Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kerékpárosoknak mindent lehet? fórum

A kerékpárosoknak mindent lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Tütter)
2011. szept. 30. 20:25
ilyen szakaszon sajnos ha szabályosan kívánsz közlekedni, akkor azt a járdán tolva a kerékpárt tehetnéd meg.
26. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Tütter)
2011. szept. 30. 20:24

sárga zürichben: satufék

sárga bécsben: meggondolod :)

sárga budapesten: padlógáz


piros moszkvában: csukott szemmel padlógáz :D

2011. szept. 30. 20:23

Hát tudod ha én látom, hogy sárga, megállok, és nem hajtok bele a kereszteződésbe, de mögöttem pl nem igy gondolják, és még áttolnának.. ez csak egy példa.. hiába vagyok kivilágitva, hiába vannak jelzőfényeim- kézen és lábon, attól még elütnek, jah és tábla tiltja h a 4 sávosra felhajtsaka bicajommal, kresz tiltja h járdán menjek.. akkor hol is kéne haladnom?

Értelmetlennek látom a vitát, mert nem én vagyok a te embered, akibe ma bele kell kötnöd, úgyhogy búcsút intek, és elviszem a kisfiamat aludni :) szép álmokat :)

24. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - 6b006fc769)
2011. szept. 30. 20:21
utoljára asszem 13 éves koromban voltam tettleges :))
23. Babeck (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 30. 20:21
És ezt miért nekem írod, mikor ugyanezt írtam én is? Miért nem a járdán tekerőknek?
22. Babeck (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2011. szept. 30. 20:21

Sajnos így van. Nem is értem egyébként, hogy miért nem lehet egy kötelező nagyon alap KRESZ tanfolyamot elvégeztetni mindenkivel mondjuk 14 évesen.


Bár akiket és ahogy látok néha vezetni, a szabályozás is csak akkor ér valamit, ha azokat a szabályokat betartják. Mer' ugye a kocsi se jogsival megy...

2011. szept. 30. 20:20

egyirányú úton sem szabad forgalommal szemben haladni, hacsak kiegészítő tábla meg nem engedi.


szabad a forgalommal szemben közlekedni ez a bosszantó.


a kerékpárosokat is kötelezném hogy az alapvető kreszből kötelező legyen vizsgát tenni nekik.

20. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 20:20
vigyázz, az már közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény, ha menet közben teszed:)))) mármit itthon:)
19. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Tütter)
2011. szept. 30. 20:20

nemtom, én autós vagyok, és szívesebben látom a sávomban, inkább megvárom, amíg ki tudom kerülni, mint a szerencsétlen gyalogosokat rémisztgesse halálra a járdán


míg az autóvezetés valamennyi minimális jelenlétet jelent, a járdán kisgyerekek, nagyon idős, mozgássérült, vak vagy bármilyen emberek lehetnek, számukra nagyon veszélyes a kerékpáros szerintem

18. Babeck (válaszként erre: 16. - Tütter)
2011. szept. 30. 20:19

Szállj le a biciklidről, amíg a járdán mész. Azt hiszed így nem veszélyeztetsz mást, csak ha kocsival mész?


Egyébként nem hiszem, hogy elütnek a négysávoson, ha elférnek melletted és látnak. Mert sajnos erre is kevesen figyelnek.

17. Tütter (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 30. 20:19
Teljes mértékben egyet értek :)
2011. szept. 30. 20:18
na igen, a négy sávos út mellett nincs csak egy két méter széles járda. Menjek ki a 4 sávosra, és üttessem el magam a kamionosokkal, vagy idiótákkal, vagy inkább a járdád próbáljak meg haladni? Tényleg nehéz döntés...
2011. szept. 30. 20:17
én nagy biciklispárti vagyok, de a járdán száguldozásért péppé tudnám verni őket :))
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Babeck)
2011. szept. 30. 20:17

Már bennem is motoszkált ez a probléma, hogy jó lenne erről beszélgetni, hátha olvassa az is akit érint és elgondolkodik.

Én szeretek kerékpározni nagyon, gépkocsit is vezetek és tömegközlekedést is igénybe veszek.

Minden oldalról látom a dolgokat tehát.

agylobot tudok kapni néha, reggel sietnék dolgozni, de a szűk utcában a kerékpáros tempóját volt muszáj felvennie a busznak. azon csodálkozom, hogy nem dudált rá. Nem volt annyi esze, hogy a busz elől félreálljon a úttest széles járdán egy ember nem közlekedett, de ő csak a busz előtt tekert komótos tempóban.

A gyalogosok sem pitik ám, ugrálnak a kocsik elé, telefonálnak kényelmesen a zebrán, kanyarodásnál néha egy kocsi fér át a zöldön emiatt.

A gépkocsivezetők is udvariatlanok, pofátlanul behajtanak a kereszteződésbe akkor is, ha tudja nem tud tovább menni és ezzel még nagyobb dugót okoz.

Meg kellene tanulni azt, hogy ami nekem rossz az másnak is az, tehát figyelni egymásra a közlekedésben, két lábon, két keréken és négy keréken egyaránt.

2011. szept. 30. 20:15

Én nem a fővárosban élek, és amig minden egyes alkalommal áttolom a zebrán a bicajomat, nem száguldozok, és nem veszélyeztetek másokat, addig sztem velem nincs semmi gond. Mellesleg 70 éves nénike a volán mögött a zebrán simán rámengedte a kocsiját, mert elfelejtett előre nézni, csak azt figyelte, h balról jön -e valaki, és még neki állt feljebb, h miért csapkodom a motorháztetőjét...

egyébként nem értem én hogy a gyalogosok miért nem tudnak a gyalogos sávban menni pl, miért kell a biciklisávban kerülgetnem őket...??

2011. szept. 30. 20:15

A kerékpárosnak nem szabad pl. a járdán közlekedni és egyirányú úton sem szabad forgalommal szemben haladni, hacsak kiegészítő tábla meg nem engedi.

Mindent szabályoz a KERSZ, de sajnos a kerékpározáshoz nem kell KRESZ vizsgát tenni. Bár ahogy a gépkocsikkal közlekednek lehet, hogy nem is ezen múlik....

11. Babeck (válaszként erre: 10. - Tütter)
2011. szept. 30. 20:10

Az eszedbe sem jutott, hogy amíg kénytelen vagy a járdán haladni, esetleg tolhatnád a biciklidet? Ahogy a gyalogátkelőn is kéne, elvileg.


Nyilván van különbség járda és járda között. Nem mindegy, hogy nálunk a fél méter szélesen akarsz kerékpározni, vagy mondjuk a WestEnd mellett, ahol négy méter széles.


Tudtommal nem lehet a járdán tekerni. Remélem ezt még nem változtatták meg. :(

2011. szept. 30. 20:07
Kövezzetek meg de én inkább a gyalogosokra csengetek rá, mint a kamionos dudáljon le az útról...Nincs elég bicikliút, addig nem lesz jó megoldás sem..
2011. szept. 30. 20:07
Miért állhatnak az autók a boltajtókban, járdákon, miért parkolnak mindenhol, csak ne kelljen fizetniuk parkolási díjat, miért kell nekem mint biciklisnek vagy gyalogosnak szívnom a kipufogógázt? Mindkét oldalnak vannak gyengéi, ezért nem érdemes így feltenni a kérdést.
2011. szept. 30. 20:06
Mehetnek bárhol, csak ne olyan sebességgel, hogy attól kelljen tartanom mikor ütnek el. Támogatom a kerékpározást, fontos a mozgás én ezért járok minden nap gyalog a munkába.
2011. szept. 30. 20:05

Akár autóban vagyok, akár gyaloggal, sok gondom adódott mindig a bunkó bringásokkal. Nem szeretnék általánosítani, nyilván van köztük sok normálisan közlekedni tudó/akaró, de a legtöbbjük az alap KRESZ szabályokkal sincs tisztában.


Egyszer (járdán) kis híján elütött egy, a könyökömet úgy megütötte, hogy kb. két hétig fel volt dagadva. Azt hiszitek megállt?


A héten történt az is, hogy a keskeny, belvárosi járdán rámcsilingelt egy, hogy menjek arrébb. A járdán!!!


Arról nem is beszélve, hogy sokszor tapasztaltam, hogy iszonyatosan feltartja a forgalmat, mikor az út közepén 20 km/h-val tekergőzik, eszébe nem jutna lehúzódni - és ugye már bárhonnan támadhatnak...

6. gatto4 (válaszként erre: 3. - Karolinna)
2011. szept. 30. 20:03
Ha a járdán bicikliznek, akkor ott zavarják a gyalogosokat. Ha az út szélén mennek, akkor meg az autósokat zavarják (bicikliút híján). Akkor hol menjenek szegények? :)
2011. szept. 30. 20:01

Igen:)) Amíg a gyalogosoknak lehet andalogni a bicikliúton, addig a biciklisek is fel fognak menni a járdára.

Az a baj, hogy a bicikliutakkal együtt nem mellékelik a "bicikli-kultúrát" is... Talán 100 év múlva eljutunk, ahol a hollandok most vannak.

2011. szept. 30. 20:00
Nagyon régen van jogsim,de sokáig voltam és néha vagyok gyalogos is.Tudom,hogy a kerékpározás egészséges és ovja a környezetet,mindenhol arra buzditanak,pattanj két kerékre,de hogy ennyi előnyük van,mint autós szerintem megengedhetetlen!Behajok az egyirányu utcába és velem szemben egy csoport kerékpáros egymás mellett jó hogy le tudtam fékezni!Miért adtak nekik ennyi kedvezményt?
2011. szept. 30. 19:55
mindent, főleg a járdán... engem zavarnak.....
2011. szept. 30. 19:55
Mostanában nagyon úgy néz ki, hogy igen.
2011. szept. 30. 19:53
A kerékpárosoknak mindent lehet?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook