Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A közös képviselő nyeli le a pénzt? fórum

A közös képviselő nyeli le a pénzt? (beszélgetős fórum)

2013. szept. 13. 22:19
Ahol régen laktunk, egymás után mindkét közösképviselő lebukott. Évekig gazdagították magukat.
13. abeni (válaszként erre: 12. - 706217a8a2)
2011. okt. 23. 14:26

Hát nálunk ez az eset sem fordul elő. :)

A kisebb munkákat a lakók csinálják meg, a nagyobbaknál pedig több árajánlatot kérünk és együtt választunk.


Egyébként én is megtehetném, mert előttünk az egyik lakó volt megbízva a vízdíj szedésével és amikor visszautaltak azt nem osztotta szét. De ezügyben senki sem tett egyetlen lépést sem.

Ebből kiindulva én is megtehetném, csak én nem olyan tipusú vagyok.

12. 706217a8a2 (válaszként erre: 3. - Abeni)
2011. okt. 23. 13:20
Nekünk is volt egy ilyen képviselőnk.Ő sem vett el egy fillért sem....csakhogy mindig olyan üzlettársakat keresett-értem alatta -szolgáltató cégeket,vállalkozókat,akikkel előre lebeszéltre mennyit kérjenek....hogy neki is jusson belőle...!De egy alkalommal rájöttünk a turpisságaira....feljelentettük az adóhívatalnál,az megbüntette ...még a büntetést is a lakóközösség számlájáról akarta kifizetni.Mi meg P.....án rugtuk.
11. abeni (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 18:30
Köszönöm.:)
10. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Abeni)
2011. okt. 22. 18:22
Őszinte részvétem :)))))
9. abeni (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 18:17

Lelkierő bizony hogy kell. A férjemmel mi pénz nélkül csináljuk. és hogy miért? Mert nem akarjuk a társasházunkat biztosítás nélkül és egyebek nélkül.

A 6 családból csak mi voltunk olyan hülyék, hogy elvállaltuk, de a kényszer sokszor nagy úr!

8. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. okt. 22. 17:44
A közösképviselőségre születni kell :)
2011. okt. 22. 17:30

31 lakásos társasházban lakom; akkor sem vállalnám a képviselőséget, ha csak zsíroskenyérre és hajaskrumplira futná. Engem ugyan ne cseszegessen naponta senki se a beázással, se a takarítással, se a szomszéd kutyájával/macskájával, se mással.

Nem is tudom, milyen elszántság kell ahhoz, hogy valaki ilyesmire adja a fejét... Lelkierőre mindenképpen, mert kizárólag pénzért nem lehet csinálni.

6. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - 1e11c1e25c)
2011. okt. 22. 17:04

Nem csak tudatlan, hanem paraszt is vagy. Szerinted miből fogják a házat újra vakolni, festeni kívül-belül, miből lesz új cserép, ha tönkre megy a régi, miből fizetik a ház biztosítását, miből javítják meg az elkopott, eltörött lépcsőfokokat? Ezek százezres, milliós tételek, és kevesen tudnak ilyen összeget a seggükből előrántani, ha hirtelen kell, ezért előre gyűjtenek.


Amúgy meg betekintést nyerhetsz a pontos elszámolásba.

2011. okt. 22. 16:23

Ahol a szüleim laknak ott a lakásszövetkezet vezetője sikkasztott.Ez néhány embernek tűnt fel a panelprogram kapcsán,részleteket nem tudok,de leváltották a vezetőt,rendőrségen feljelentést tettek ellene.Még folyamatban van az ügy.

Ahol (nem olyan régóta) lakom belecsöppentem egy hasonló ügybe,de vannak itt nagyon "okos" emberek,azok számoltatják el a közös képviselőt,hetente megy a cirkusz.Persze senki nem akarja helyette vállalni ezt a "fantasztikus" feladatot.

4. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 1e11c1e25c)
2011. okt. 22. 16:10
gratulálok, Ön nyert egy idézést rágalmazási ügyben gyanúsítottként a legközelebbi bíróságra...
2011. okt. 22. 15:17

Egyetértek, nem kellene általánosítani.


Én "csak" egy 6 lakásos társasház közös képviselője vagyok és még 1 forintot sem vette el. Sőt, van, hogy a saját pénzemből adok fel levelet.


Az pedig a ti hibátok, hogy itt tartottok.

2011. okt. 22. 15:08

Jó lenne nem általánosítani, és az illetékestől megkérdezni... Minden évben elszámolást - ún. zárszámadást - kell csinálnia. Nem itt arctalanul szitkozódni. Egyébként őket is ellenőrzik...

Kérj elszámolást az összes bevételről és kiadásról... köteles megmutatni; feltéve, tudod, milyen az egysoros vagy kétsoros könyvelés...

2011. okt. 22. 15:04
Már 5 éve lakok egy körfolyosós kecóban, havi 12000et fizetek. Semmi nem történik csak a szeny és a szemét dij ill. a villanyszámla ami nem lehet nagy mert este működik cs. Kb 20 lakás van . 240 be kerül ez a szolgáltatás havonta? Miért nem ellenörzi valaki a közös képviselőket ,hisz lop az összes bűntetlenűl.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook