez nem csak a kutyákkal van igy, emberekkel is , pl egy kéz törés gyerek korban még nem okoz gondot, sőt fájdalmat sem akkorát mint 40 évesen. és ez a kölyök kutyával is igy van és az idősseél is. a kölyökutyának ha balesetben elveszti a lábát akkor ugy él továbbb mint ha sose lett volna egy 5-6 éves bele tud halni. ez van EZ A BIOLOGIA TÖRVÉNYE
96. Berbooo (válaszként erre: 52. - Imo)
2010. jún. 5. 22:41
amugy hizelegni tud, egy malackánkat az anyja nem etetett mi neveltuk, és okosabb volt mint a utyánk , és megérezte az időpt is tudta hogy mikor lesz kaj már jött befelé a konyhábva a drága, amugy az udvaron lakott nem volt koszos ugyhogy a konyháig bejöhetett.
2010. jún. 5. 22:39

A csonkítást tiltja a törvény


Vannak olyan gazdik, akik egy adott fajta esetében az álló fülhöz ragaszkodnak, s ezt csonkítás árán szeretnék elérni. Az állatvédelmi törvény ezt tiltja, különösképp azért, mert itt egy esztétikai kérdésről van szó, nem pedig az állat egészségét szolgáló beavatkozásról. Az pedig, hogy a kívánt formájú fület sikerül-e elérni, nagyrészt nem a műtéten múlik, hanem az azt követő utókezelés eredménye. Tisztában kell lenni azzal, hogy egy fülvágás utáni utókezelés mind a tulajdonos, mind a kutya számára nagy próbatétel.

94. 84882672dc (válaszként erre: 91. - Berbooo)
2010. jún. 5. 22:36
Az említett ötnapos kor az, amikor a hátgerinc és az agy között még nem teljes az összeköttetés, így a kiskutya nem érez csak bőrfelületi fájdalmat. Amikorra már képes járni, ezek a sebek begyógyulnak és nem okoznak semmilyen gondot. A nagyobb korában történt farokvágás veszélyes lehet, hiszen a kutya már jár, illetve ül, így a nyílt seb könnyen elfertőződhet.
93. 84882672dc (válaszként erre: 91. - Berbooo)
2010. jún. 5. 22:33
ugye ezt nem gondolod Te sem komolyan????????????
92. 84882672dc (válaszként erre: 90. - Berbooo)
2010. jún. 5. 22:33
nekem nem azért van fajtiszta kutyám!!!
91. Berbooo (válaszként erre: 30. - 84882672dc)
2010. jún. 5. 22:27
az képes aki tudja hogy kb 1 honapos korukig nem éreznek fájdalmat
2010. jún. 5. 22:22

ja és nem akarok senkit bántanio de mi van a zsidőkal ott is levágnak gyerek korban , és mégis megteszi a szülő a gyerekkel, pedig vele is megtették és nem érezet magát ettől rosszabul. nem kell ennyire komolyan venni a dolgokat. az a seb begyőgyul és már el is felejtik a kutyák. de az a kutyus amelyik az utcán él, éhezik és naponta belerug valaki, az sokkal nagyobb fájdalom. ezen nem gondfolkoztok ennyit élérdekes. megveszitek a faj kutyát . akkor meg miről beszélünk.

gondolkozzatok el rajta

2010. jún. 5. 22:17

emberek, itt minden arrol szol hogy hogyan is nézzen ki az a kuty!. mert ha valaki csak a kutyust akarja menhelyről hoz egy korcsot ingyen és tudja szeretni. de azért választasz tudatosan egy fajtát és általában csengetsz ki érte péntzt mert tetszik a megjelenőse, vagy nem ? és ha dobberman akkor igen is kis fül és rövid farok. ez van

amugy egyes kutyafajtájk élete is állat kinzás, mert maga a fajta araanyos és kell, de viszont szenvedés olyan bőrben áélni annak a kutyának

88. 84882672dc (válaszként erre: 84. - Imo)
2010. jún. 5. 16:25
áááá :(
87. Imo
2010. jún. 5. 09:58

v. legyen divat


pl kutyáknál: kutyakozetika


szedték már több órán keresztül a szemöldöködet, mert a kutyáknál a trimmelés hasonlóképpen folyik, nem?


az szerinted nem fáj a kutyának?

86. Imo (válaszként erre: 85. - Mese)
2010. jún. 5. 09:43

de míg az egyiket altatásban és érzéstelenítésben végzik a másikat nem


ezen lehet vitatkozni

85. mese (válaszként erre: 84. - Imo)
2010. jún. 5. 08:47
véleméynem szerint, azt nem hóbortból teszik.a csonkítás, pedig divathóbort. mindkettő kín az állat számára tény,de amíg az egyik szükséges rossz, addig a másik értelmetlen csonkítás, csupán divatból...a kettő közt van különbség...
84. Imo
2010. jún. 4. 21:51
mikor a ló farába tüzes vassal besütik a származásának, tulajának a jelét
83. 84882672dc (válaszként erre: 82. - Imo)
2010. jún. 4. 21:43
az mi? Én nem is tudom :(
82. Imo (válaszként erre: 79. - E974230abd)
2010. jún. 4. 21:41
ha a ló és a kutya hasonló kategória akkor viszont a billogozásról mi a vélemény, az miért nem minősül állatkínzásnak?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook