Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diktátor a közös képviselő, mit lehetne tenni ellene? fórum

Diktátor a közös képviselő, mit lehetne tenni ellene? (beszélgetős fórum)

1 2
46. 5674644b5d (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 9. 19:08
Ez nem egészen így van, bizonyos jogokról nem lehet lemondani még akkor sem ha a többség megszavazta. Sarkos példa, de ha én írok egy házirendet arról, hogy aki összefirkálja a liftet annak eltöröm a kezét és ezt 100-ból 100 lakó alá is írja attól még ez nem lesz törvényes és testi sértésért felelhetnék a bíróság előtt.
45. fincsi5 (válaszként erre: 43. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 9. 19:01
Az ÖTLET nagydíjas! DD
44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 8. 09:45

A törvénytelen működés, az akkor is törvénytelen, ha mindenkinek jó. Attól nem válik törvényessé a zaklatás.


Márpedig az, hogy beleavatkozik olyan dolgokba, amihez neki semmi köze, az már részben kimeríti ezt. Lásd: miért van ott linóleum, miért nem kő.. Ha jól értettem, az egy közös terület, és ott bármilyen munka közgyűlési határozat után, közös pénzből mehet. Majdhogynem annak lennének inkább jogi következményei, ha ő egy közös területet a saját szakállára leburkoltat. A közös terület akkor is az marad, ha egy ráccsal lezárt folyosóról van szó. A rács nem változtat a jogálláson. Ha meg nem közös terület, hanem magán terület, akkor meg azért zaklatás..


Sehogy se stimmel ez. Ezt akkor se lehet megtenni, ha 100-ból 99-en mellette állnak. Illetve meg lehet tenni, amíg valaki nem tesz ellene.

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 8. 09:41

A jogtalanságot akkor is jelenteni kell, perelni kell, mert az akkor se mehet, akárki áll is mellette.

Be kéne ballagni egy jogi tanácsadásra, és elmesélni a dolgot. Egy ilyen levelet, ha valaki szempontokat ad, hogy mi legyen benne, és hova küldjék, meg lehet írni.

Persze, ez lehet hogy kerül néhány ezer forintba, meg munkába, meg idegeskedésbe. Ezt el kell dönteni, hogy felvállalja-e valaki, vagy nem.


Ha nem, akkor vagy ez van, vagy el kell költözni. Nagy az a bizonyos állatkert..


Aztán majd jól elértéktelenedik a lakásuk, ha nem tudják senkinek eladni, csak némák és 80 felettiek vehetik meg a lakásokat. Kissé leszűkíti a vevőkört..


Ja, és dafke egy ötgyerekes barna családnak adnám el a lakást... Simán megcsinálnám. Ha saját tulajdon, nincs ember, aki azt megmondhatná, kinek adhatja el.

Ha meg beszól, akkor át kell nézni rajta, mint ha ott se lenne..


De nem könnyű ez, én is olyan helyen lakom, ahol piszkálnak, az új helyen, ahova meg megyünk, meg tök normálisak az emberek. Bár már a 3. hónapja tartó intenzív felújítással azért teszteljük őket rendesen :-)) De hát többen is tervezik ezt, 40 éves a ház, itt az ideje legtöbbeknél egy falat-földet-csempét felvakaró felújításnak. Ezt meg mindenki tudja, hogy ezzel jár. Volt, hogy átcsöngettek, átjöttek, én azt hittem, beszólni. De nem, tök normálisak voltak, és azt nézték, hogy hogyan dolgoznak a mesterek nálunk, hogy magukhoz is hívják-e majd őket, mert ők is akarnak felújítani. Más nénike meg átjött, hogy ha már úgyis egész nap fúrunk, fúrjuk már föl neki is a polcát, meg a mittoménmijét..


Hát ilyen ez. A debreceni tanyavilágban meg más gondok vannak, de ilyenek nincsenek. Ez van.

42. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2015. máj. 8. 09:01
Hát, végül is. Meg ha ütni nem ér rúgni lehet ;D
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - 5674644b5d)
2015. máj. 8. 08:55
Azért van a lakói többség, hogy egyénileg úgy szablyák meg, ami nekik jó.
40. gabivagyok (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. máj. 8. 08:08
2015. máj. 8. 08:04

Most nem azért, de ez a 'házirend' szerintem így ebben a formában törvénytelen, hisz jogokat korlátoz, még úgy is, ha ezt a lakók többsége elfogadta.

Én ha más nem kérnék jogsegélyt az önkormányzattól. Lenne jó pár pont amiben nem adnának igazat a közös képviselőnek ez hót ziher. Egyébként van társasházi törvény ahol szervezeti működési szabályzat néven el lehet olvasni mi lehet egy házirendben és mi nem.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 7. 20:35

A probléma leíratása jó ötlet.


A többi lakó a közös képviselő mellett áll állítólag, tehát az kivitelezhetetlen.

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 7. 18:21

Rá kéne venni az öreglányt, ha baja van, írja le a panaszát.. Máris lehetne bizonyítani..


Meg egyébként ha 20 lakó állítja, az már nyomósabb érv.

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. máj. 7. 18:19

Évente van választás. Akkor le kell váltani.


Egyébként nem kell méregdrága ügyvéd, egy kis szerencsével egy ingyenes jogsegélyszolgálaton is elmondanák, hogy mit lehet tenni.


De ha még fizetni és kellene egy kicsit neki, mégis csak azt kellene, hogy erre áldozzanak a szenvedő lakók.


Valószínűleg a törvényeket se ismeri, tartja be, de a leváltását csak úgy lehet legalizálni, ha a többiek viszont betartják a törvényeket, ami meg néha egy ajánlott levél formulán, vagy ilyeneken múlik, ebbe meg jobb, ha szakember segít. Aki ezzel foglalkozik naponta, annak ez a kisujjában van.


Egyébként a házirend rá is kötelező. Azt meg a lakók a hatályos törvényekkel összhangban maguk hozzák. Ha az nem tiltja a kutyát, vagy a zene gyakorlását, vagy akármit, akkor nem a közös képviselőve kell foglalkozni, hanem élni az életüket a házirendnek megfelelően. Olyat meg, hogy gyerekesek nem költözhetnek oda, olyat mondhat, de hogyan akadályozza meg, hogy egy magánszemély kinek adja el a lakását.


Én ugyan nem foglalkoznék vele, jelentsen ő fel, ha baja van, essen csak a saját csapdájába.. Aztán meg visszaperelni zaklatásért. Érdemes a btk idevonatkozó szakaszait átnézni, mert a hamis információ, meg a megfélemlítés, meg ezek is büntethető tételek..


Amiket itt írsz, hogy ő ezért szól, vagy zaklatja, azzal meg egyszerűen nem kell foglalkozni, mert jogilag semmi köze hozzá. Sőt, ha sokáig mondja, fel kell jelenteni minden lehetséges fórumon.

35. b00d33e65c (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2015. máj. 7. 16:47
Rá lehetne,de ezeknek a lakóknak a seggükben a fejük..
34. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - B00d33e65c)
2015. máj. 7. 16:46
Szerintem is rá lehetne vezetni a helyes útra, van az a szitu, azt is elképzelhetőnek tartom, hogy önként lemondana, azonnal megírná a felmondását:)
2015. máj. 7. 16:41
Ha olyan helyen laknának ahol én laktam,ott simán rárugnák az ajtót,jól helyben hagynák,és ott helyben lemondana.
2015. máj. 7. 16:37

A partvis nyéllel jól fejbe baszcsizni...

Adnék neki olyat, hogy a fal adná neki a másikat.

31. andi6020 (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2015. máj. 7. 16:35
Nő üthet nőt, nem? Szerintem simán. :D
30. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. máj. 7. 16:34

Medve anyám...de durva


Az elpicsázást javaslom én is.

2015. máj. 7. 16:12

Nah, csak a címre válaszoltam az imént.

Most olvastam el a cikket.

Basszus!! Én még ilyet nem hallottam! De komolyan! Tényleg egy diktátor.


Első lépés: álljanak össze többen és ugassák le, mit képzel magáról ez a némber? A párod csengessen be hozzá és magyarázza el neki, hogy merre van az előre.


A következő lépés pedig: rendkívüli közgyűlés összehívása, a megbízás visszavonása. Új, normál közös képviselő megválasztása.

Ennyi.

2015. máj. 7. 16:05
Közgyűlésen leváltani, nálunk is volt ilyen. Sok helyen megteszik ha nem a köz érdekeit képviseli. Lépni kell, nem szabad hagyni. Ő van a lakókért és nem fordítva.
2015. máj. 7. 15:37

A közgyűlésre a fiúnak kellene elmenni, talán Őt nem tudnák zavarba hozni, meghatalmazással lehetséges, ha tulajdonos is, akkor meg meghatalmazás nélkül is.


A másik: A közgyűlésen mindent, de mindent el kell mondani, ami sérelmes az Anyósod számára. Minden elhangzott mondatról jegyzőkönyvet kell készíteni, ha a többség beleegyezik, akár hangfelvételt is lehet.

A jegyzőkönyvből kiderül, hogy ki és mit sérelmez, valamint hogyan reagált rá a közös lépviselő. Ez, akár bizonyíték erejű is lehet.

26. b00d33e65c (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 7. 15:36

Gondolod,hogy én ezt nem tudom?

Csak tudod,az hogy ez a fórum elindult,nem lesz semmi belőle,2 okból:

1:Mindenki a seggébe dugja a fejét!

2:Ha olyan tömb lenne ahol én laktam,már elásták volna az öreglányt...Pont azért nem tesznek semmit amit az első pontban leírtam...

Tutyi-mutyi embereken meg nem fogok vitázni.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - B00d33e65c)
2015. máj. 7. 15:32

De mit tud bizonyítani a tulajdonos?


A bíróságra, csak akkor mehet, ha a rendőrségen feljelentést tett ellene, csak úgy nem mehet valaki, hogy gondom van x.y személlyel. Mindent alá kell támasztani bizonyítékokkal.

24. b00d33e65c (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 7. 15:22

Baromi egyszerűen!

Biztos,hogy van akit irritál hogy így kell élnie!

Tanúkkal mennék,de én személy szerint képes lennék odavonszolni a közös képviselőt is!

Most nem azért,de nagyon sok jogszabály ellen vét!

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - B00d33e65c)
2015. máj. 7. 15:01

Kíváncsi vagyok, a tanácsod hogyan kiviteleznéd.


Berohansz a bíróságra és megmondod, nem tarthat kutyát az albérlő? Vagy kifeszítette a postaládát, azt bizonyítani kell. Mert szólt, hogy sokan mennek látogatni?..na és mondja, amíg nem mondja, hogy a testén keresztül, sok mindent nem tehetnek ellene.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Gaiha)
2015. máj. 7. 14:54

Ha zaklatja, feljelentést tehet ellene. Azt, hogy kifeszítette fel a postaládát gondolom nem tudhatja Anyósod sem, maximum sejtheti. Sejtéssel meg nem lehet mit tenni.

Nézz utána, benne van-e a neve a közös lépviselők névsorában, k.képviselő csak tag lehet. Ha saját házban lépviselő az más.

Az a baj, hogy nem meri kinyitni anyósod a száját, így meg meri tenni. Ha hallgat és tűr, nem fog változni semmi :( Mi az, hogy hányan mennek látogatóba, már ne is haragudj, de a férjed is mulya, hangot kellene adni, hogy nem tehet meg mindent, senki magánéletébe nem szólhat bele.

Egyébként nézzétek meg mi van a Társasház tulajdont alapító okiratban. Mindenkinek ahhoz kell tartani magát.

Az, hogy kotor a szemétben, háát tegye, ha jól esik neki, én tuti nevetnék rajta. Majdnem minden házban van ilyen ember. Önmagukat minősítik.


Anyósod csukja magára az ajtót és ne foglalkozzon hülye emberekkel. Nem értem miért tudott megszégyenülni, hogy kiírta ne törjék fel a postaládáját, kellett volna mondani a képviselőnek, akkor álljon őrt és vigyázzon ne tőrje fel senki, ha zavarja a kiírás.

Minden ember maga hagyja, hogy rátelepedjenek. :(

Azt nem teheti meg, hogy megszabja milyen életkorú, színű, vallású emberek költözzenek a házba, az diszkrimináció.

A lakásába nem teheti be a lábát az 1000%, még akkor sem, ha bűzös, koszos, akkor is Önkormányzati jelenlét kell.

Csakis úgy változtathat, ha a sarkára áll.

2015. máj. 7. 13:46

Sajnos máshol is ilyenek ezek.

Nálunk pl. már le akarták váltani a lakók, de ígért fűt-fát, hogy megcsinál a házban, és így többen elálltak a dologtól /sajnos/.

Valóban kiskirályok ezek, és csak összefogással lehet elzavarni őket, dehát ha a többség nem támogatja a leváltást, akkor csak a beperelés marad hátra, mint lehetőség.

20. b00d33e65c (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2015. máj. 7. 13:44
Igen!Én a fórumindító helyében,pláne hogy a párja oda van bejelentkezve szépen bemennék a bíróságra és pert akasztanék a vén k.rva nyakába.Jogukban áll megvédeni a privát szférájukat.
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - B00d33e65c)
2015. máj. 7. 13:41

tudom :) legalábbis sejtettem :)


egyébként valaki lehet ganyé de a törvény és/vagy szabálysértés már más tészta. ez ellen nem hogy lehet de fel KELL lépni... komolyan nem értem az embereket...

18. michelle.r (válaszként erre: 14. - Gaiha)
2015. máj. 7. 13:39

"beöltözni ügyvédnek vagy fene tudja, "


szeirnted azok hogy néznek ki? :DDDD

imádlak :)))))))))) - imádlak, végig fogom röhögni a nap hátra lévő részét ;)


Tényleg nincs más hátra, mit kirúgni. A ház alkalmazottja, fizetést nap. Én azzal kezdeném, hogy a közgyűlésen beszámolót kérnék a ház gazdálkodásáról. Nem lennék meglepve, ha kissé hiányos lenne a kassza.

17. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2015. máj. 7. 13:38
Pontosan!Erre akartam utalni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook