Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A járókák ideje lejárt? fórum

A járókák ideje lejárt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A járókák ideje lejárt?

1 2 3
10. pemete (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2008. szept. 19. 12:36
Ez így van, bár én néha akár fél órákra is bennhagytam, mikor kitalált valami jó játékot, és ott játszott:) Én meg ültem a fotelben és néztem mit dolgozik, olyan édes volt. Aztán ha megunta, akkor kivettem.
9. j357
2008. szept. 19. 12:35

Szia

szerintem a leghasznosabb a "karám",azaz az elemekből összeállítható és több helyen felállítható farács.így a szoba egy része is lekeríthető, variálható az alakja...Altatás szempontjából én a kiságyra szavazok, szerintem a gyerek már csak a fényviszonyok miatt is tudja a különbséget a nappal meg az éjszaka közt.....

8. rohiani (válaszként erre: 7. - Kathlee)
2008. szept. 19. 12:28

Szia!


Azt azért ne felejts el, hogy nem egész nap van a gyerek a járókában. Tehát ugyan úgy kúszik-mászik a szobjában a szőnyegen, amikor anyuka éppen ráér.

Nekem annó azért kellett, mert biztonságban csak a szobájában lett volna a kiságyban, ami az emeleten van, és lenn a nappaliban, a földön, mert onnan nem esik sehová, ha pl. főzök v. a postás jön v. bármi más. Hát ilyenkor került a járókába, és ott aludt, mert akkor is közelemben volt, nem fenn a szobájában egyedül.

Abszolút nem volt korlátozva semmibe. Nem tudom miért hiszik az a járóka ellenesek, hogy a járókás szülők egész napra beleteszik a gyereket a járókába. Csak akkor ha valami sürgős dolga van az anyukának, max. 10 percre.

2008. szept. 19. 12:04

Sziasztok!


Az én lányom 10 hónapos. Mi nem használunk járókát.


1, Amikor kisebb volt és nem tudott kúszni, majd mászni, nem láttam értelmét. A szobájában vastag szőnyeg volt + játszószőnyeg, nem eshetett baja.


Amikor jött a védőnő hozzánk, meg is jegyezte, hogy milyen jó, nincs járókában. Szerinte így jobban ki tud bontakozni. (Szerintem is)


2, Amikor már mászni is tudott, akkor meg úgy gondoltam, egy ilyen kis örökmozgót nem lehet 1 négyzetméteren korlátozni. Ezért inkább az ajtajára csinált apuka egy nyitható kis rácsot.


Persze ez csak akkor működik, ha van a gyereknek külön szobája, ami úgy van kialakítva, hogy semmi baj nem érheti.


3, Az én lányom a kiságyon, ill. utazóágyyon kívül nem alszik el máshol. Nem is látom értelmét... Ő nem cseréli fel a nappalt az éjszakával, 1x alszik ebéd után. Ez a napközbeni altatás inkább a cscsemőknél számít szerintem, akik csak esznek alszanak. (Hangsúlyozom, szerintem!) Még abban az estben lehet hasznos, ha vki padlásszobás házban lakik. Akkor mondjuk én sem vinném fel a szobájába, azért mert épp wc-re megyek.

6. Danica16 (válaszként erre: 3. - Hisztikirálynő)
2008. szept. 19. 12:03
Biztos hasznos dolog a járóka, de pl. az én fiamat két hónap alatt sem lehetett beleszoktatni, addig volt el benne amíg kb. fél méterre voltam a járókától. És mindegy volt hány játékot tettem be hozzá, és azok mennyire voltak a kedvencei, egyszerűen nem bírt meglenni benne. Így mi kénytelenek voltunk elrakni, azóta is ott áll a sarokban összecsukva. Egy a szerencse benne, hogy nem volt pénzkidobás, mert örököltük.
2008. szept. 19. 11:38

Szerintem is hasznos, az ilyen véleményeket amiket az újságban olvastál olyan anyukák adják, ha egyáltalán kérdeztek valakit, akik nem is használtak soha járókát. Hogy lehet valakinek véleménye olyanról amit még nem is ismer? Ez csak előitélet. Sok ilyen van a kompal kapcsolatban is. Még látni se látott, de már negatív kritikát az mond. Mert hogy ismerek valakit aki látott már valakit akinek a gyereke kiesett belőle. Ja ha nem megfelelően használja, ha órákra benne hagyja az anyuka vagy nem figyel rá.

Én annó azért vettem a járókát, mert az emeleten vannak a hálók és elég kényelmetlen lett volna mindig le föl szaladgálni a kicsihez. Két kiságyat pedig nem akartunk. Így a járóka itt volt a nappaliba v. a konyhába v. a fürdőbe, ahol épp dolgom volt. A gyerekenek is jó volt és soha nem esett ki belőle. Nem is mászott ki, meg se próbálta.

Nekünk is hálós volt, már egész picikorától. Később nálunk is játéktároló volt, de most már a barátnőm lánya használja, szintén a fenti okok miatt és ők is nagyon szeretik.

2008. szept. 19. 11:28

Sziasztok.

Szerintem is hasznos.Főleg most látom,mert mi nem használtuk,és sajnos semmit sem tudok csinálni a lányomtól,mindig a nyomomban van.Talán ha beleszoktatom,szabadabban mozoghatnék a lakásban...

2008. szept. 19. 11:25

Szia!

Szerintem is hasznos dolog a járóka.

Az én kislányom már 2 éves lesz, másfél éves koráig minden nap volt használva. Kb. 3 hónapja tanult meg belőle kimászni, és vissza, de egyszer sem esett ki belőle.

Nekünk hálós van, négyzet alakú.

az, hogy agyerek szeret-e benne lenni, szerintem tőlünk függ. Ha beleszoktatjuk a gyereket, akkor szeretni fog a járókában játszani. Én rá voltam kényszerítve, hogy néha beletegyem, és arra a kis időre, míg ott kellett csücsülnie, igen jókat játszott benne.

Úgyhogy én is csak ajánlani tudom, ha van helye a lakásban, akkor jó szolgálatot tehet. Mi már csak játéktartónak használjuk, de annak is kiváló:)

2008. szept. 19. 11:14

Szia! Én egyetértek veled, szeritnem is hasznos. Én is a járókába teszem a gyereket amíg mosogatok, vagy főznék. Bár ő már mindjárt 1 éves, mégsem tud kimászni belőle. Mondjuk nekünk nem hálós van, volt olyan is, az a kör alakú, csak az már nagyon kicsi volt neki, meg abból tényleg ki tudott volna mászni. Kis sunyin a lábujjait a lyukakba dugta, és úgy nyomta fel magát:) Kaptunk , illetve örököltünk egy műanyagot, aminek a földön van az alja, és jó 1,2 méter magas, jó széles rácsokkal, és jó nagy hézaggal a rácsok között. Ez azért jó, mert nem tud beszorulni a keze, meg a lába. Ebben tök jól elvan, amíg én csinálom a dolgomat, bár a mosásnál már segít, de néha azért még nem árt ha elbarikádozom, nehogy valami kárt tegyen magában:)

Ami egy ilyen korú gyereknek viszonylag könnyen megy ha nem figyelünk, mint azt tudjuk:D

2008. szept. 19. 11:03
Egy magazinban megjelent cikk kapcsán jutottak eszembe ezek a gondolatok. Kissé felháborított az írás, mert egyoldalú volt és szerintem jó lett volna ellenvéleményt is olvasni..... Ezért én most írok......

Ugrás a teljes írásra: A járókák ideje lejárt?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook