Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kocsonya hízlaló? fórum

A kocsonya hízlaló? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
74. 06bfdda89d (válaszként erre: 67. - 83e25137af)
2010. dec. 4. 09:15

Fúj,a fenének kóstoltál bele...Bleh...


Így ki kell hagyd életed legnagyobb röfi élményét,a:

PORCOKAT!!!

Jajj,hogy lehet azok nélkül élni,én szinte csak azokat preferálom!!!

73. 06bfdda89d (válaszként erre: 66. - Fokhagyma)
2010. dec. 4. 09:13
Hát komolyan érdemes lenne nyitni egy topikot "szerinted mi hízlal" címmel,kíváncsi vagyok,hogy hanyadik hsz-re sikerül végre megfogalmazni a helyes választ!:P
72. 06bfdda89d (válaszként erre: 64. - 83e25137af)
2010. dec. 4. 09:12

"(a pia csak később jött nyilván "


Jó-jó ezt én is tudom: reggelire,ebédre,vacsire ment a pacal-papi is,nem csak a csülök,elalváshoz meg a pálinkás tej a dudliból.Értem én na!


"tudom miből van ez épp elég visszatartó erő :)))

disznósajt ugyanez :))) "


Bakker,csak nem a disznótorból???:O

:DDD


"(vicc ám )"


Na akkor: HA-HA-HA-HAAAAAaaaaa:'(

Mos' nem mintha irigykednék,csak a vicc kedvéért!!!:P

:DDD

71. 06bfdda89d (válaszként erre: 63. - 7777ff52ae)
2010. dec. 4. 09:08
Hú,de kőkorszaki vok,mán látom!!!!De ha holtan esem össze,itt fogok kísérteni!!!
70. 190124133c (válaszként erre: 64. - 83e25137af)
2010. dec. 4. 07:53

Nem tudom mit vagytok úgy kiakadva,nem zabálásról volt szó.Mennyivel különb a sz@ros csirke,vagy a kacsa.,vagy az üzletben vásárolt,mindenféle állományjavítóval ellátott disznóság?!

Aki ezen nő fel immúnis lesz és nem hízik :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Képzeld el ,ezen nőttünk fel és a 176 centimhez 57 kiló vagyok,immár jó pár éve,és nincs koleszterin,problémám... Senki sem mondta,hogy ezekből a kajákból falni kell.

69. lehoagi (válaszként erre: 62. - 7777ff52ae)
2010. dec. 4. 06:28
most olvastam csak el, állatira tetszik. aki már volt igazi falusi disznótoron, az tudja igazán, hol a magyar virtus!??! imádtam igy kora reggel éhgyomorra az esszédet. köszi köszi köszi
68. lehoagi (válaszként erre: 41. - 06bfdda89d)
2010. dec. 4. 06:24
nem hittem volna, hogy ennyire kiakadtok. a citromot csak úgy értettem, hogy volt nagy divat régebben a citromkúra fogyókúra. Emlékeztek!? minden étkezés előtt 1 citrom leve és emelni kellett napok múlva. Na azt nem csináltam meg. egyébként semmi gond a kocsonya citrom. igen, pár csepp elég, tehát csepegtetni. Én egyébként sem veszek műanyag citromleveket!
67. 83e25137af (válaszként erre: 66. - Fokhagyma)
2010. dec. 3. 22:27

Mifelénk mindenféle disznóalkatrészből csinálták/csinálják..(fej, farok, fül, köröm stb...) nakösziii.. ami megfőtt azt kiszedik és megy a disznósajtba vagy pl a fejről a hús a kocsonyába..

Nem tom.. valahogy nem guszti.. néha még a szeme is benne volt.. :S


meghagyom annak aki szereti.. :)


aki már szagolt bele a frissen fővő abáló lébe az tudja miról beszélek.. :D

nálunk nem olyan úriasan készül :)))

66. fokhagyma (válaszként erre: 64. - 83e25137af)
2010. dec. 3. 22:16

Miért? Szerinted miből van? Én ma főztem, és sertéscsülök van benne.

Egyébként a bevezető kérdésre a válaszom, hogy a kocsonya annyira hízlal, mint a húsleves, mert tulajdonképpen az, csak megdermesztve. Sőt, még annyira sem hízlal, mert én pl. lehűtöm elöbb, és az összes zsírt leszedem róla.

65. 83e25137af (válaszként erre: 62. - 7777ff52ae)
2010. dec. 3. 21:58
annyira igaz!!! :DDD köszi :)))
64. 83e25137af (válaszként erre: 56. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 21:57

hihi :) nem kaptam.. ezen nőttem fel (a pia csak később jött nyilván :D


Nagyszüleim mindig vágtak. Aztán a disznótorok úgy elmaradtak de a kajákat megtartottuk :D


KOCSONYA is vóóót mindig.. DE én most bevallom nőiesen SOHA nem kóstoltam meg... tudom miből van ez épp elég visszatartó erő :)))

disznósajt ugyanez :)))


Az utóbbi két évben az egyik barátnőmnél voltam besegíteni disznyót trancsírozni :))) de idén az se lesz..

Nálunk igazi hagyomány. enélkül nem lennék már meg.. (kolbi hurka szalonna stb :) )


Aki ezen nő fel immúnis lesz és nem hízik :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(vicc ám )

63. 7777ff52ae (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 19:47

Nekem fura ez a szakadásod a citromos kocsonyán. Én még nem hallottam olyanról, aki nem hallott a citromos kocsonyáról :)


Én a tárkonyos csirke levest szoktam citrommal enni meg néha a húslevest is. Amúgy nem olyan extra a levesbe savanyút. Bablevesbe ecet?

62. 7777ff52ae (válaszként erre: 36. - 83e25137af)
2010. dec. 3. 19:40

Itt meg egy igazi disznóölős nap leírása :)


Disznóölés szavakban:

Félnégy, klozet, mosdó, tea, mikádó, gumicsizma, kutya, kapunyitás, térvilágítás, haverok.

Malac, ezbazmegdekurvanagy, nemjönki, vigyázzonnanmajdén, holakötél, öntsdlevízzel, holakábító,

mostszúrjad, addatálat, mégegyet, navégre.

Pa-lack, perzselő, kapa, lapát, Pepe, tegyükfelarácsra, kurvanehézbazmeg, jöhetavíz, holakefe,

majdénkaparom, elégfehérJózsikám, ittafüle.

Akkorigyunkegyet, megmégegyet, hasítodvagymajdén, holabárd, holafűrész, holamalac, belit kimossátok,

nincsazapénz, kutyáké.

Akkoregészség, miezszilva, barackbazmeg, egészség.

Készavér, üljetekmárle, neállvaegyünk, ittakenyér.

Sonkamarad, lapockaszalámiba, nemdaráljuk, késselvágjuk, ilyetseláttammég, karajmarad,

többikolbász, majdéndarálok, tokaszalonna abálóba, jóélesezakés, látomazujjadon, kötözdbebazmeg,

egészség.

Miez, lócomb, minek, szaláminak, oszteztígyhogy, megfőzzük, micsoda, netörőggyvele,

lapockafelitis, cukorminek, kellbele, nabazmeg.

Sütödazsírt, majdén, Lacisüsse, ittafakanál, Lacikámpirosra, netanítsálbazmeg, jóvanna,

nemkellbeletej, tepertőtsüssél, nemtejbegrízez, többithurkába, áztasdbealbelet, másikfélétis,

majdéngyúromakolbászt, egészség.

Miez, hurkatöltő, ilyetseláttammég, kölcsönbevan, ipari, aztlátom, keményrehagymenjen, miez,

lóbélteddle.

Borsmerrevan, nemkellbele, hogyhogy, mert nem, hátakkor, erőspaprika, zsemlyeminek, tüdőshurkába,

ilyetseláttammég, namostlátol, egészség.

Sajtotmajdén, holaringa, micsoda, kétnyelűkés, jaez, borsotebbese, nabazmeg.

Kolbásztkarikába, vagyszálba, szálba, szalonnátebbesózzad, kolozsváritebbe, sonkátmajdén,

szedjétekkiazabálót.

Holareceháj, hátezmi, cigánka, ilyetseláttammég, pedigjó, majdmeglátjuk, egészség.

Májashurka, véreshurka, tüdőshurka, svábhurkába pirítottzsemlét, nabazmeg, vastagbélbe,

hogynézmánezki, netörőggyvele.

Fiúk, készapecsenye, csapassunkmárelőttebarackot, holakenyér, ittasavanyú, egykisbort, pogácsát,

mikorleszkészakáposzta, rétesislesz, nabazmeg, bangladesbenmegéheznek, eriggyémá.

Zsírtabödönbe, kolbásztrúdra, hurkátkaréjba, sajtra téglákat, kiszúrkáltad, ezittenmegyfüstre,

ezmegysózóba, miezalé, sonkapác, nemsózódelőtte, bennevanasó, készvagyunkemberek, egészségünkre.

Asztalhozemberek, holavécé, igyunkmárelőttekicsit, orjaleves, toroskáposzta, pecsenye,

kishurkakiskolbász, almásrétes, kidurranokbazmeg, énis, csapassunkegykisbort.

Kóstolótnehogyitthagyd, hagyadmámiez, leszakadafüle, köszmégegyszer. Igyunk eggyet!

Aztán laza tizenkétórás epegörcs.

61. 06bfdda89d (válaszként erre: 60. - F303be5590)
2010. dec. 3. 17:25
Na,közelítünk...Bár ez még idáig MÉG MINDIG CSAK félmondat,de: ráközelítésnek jó...:D
2010. dec. 3. 17:04
szerintem csak ha megeszed
2010. dec. 3. 17:03

Hm...Az lesz a bót neve,hogy: diétásított disznózsír

Ja.:)És még menne is...:O

58. 06bfdda89d (válaszként erre: 57. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 3. 17:02
Na,ez passzol a 27.hsz-mhez!Te is jöhetsz a bótomba!:DDD
57. fe9e12ede0 (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 17:01
Igen, elveszítettem a fonalat. Kocsonyával indult.... Lassan szalonnacsíkokba csavart kolbász darabok lesznek mint karácsonyfadíszek, ha így folytatjuk az ötletelést :) Kollégám vágya úgyis a pacalos szaloncukorka :)
56. 06bfdda89d (válaszként erre: 54. - 83e25137af)
2010. dec. 3. 16:48

HOGY A JÓ CSUDÁBA NEM KAPTÁL TE HASNYÁLMIRIGY-GYULLADÁST,HE?HÁT EGYESEKNEK MINDENT SZABAD???


Nem semmike vagy te...:)Azé' tessen vigyázni magácskára.Amúgy: már nem szoksz így vadulni?Miért nem?

55. 06bfdda89d (válaszként erre: 52. - Fe9e12ede0)
2010. dec. 3. 16:46

Szia!:)

A savanyú a zsíroshoz okés NAGYON!Sőt: kell is,ha már "vadulunk".De littledevil...citromot levessel???


Na persze így,hogy kiírtam...tényleg!Tudtátok,hogy van olyan,hogy citromos húsleves?Görög étel.De az csirkével van,az meg nem szakad meg a zsírtól épp...:O

54. 83e25137af (válaszként erre: 40. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 14:36

Én ezt évről évre régebben végigettem..:) no persze csakis disznótorkor. alig láttam ki a fejemből DE belet tölteni zsíros desznyóalkatrészekkel és májat mosni darálni valamint egyéb finomságokhoz kell is a pia.. nem csoda hogy annyit isznak ilyenkor.. XD


a kaja meg.. én mindig végig eszek mindent.. nem kínzom magam.. ha nem figyelek oda úgy is lemegy magától ami feljön mint mindig XD

53. Szilvamama (válaszként erre: 51. - Szilvamama)
2010. dec. 3. 14:24
Mármint ecetet csepegtet :)))
2010. dec. 3. 14:23

Hmmmmm. Pedig már Dr. Légrády Péter is savanyút ajánlott a zsíroshoz.


[link]


"A kompótok csupán rosttartalmuknál fogva elônyösek, hiszen többnyire túlságosan édesek, de hozzácsavarva bôséggel citromlevet „savanyúságként” is használhatók, miközben pikánssá is válnak."


Na nem azért, mert így nem hízlal, de jobban működnek tőle az emésztő szervek.

51. Szilvamama (válaszként erre: 49. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 14:00
Ne gondold, hogy átverés, én tök komolyan így eszem, nagyon finom a savanykás íz hozzá! Csepegtess rá citromlevet, szórj rá egy kevés sót, isteni!!! Van, aki esetet csepedtet rá, de a citrom mégiscsak jobb szerintem!
2010. dec. 3. 13:13
Ez olyan,mint az újházi tyúkhúsleves cukorral...Jajj.Mán előre félek...:D
49. 06bfdda89d (válaszként erre: 48. - Szilvamama)
2010. dec. 3. 13:12

Ok.Tuti kipróbálom...Legalább ennyi érvédelme legyen az embernek,ha már zsírral kínozza azokat...:DDD

Komolyan mondom,ha ez finom,az tényleg felér egy "dúsítással"!:)


Bocs...biztos fini,hisz eszitek és ha nem felejtem el beszámolok róla.De ha készátverés és meghalok,akkor ki fog szólni nektek,ha???

:DDDDDDDDDDDD

48. Szilvamama (válaszként erre: 44. - 06bfdda89d)
2010. dec. 3. 13:03
jajaja ... (én csepegtetem rá :)
47. capuccino77 (válaszként erre: 45. - F3862b55e6)
2010. dec. 3. 13:02
Ez olyan, mint amikor valaki ecettel (brrr..) eszi! :) Irigylem a párod, ezek szerint Ő egyáltalán nem hajlamos a hízásra. Aki viszon egy kicsit is hajlamos a hízásra, annak ezek a finomságok nagy bűnbe esést jelentenek! :))
46. 06bfdda89d (válaszként erre: 45. - F3862b55e6)
2010. dec. 3. 12:16
Kajakra kiprószálom!Csípősnél is jó?Mert sokszor eszem úgy...:D
2010. dec. 3. 12:07
Ezek a hizlaló kaják szerintem csak azoknak veszélyesek akik fogyóznak,vagy drasztikus diétán vannak .A párom napi szinten eszi a szalonnát,a zsíros kenyeret,a tepertőt és hosszú évek óta 74 kg.A kocsonya egyébként tényleg finom citromosan.Rácsepegteted a tetejére:-)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook